Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-05-01, 11:34
EL CLASICO #2; FC Barcelona - Real Madrid CF 0:1
Autor Wiadomość
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-23, 17:26  

Espanyol, Depor i Valencia to zespoly gorsze od Realu o klase, a dwie pierwsze nawet o dwie klasy, wiec nie ma co porownywac. Na CN Real sam sie podlozyl, zagral samobojcza taktyka na wymiane ciosow, tak samo jak w meczu na SB skonczonym 2-6. Jak ktos gra takim stylem z Barcelona, to z reguly konczy sie to masakra. Trzeba grac obrone, ale madrze i szybko kontrowac, wtedy Barcelona ma klopoty.
Troche podobny do 2 ostatnich meczow byl pierwszy mecz Guardioli w GD, konczony zwyciesttwem 2-0. Zaczeli od skrobania Messiego po achillesach, a potem nawet mogli gola strzelic, Drenthe byl sam na sam. Potem Etoo zmarnowal karnego i w koncu po rogu jakos gol padl. Dalej juz poszlo, ale bylo o wiele gorzej niz przed meczem myslano. Druga runde Real mial bardzo dobra i Juande zagral rewan na wymiane ciosow, skonczylo sie 2-6. Barcelona grala w oby tych meczach mniej wiecej tak samo, ale w drugim miala kupe miejsca na gre, a nawet mogla grac z kontry. Stad rozny obraz gry. Mourinho pierwszy mecz zagral jakby oszalal, skonczylo sie na 0-5. Teraz wraca do swojej ulubionej taktyki.

Miki nie twierdzi ze nie wygrywamy latwo 90 % meczow, problem w tych paru meczach, kiedy Barcelona trafi na rywala, ktory zagra jak Chelsea w 2009. Real nie ma takiej klasy w obronie, w srode w 2 polowie totalnie wysiedli, co Chelsea sie nie zdarzylo. W tym cala nadzieja, tym bardziej ze Chelsea juz w LM nie ma, a MU takiej murarki nigdy nie gral i grac nie bedzie.

Dyskusja troche sie ozywila po 2 ostatnich GD, wczesniej bylo tylko jaki to Real slaby i czy Barcelona wygra tylko 5-0 czy moze 8-0. Widac ze kiedy Real przestaje grac samobojczo, to o jakiekolwiek zwyciestwo zaczyna byl ciezko.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mikaelus
mikaelus 

Piwa: 729/976
Wysłany: 2011-04-23, 18:57  

gelex napisał/a:
Miki Ty się marnujesz tu... powinieneś wygryźć z ławki FCB dresiarza Vilanovę, bo bez Ciebie Pep nie będzie widział że trzeba przesunąc formacje o 10, 20 metrów.

Nie no drwię sobie... ale wcale inaczej niż Ty

"Mądrzejsza gra z tyłu" i "szerszy arsenał zagrań" to te Twoje argumenty, tak?

Niszczyć już czy poczekać aż sam się wykrwawisz?

Pisałem już dość. Odsyłam do postów na poprzednich stronach. Przeczytaj. Być może więcej niż raz, bo jak słyszę o zmianie 20 letniej filozofii klubu to zastanawiam się czy piszemy w tym samym języku.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-23, 19:28  

Fajnie sie dowiedziec, ze jestem hipokryta i ignorantem, bo nie uwazam, ze Barcelona jest druzyna przewidywalna i malo kreatywna. Mimo wszystko bede sie upieral przy tym, ze druzyna Pepa ma ogromny wachlarz zagran w ataku, w przeciwienstwie do Realu ktory nie radzi sobie z atakiem pozycyjnym i rozegranie pilki w ataku sprowadza sie do szybkich kontratakow. Oni graja prosta pilke, a ich dostosowanie do przeciwnika takiego jak Barcelona to cofniecie sie do obrony i czekanie na kontry. Sposob, ktory przeciwko naszej druzynie sie sprawdza jesli ma sie w skladzie szybkich zawodnikow takich jak di Maria czy Cristiano R. Nie rozumiem zbytnio w jaki sposob Pep mialby zmodyfikowac taktyke, zeby przy tak zmasowanej obronie tworzyc duzo sytuacji bramkowych. Ich po prostu duzo nie bedzie przeciwko takim druzynom. Nie twierdze, ze gramy pieknie w takich meczach, ale znalezc sposob na taki mur jest strasznie ciezko. Zauwazcie, ze zadna inna czolowa druzyna z czyms takim nie musi sobie radzic - byc moze poza reprezentacja Hiszpanii, ktora rowniez meczyla sie na ostatnim Mundialu. Dlatego tez recepty na taka zmasowana obrone chyba jeszcze nikt nie wynalazl i zawsze bedzie z tym ciezko. Z pewnoscia obrona mogla zagrac odpowiedzialniej (Pique i Mascarpone), a Villa i Pedro mogliby byc w wyzszej formie. Ja nie bede rzucal pomyslow, bo jestem ignorantem i hipokryta ;) ale jestem ciekaw co wymysli Pep na Lige Mistrzow, a jestem pewien, ze wnioski po srodzie wyciagnal.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi