Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-04-28, 16:33
EL CLASICO; Real Madrid CF - FC Barcelona 1:1
Autor Wiadomość
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-18, 10:46  

Pixik, jako fan Realu powinienies wiedziec, ze to co pokazala twoja druzyna w sobote, kłóci sie z całą tradycją gry Realu, co najmniej od lat 50. Zawsze poza wynikiem liczyla sie piekna gra, zreszta tak samo jak w Barcelonie. Wszelkie wynalazki typu catenaccio, wymyslone zreszta przez bylego trenera Barcelony Herrere, były traktowane z pogardą. To tak, jakby Brazylia zaczela nagle grać we włoskim stylu.
Gra z 3 DM i blyskawiczne kontry to nie jest styl Realu, zreszta wlasnie za to wylecial Capello, mimo wygrania ligi. Tylko Mourinho moze grac cos takiego, bo to chyba jedyny na swiecie trener, który jest najwieksza gwiazda swego zespołu. Jemu zawsze wolno więcej, ale nie sądze by kibice Realu na dłuższa metę akceptowali taką grę.
Inna sprawa, że taki styl to jedyny skuteczny w grze z Barceloną. Jak sie zagra to we własciwy sposób, to mamy mecz z Chelsea z 2009 i mecz z Interem na CN z 2010, klepanie pilki w srodku, 65 % posiadania pilki i własciwie zero okazji.

Dlatego na pewno nie będę sie napawał posiadaniem piłki, co to daje skoro jedyny gol pada z karnego, a Real ma sporo okazji do strzelenia gola ? Jakby Ronaldo nie trafil w slupek, albo Adriano nie wybil pilki z bramki, to wynik mogłby byc zupelnie inny. Mozna wygrac 4-0, strzelajac gola ze stalego fragmentu gry, a 3 kolejne z kontry.

Troche sie boje 3 kolejnych meczow, myslalem ze Real nie zagra taka taktyką, mimo ze jest jedyną skuteczną na Barcelonę. A jednak Mourinho ma taki autorytet, ze moze grac w taki sppsob.
Postaw piwo autorowi tego posta

benny 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2011-04-18, 10:57  

no bez kitu :) ten mecz to tylko rozgrzewka ;) czekamy na srode a potem LM to powie nam kto tej wiosny lepiej odrobil zadanie domowe.

co do karnego na CR tez takiego w pierwszym meczu nie podyktowano wiec nie wiem czym sie podniecacie ;) a Czerwien ? za taki faul to porazka sedziego...

Messi frustrat (az smiac sie chce) .... Busqet nurek chyba juz jest lepszy od Krystyny ktorego tak wszyscy za to jada o tym cieniasie nikt nie wspomni. ;)

Villa gral ladnie tyle ze byl ladnie podcinany i kompletnie wypadl z rytmu i nie kazdy ma taki klej jak Messialdo.

1-1 nad wyraz sprawiedliwy chociaz blizej do zwyciestwa byl REAL mimo braku pilki ale tak z klepaczami na tym poziomie sie gra. Ktos pisze ze jak z Almeria ale posiadaniem pilki sie meczow nie wygrywa i gra sie przeciwko autom z wykorzystaniem swoich. Welkosci BArcy w tym sezonie nikt nie podważy ale wasza maszynka sie chyba zaczyna przegrzewac. Albo schematy Barcelony juz kazdy zna. Mam nadzieje ze srode to sie roztrzygnie i Mou bedzie machal palcem :)

Raijn 

Piwa: 531/851
Wysłany: 2011-04-18, 11:50  

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . . . . . . . . . . . . . .

Masz. Możesz pożyczyć trochę do posta powyżej.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
mroo, jasiu
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-18, 11:53  

Benny, wlasnie ze posiadaniem pilki zazwyczaj mecze sie wygrywa, a jak to sie dzieje to juz wyjasnil ktos w tym temacie. Zwyczajnie jesli przeciwnik nie ma pilki to teoretycznie nie stworzy tyle zagrozenia, a my majac ta pilke jestesmy w stanie przycisnac. Co do Realu to musze przyznac jedna rzecz - wczoraj bronili bardzo solidnie i jak zwykle groznie kontrowali, co podkreslil tez po meczu Guardiola. Najgrozniejsza bron druzyny z Madrytu to stale fragmenty gry i kontrataki. Teraz kiedy porownam sobie ten obecny Real z tym z poczatku 21 wieku z Raulem, Zidanem, Figo, Salgado... Tamta druzyna grala troche jak obecna Barcelona i miala wielu zawodnikow, ktorzy doskonale radzili sobie w ataku pozycyjnym. Technicznie to byla druzyna z innej bajki, temu obecnemu Realowi troche brakuje pod tym wzgledem, ale pod wzgledem przygotowania fizycznego nie mozna mu niczego zarzucic. Sobotni mecz byl ciezki, ale Barcelona pokazala ze potrafi zdominowac mecz w Madrycie, wywalczyc remis albo nawet pokonac Real na jego stadionie. Dla mnie wniosek jest taki, ze na neutralnym terenie (Puchar) albo na Camp Nou (LM) powinno pojsc jeszcze lepiej. Teoretycznie, poniewaz w srodowym finale moze sie zdarzyc wszystko. Mam nadzieje na zwyciestwo, to bedzie ogromnie wazne przed Liga Mistrzow.

RRR 

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2011-04-18, 12:25  

gregori napisał/a:
Pixik, jako fan Realu powinienies wiedziec, ze to co pokazala twoja druzyna w sobote, kłóci sie z całą tradycją gry Realu, co najmniej od lat 50.

Ci faceci z madrytu sa tak nastawieni na wynik (jak pisze dzis JohanC - nie interesuje ich futbol ale wynik), wiec, ci faceci sa tak nastawieni na wynik ze sprzedadza wlasna matke za 1-1 na SB z Barceloną, byle nie przegrać. najlepszy przyklad z poczatku tego sezonu. przychodzi do nich czlowiek z zewtarz, The Special Five, konfliktuje sie z Valdano i co widze? 90% merengusow staje po stronie portugalczyka, mimo ze Valdano to ich legenda, stają po stronie goscia ktory jest w historii madrytu nikim! Ba! Jestem wiecej niz przekonany ze te kmioty nawet w konflikcie mou-di stefano wezma strone portugalskiego placzka. to klub z obsesja zwyciestw, klub pozbawiony moralnego kregoslupa, w srode ujrzymy ich broniacych sie 11 pilkarzami, nie sa w stanie podjac rekawicy. bawi mnie to. taktyka geniusza mou polega na tym, zeby ustawic 11 graczy na wlasnej polowie i wybijac pilki na oslep. geniusz taktyk.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Raijn, trampki, gwdowka
mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2011-04-18, 13:23  

Nie zgadzam się z tym, że posiadaniem zazwyczaj wygrywa się mecze. Wszystko zależy od stylu gry zespołu. Spotkanie trwa 90 minut, ale cała akcja bramkowa to nieraz mniej niż 30 sekund, więc nawet mając piłkę przez ułamek czasu można ich przeprowadzić dość, żeby wypunktować rywala.

Posiadanie piłki trzeba umieć wykorzystać, więc ta statystyka o niczym nie mówi. Podobnie zresztą statystyka strzałów - można walić po trybunach, a i tak zostanie to zapisane w raporcie. Ba, można podkręcać sobie liczby bezsensownie uderzając z każdej pozycji w bramkę - tylko co z tego, skoro wszystko jest łatwe do wyłapania dla bramkarza.

M.in. dlatego czasem w czasie meczow wyróżniana jest liczba "Okazji do zdobycia gola" - trzeba subiektywnie wybrać ile razy tak naprawdę zrobiło się gorąco pod jedną czy drugą bramką.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2011-04-18, 15:30  

kiedy kolega na zajecia z awfu prowadzil jakas statystyke do jakiejs pracy i podobno wyszlo mu na bazie wielu meczow, z czesciej to wygrywaja wlasnie druzyny z mniejszym posiadaniem pilki. moze to przypadek, moze akurat wybral mecze ze specyficznej ligi, a moze po prostu czesciej trafil na takie, a nie inny mecz - nie wiem, ale tak mi sie przypomnialo :)

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-04-18, 17:28  

to guardiola wuefista tego nie wie?

rudy 
barcelonista

Piwa: 198/77

Wysłany: 2011-04-18, 17:31  

Nie, bo Guardiola to wuefista z klas 1-3 gimnazjum.

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2011-04-18, 18:03  

nie 1-3 a 2-6

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Campion 
Przewielki Arjen

Piwa: 39/56
Wysłany: 2011-04-18, 18:42  

To macie jakieś nieaktualne informacje - w tym momencie pracuje on od 'zerówki' do klasy piątej, czyli 0-5. :)

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2011-04-18, 19:06  

drogi Panie RRR podpisuję się pod Pana postem, pozdrawiam.

RRR 

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2011-04-18, 22:01  

"Jestem wiecej niz przekonany ze te kmioty nawet w konflikcie mou-di stefano wezma strone portugalskiego placzka."

Ha! piszac to rano nie wiedzialem ze tak szybko to sie potwierdzi! Wystrczyly mocniejsze slowo Di Stefano o ich grze w sobote a merenguesi besztają staruszka jak bezdomnego psa (przynajmniej te polskie merenguesy, bo Marca jeszcze(!) nie zdecydowala sie puscic artykulu, ale tam spodziewam sie, o ile wypusci go cenzura Indy, tego samego). Najwieksza swoja legende rownaja z ziemią w imie tylko sobie znanej obsesji i kompeksu przez wielu juz nazywanym po imieniu: BARCELONITIS!

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
dziki, CnK, Nederlander, riddick, Eradicator
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-19, 21:13  

Obejrzałem sobotni mecz jeszcze raz i mam 3 życzenia na jutro:

- Maxwell za Adriano. Adriano dobrze w obronie się pokazał, ale Maxwell dał świetną zmianę w obronie, natomiast w ataku stworzył więcej niż Adriano przez cały mecz. Maxwell lepiej utrzymuje się przy piłce, widzi partnerów i, mimo że Adriano prezentuje się solidniej ostatnio, myślę, że Maxwell na mierdy to lepsze wyjście.

- Affelay za Pedro. Szkoda, że nam Pedro stracił formę. Ibi wygląda naprawdę żywo i indywidualną akcją może wkręcić obronę mierdy w murawę. Jestem pewien, że 2-3 sytuacje, gdzie miałby trochę miejsca, i coś może wpaść. Pedro pozwala na większą płynność wymiany piłki, ale niestety w ataku nie istniał. Warto tego wariantu spróbować.

- Jakiś ciekawy wariant z wejściem Pique przed pole karne. Mecz zaczęliśmy z Xavim i Iniestą grającymi dosyć blisko siebie w środku pola. Za nimi cały czas wychodzili Alonso i Pepe, środkiem niezbyt nam szło. Widać, że potem Pep zareagował, bo Iniesta z Xavim grali o wiele szerzej, przy liniach i Pique kilka raz bardzo niebezpiecznie wchodził przed pole karne. Fajnie byłoby to dopracować i wykorzystać, bo robiło się wtedy naprawdę sporo miejsca

No i żółte kartki dla nas: połowa za dyskusje. Potrzebne nam to?

Ps. Gdyby Xavi przy swoim strzale w poprzeczkę zauważył Villę... Pod warunkiem, że David... ;)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-04-20, 07:08  

chaos napisał/a:

- Maxwell za Adriano. Adriano dobrze w obronie się pokazał, ale Maxwell dał świetną zmianę w obronie, natomiast w ataku stworzył więcej niż Adriano przez cały mecz. Maxwell lepiej utrzymuje się przy piłce, widzi partnerów i, mimo że Adriano prezentuje się solidniej ostatnio, myślę, że Maxwell na mierdy to lepsze wyjście.

fcbarca.com chyba sie z Toba nie zgadza :D ;)

Cytat:
Adriano - 8 - Dzięki dwóch wybitnie istotnym interwencjom pod własną bramką oraz za postawę w przekroju całego spotkania ociera się o tytuł Zawodnika Meczu. Już od pierwszych minut bardzo dobrze radził sobie z Cristiano Ronaldo; gdy był na boisku - Real niemal nie atakował jego stroną boiska. Zanotował też dwie najważniejsze interwencje w obronie Barçy w całym meczu - najpierw, gdy w 35. minucie perfekcyjnie powstrzymał w ostatniej chwili strzelającego Cristiano Ronaldo, i tuż przed przerwą, gdy fantastycznie wybijał piłkę z linii bramkowej! Poza tym, w całym meczu prezentował się bardzo solidnie, dokładnie kryjąc, ambitnie pracując w obronie i z rzadka wybierając się pod pole karne Casillasa; dwukrotnie faulowany. Doskonale zachował się także w 69. minucie, gdy czujnie asekurując Adebayora, wyczuł zachowanie Togijczyka i zażegnał tę sytuację. Znakomity mecz z trzema interwencjami kluczowymi dla wyniku!

Cytat:
Maxwell - 3 - Kompletnie nieudana i niepotrzebna zmiana, w 10 minut grał bardziej ryzykownie niż którykolwiek z kolegów przez cały mecz! Jedyne wyjście ofensywne zakończyło się naiwną stratą. Choć do końca meczu zostało tylko parę minut - nie był to koniec "popisów" Maxwella. W 87. minucie jeden z rywali bezczelnie założył mu "siatkę" na 25. metrze, w efekcie czego cała lewa strona obrony Barçy została czysta, a wracający nieumiejętnie Maxwell został... ponownie okiwany we własnym polu karnym, nim Inieście udało się wreszcie uratować sytuację. Ufffff? Myślałby kto! Największy błąd przytrafił się bowiem lewemu obrońcy Barçy w 89. minucie, gdy ośmieszył go Adebayor, pomknął nieniepokojony przez Maxwella aż pod pole karne Valdésa i asystował przy wspomnianym strzale Khediry... Po tym wszystkim, różnica wobec postawy Adriano na tej samej pozycji, to ziemia a niebo.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi