Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-04-22, 10:44
FC Barcelona - UD Almeria 3:1
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-04-09, 21:39  

moglibysmy zagrac klasyczne 3-5-8 bez DMa
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mroo
barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2011-04-09, 21:47  

Myślę, że Pep zostawi tą opcję na CdR, aby Gmoch mógł wyjaśnić wszystkim kibicom tajemniczość tegoż ustawienia :zolwik2:

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-04-10, 08:04  

Chyba się daliśmy zwariować Pepowi z jego ostrożnością i wzywaniem do mobilizacji. Jak nastawieni byli piłkarze było widać po spacerowym tempie w pierwszej połowie i 15minutach zamiatanie po stracie bramki. Włączyliśmy wyższy bieg na moment i wystarczyło. Za tydzień gramy cały mecz w takim tempie i też wystarczy :)

Mecz z cyklu trzeba zdobyć 3pkt z outsiderem jak najmniejszym kosztem. Zadanie wykonane.

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2011-04-10, 08:35  

barcalover napisał/a:
Ewentualnie druga, bardzo mało prawdopodobna opcja z Busquetsem na stoperze i Keitą jako DM.

Mam przeczucie, że właśnie takim zestawieniem zagramy.
Wiedząc, że Javier wyłapie żółtko nie posłałbym go w bój dzisiaj. Dobrze, że trafił Thiago ale w porównaniu do poprzedniego meczu zagrał piach. Messi przeszedł właściwie większość meczu gdzieś obok ale w tych ważnych momentach przyspieszył i to starczyło.
3pkt są i to się liczy.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-04-10, 09:01  

Pep doskonale sobie zdawal sprawe ze kartka masche jest bardzo prawdopodobna. Na pewno miał już w glowie wcześniej rozwiązanie na GD.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-10, 09:21  

Trener Almerii wlasnie ubawil mnie do łez, w Asie wyczytałem, że karny był wątpliwy i że do tamtej chwili Almeria kontrolowała mecz. Nie wiedzialem, ze 20 % posiadania pilki i jedna akcja ofensywna nazywa sie kontrolowaniem meczu.
Mecz do zapomnienia, negatywy to oczywiscie kontuzja Bojana i, w pewnym sensie, kartka dla Mascherano. Nie zagra w sobote w GD, ale za to zagra w finale CdR, boje sie zeby za tydzien nie wykartkowali Messiego.

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-04-10, 09:41  

Z ciekawości porównałem sobie dwa poprzednie sezony z obecnym, w okresie 1 marca (czyli teoretycznie po lutowym kryzysie) do kwietniowych GD.
2008/2009
Atletico 4-3 Barcelona
Barcelona 2-0 Bilbao
Almeria 0-2 Barcelona
Barcelona 6-0 Malaga
Valladolid 0-1 Barcelona
Barcelona 2-0 Recreativo
Getafe 0-1 Barcelona
Barcelona 4-0 Sevilla
Valencia 2-2 Barcelona
Czyli 22 pkty w 9 meczach, bilans 23-6. W międzyczasie rewanż z Lyonem (5-2), dwumecz z Bayernem (4-0, 1-1).

2009/2010
Almeria 2-2 Barcelona
Barcelona 3-0 Valencia
Zaragoza 2-4 Barcelona
Barcelona 2-0 Osasuna
Mallorca 0-1 Barcelona
Barcelona 4-1 Bilbao
Czyli 16 pktów w 6 meczach, bilans 16-5. W międzyczasie rewanż ze Stuttgartem (4-0), dwumecz z Arsenalem (2-2, 4-1).

2010/2011
Valencia 0-1 Barcelona
Barcelona 1-0 Saragossa
Sevilla 1-1 Barcelona
Barcelona 2-1 Getafe
Villarreal 0-1 Barcelona
Barcelona 3-1 Almeria
Czyli 16 pktów w 6 meczach, bilans 9-3 (!). W międzyczasie rewanż z Arsenalem (3-1), dwumecz z Szachtarem (5-1, co do drugiego IMHO najprawdopodobniejszy remis 1-1/2-2 bądź nasza jednobramkowa porażka).
Po fazie manit i wpyerdolów w okresie listopad-grudzień, pewnie wielu się spodziewało, że po lutym będzie tylko lepiej, ja byłem na 80% przekonany, że Barca pobije rekord bramkowy i na 99% pewny, że zarówno Leo jak i CR pobiją rekord Hugo Sancheza. Obecnie, wydaje się, że obydwa rekordy pozostaną niepobite. Problem jest jeszcze w tym, że w grudniu nikt nie mógł przewidzieć, że w następnej rundzie wypadnie nam najpierw jeden lider obrony, a potem drugi, że podstawowego DM-a trzeba będzie naprędce przygotować do gry na stoperze. Nie ulega też wątpliwości, że w tym sezonie w okresie marzec-kwiecień mamy dużo cięższe wyjazdy niż rok i dwa lata temu: Pizjuan (w poprzednich sezonach zwycięstwa 3-0 i 3-2), Madrigal (w poprzednich sezonach zwycięstwa 2-1 i 4-1), Mestalla (w poprzednich sezonach 2-2 i 0-0). Pamiętajmy przy tym, że obecnie Pep ma węższą kadrę i mniejsze możliwości, zwłaszcza w obronie (to już sprawa polityki kadrowej i transferowej). Rok temu najcięższym wyjazdem była chyba Mallorca, dwa lata temu oprócz Valencii Getafe, gdzie nam się różnie wiodło (Atletico można śmiało podciągnąć pod kryzys lutowy).
Coraz bardziej przekonuję się do tezy. że Pep zdecydowanie postawił na efektywność ze szkodą dla efektowności, bojąc się przemęczenia i kontuzji wobec wąskiej kadry. Jedyne co może kłuć w oczy to kiepska forma Pedro i Villi (co było widać też i wczoraj) i niepewna sytuacja z defensywą przede wszystkim przez słabiutką formę Milito.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-10, 11:36  

Rekordy to sprawa uboczna, liczy sie wynik zespolu a nie liczba strzelonych goli czy pobicie rekordy 38 goli Hugo Samcheza. Barcelona ma szanse na rekord punktowy, w zeszlym sezonie bylo ich 99, teraz 84 i 21 zostalo do zdobycia. Czyli jak wygra to bedzie miala 105 pkt. Nawet stara 5 pozwoli osiagnac bariere 100 pkt. Real nawet jak wygra wszystko, to zdobedzie tylko 1 pkt wiecej niz rok temu, co pokazuje jak dobry byl sezon Pellegriniego.

Tyle ze rekord nie jest nigdy celem, jesli Barcelona zapewni sobie tytul, to w kolejnych meczach zagraja rezerwy i z rekordu nici.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
baixinho
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-10, 13:25  

Ten mecz miał zostać przeczłapany i tak się stało. Pep zapewne nie liczył, że stracimy bramkę, ale zareagowaliśmy jak klasowa drużyna. Kilka zrywów i kończymy z 3 punktami. Bardzo mądrze rozegrane. Jak ktoś na podstawie tego meczu chce wysuwać wnioski na temat naszej formy, to powodzenia.

Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2011-04-10, 13:45  

Ewidentnie było widać, że chłopakom nie chce się zagrać na więcej niż 10% możliwości. Minimalnym nakładem sił i znikomym (może poza minutami po stracie bramki) zaangażowaniem zdobyli 3 pkt i wbili 3 bramki. Wypada się cieszyć, bo skoro takim piachem zgarniamy komplet, zachowując przy tym zapas sił, to aż strach pomyśleć, co zrobią za tydzień w pełni zmobilizowani i głodi gry.
Szkoda mi boziana, bo w końcówce sezonu pewnie by się przydał, a tak trzeba chuchać na MVP, coby naszemu tridente nic się (odpukać) nie przytrafiło. Niestety także ale nie dane mi będzie zobaczyć, jak szczęka kosi krystynę, ale w środę może to sobie powetuje ;)

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-04-10, 13:55  

Chyba az strach pomyslec co bedzie jak katki piach zagramy za tydzien. Po tym co widze ostatnio to raczej taki piach wlasnie zagramy niz wzniesiemy sie na wyzyny.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-04-10, 14:03  

:ironia: ?
nie wiem jak tu.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-10, 14:05  

jerry p - ponury żniwiarz
tak, zagramy piach, ale ten piach będzie chrzęścił w madryckich zębach :lol:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2011-04-10, 14:12  

Nawet jeśli (w co trudno mi uwierzyć) nasi zagrają na Bernabeu piach, to i tak nasz piach > madryckie Himalaje

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-04-10, 14:21  

wierze ze wygramy ;) ale nasza gra nie daje mi podstaw do pewnego zwyciestwa. tak jak zazwyczaj bylo ze z nasza gra mamy 70% szans na zwyciestwo, to teraz mecze z Realem beda jak rowny z rownym. Obie druzyny maja swoje slabosci. Kiedys my ich nie mielismy. Slabo to wyglada ostatnie nie tylko z Almeria i nie tylko dlatego ze chlopakom sie nie chcialo.
Byly ciezkie mecze, i zwycieskie, ale w zdnym nie rozqurwilismy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi