Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-04-22, 10:45
1/4 Ligi Mistrzow FC Barcelona- Shakhtar (D) 5:1, (W) 1-0

Kto awansuje do polfinalu LM ????
Puyol & Queca
89%
 89%  [ 25 ]
Czygrynski & Kika
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2011-04-06, 22:27  

dawno nie czułem się tak pewnie przed meczem, w przeciwieństwie do niektórych. owszem, Szachtar miał swoje 15 minut i bramkę, ale poza tym nie stworzył wiele zagrożenia ponad to co im sprezentowaliśmy. cieszy przede wszystkim odpowiedź Keity na bramkę \o/

martwi mnie fakt, że ciągle nie gramy 'tego czegoś'. ale półfinał raczej pewny
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Postaw piwo autorowi tego posta

Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2011-04-06, 22:34  

Pewnie teraz wiele bedzie opini na forum gdzie ten przewielki Szahtar ktorego tak sie mielismy bac ?? ?

Ale wedlug mnie to brazylijska ofensywa ukraincow ma dosc duzy potencjal i wg mnie pokazala to w tym meczu ze miala dosc dobry pomysl na rozmontowanie naszej obrony na ich nieszczescie tym razem nie mieli tak dobrej skutecznosci jak z Roma albo dobrze internweniowal Victor .

Gdyby Szahtar wykorzytstal jedna lub dwie sytuacje moglo by byc goraco w rewanzu ale coz jak wielokrotnie pokazalo zycie jesli nie wykorzystujesz 100 % sytuacji na Camp Nou to nie masz szans na dobry wynik...

Niech Iniescie sie rodzi dzieko co rok jesli ma to go tak ekstra motywowac jak dzis ,genialna bramka na 1-0 nie mniej genialna asysta przy bramce na 2-0 ..Iniesta troszke zaryzykowal ze specjalnym wykartkowaniem gdyby mecz sie zakonczyl 3-1 a tak przy wyniku 5-1 to mozemy powiedziec zebyla to dobra decyzja . Bedzie gotowy na polfinaly z Realem i na final w Londynie :)

Alves jak na "rollercostarze" przpelatal mecz zlymi decyzjami w obronie lub przy ostatnich podaniach w polu karnym szachtara gdzie probowal rozwiazan silowych lub czasem za bardzo kombinowal. ale z drugiej strony super wyjscie do podania Iniesty przy bramce na 2-0 ,czy asysta przy bramce Xaviego ktora mam nadzieje uzmyslowi Daniemu ze czasem warto dograc pilke jak najprostszym sposobem po ziemi ...

Generalnie co tu duzo mowic super wynik w kontekscie rewanzu ... bardzo dobra gra w ofensywie i skutecznosc ...Jedyne co martwi troche to momentami nieporadnosc w obronie.Slaba gra Villi ostatnio, i to ze Messi sie ostatnio cos wstrzelic nie moze . Ale Puyol wkrotce wroci mam nadzieje a odblokowanie Messiego i Villi mam nadzieje zastapi na najwazniejsze mecze kwietnia i maja :)

Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2011-04-06, 22:54  

POMECZOWKA

SKLADY

STATYSTYKI MECZOWE

MAN OF THE MATCH

SKROT ( 5 MINUT)

Ostatnio zmieniony przez Boberek 2011-04-06, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
gelex
Marcinho 

Piwa: 51/23
Wysłany: 2011-04-06, 22:59  

Jak dla mnie Szachtar jest bezapelacyjnie najlepszą drużyną, która w tym sezonie przyjechała na Camp Nou. Wygraliśmy 5-1, ale wynik zupełnie nie odzwierciedla przebiegu gry. Już po 15 minutach mogliśmy przegrywać 1-2, gol dla Szachtara padł w najmniej oczekiwanym momencie, gdyż oprócz tego stałego fragmentu gry mieli kilka o wiele lepszych okazji do zdobycia bramki. Przez większość 1 połowy nie byliśmy w stanie przejąć kontroli nad meczem, Ukraińcy moim zdaniem grali na prawdę kapitalnie i tylko ich nieskuteczności możemy zawdzięczać tak korzystny wynik - jestem pewien, że gdyby nie 0-2 do przerwy, nie nadziewaliby się w 2 połowie na nasze kontry.

Ogólnie - Keita bóg! Dla mnie jest to gol sezonu, 98 na 100 piłkarzy huknęłoby z taką siła w trybuny, a on zmieścił piłkę w samym okienku. Synu Ulicy - jesteś wielki!

No to w półfinale Real-Barcelona, będzie się działo :)

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-06, 23:23  

Ty kurylu ty!

Ja cały czas obawiałem się potencjału ofensywnego Szachtaru. Widać, że grę w tym klubie robią jeno Brazylijczycy, bo obrona zebrała 5 bramek, a atak miał okazje na co najmniej 3. Ale ale... Ogrywamy u siebie 5:1 drużynę, której najbardziej bał się Pep, więc co to oznacza? Boję się napisać już teraz... :D

Messi ogromne brawa za 1 połowę. Gdyby nie on, byłoby totalne człapanie. Pep musi koniecznie uczulić Alvesa na większą koncentrację w grze obronnej. Złe przyjęcie, złe podanie i mogły być dwie bramki. Klasowy drużyny mogłyby to zakończyć.
Ponadto Pep chyba ostro ćwiczył stałe fragmenty, bo z wolnych strzelamy bardzo groźne, a rożne to już w ogóle nowe zagrywki przynoszące bramki! Czy temu człowiekowi skończą się kiedyś pomysły na urozmaicenie gry i zmylenie przeciwnika? :brawo:
Rewanż zagrajmy na spokoju, mając w perspektywie kolejne ważne mecze.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-04-07, 06:08  

Zgadzam się z Marcinho - najlepszy zespół jaki przyjechał na Camp Nou. Zmusili nas żeby grać trochę inaczej niż zwykle, przez co też cierpiał Villa bo był zupełnie sam z przodu i dalej od bramki niż zwykle. 4z5 bramek strzeliliśmy wejściami z drugiej linii. Piąta to piekna zaslona Busquetsa i zrealizowanie wczesniej ustalonej zagrywki.
Różnicy 2 bramek przed rewanżem bym się obawiał. Strasznie szybki i dynamiczny atak mają Ukraiińcy, Pique i Busi momentami nie nadążali. Dobrze, że uśmiechnęło się szczęście i skończyło się takim wynikiem., bo jak tylko mierdka po wtopie w weekend odradza się strzelając 4 bramki to my odpowiadamy pięcioma. Czasami nie wiem czy Pep jest AŻ TAK DOBRY czy odrobinę sprzyjają mu niebiosa (i siędziowie :) )

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2011-04-07, 06:08  

Tomash napisał/a:
O bramce Szachtiora nie wspomnę - wypadek przy pracy aczkolwiek przewidywany.

Tomash napisał/a:
Ukraińcy wszelkie nasze niedociągnięcia obnażyli przy okazjach jakie sobie stwarzali bowiem nie były one dziełem przypadku

:|

W obronie zagraliśmy bardzo radośnie i tylko niedokładność w decydującym momencie napadziorów z ukrainy sprawila ze nie stanęliśmy w trudnej sytuacji. Alves oprócz świetnych asysty mógł mieć ze 3 antyasysty - wycofanie do VV, strata i wrzutka w poprzek na własną 16tkę - ['] - OGARNIJ! Tak samo do ogarnięcia prostopadle podania na obieg przy słabszym starcie Piquego. Moglo byc niefajnie, uczmy sie na bledach. Victor miszcz, dobrze ze go, bodajże Luis Adriano bardziej nie przeorał, bo mielibyśmy nie lada kłopot z bramkarzem.

A teraz pozytywnie - lepsza skutecznosc i szersze rozgrywanie akcji - coś co zaprocentuje nie tylko z szachciorem. Strzaly z dystansu nawet były, czy kontra po której Keita ustrzelił pająka. Bardzo fajnie. Choc jest coś o czym pisze Kuryl - widac ze to nie maximum. Ale to tylko dobrze wróży :)

W rewanżu nie dać sobie popsuć statystyk i na spokoju, brzydko mówiąc, dobić przeciwnika. Pozniej trzeba będzie grać już tylko na pełnej ...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2011-04-07, 07:00  

Ukraińcy przynajmniej nie bali się atakować a to, że dostali piątkę nie znaczy, że są słabi bo nie przypominam sobie rywala, który by zaatakował jako pierwszy i przy stanie 3-0 chciał jeszcze bawić się w ataki nie bojąc się chłosty. Za to wielki szacunek dla nich bo zagrali lepiej niż real z Arsenalem razem wzięci.
Keita swoją bramką dał chyba jeszcze więcej powodów do pozytywnych zmartwień Pepowi. Trochę niewidoczny Xavi ale za to jego brat był chyba dzisiaj wszędzie. Messi wracający do obrony pokazuje, że jest on trochę sfrustrowany delikatną niemocą strzelecką.
Busi i Pique na trening sprinterski powinni się udać chyba, że to tylko mi się wydawało, że są słabsi biegowo :P
Na spokojnie dobić konającego na Ukrainie i czekać na kolejne GD :D

Klajwert 
I want it all

Piwa: 92/46
Wysłany: 2011-04-07, 07:36  

Jerry P napisał/a:
ostatnio tak sie czulem przed pierwszym meczem z Arsenalem :/

bez linczu prosze :(

przecież Ty się tak czujesz przed każdym meczem w LM :D

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2011-04-07, 08:44  

Nie pamietam kiedy ostatnio mielismy taka mase szczescia. Gdyby na miejscu tego Adriano z ataku Szachtara był jakis skuteczniejszy napastnik to wyjechalby z Camp Nou z hat trickiem. Mnostwo niedokladnosci przede wszystkim naszych obroncow (chyba podpatrzyli to od obroncow Szachtara).

Co do przeciwnika. Gdyby ich obrona była choc troche lepsza, byliby naprawde swietna druzyna. Przeciez kazdy presing naszych atakujacych konczyl sie albo wybiciem albo strata.

Stworzylismy niewiele wiecej sytuacji, niz strzelilismy bramek, to bardzo cieszy. Znowu strzelilismy ze stalego fragmentu gry (pod tym wzgledem Szachtar tez nie odrobił lekcji, bo takie zagrywki z roznego z Busim i Pique w roli głownej stostujemy od poczatku sezonu).

Dla mnie man of the match - Keiteeeee.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2011-04-07, 08:51  

Dobrze, że po drodze do tego wszystkiego trafiliśmy na Betis, który pokazał, że grając ofensywną piłkę można z nami wygrać. Dlaczego dobrze? Bo jak się okazuje może być to dla nas świetne doświadczenie, który musi zaprocentować uważną grą w rewanżu.

Szachtar ma całe nic do stracenia, podobnie zresztą jak wtedy Betis, więc niemal pewne jest to, że takie kontry jak wczoraj będą szły jedna za drugą. IMO w takiej sytuacji Busquets na stoperze sprawdza się średnio. Owszem, jest dobry na tej pozycji, wciąż stanowi znakomite wsparcie dla linii pomocy, ale przez to często nie nadąża za tym co dzieje się na boisku w okolicach naszego pola karnego.

Szachtar zagrał bez kompleksów, a wynik to zasługa naszej skuteczności, bo jak Alves strzela gola z akcji to znaczy że gramy skutecznie :)

Świetny mecz Keity i ustawionego niby na skrzydle Iniesty. Świetny Adriano, który znakomicie wchodzi w kolejne akcje ofensywne. Villa zagrał lepiej niż wielu osobom się wydaje, tym bardziej, że musiał grać w sposób nie do końca do niego pasujący. Więcej niż zwykle uwagi musiał poświęcać ustawieniu rywala, zagrał dość asekuracyjnie, dalej niż zwykle od bramki.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-07, 11:51  

socio napisał/a:
Busi i Pique na trening sprinterski powinni się udać chyba, że to tylko mi się wydawało, że są słabsi biegowo :P

Socio, nawet jesli wyslesz na trening biegowy zolwia, nigdy nie bedzie tak szybki jak zajac ;) Ci pilkarze zwyczajnie do sprinterow nie naleza i to sie nigdy nie zmieni. Przy takich obroncach bardzo wazna jest asekuracja, oni moga bardzo wiele zdzialac ustawieniem na boisku, ale nigdy nie dogonia takich napastnikow jak Brazylijczycy z Szachtara. Dlatego Alves, Mascherano i drugi srodkowy obronca powinni ustawic sie tak, zeby asekurowac Pique czy Busiego. Jezeli zostawi sie zbyt duzo miejsca tak szybkim napastnikom to niestety trzeba sie liczyc z grozna sytuacja pod bramka Valdesa.

Link do innego skrotu:

http://www.footytube.com/...ref=hp_ozeit_mp

Potem napisze cos wiecej.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
najt
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-04-07, 12:35  

pomijam juz same umiejetnosci, ale mecz po meczu utwierdzam sie w przekonaniu, ze szczescie tez nam bardzo sprzyja w tym sezonie :D

maly wniosek po kilkunastu ostatnich spotkaniach: z rzutow wolnych z 16-25 metrow powinien strzelac non stop messi

fajnie, ze iniesta sie wykartkowal. szkoda, ze real ma tak dobra sytuacje i moze dac odpoczac zagrozonym ramosowi i ronaldo, w polfinale kazda absencja moze byc bardzo wazna

barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2011-04-07, 12:38  

Dodo napisał/a:

szkoda, ze real ma tak dobra sytuacje i moze dac odpoczac zagrozonym ramosowi i ronaldo, w polfinale kazda absencja moze byc bardzo wazna

Z drugiej strony mało prawdopodobne jest, by dwumecz z Realem rozstrzygnął się w meczu na SB, więc jeśli Ronaldo i Ramos wypadliby z rewanżu, to właśnie to mogłoby się okazać dla nich gorsze. Ale to już nie nasz problem ;)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2011-04-07, 12:41  

to jak ramos i ronaldo w pierwszym meczu z nami dostana kartki to nie zagraja :D aj lajk :D

jesli chodzi o szczescie, boje sie tego, ze real jak sie ktos muruje, to moze strzelac po trybunach, ale w momencie jak pozwolimy im dojsc do klarownej sytuacji moze nie byc dobrze

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi