Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-04-22, 11:45
1/4 Ligi Mistrzow FC Barcelona- Shakhtar (D) 5:1, (W) 1-0

Kto awansuje do polfinalu LM ????
Puyol & Queca
89%
 89%  [ 25 ]
Czygrynski & Kika
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-04-04, 17:54  1/4 Ligi Mistrzow FC Barcelona- Shakhtar (D) 5:1, (W) 1-0

MECZE ZOSTANA ROZEGRANE NA :

DONBASS ARENA

ROZJEMCA MECZU

Cytat:
Szkocki radca prawny, Craig Thomson, poprowadzi środowy mecz Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona na własnym stadionie podejmie Szachtar Donieck. Spotkanie rozpocznie się o 20:45.

Pomagać mu będą jego rodacy - Francis Andrews i Graham Chambers (arbitrzy liniowi), William Collum (arbiter techniczny) oraz Alan Muir i Calum Murray (dodatkowi arbitrzy za bramkami).

38-letni Thomson jest sędzią piłkarskim od 1988, a od 2002 roku prowadzi mecze Szkockiej Premier League. W 2003 roku został arbitrem FIFA.

Szkot nie miał jeszcze okazji do sędziowania spotkania zarówno FC Barcelony jak i Szachtara Donieck.

[źródło: UEFA]

PREZENTACJA RYWALA

HISTORIA I SUKCESY

PHOTO TEAM & KADRA

SHAKHTAR - LM 2010/2011

[center]TRENEREM : MIRCEA LUCESCU

STATYSTYKI OGOLNE

OSTATNIE MECZE

STRZELCY

KIEDY STRZELAJA ?

[center]

HEAD2HEAD

SUPERPUCHAR EUROPY - BRAMKA PEDRO

WYDARZENIE WIECZORU POWROT "JEZUSA"

Cytat:

Jednym z najciekawszych transferów Barcelony, które odbyły się latem 2010 roku, było sprzedanie Dmytro Czyhrynskiego. Wrócił on do klubu, z którego rok wcześniej został zabrany do Barcelony - Szachtar Donieck.

Podczas tej operacji, klub nie tylko poniósł straty - dziesięć milionów euro (Dmytro został kupiony za 25, a sprzedany za piętnaście), ale również został bez mocnej obrony. Co gorsza, obecna sytuacja nie jest ciekawa. BarĂ�ďżËÄ‚�§a nie może korzystać z Abidala do końca sezonu, a Puyol nadal nie jest gotowy do gry z powodu kontuzji kolana.

Guardiola, który wcześniej wyraźnie pragnął, aby młody Ukrainiec wstąpił w szeregi Barcelony, teraz korzysta z pomocy Busquetsa, który cofnął się na obronę. Podczas gdy FontĂ�ďżËĄs dopiero co awansował do pierwszej drużyny, a Milito jest obecnie tylko alternatywą, stało się jasne, że Guardiola na tym etapie sezonu raczej nie podejmie ryzyka. Możemy się tylko zastanawiać, co by było, gdyby Czyhrynski grał teraz w Barcelonie...

Na pytanie, czy 24-latek powinien dostać drugą szansę, opinie są podzielone. W środę, kiedy Barcelona podejmie Szachtar w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, może otrzymamy odpowiedź. Blaugrana nigdy nie ustępuje, kiedy ma wygrać i zapewne tym razem również pokusi się o zwycięstwo.

Od czasu, kiedy w Barcelonie zjawił się Pep Guardiola (5 czerwca 2008 - podpisanie kontraktu), zaprowadził on porządek - każdy gracz miał na boisku swoje regularne miejsce. Wyjątkami byli ValdĂ�ďżËĂ„ĹĄĂ‚ s, PiquĂ�ďżËĂ„ĹĄĂ‚ , Villa i Ibrahimović. Ostatni z wymienionych, kiedy został poinformowany, że nie zawsze będzie grał w pierwszej jedenastce, pokłócił się z trenerem, co skutkuje urazem trwającym do dzisiaj.

Czyhrynski to zupełne przeciwieństwo wybuchowego Zlatana. Nawet pomimo faktu, że nieczęsto miał szansę na grę (następstwo tego, że musiał on rywalizować o miejsce na boisku z Puyolem), nie poddał się. Wejście Dmytro było inwestycją na przyszłość. Kibice jednak przewidzieli, że między dwoma obrońcami nigdy nie dojdzie do porozumienia, kiedy razem będą znajdować się na środku obrony. I po części mieli rację. Podczas meczu 1/8 finału)Pucharu Króla, w którym Barcelona podejmowała Sevillę (05.01.2010), po golu Ibrahimovicia (w 73. minucie), Czyhrynski sfaulował w polu karnym Diego Capela, czego następstwem był gol zdobyty przez przeciwników. BarĂ�ďżËÄ‚�§a nie znalazła już dla siebie szansy w tym meczu i odpadła na samym początku Pucharu Króla. Fani Blaugrana znali powód, dla którego ich ukochany Klub odpadł - Dmytro został wygwizdany. To na pewno nie było miłe doświadczenie. I zarazem koniec snu Czyhrynskiego.

Dużo ludzi przewiduje, że te dwa najbliższe mecze pokażą, że transfer BarĂ�ďżËÄ‚�§y nie był dobrym pomysłem i może lepiej było zachować Dmytro "na później". Aczkolwiek na tę chwilę nawet nie ma nawet pewności, że Czyhrynski zagra.

Warto dodać, że zarówno Guardiola, jak i inni gracze Barcelony (którzy mieli okazję poznać Dmytro) wypowiadają się dobrze o Ukraińcu.

[źródło: totalBarĂ�ďżËÄ‚�§a ]

BONUS

TRANSMISJE PRZEPROWADZI (KU ROZPACZY KIBICOW MAN UTD I CHELSEA) :

ZAPRASZAM DO DYSKUSJII!!!!!
Ostatnio zmieniony przez kuryl 2011-04-08, 10:29, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 14 piw(a):
trampki, Jerry P, chaos, formel, Mentor, Tomash, Kendzior, daro23, kuty, Cartmann, memphis, mystique e, barcalover, Ladia
Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-04-04, 23:40  

swietna zapowiedz :)

te statsy Sachtara to kompletne sa? Bo czygra niby kartki ma, bramke tez a minut 0 %)

po tych statsach widac ze bedzie 2-1 lub 2-2 :P

wiem ze okolicznosci jakie byly takie byly, swego czasu, ale wyniki nie napawaja optymizmem(tez w bezposrednich pojednykach). Ukraincy im dalej w mecz tym wiecej strzelaja, a my ciut mniej. Jeszcze jak sobie przypomnimy nasze mecze w LL czy z Arsenalem, szczegolnie w ostatnich minutach, to widac ze musimy sie pilnowac do samego konca meczu. A ostatnio w tych ostatnich minutach to musi nas ratowac albo VV albo Maszcze, lub czasem sie nawet nie uda jak z Getafe(?). Przy tych naszych wynikam 1-0 w ostatnich meczach, dodajac jeszcze ubytki kadrowe, wcale nie musi byc lekko.

Ale :P zwyciestwo biore w ciemno :D

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-04, 23:53  

Boberek, brawo. Zapowiedzi coraz lepsze dajesz :ok: Mnie jeszcze tylko kolorowe czcionki rażą, ale to tak już na marginesie.

Ostatnie zwycięstwo w lidze powinno dodać nam skrzydeł i bardzo bym chciał, żebyśmy pojutrze zapewnili sobie spokojny rewanż. 2-0 wystarczy, bo w Doniecku dołożymy jedną bramkę i będzie pozamiatane. Czas, by przebudził się Messi. Najlepiej, żeby przebudził się ze 3 razy w meczu i ustawił azymut na półfinał.

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-04-05, 07:38  

Na pewno wyjazdowe zwycięstwo z Villareal mocno zmotywuje naszych piłkarzy. Mają w końcu bezpieczną przewagę nad Realem a w perspektywie podwójnych (a byc może poczwórnych) GD, z pewnością będą chcieli udowodnic swą siłę. Liczę, że dwumecz z Szachtiorem okaże się znakomitą okazją na spektakularne przełamanie Villi :zolwik2: Jak na CN zagramy po swojemu a na Donbas strzelimy szybko bramkę, to żaden kataklizm nie odbierze nam awansu. Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza na Ukrainie lekko nie będzie bo Ci zawodnicy nie tyle mają potencjał i atut własnego boiska. Oni będą gryźc trawę, byleby Ukraina była dumna z ich sukcesu. Na nic się to jednak zda jeśli Barca będzie po prostu sobą... Messi również mógłby wznieśc się na wyżyny bo ostatnio albo nie miał na to ochoty albo za bardzo chciał i mu nie wychodziło. W tym sezonie grają nie tylko dla kibiców, dla Katalonii, dla siebie i pieniędzy. Grają także dla Erica i to będzie wielkim bodźcem do tego by wypluc płuca na boisku jakkolwiek by rywal nie przeszkadzał.

Jeśli chodzi o jutro obstawiam 3:0 lub 3:1 z czego pierwszy wynik spokojnie przełożył by nam jedną nogę na stronę o nazwie półfinał ;]

gelex 
CatMorderca

Piwa: 576/335
Wysłany: 2011-04-05, 09:46  

Jak pepeszki, tfu... armatki wcisnęły górnikom 5 goli, to ja tam przed Szachiocrem korzyć się nie mam zamiaru

4:0 do przerwy i już widzę jak górniki przejmują kontrolę nad meczem... phi

Boberek 

Wysłany: 2011-04-05, 11:32  

Jerry P napisał/a:
te statsy Sachtara to kompletne sa? Bo czygra niby kartki ma, bramke tez a minut 0 %)

Statystyki Szachtara poprawione :*

chaos napisał/a:
Boberek, brawo. Zapowiedzi coraz lepsze dajesz :ok: Mnie jeszcze tylko kolorowe czcionki rażą, ale to tak już na marginesie.

Dzieki za slowa otuchy .Sam widze po sobie ze meczowki juz wychodza calkiem fajne, mimo ze na poczatku wydawalo misie czarna magia zeby robic meczowki takie jak Cartmann, Boras lub Mysti ..Co do kolorow to wydawalo mi sie ze kolor czerwony bedzie lepszy niz zwykly szary, ale jak ktos sie dopisze do twojej petycji o razacych kolorach to postaram sie zmienic :samba:

Wracajac do meczu, to wydaje mi sie ze zwyciestwo dwoma bramkami przyjalbym jako dobry prognostyk przed rewanzem.

Przeciez argument o przewadze wlasnego boiska na mroznej ukrainie juz raczej odpada odkad jest nowy stadion,idealna murawa, i w koncu w polowie kwietnia to juz wielkich mrozow tam nie bedzie...

barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2011-04-05, 12:24  

Obstawiłem 3 do koła i tej wersji się trzymajmy :P Szachtar żadną potęgą nie jest, a fakt, że dostali tyle bramek od Romy i w dodatku pierwszy mecz wygrali z duża dozą szczęścia(Riise), nie pozwala mi myśleć inaczej o tym meczu, jak o totalnej dominacji Barcy i spokojnej grze zarówno w ataku, jak i w obronie.

Mecz z Villarrealem na pewno nas nakręci. Mam nadzieję, że Pique też zacznie grać trochę pewniej, bo ileż można. Villa w końcu też coś musi ustrzelić... no i zobaczymy kto zagra jako trzeci napastnik, bo Pedro może jeszcze nie być w pełni gotowy.

Xavi odpoczął - zajebiście. Mam nadzieję, że Busqi znów zagra w obronie, a Masche na DMie.

Jedziem z ruskimi!

P.S. Do petycji czcionkowej się przyłączam! :D

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-05, 14:14  

Przed tym meczem spodziewam sie wszystkiego, moze byc manita, moze byc troche nizej ale tez spokojnie. Ale nie mozna tez wykluczyc duzych klopotow, takich jak w meczach z Rubinem Kazan albo z finalu superpucharu z Szachtarem. Jedno jest pewne, kazdy wynik ponizej 2-0 bedzie oznaczal kolosalne klopoty w rewanzu.

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2011-04-05, 16:24  

Moim zdaniem wklejasz za dużo obrazków. Teraz jest ok, ale za kilka miesięcy obrazki znikną z serwerów i zostaną same nagłówki. A wydaje mi się, że jednym z celów tak robionych od kilku sezonów zapowiedzi jest też tworzenie bazy danych, zbioru informacji, które będzie można wykorzystać w przyszłości.

Boberek 

Wysłany: 2011-04-05, 16:40  

Memphis jako ze nikt mnie nie uczyl jak robic meczowek, metoda prob i bledow po zrobieniu kilku meczowek wydawalo mi sie, ze ten sposob jaki obecnie robie jest dobry...w sumie masz racje nie zastanawialem sie jak dlugo moje zrzuty beda sie utrzymywac na serwerach...

Generalnie jestem otwarty na wszelakie propozycje tak jak w przypadku petycji Chaosa i Barcalovera ,wiec jesli masz jakies pomysly jak usprawnic moje meczowki to nie mam nic przeciwko zebys mi je wygarnal :noniron:

Cartmann 

Piwa: 455/268
Wysłany: 2011-04-05, 16:54  

Czy aby na pewno te obrazki później znikną?
Ja swoje wrzucam na imageshack, gdzie mam konto i trzymam je w bazie, więc tu chyba bez problemu.

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2011-04-05, 17:00  

Ten schemat robienia meczówek jest dobry. Gdyby nie był, to nie utrzymałby się tak długo (prawie 4 lata). Twoje meczówki są dobre, to nie miał być żaden przytyk z mojej strony, a jedynie luźna propozycja co można zrobić, by temat za rok, dwa nadal był użyteczny.

Zależy jaki okres czasu bierzemy pod uwagę. Zależy też od serwera. Chyba, że się mylę...

Boberek 

Wysłany: 2011-04-05, 17:35  

Memphis zeby bylo jasne Twoja uwage nie traktowalem jako zaden przytyk jestem zawsze otwarty na konstruktywna krytyke. :piwosz:

Co do Twoich watpliwosci odnosnie waznosci linkow to znalazlem cos takiego:

Cytat:

How long will my uploaded files be available?

Your files will only be deleted if they do not adhere to our Terms of Service. If you are registered, your files will be available forever. If you are not registered, any file that you upload will continue to be available if it is accessed by anyone at least once per year.

Czyli jako ze jestem zarejstrowany na imageshacku to wszystkie linki sa forever and ever :)
Dobra koniec OFFTOPA !

Cartmann 

Piwa: 455/268
Wysłany: 2011-04-05, 20:08  

Boberek napisał/a:
Czyli jako ze jestem zarejstrowany na imageshacku to wszystkie linki sa forever and ever :)
Dobra koniec OFFTOPA !

O tym właśnie pisałem.

Co do meczu: trzeba wygrać jak największą różnicą bramek :D

Kettger 
Czerwony Kat

Wysłany: 2011-04-06, 01:26  

Dwubramkowa zaliczka powinna wystarczyć do awansu. ;]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi