Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
"Och eLka " czyli Prawo Jazdy wg Cules....

Czy posiadasz juz PRAWO JAZDY ?
TAK
81%
 81%  [ 30 ]
NIE
0%
 0%  [ 0 ]
JESTEM W TRAKCIE - CZEKAM NA EGZAMIN
5%
 5%  [ 2 ]
ZAMIERZAM ZROBIC W PRZYSZLOSCI
8%
 8%  [ 3 ]
WOLE METRO,TRAMWAJ ,AUTOBUS
5%
 5%  [ 2 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2013-09-12, 08:55  

Mówisz, masz :) Ustalimy z lubą termin i wbijemy :) Ja w jedną stronę, ona w drugą ;)

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2013-09-12, 08:57  

No to cho na priv. :D

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-09-30, 09:49  

http://kontakt24.tvn24.pl...?categoryId=496

A wy migacie czy nie?
Przecież ta kampania to jakiś żart. Kiedy migam, to na pewno migam mordercy/złodziejowi/piratowi, którego NA PEWNO policja by zatrzymała, gdybym nie mignął. Argument totalnie chybiony. Natomiast wiele argumentów internautów trafionych, na czele z tym o pracy drogówki i wyrabianiu statystyk, a nie rzeczywistemu zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach.

Ja migałem i będę migał. Czasem migałem też dla ściemy, jak widziałem, że wiara grzeje niesamowicie, a jezdnia mokra i pada deszcz.
So li darność

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2014-09-30, 10:19  

Migałem, migam i będę migał. Wkurwiam się, jak stoi patrol, a mi nikt nie migał. :)

Po drogach przesadnie nie zapierdalam. Zapłaciłem w życiu dwa mandaty oba po otrzymaniu zdjęcia z fotoradaru straży miejskiej/gminnej. W obu przypadkach przekroczyłem o 11km/h (zwyczajowo 10 jest tolerancji). Nie wiem w jaki sposób zwiększyło to bezpieczeństwo, skoro o stworzeniu zagrożenia dowiedziałem się 2 miesiące po zdarzeniu. Wiem natomiast, jak wpłynęło to rozpalenie moich uczuć do tego, jakże potrzebnego, dbającego o bezpieczeństwo organu.

Też jestem zdania, że w większości przypadków drogówki i chyba wszystkich przypadkach straży miejskiej chodzi o kasę, a nie bezpieczeństwo.

A z moich obserwacji - jak widzę patrol, który właśnie zatrzymał jakiegoś kierowcę za nadmierną prędkość, to nie było to zapierdalające 200km/h BMW M3 z jakimś Frogiem, tylko jadący 75 km/h lanos, stara corsa czy inna meganka. Tyle, że w tym miejscu jest z jakiegoś powodu jest ograniczenie od 50km/h albo nawet 60km/h. No i dlatego ten patrol tam stoi!

Nie da się ukryć, że nasze drogi sprzyjają zdzieraniu kasy z kierowców. Nie dlatego, że są tak dobre, że aż chce się zapieprzać, tylko dlatego, że są tak poprzecinane odcinkami z nagłym ograniczeniem ze 100do 70 km/h, 90 do 50 km/h itd.

Zresztą... W wielu działaniach aparatu państwowego ładnie brzmiący cel jest przykrywką dla celu rzeczywistego, który już tak ładnie nie brzmi.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Schumack
Dako 

Piwa: 105/60
Wysłany: 2014-09-30, 11:03  

Co do ograniczeń prędkości - w książce Sobiesława Zasady Szybkość Bezpieczna jest to pięknie wyjaśnione. Szybkość bezpieczna jest inna dla każdego użytkownia drogi (wypadkowa umiejętności kierowcy , stanu technicznego auta, możliwości auta, opon, naiwerzchni, warunków na drodze etc) - natomiast przepisy już jej nie definiują.
Otóż znak np. 50km/h w mieście jest obowiązujący zarówno auto sportowe z Kubicą, jak i przysłowiowego dziadka w Lanosie ale także, autobus, TiR-a załadowanego 40 tonowym ładunkiem i kuriera, który z założenia ma w dupie ograniczenia. Zatem można wysnuć tezę iż dotyczy on najwolniejszego użytkownika drogi (tak by w razie zdarzenia zdążył wyhamować w bezpiecznej odległości). O postępie motoryzacyjnym nie wspominam - znak od 20 lat stoi w tym samym miejscu więc trzeba z czegoś kosić jeleni. Szczytem chamstwa jest ustawianie znaków na drodze krajowej - gdzie nikt nie jedzie zgodnie z przepisami.
Czasem można jechać spokojnie całą drogę, wystarczy jedna chwila zagapienia się i ..500/10pkt. Życie.
Najgorsze są dla mnie wideorejestratory w cichociemnych autach (w tym BMW! sic!) - w internecie jest lista rejestracji aut nieoznakowanych, którą na wszelki wypadek warto mieć w samochodzie + Janosik / CB Radio.

p.s. Też mrugam i .. będę mrugał.

Amor Patriae Nostra Lex
Postaw piwo autorowi tego posta

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2014-09-30, 13:01  

Ja bym dodał jeszcze, że ten sam znak stoi w tym samym miejscu zarówno w mglisty listopadowy poranek, ciemną grudniową noc, deszczowy marcowy wieczór jak i przejrzyste czerwcowe popołudnie. I w każdą z wymienionych pór roku i dnia obowiązuje ten sam limit.

W niesprzyjających warunkach ludzie i tak jadą wolniej, a przy dobrych dobrych warunkach do jazdy ...ustawiają się misiaki. ;)

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2014-09-30, 22:30  

Migałem i będę dalej, choc może teraz zwrócę szczegółna uwagę żeby nie migać młodym gniewnym zimnym łokciom.

Wiecie, to jest tez tak, ze jakby ktoś nagle na umiarkowanie trudnych miejscach oznakowanych teraz 50tką postawił 80tkę to zapalałabym nam sie we łbie lampka, że generalnie to spoko jadziem stówą, a tu okazuje sie ze jednak za łukiem jest średniowidoczne przejście dla pieszych. Taka nasza Polaków natura, zresztą nie bez przyczyny, że każdy ma swoje własne wytyczne odnośnie wszystkiego co normują przepisy :)

Ja osobiście lubie zapierdalać,ale nie czynie tego zbyt czesto, a dostałem mandat za predkosc raz w zyciu za 57 na 40stce, oczywiscie foto i to w Kościerzynie... Przyznaję - przy szkole podstawowej. Czy to spowodowało wzrost bezpieczeństwa w tym rejonie skoro pomimo oznakowania nie zauwazylem ani znaku, ani pstryka? Czy nie można spowolnić w takich miejscach ruchu szykanami czy sugestywnym oznakowaniem, a nie znakami w koronach jarzębin? Oczywiście, że się da, ale są rzeczy łatwe i łatwiejsze.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2014-09-30, 22:41  

jak ktos jedzie za szybko z fotoradau powinien uderzac w nas laser a pod fotoradarem maly napis (taki zeby przeczytac to trzeba zwolnic) "namierzam cie chuju"

yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2014-10-01, 06:35  

Ostatnio mi nawet straż pożarna mignęła więc widać nawet mundurowi nie są solidarni :)

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-10-01, 07:11  

Pewnie na muldzie auto podskoczyło :P

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2014-10-01, 11:11  

pewnie akurat cos ugasili i zamigali, ze teraz 'uwaga, suszą!'
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Odpowiedz do tematu