Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-04-08, 09:27
FC Barcelona - Getafe 2:1
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-03-19, 23:24  

obawiam sie niestety, ze do gd bedziemy podchodzic jedynie z trzema punktami przewagi
Postaw piwo autorowi tego posta

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-03-20, 09:42  

Bedzie i tak niezle, rok temu byl remis. Zobaczymy co sie stanie, tym bardziej ze wczesniej slynny juz virus Fifa, ktory neka jedynie Barcelone. Nie mozna zapominac, ze po GD to Real ma ciezkich przeciwnikow na wyjezdzie, i to akurat w terminie 1/2 finalu LM. Barcelona po GD nie gra z nikim mocnym, strata punktow bylaby sensacja. Wyjazdy sa takie : Sociedad, Levante i Malaga, sami mocarze ligi. Do tego Osasuna, Espanyol i Deportivo u siebie.

Wczorajszy mecz byl dosc dobry w wykonaniu Barcelony, szkoda ze Villa nie mial swojego dnia, swoje dolozyl tez sedzie i zamiast 4-0 po pierwszej polowie bylo tylko 1-0. Martwi kartka dla Xaviego, ale przynajmniej na pewno zagra w GD. Pep pewnie wroci do ustawienia z Keita. Tez obawiam sie o wynik, ale glownie z powodu przerwy na reprezentacje

Grandville 
antimourinhista

Piwa: 17/12
Wysłany: 2011-03-20, 09:52  

Czemu? Nie zagra tylko (i aż) Xavi, lepiej, że teraz odpocznie niż dwa mecze później. Poza tym - mamy Keiteeee ;) Następnie przed Almerią powinien wyczyścić się Busi i będzie gitarka :)

Po wylosowaniu Arsenalu Pep zapowiadał zwyżkę formy na rewanż z nimi. I mi się wydaje, że idzie wszystko zgodnie z planem, bo widać pewne zmiany w stosunku do zeszłych lat: to właśnie teraz powinniśmy z lekkością zdobywać bramki, a gramy na trzecim biegu. Powoli zacieram ręce na kwiecień i maj, bo to mogą być absolutnie najlepsze miesiące w piłce nożnej, o ile nadal wszystko będzie szło zgodnie z założeniami.

Messi zagrał wczoraj jakoś bez pomysłu. Biegał wzdłuż i wszerz mając na sobie czternastu obrońców i... I w zasadzie kończyło się na niczym. Villi udzielił się altruizm Alvesa i Xaviego, bo zamiast pakować piłę do siatki, to szuka podania. Niechaj mu ktoś przypomni, że to on ma tutaj kończyć :)

Aha i na koniec jeszcze jedno. Mascherano \m/ 21 odbiorów. Mamy dwóch najlepszych DM'ów w zespole. Możemy być spokojni o tę pozycję.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-03-20, 10:26  

Doprecyzuje - dwoch zupelnie innych ale najlepszych w swoim fachu.

Mecz przyzwoity, ale brakuje pewnosci w strzelaniu bramek, ktora byla jesienia. Poza tym niewiele mozna zarzucic i w ofensywie i w defensywie. Gdyby skutecznosc byla dzis czy w poprzedni weekend, to bylbym spokojny o 3pkt z Villarrealem, a tak obawiam sie sytuacji że zagramy swoje, ale skonczy sie na jakims 1:1.

Po pierwszej polowie nie wiedzialem czy bardziej do zmiany Bojan czy bardziej Villa, naprzeklinalem sie na nich niemilosiernie. W drugiej Bojan sie wybronil - Villa niestety ostatnio mocno pod formą.

Grandville 
antimourinhista

Piwa: 17/12
Wysłany: 2011-03-20, 10:32  

O właśnie - co do defensywy jeszcze. Nie było najgorzej, ale widać spadek jakości gdy gramy bez Abidala. Jednak Milito zdarzało się bezsensownie biegać od napastnika do napastnik. Był jakby trochę niespokojny... Musi wrócić Puyol, bo to właśnie on zawsze trzyma i steruje obroną.

O Villę się nie martwię. Coraz częściej myślę, że on jakoś inaczej przechodzi przez ciężki okres;) kiedy Messi i Pedro byli wyraźnie ociężali to on strzelał gole. Teraz w ataku to on wygląda najgorzej, ale wyjdzie z tego. Na jesieni przed maratonem, kiedy po drodze mieliśmy Sevillę - Villarreal - Real - Espanyol - też wyglądało to tak jak teraz. W kluczowym momencie sezonu zacznie strzelać.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-03-20, 16:59  

Dodo napisał/a:
ale wolalbym, zeby zamiast bramek po prostu prezentowal sie na poziomie

:blamaze: ?

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-03-20, 17:15  

Mecz pod względem kontroli, akcji i ogólnie gry wyglądał tak jak nasz każdy. Podania, usypianie rywala, raptowne przyśpieszanie i często próba wejścia z piłką do bramki. Bardzo dobry mecz Alvesa, jak zawsze zapyerdalał prawą stroną ale tym razem do dobrego meczu dołożył jeszcze lepsza bramkę.
W tym meczu wreszcie zwróciłem uwagę na Adriano, i jemu (jak i Maszczerano) należą sie największe brawa :brawo: Widać, że w końcu łąpie jak sie u nas gra i mimo, że nie gra jak Alves (bo nikt w sumie od niego tego nie oczekuję, takie ma zalecenia taktyczne) to coraz bardziej wydaje mi się, że pasuje na naszą lewą stronę. Przy drugiej bramce juz na początku akcji zwróciłem uwagę na dobry odbiór Brazylijczyka w środku pola.
Mascherano tez łapie naszą grę. Ładne wślizgi i w końcu rzuca ładne crossy do przodu.
Co do Bojana to mimo drugiej bramki w drugim meczu to widać było, że chłopaki nie graja z nim jakoś mocno kombinacyjnie. A zauważyłem, że sztandarowym zagraniem Bociana staje się wbicie na siłę piłki w pole karne i liczenie, że a nóż od kogoś się odbiję.

Odnośnie zmian, denerwuje mnie to ciągłe wpuszczanie co mecz Affelaya. Pep/zarząd chce pokazać i udowodnić na siłe, że to był dobry transfer? Ja wiem, że nasz styl jest trudny, trzeba go zrozumieć i czasami trochę zajmuję zanim gracz się w nim odnajdzie i zacznie grac przynajmniej popranie.. Ale nie rozumiem dawania mu tak często szansy. Imo wczoraj powinien dostać szanse Fontas, w imię naszych problemów obronnych.
nie wiem jak tu.

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-03-20, 19:23  

Jak dla mnie, wczoraj jedynym poważniejszym problemem była skuteczność. Efektowne wpyerdole lepiej zostawić na mecze w 1/4 LM i później. Teraz trzeba robić swoje i wygrywać jak najmniejszym nakładem sił. Jak napastnicy nastawią już celowniki to wszystko będzie w porządku. Może 2-tygodniowa przerwa ligowa paradoksalnie w tym pomoże (choć zwykle reprezentacje niczego dobrego nie przynoszą).
Co do zmian - mniej Keity (zwłaszcza za Bojana - nie grał wybitnie, ale na zmianę zasługiwał Villa, no chyba, że Bocian nie wytrzymuje kondycyjnie i musi schodzić po 70 minutach meczu :) ), więcej Jeffrena i Fontasa i innych takich młodych. Przy prowadzeniu 2:0 z takimi rywalami można by popróbować dalekich rezerwowych.

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-03-20, 19:44  

Tak na chłodno... Barca nie zagrała wczoraj źle. Gdyby tak było, to Getafe zayebałoby nam sprzed nosa 3 punkty. Barca stwarzała sporo okazji ale ta skutecznośc to masakra jakaś. Jak ja wczoraj klnąłem na Wiję :P On musi - po prostu musi - popracowac nad tym przed LM. Przełamanie się w meczu z Vilareal powinno go dobrze nastroic na Ukraińców. Bo nie wykorzystywanie takich okazji jakie wypracowywał Iniesta jest karygodne.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2011-03-21, 11:27  

"He'll have a rest for the Villarreal match and have a clean slate for the next games," coach Pep Guardiola on Xavi

Najpierw faul? (to chyba Xavi faulował) potem gra po gwizdku. Jakoś nie wydaje mi się, że było to przypadkowe. Busi/Masche i Messi pewnie wykartkują się w meczu z Villarreal, a następnie nie zagrają z Almerią.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-03-21, 11:33  

Ja tez troche ponarzekalem na gre Barcelony w sobote, ale teraz na chlodno uwazam, ze zupelnie inaczej bym przezywal ten mecz gdyby nasi pilkarze potrafili wykorzystac swoje sytuacje, a tych przeciez nie brakowalo. Poza tym trzeba przyznac racje Pepowi i pilkarzom - po naprawde trudnym tygodniu druzynie nie musialo byc latwo z Getafe, a jednak zagrali swoje i zdobyli 3 punkty. Nie wierze, ze nieszczescie jakie spotkalo Abidala i oskarzenia o doping nie wplynely w zaden sposob na naszych zawodnikow. Moze i sa zawodowymi pilkarzami, ktorzy z presja radza sobie najlepiej na swiecie, ale sa tez ludzmi i takie niecodzienne sytuacje z pewnoscia mogly wywolac w naszej druzynie rozne reakcje. Martwi mnie ta medialna wojna jaka wypowiedzial nam Madryt, ale klub i przede wszystkim Guardiola, doskonale dbaja o interes druzyny.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi