Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Segunda División
Autor Wiadomość
RRR 

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2011-04-14, 23:52  

Nederlander napisał/a:
Barcelona chyba od czasow 'Charlio' Rexacha nie wydala na swiat zadnego swiatowej klasy typowego srodkowego napastnika - byc moze Rafa Alcantara bedzie tym pierwszym, ale on tez nie jest takim typowym srodkowym napastnikiem... Stoiczkow, Romario, Ronaldo, Kluivert, Eto'o - juz od dawna polegalismy na sprowadzonych za grube pieniadze gwiazdach na pozycji '9-tki',

jesli Charly był środkowym to Messi jest kim?
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-15, 11:21  

Argentynczykiem :) W obecnym schemacie teoretycznie jest srodkowym napastnikiem, chociaz mi bardziej chodzi o styl gry niz ustawienie na papierze, a Messi cofa sie po pilke na nasza polowe, rozgrywa, atakuje raczej z glebi bola. Jest spora roznica w stylu gry Messiego i np. Higuaina, Eto'o, Drogby czy Berbatowa - biorac pod uwage srodkowych napastnikow innych czolowych druzyn europejskich.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-04-15, 11:50  

Generalnie to jest różnica miedzy stylem gry calej naszej druzyny a innymi druzynami europejskimi :)

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2011-04-24, 19:20  

Na 7 kolejek przed końcem Betis i Rayo mają 9 punktów przewagi nad Celtą. Rayo zrobiło swoje (2:0 z Las Palmas po bramkach Aganzo i Deliego). Celta zremisowała z Ponferradiną, a więc w meczu, w którym powinna wygrać. Betis rozbił Barcę B na Mini Estadi 0:3. Niestety nie oglądałem tego spotkania, ale Barca zagrała w mocno przetrzebionym składzie. Szkoda, bo przynajmniej remis z Betisem był by cool :D Za tydzień najtrudniejsze zadanie teoretycznie przed Błyskawicami. Podopieczni Sandovala grają na wyjeździe w Gironie. Betis u siebie podejmuje Numancie, a Celta uderza na Majorkę zagrać z niby zajmującym niskie miejsce w tabeli, ale zawsze groźnym Las Palmas.

W Vallekas dalej się nie płaci piłkarzom. Ruiz - Mateos trzyma się stołka (on chyba liczy, ze sprzeda klub po awansie) Wczoraj zamalowywano na szybko reklamy należące do Rumasa Group. Piłkarze Rayo mają na prawdę jaja i szanują swoich kibiców, którzy z kolei są im oddani do reszty. Trza grać dalej i wygrywać !!

Vamos Rayo :rayo: Viva La Republica de Vallekas :rayo:

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-24, 20:44  

Melvin, Las Palmas jest na Wyspach Kanaryjskich ;) Niestety wyniki z mojego punktu widzenia fatalne - remis Celty ze slaba Ponferradina u siebie, porazka Barcy B :( Dobrze, ze chociaz katalonskie druzyny jakos sobie radza. W barazach jakos nie widze szans Celty, mamy zbyt mlody i malo doswiadczony sklad...

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-04-24, 21:00  

Mea Culpa... Pisząc o Las Palmas myślałem o Palma de Mallorca :olaboga: Nie zmienia to faktu, że Las Palmas jest mimo wszystko groźne u siebie. Przegrali chyba tylko 2 mecze mimo 17 miejsca w tabeli.

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-05-01, 19:21  

Na 6 kolejek przed końcem rozgrywek Betis oraz Rayo mają 11 punktów przewagi nad Celtą. Wygląda na to, że wiemy kto zagra w następnym sezonie w Primera Division. Betis nie pozostawił złudzeń Numancii odprawiając ją 4:1. Rayo przegrywało do przerwy z Gironą 1:0, jednak po przerwie podopieczni Sandovala zdobyli 3 bramki na wagę 3 punktów. Celta zremisowała w Las Palmas, co akurat jakąś wielką niespodzianką nie jest. Za tydzień Rayo gra u siebie z Salamancą, Betis na wyjeździe z Cordobą tu raczej niespodzianek się nie powinniśmy spodziewać. Celta podejmuje Girone i tu zważywszy na formę piłkarzy z Vigo można się spodziewać wszystkiego.

Co do sytuacji w Rayo, a więc w drużynie, która już jedną nogą jest w Primerze, a która jest bankrutem i piłkarze od roku nie widzieli pieniędzy to nic się nie zmieniło. Ruiz Mateos, który gotowy jest odsprzedać klub za 36 milionów euro, czeka... Pytanie na co. Może na przypieczętowanie awansu, aby uzyskać dodatkowe profity?

Podobna sytuacja jak w Rayo zaistniała niedawno w grającym w Segundzie B Cadizie. Od 2 miesięcy piłkarze nie widzieli wypłat. W zeszłotygodniowej wypowiedzi kapitan Cifu powiedział, że piłkarze wzorem swoich kolegów z Rayo nie złożą broni i będą grać dalej czekając na rozwój sytuacji.

A Las Armas !! Vamos Rayo y Cadiz !!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
chaos
melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-05-13, 18:07  

No i Betis zapewnił sobie awans. Rayo potrzebuje 4 punktów w 4 meczach, aby też być pewnym awansu. Granada i Elche gonią, ale chyba raczej Rayo aż tak się nie sfrajeruje bo będzie to połyk dekady. Chyba, że nie chcą awansować :D Awansować chyba też nie chce Celta, która ostatnio bardzo obniżyła loty. W niedziele zespół z Vigo podejmuje ekipę z Vallekas. Może być fajny mecz :)

mikaelus 

Piwa: 725/974

Wysłany: 2011-05-13, 20:00  

A w ten Eurobusiness graliście? :D

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-05-13, 20:21  

chyba CI sie tematy jebnęły :D
nie wiem jak tu.

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-05-13, 21:11  

Jebnely, nie jebnely :D Ja tam w Eurobiznes z kuzynami przycinalem na przelomie lat 80 i 90. Ale zdaje sie, że hiszpanskie miasta, które tam były, to akurat wszystkie graly w Primierze, a nie w Segundzie :D
Ostatnio zmieniony przez melvin 2011-05-14, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  

mikaelus 

Piwa: 725/974

Wysłany: 2011-05-14, 06:37  

kurrrwa, skad to sie tu wzieło? :D ups :D

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2011-05-14, 08:58  

Wersja bajtowa to rzeczywiście segunda, przy primerowej wersji kartonowej :)

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-05-22, 17:20  

El Rayo es de Primera

... napisała wczoraj Marca, jeszcze przed tym nim piłkarze z Vallekas rozegrali swoje spotkanie w ramach 40 kolejki. Remis Elche z Celtą sprawił, że Rayo uzyskało awans do Primera Division. Wcześniej awans zapewnił sobie Betis. O trzecie premiowane miejsce powalczy kilka drużyn. Jako że Barca B awansować nie może to wygląda na to, że o udział w barażach będzie trwała zażarta walka do ostatniej kolejki.

Ja osobiście raduję się z awansu Błyskawic. Sytuacja nieco zbliżona do tego, kiedy przed rokiem do 1 Bundesligi awansowało St.Pauli. Zespół Rayo na pewno walczył będzie o utrzymanie i mam nadzieję, że skończy lepiej niż Piraci. Najważniejsze jest to, że zespół ma od niedawna nowego właściciela, którym został biznesmen Raúl Martín Presa, który ma udział w takich firmach jak Margi, Magnaprint, Martiplas, Serigrama, Digital SM, Adhegraf, Margicart i Cromosur. Rodzi się pytanie co dalej ze składem. Wzmocnienia będą konieczne, to niewątpliwe. Nie wiadoma jest przyszłość Trejo i Armenterosa czy Amai zawodników podstawowego składu, którzy grają w Rayo na zasadzie wypożyczenia (odpowiednio z Mallorki i Sevilli i Wigan). Podkreślić trzeba kapitalną robotę wykonaną przez trenera José Ramóna Sandovala. I to na treningach, boisku, w szatni i poza nią. Zdołał tak zmobilizować zespół, któremu Ruiz Mateos nie płacił od roku, że uzyskał on upragniony awans.

Zawodnicy Rayo godnie dziś przypieczętowali awans pokonując Xerez 3:0 po ładnym meczu i ładnych bramkach. Kibice na trybunach cieszyli się, bawili się, tańczyli się. Co prawda kibice weszli po meczu na boisko i istnieje ryzyko zamknięcia obiektu, ale póki co w Vallekas trwa zapewne fiesta ;)

Teraz pozostaje trzymać kciuki za Celte. Oby ekipa z Vigo spięła poślady i awansowała po barażach, to awansował by komplet wyrazistych zespołów (z całym szacunkiem dla Elche czy Granady)

:rayo:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
RRR 

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2011-05-22, 17:34  

Atletico+Getafe+Rayo=18 punktow gratis dla realu
nie wiem z czego tu sie cieszyc.

Odpowiedz do tematu