Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Segunda División
Autor Wiadomość
melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2011-03-07, 12:53  Segunda División

Zdecydowałem się założyć ten temat, bo zdaje się, ze jest na tym forum kilka osób, które mniej lub bardziej się interesują tym co ma miejsce na zapleczu Primera Division.

Sytuacja w tabeli w tym sezonie jest niezwykle ciekawa. Trzy zespoły walczą dzielnie o dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem. Są to Rayo Vallecano, Celta Vigo oraz Betis. Co ciekawe wszystkie te drużyny mają wahania formy co jakiś czas, co powoduje, że trudno komuś odskoczyć na bezpieczną odległość (np na 7 punktów :P ). Do tego dość dzielnie prezentują się ekipy Girony i Granady i w sumie nie jest wykluczone, że włączą się on również do walki o awans. Jeśli nie bezpośrednio to będą się starały wygrać baraże.

Kolejna sprawa to udział rezerw FC Barcelony w tych rozgrywkach. Barca B zajmuje aktualnie 6 miejsce w tabeli i dotychczas zagrała kilka na prawdę niezłych spotkań. Soriano ma koncie 17 bramek i jest vice liderem tabeli strzelców. Ustępuje tylko Alexowi Geijo z Granady, który trafił 19 razy.

Ja osobiście zakończenie rozgrywek widział bym tak: Ligą wygrywa Rayo, z drugiego miejsca awansuje Celta Vigo. Baraże na swoją korzyść rozstrzyga Girona. Myślę, że Ned z Chaosem się zgodzą z taką opcją :P

I tak jeszcze dodatkowo, jeśli ktoś będzie miał możliwość pooglądać meczy Segundy to polecam przyjrzeć się bramkarzowi Rayo Davidowi Cobeno. Nie mogę zrozumieć dlaczego ten facet nie znalazł angażu w żadnym zespole pierwszoligowym. Umiejętności ma bardzo duże.

Mam nadzieję, ze jakaś dyskusja się tu zawiąże :)

PS. Jeśli admini uznają, że temat bardziej pasuje do "Innych lig" to proszę o przeniesienie.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-03-07, 13:40  

Dzieki za temat melvin, brakowalo go na forum. Wg mnie pasuje do tego dzialu bo sa to przeciez mocno zwiazane ze soba ligi.

Lubie ogladac Segunda Division i jest to chyba moja ulubiona 2 liga w Europie, pomimo braku takich nakladow finansowych jakie charakteryzuja np. Fanta Sprite Championship w Anglii.

Dodatkowo do ogladania Segunda Division zachecila mnie obecnosc w niej Celty Vigo - druzyny, ktorej kibicuje od 3 lat, i na ktorej mecze domowe chodzilem w trakcie mojego Erasmusa w Vigo. Moj ogromny sentyment do Galicji i Vigo, a takze sympatia do fanow Celty sprawia, ze jest to moja druga ulubiona druzyna po Barcelonie. Co wazne, kibice Celty nie sa wrogo nastawieni do Barcelony, choc przyjazni miedzy cules i celtarras rowniez nie ma. Nie znosza za to Realu Madryt i innych hiszpanskich druzyn, ktorych ultrasi identyfikuja sie z ideologia prawicowa. Nie znosza Depor, ale to podyktowane jest raczej regionalna rywalizacja niz konfliktem na tle ideologicznym.

Oprocz Celty trzymam kciuki za nasza Barcelone B, Rayo Vallecano, Girone, Nastic i Tenerife. Girone lubie tym bardziej po ostatnim incydencie zwiazanym ze spotkaniem Huesca - Girona:

Raul Agne po wygranym 2:1 meczu w Huesce (Aragonia) na konferencji prasowej odpowiadal po kastylijsku. Jeden z dziennikarzy z Katalonii zadal pytanie po katalonsku na co Agne odpowiedzial w tym samym jezyku. To wzbudzilo protesty miejscowych dziennikarzy, ktorym nastepnie Agne wytlumaczyl ze odpowie po katalonsku a potem to samo powie po kastylijsku. "Nie ma zadnego problemu", dodal. Niestety miejscowi dziennikarze, z typowej dla wielu Hiszpanow niecheci do wszystkiego co katalonskie, wciaz protestowali. Agne zapytal wiec slusznie "Czy gdyby pytanie bylo po angielsku, moglbym odpowiedziec w tym jezyku?". Niestety przez tych imbecyli katalonski nie jest traktowany jak jezyk i nie jest szanowany, nie chcieli wiec zeby odpowiadal w swoim jezyku na pytanie rowniez w nim zadane. W koncu zdenerwowany Agne odwolal konferencje prasowa. "Skoro nie moge mowic po katalonsku to nie ma konferencji prasowej". Tym samym zaskarbil sobie wielka sympatie Katalonczykow, o incydencie wypowiadali sie tez politycy z nacjonalistycznych partii katalonskich. Z tym akurat Agne nie chcial byc identyfikowany - nie chodzilo wszakze o polityke, ale o uznanie jezyka, ktory wg hiszpanskiej konstytucji jest jednym z jezykow oficjalnych tego kraju. Zatem Girona F.C. z takim trenerem "amb 2 collons" stala sie kolejnym z klubow za ktore trzymam kciuki. Brawo Raul Agne :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330
Wysłany: 2011-03-07, 13:56  

Fajny temat... ale chyba nie spadamy? Prawda?

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2011-03-07, 14:06  

Obecna sytuacja w tabeli bardzo mi odpowiada. Powrót Rayo do Primera jest dla mnie tak oczekiwany, jak był powrót Sankt Pauli do 1.Bundesligi. Piraci zawsze dodają kolorytu rozgrywkom. Barcelona dostarcza mi pełnię wrażeń i doznań estetycznych oraz niesamowitych emocji, a Rayo dostarczy dobrej zabawy, ale nie tylko.
Sporo kolejek do końca, więc nic nie można na razie przesądzać, tym bardziej, że forma drużyn ulega strasznym wahaniom, o czym wspomniał melvin.
Zapomniałbym o naszej drużynie B, której mecze najczęściej zdarza mi się oglądać w Segunda. Fajnie popatrzeć, jak nasze zaplecze podejmuje takie drużyny Betis, które swego czasu sporo znaczyły w Hiszpanii. Co więcej, miło popatrzeć, jak nasi chłopcy dobrze sobie radzą w starciach z tymi drużynami.

Już widzę, że będę mógł się sporo dowiedzieć w tym temacie o zapleczu Primera.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 271/693
Wysłany: 2011-03-07, 14:12  

ja mam nadzieje ze Rayo zmienilo stadion lub chociaz wyyebalo ta sciane zza bramki :/ beznadziejenie sie to ogladalo. a jak dobrze pamietam to oni tz lubili urwac mierdom punkty :D wiec niech wracaja.
mam nadzieje tez ze awansuje jakas katalonska druzyna, skoro wiec zostala przywolana Girona niech wiec bedzie

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2011-03-07, 14:39  

http://www.rayovallecano....o-teresa-rivero

ściana jest i nie ma za bardzo jak jej wyjeebac skoro zaraz obok są budynki mieszkalne :P

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 271/693
Wysłany: 2011-03-07, 15:06  

wyburzyc. budynki lub stadion :P to Rayo ogladac nie bede :P

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-03-07, 16:08  

Rayo urywało punkty Mierdom bo to ich największy rywal i zabrać im punkty to priorytet. Real po pierwsze jest z Madrytu (Vallekas niby jest administracyjnie częścią miasta, ale jej mieszkańcy czują się że są z Republica de Vallekas). Poza tym, Rayo reprezentuje sobą dokładnie coś przeciwnego niż Real pod względem organizacyjnym. Dodatkowo kibice z Vallekas są lewicowi, a jacy są kibice Realu nie trzeba pisać. Rayo (Bukaneros) żyją w dobrej komitywie z ekipą Cadiz (Brigadas Amarillas) no i z innymi europejskimi grupami kibiców o poglądach anarchistycznych czy lewicowych (St Pauli, Celtic, Olympic, AEK, Standard, Virtus etc.)

Największe animozje oprócz Realu to Talavera CF, która zresztą nie wiem czy nie trzyma z Mierdami.

No i Rayo ma najlepszego dyrygenta świata :lol:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
chaos
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2011-03-08, 09:33  

http://vodpod.com/watch/5...-barcelona-b-14

Skrót z wczorajszego wpyerdolu Barcy B.

Skład Barcelona B: Olazábal - Fontás, Marc Muniesa, Martin Montoya, Marc Bartra, Abraham Minero, Jonathan Dos santos, Sergi Roberto (47' Ilie Sánchez), Jonathan (55' Benja), Edu Oriol (72' Tello), Nolito.

Strzelcy: Tenerife - Juan Francisco Martínez (87'), Barcelona B - Edu Oriol (22'), Nolito (41'), Nolito (82'), Nolito (79').

Tabela Segunda po 28 kolejkach:

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2011-03-11, 13:51  

a Cadiz gra obecnie tylko w Segunda B :(

są obecnie na 3 miejscu ze stratą 7pkt do Realu Murcia, który również występował w przeszłości w Primera Division. O wszystkim i tak jednak zadecydują baraże :)

tabela Segunda B, grupa 4

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-03-13, 17:53  

W ten weekend najlepiej z czołowej trójki wyszedł Betis, który wygrał swój mecz z Girona i zamienił się miejscami z Calta, która przegrała u siebie z Villareal II. Rayo zremisowało z Granada, po przeciętnym meczu, w którym goście co chwile faulowali (zwłaszcza w pierwszej połowie) a sędzia nie widział ze 3 zagrań ręką w polu karnym Granady. No, ale trudno.

Warto wspomnieć, ze nasila się protest kibiców Rayo, którzy domagają się dymisji zarządu i pani prezes. Rayitos uważają, że działanie pana Jose Marii Ruiza Mateosa i jego żony Teresy Rivero doprowadziły klub do katastrofalnej sytuacji finansowej. W lutym tego roku 10 podmiotów wchodzących w skład Nueva Rumasa Group ogłosiło niewypłacalność. Wśród nich jest również Rayo Vallecano. Kibice są zdania, że tylko zmiana właścicieli może poprawić sytuacje. Dziś również na stadionie nie brakowało okolicznościowych transparentów i machania białymi chusteczkami. Jednocześnie kibice deklarują w 100% poparcie dla piłkarzy i to nie tylko pierwszego zespołu. Wyraz temu dali pojawiając się na treningu nie tylko pierwszego zespołu, ale również rezerw oraz zespołu żeńskiego.

EDIT:

Dodam jeszcze, że trener Sandoval, przedstawiciel piłkarzy Michel, dyrektor sportowy i jeszcze ktoś (nie pamiętam kto :P ) spotkali się z zarządem, który zapewniał, że wszystko jest OK i nie ma się czym przejmować. Wypada mieć nadzieje, ze ta sytuacja nie będzie miała wpływu na walkę o upragniony awans do Primera Dvision...

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
chaos, imerr, daro23, Nederlander
melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-03-15, 10:02  

Nie jest za dobrze. Piłkarze Rayo Vallecano zmęczeni już miesiącami bez wypłaty, ciągłymi obiecankami i zachętami do cierpliwości ze strony właścicieli klubu postawili ultimatum i dali im dwa tygodnie na rozwiązanie problemu. Ciekawe co z tego będzie. Ruiz-Mateos ponoć stwierdził, że jeśli go nie chcą w Vallekas to jest gotowy opuścić klub... Jeśli tak się stanie to pytanie co dalej :hmmm:

Przed meczem z Granadą piłkarze wyszli na boisko w takich koszulkach:

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2011-03-15, 10:05  

Oby to tylko nie wpłynęło na formę piłkarzy i dotrwali w tej ścisłej czołówie do końca. Może kibice niech zrobią Sozialromantiker Campaign w Vallekas? ;)

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-03-15, 10:18  

Kibice póki co protestują gdzie się da. W sobotę przemaszerowali ulicami dzielnicy, w dzień meczu otoczyli stadion ludzkim kordonem, pojawiają się na treningach, wyrażają niezadowolenie podczas spotkań... Jeśli sytuacja jest tak zła to właśnie boję się o dalszą walkę o awans. Jeśli Rumasa Group jest gotowe sprzedać klub to pojawia się pytanie czy pojawi się sensowny nabywca, który poukłada wszystko jak należy. I tak dziwne, że zawodnicy, którym się nie płaci tak dobrze spisują się w lidze.

melvin 
wymazany

Wysłany: 2011-03-18, 08:07  

Prezydent Asociación de Futbolistas Españoles, Luis Rubiales odwiedził wczoraj zawodników pierwszej i drugiej drużyny Rayo i rozmawiał z nimi o ich sytuacji. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu Ruiz-Mateos oraz Teresa Rivero odejdą z klubu. Podobno ustalono, już warunki sprzedaży klubu. Nabywcą ma być niejaki Carlos Gonzalez, choć nie jest to potwierdzona informacja. Jednakże wszystkie fakty na niebie i ziemi wskazują, że jutrzejszy mecz z Recreativo Huelva będzie ostatnim meczem Teresy w roli pani prezes :chusteczki: :chusteczki: :chusteczki:

Odpowiedz do tematu