Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-03-17, 17:29
FC Barcelona - Real Saragossa 1-0
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-03-06, 11:31  

tylko właśnie busquets może będzie musiał zagrać jako stoper, bo milito znów był niepewny, a puyol bardzo długo nie grał. z drugiej strony nawet mascherano nie odnajduje sie tak perfekcyjnie w środku pola, jak busquets z xavim i iniestą. w każdym razie bardzo dobrze, że ofensywa arsenalu będzie mocno osłabiona
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-03-06, 11:38  

nie widzę powodów dlaczego busi miałby grać stopera. puyol z abidalem zagrają dobry środek, a na lewje może być i maxwell (bez walcotta odpada wasze największe zmartwienie jak to się bedzie dawał wyprzedzac) a i adriano nie jest głupią opcją skoro musimy zagrac ofensywnie i strzelac bramki.
ja tam bym sie bardziej martwil o skutecznosc bo pedro pod forma, villa niby strzela ale tez jakis nieswoj, a messiemu nie zawsze uda sie akcja z mijaniem kilku rywali (choc na razie zawsze sie udaje :) )

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-03-06, 12:31  

no tak, o ile puyol zagra to problem z głowy. tyle że jego powrót do gry się bardzo przeciągnął i koniec końców nie będzie miał ani minuty przetarcia przed arsenalem, więc nie jestem pewien na 100% jego występu od początku

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2011-03-06, 12:54  

Jak juz pisałem na BO i powtórzę też tutaj. Chcę aby na środku obrony zagrał Busquets niezależnie od tego, czy Puyol będzie gotów do gry, czy też nie. Jeśli nie będzie to z Abidalem stworzą świetny duet, a jueśli nasz kapitan wyzdrowieje tym lepiej - wtedy Abidal całkowicie zabezpieczy lewą stronę i właściwie uważam to za optymalny pomysł - Alves - Puyol - Busquets - Abidal, gdzie w trakcie gry podczas posiadania piłki znowu przekształcalibyśmy naszą obronę do 3 pozycji, gdzie Busquets wychodziłby wyżej pomagać Mascherano w rozegraniu, ale miałby tez na uwadze asekuracje, kiedy Alves zapędzałby się prawą stroną.

Maschernao ostatnio gra świetnie, wiec nie widze powodu, dla którego miałby nie zagrać z Arsenalem, z resztą wydaje mi się, że był szykowany na mecz, skoro w ostatnich meczach mister regularnie wystawiał go do składu. Mam nadzieje, że celem tego był jego występ z Arsenalem, z którym z reszta mierzył się częściej niż pozostała część naszej drużyny.

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 13:14  

to kto miałby te trojke obroncow tworzyc? puyol i kto dalej? skoro boczny lewy zwykle sie wlacza a busquets ma wspomagac masche? zagramy ustawieniem
<---------------------puyol----------------------> ?

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:17  

abidal bedzie zostawal z puyolem, a przy kontrze zaraz pomoze w obronie mascherano/busquets.

sytuacja kiedy w jednej linii zostaje 2 obroncow w momencie, kiedy posiadamy pilke to nie jest nic nowego.

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 13:29  

ba, czesto nawet zostajemy z jednym bo drugi angazuje sie w wyprowadzenie pilki. problem przy takim pomysle na gre to zupelny brak lewej strony. ok, moze tam biegac villa i iniesta, ale zostaje wtedy wielka dziura w srodku, a widzielismy co w pierwszym meczu arsenal potrafil zrobic w srodku pola, wilshire szczegolnie. jesli abidal zagra na lewej stronie to nie on bedzie asekurowal stopera tylko zagra standardowego lewego.

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:42  

to zalezy. 4-3-3 to tylko wyjswciowe zestawienie, a nasza taktyka ulega transformacji w kazdym meczu praktycznie i sadzew, z esie jakos elastycznie dostosujemy, jak zwykle z reszta. moze wyjdziemy nawet trojka obroncow i wtedy abidal bedzie blizej srodka, a masccherano i busquets beda odpowiedzialni za asekuracje bokow obrony, jeden za prawa, drugi za lewa strone.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-03-06, 13:56  

ewidentnie widac ze Waka chce abysmy zagrali tak jak w pierwszej polowie z Athletic Bilbao. Nie musze przypominac jak wygladala wtedy nasza gra.

dla mnie Busi na stoperze to wielkie ryzyko, nie tylko z powodu jego gry na tej pozycji ale przede wszystkim przez brak jego osoby w srodku pola.
A na prawej stronie bedziemy potrzebowac solidnej zapory bo bedzie tam gral Arshavin ktory jest chyba w zyciowej formie, do tego Benio na pewno cos strzeli :)

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:58  

nie ja tak chce, tylko mowie, jaki scenariusz jest mozliwy.

ja to po prostu nie chce ani pique ani maxwella na ten mecz. na szczescie ten pierwszy z glowy :P

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 14:10  

wakabayashi napisał/a:
moze wyjdziemy nawet trojka obroncow i wtedy abidal bedzie blizej srodka, a masccherano i busquets beda odpowiedzialni za asekuracje bokow obrony, jeden za prawa, drugi za lewa strone.

a moze wyjdziemy z bojanem na stoperze. jest to rownie prawdopodobne. nie ma co kombinowac. z calej kadry bedzie brakowalo JEDNEGO zawodnika (puyol juz nie raz wracal po konruzjach na kluczowe mecze i nie zawodzil). nie widze powodu zeby tworzyc jakies kosmiczne scenariusze. po to mamy maxwella, adriano czy milito zeby w takim momencie zagrali.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jerry P
wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 14:20  

bojan na stoperze moze zagrac lepiej niz pique, czy milito, wiec pomysl tez nienajgorszy.

maxwell i milito sa w fatalnej dyspozycji, a na zajebiscie szybkich zawodnikow z ataku arsenalu, wiedzacych co robic z pilka przy nodze to w ogole nie ma o czym mowic. busquets na stopera i licze, ze pep gtak jak ja widzi te sama potrzebe ;]

wotrkowe zestawienie to zweryfikuje, najwyzej odszczekam.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2011-03-06, 14:28  

Wczorajszy mecz jak już zauważyliście był bez historii. Warto jednak zwrócić uwagę na postawę Daniego i Mascherano. O ile Brazylijczyk już nas przyzwyczaił do swojej efektownej gry w odbiorze, o tyle Masche zagrał wczoraj po prostu genialnie w destrukcji. Ustawiał się bardzo wysoko i na połowie rywali odbierał piłkę. Dzięki Argentyńczykowi można było obejrzeć ten mecz bez większego ziewania.

Najważniejsze są 3 punkty i spokojne przygotowanie do wtorkowego rewanżu z Arsenalem.

A nasz Waka Waka Boy ciągle się nie może ogarnąć. Wczoraj fajnie fiknął koziołka w drugiej połowie :D

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 14:33  

masche faktycznie wczoraj doskonale. imponujące jest jak w momencie straty pilki idzie na pelnej ****** pressingiem zeby ja odzyskac. ze dwa razy sie przejechal, ale ogolnie zaliczyl zdaje sie 19 odbiorów. do tego bardzo dobry strzal. mimo wszystko w rozegraniu, szczegolnie szybkim plynnym jeszcze mu troche brakuje i dlatego z arsenalem busquets w srodku pola :)

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2011-03-06, 14:37  

za bo to bylo 13 odbiorow

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi