Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-03-17, 17:29
FC Barcelona - Real Saragossa 1-0
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-03-06, 11:31  

tylko właśnie busquets może będzie musiał zagrać jako stoper, bo milito znów był niepewny, a puyol bardzo długo nie grał. z drugiej strony nawet mascherano nie odnajduje sie tak perfekcyjnie w środku pola, jak busquets z xavim i iniestą. w każdym razie bardzo dobrze, że ofensywa arsenalu będzie mocno osłabiona
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-03-06, 11:38  

nie widzę powodów dlaczego busi miałby grać stopera. puyol z abidalem zagrają dobry środek, a na lewje może być i maxwell (bez walcotta odpada wasze największe zmartwienie jak to się bedzie dawał wyprzedzac) a i adriano nie jest głupią opcją skoro musimy zagrac ofensywnie i strzelac bramki.
ja tam bym sie bardziej martwil o skutecznosc bo pedro pod forma, villa niby strzela ale tez jakis nieswoj, a messiemu nie zawsze uda sie akcja z mijaniem kilku rywali (choc na razie zawsze sie udaje :) )

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-03-06, 12:31  

no tak, o ile puyol zagra to problem z głowy. tyle że jego powrót do gry się bardzo przeciągnął i koniec końców nie będzie miał ani minuty przetarcia przed arsenalem, więc nie jestem pewien na 100% jego występu od początku

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2011-03-06, 12:54  

Jak juz pisałem na BO i powtórzę też tutaj. Chcę aby na środku obrony zagrał Busquets niezależnie od tego, czy Puyol będzie gotów do gry, czy też nie. Jeśli nie będzie to z Abidalem stworzą świetny duet, a jueśli nasz kapitan wyzdrowieje tym lepiej - wtedy Abidal całkowicie zabezpieczy lewą stronę i właściwie uważam to za optymalny pomysł - Alves - Puyol - Busquets - Abidal, gdzie w trakcie gry podczas posiadania piłki znowu przekształcalibyśmy naszą obronę do 3 pozycji, gdzie Busquets wychodziłby wyżej pomagać Mascherano w rozegraniu, ale miałby tez na uwadze asekuracje, kiedy Alves zapędzałby się prawą stroną.

Maschernao ostatnio gra świetnie, wiec nie widze powodu, dla którego miałby nie zagrać z Arsenalem, z resztą wydaje mi się, że był szykowany na mecz, skoro w ostatnich meczach mister regularnie wystawiał go do składu. Mam nadzieje, że celem tego był jego występ z Arsenalem, z którym z reszta mierzył się częściej niż pozostała część naszej drużyny.

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 13:14  

to kto miałby te trojke obroncow tworzyc? puyol i kto dalej? skoro boczny lewy zwykle sie wlacza a busquets ma wspomagac masche? zagramy ustawieniem
<---------------------puyol----------------------> ?

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:17  

abidal bedzie zostawal z puyolem, a przy kontrze zaraz pomoze w obronie mascherano/busquets.

sytuacja kiedy w jednej linii zostaje 2 obroncow w momencie, kiedy posiadamy pilke to nie jest nic nowego.

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 13:29  

ba, czesto nawet zostajemy z jednym bo drugi angazuje sie w wyprowadzenie pilki. problem przy takim pomysle na gre to zupelny brak lewej strony. ok, moze tam biegac villa i iniesta, ale zostaje wtedy wielka dziura w srodku, a widzielismy co w pierwszym meczu arsenal potrafil zrobic w srodku pola, wilshire szczegolnie. jesli abidal zagra na lewej stronie to nie on bedzie asekurowal stopera tylko zagra standardowego lewego.

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:42  

to zalezy. 4-3-3 to tylko wyjswciowe zestawienie, a nasza taktyka ulega transformacji w kazdym meczu praktycznie i sadzew, z esie jakos elastycznie dostosujemy, jak zwykle z reszta. moze wyjdziemy nawet trojka obroncow i wtedy abidal bedzie blizej srodka, a masccherano i busquets beda odpowiedzialni za asekuracje bokow obrony, jeden za prawa, drugi za lewa strone.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/696
Wysłany: 2011-03-06, 13:56  

ewidentnie widac ze Waka chce abysmy zagrali tak jak w pierwszej polowie z Athletic Bilbao. Nie musze przypominac jak wygladala wtedy nasza gra.

dla mnie Busi na stoperze to wielkie ryzyko, nie tylko z powodu jego gry na tej pozycji ale przede wszystkim przez brak jego osoby w srodku pola.
A na prawej stronie bedziemy potrzebowac solidnej zapory bo bedzie tam gral Arshavin ktory jest chyba w zyciowej formie, do tego Benio na pewno cos strzeli :)

wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 13:58  

nie ja tak chce, tylko mowie, jaki scenariusz jest mozliwy.

ja to po prostu nie chce ani pique ani maxwella na ten mecz. na szczescie ten pierwszy z glowy :P

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 14:10  

wakabayashi napisał/a:
moze wyjdziemy nawet trojka obroncow i wtedy abidal bedzie blizej srodka, a masccherano i busquets beda odpowiedzialni za asekuracje bokow obrony, jeden za prawa, drugi za lewa strone.

a moze wyjdziemy z bojanem na stoperze. jest to rownie prawdopodobne. nie ma co kombinowac. z calej kadry bedzie brakowalo JEDNEGO zawodnika (puyol juz nie raz wracal po konruzjach na kluczowe mecze i nie zawodzil). nie widze powodu zeby tworzyc jakies kosmiczne scenariusze. po to mamy maxwella, adriano czy milito zeby w takim momencie zagrali.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jerry P
wakabayashi 

Wysłany: 2011-03-06, 14:20  

bojan na stoperze moze zagrac lepiej niz pique, czy milito, wiec pomysl tez nienajgorszy.

maxwell i milito sa w fatalnej dyspozycji, a na zajebiscie szybkich zawodnikow z ataku arsenalu, wiedzacych co robic z pilka przy nodze to w ogole nie ma o czym mowic. busquets na stopera i licze, ze pep gtak jak ja widzi te sama potrzebe ;]

wotrkowe zestawienie to zweryfikuje, najwyzej odszczekam.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2011-03-06, 14:28  

Wczorajszy mecz jak już zauważyliście był bez historii. Warto jednak zwrócić uwagę na postawę Daniego i Mascherano. O ile Brazylijczyk już nas przyzwyczaił do swojej efektownej gry w odbiorze, o tyle Masche zagrał wczoraj po prostu genialnie w destrukcji. Ustawiał się bardzo wysoko i na połowie rywali odbierał piłkę. Dzięki Argentyńczykowi można było obejrzeć ten mecz bez większego ziewania.

Najważniejsze są 3 punkty i spokojne przygotowanie do wtorkowego rewanżu z Arsenalem.

A nasz Waka Waka Boy ciągle się nie może ogarnąć. Wczoraj fajnie fiknął koziołka w drugiej połowie :D

baixinho 

Wysłany: 2011-03-06, 14:33  

masche faktycznie wczoraj doskonale. imponujące jest jak w momencie straty pilki idzie na pelnej ****** pressingiem zeby ja odzyskac. ze dwa razy sie przejechal, ale ogolnie zaliczyl zdaje sie 19 odbiorów. do tego bardzo dobry strzal. mimo wszystko w rozegraniu, szczegolnie szybkim plynnym jeszcze mu troche brakuje i dlatego z arsenalem busquets w srodku pola :)

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2011-03-06, 14:37  

za bo to bylo 13 odbiorow

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi