Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-03-20, 11:27
1/8 Ligi Mistrzów Arsenal - FC Barcelona 2-1 (w) i 1-3 (D)
Autor Wiadomość
daro23 

Piwa: 67/95
Wysłany: 2011-03-09, 11:34  

:yoyoyo: :puchar: Pomeczówka :puchar: :yoyoyo:

Gole: Messi (45'+2', 71'), Xavi (69') - Busquets (bramka samobójcza, 53')

Składy:
FC Barcelona: Valdes; Alves, Busquets, Abidal, Adriano; Xavi, Mascherano, Iniesta; Pedro, Messi, Villa.

Ławka rezerwowych: Pinto, Milito, Maxwell, Keita, Thiago, Afellay, Bojan.

Arsenal: Szczęsny; Sagna, Djorou, Koscielny, Clichy; Rosicky, Wilshere, Cesc, Diaby, Nasri; Van Persie.

Ławka rezerwowych: Almunia, Denilson, Squillaci, Arshavin, Eboue, Chamakh, Bendtner.

:fala:

Statystyka:

Taktyka
Zonal Marking

Obszerny skrót
KLIK

Bramki PL

http://zautu.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
mystique e, fanxtar, Nederlander, kuty, Voyteck
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-03-09, 11:58  

19-minutowy skrot znajdziecie rowniez tutaj

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2011-03-09, 12:24  

19 minutowy? To pewnie do zejścia Wojtka Szczęsnego, bo jak wiadomo po tym dla polskich kibiców mecz mentalnie się skończył.

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2011-03-09, 12:29  

El Jefecito

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2011-03-09, 12:41  

po obejrzeniu skrótu stwierdzam, że kartka dla Robina słuszna i niech nie pierdoli, że nie słyszał gwizdka.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2011-03-09, 12:56  

Wydaje mi się, że ta bojaźliwość z pierwszej połowy wynikała z tego, że Xavi z Iniestą wiedzieli o tym, iż za plecami nie mają klasycznych stoperów, a Busquetsa z Abidalem i wobec tego nie grali ryzykownych piłek, bo każda strata oznaczała możliwość (jak się później okazało - bardzo mizerną możliwość) kontry Arsenalu.

Bardzo ważne było wywalczenie w dość krótkim czasie żółtej kartki dla Kościelnego (piękne zabranie się z piłką Pedro), bo z pewnością to upomnienie pomieszało w stykach młodemu Francuzowi i musiał się pilnować.

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2011-03-09, 13:05  

gelex napisał/a:
19 minutowy? To pewnie do zejścia Wojtka Szczęsnego, bo jak wiadomo po tym dla polskich kibiców mecz mentalnie się skończył.

Przypadkowa zbieznosc ;) Polecam ten skrot, posluchajcie sobie angielskich komentatorow co mowia na temat czerwonej kartki dla van Persiego, karnego ktorego nie zagwizdal nam Busacca i karnego ktorego juz zauwazyl na Pedro.

Ja rowniez zyczylbym sobie zwyciestwa bez tych kontrowersji, bylismy tak przewazajaco lepsza druzyna, ze nie bylo to zupelnie potrzebne. Ale trudno, stalo sie i niech teraz placza kibice Arsenalu skoro nie potrafili oddac strzalu na bramke przez prawie 100 minut meczu na Camp Nou.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-03-09, 13:39  

Faktycznie Koscielny sie pilnowal :) Faul na Pedro przy rzucie karnym ewidentny i nie wiem czemu tam kartki nie bylo. Sedzia byl dla niego wyjatkowo laskawy.
Van Persie, jak dla mnie, moze miec pretensje tylko do siebie.

DonBlazej' 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2011-03-09, 13:47  

Ktoś jakieś okładki katalońskiej i hiszpańskiej prasy posiada? :)

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2011-03-09, 14:09  

odnośnie Kościelnego - zwróćcie uwagę na jakiej wysokości robił 'wślizg' chcąc przerwać akcję Messiego w polu karnym (po tym jak minął kilku zawodników).
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2011-03-09, 14:51  

Wyjatkowo malo koscielny wslizg ;)

Przed chwila przeczytalem wypowiedz naszego El Jefecito Mascarpone z konferencji prasowej, pojechal totalnie wszystkich twierdzacych, ze Barcelona awansowala dzieki sedziom :D "Barcelona zawsze wygrywa dzieki sedziom, nigdy dzieki swojej grze, dzieki temu ze strzela 19 razy na bramke, dzieki 74% posiadania pilki czy 900 podan w meczu. Byloby niesprawiedliwe gdyby Arsenal awansowal nie oddajac nawet strzalu na bramke i Wenger o tym wie". Dalej Mascarpone nazwal hipokrytami i glupkami wszystkich, ktorzy twierdza, iz Barcelonie sprzyjaja sedziowie. Ostro Tiramisu :D

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1200
Wysłany: 2011-03-09, 15:02  

DonBlazej' napisał/a:
Ktoś jakieś okładki katalońskiej i hiszpańskiej prasy posiada? :)

2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
DonBlazej'
Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2011-03-09, 16:55  

Tak sobie obejrzałem jeszcze na chłodno i dzięki za ten skrót dwudziestoparominutowy.

Pozwoliłem sobie przeanalizować groźne sytuacje na podstawie tego skrótu i daje do myślenia, jeśli chodzi o rzekome kontrowersje i wpływ wyrzucenia van Persiego na wydarzenia na boisku:

Oto sytuacje:
1 Pedro - strzał z pola karnego; w ostatniej chwili Koscielny zmienia tor lotu i tylko rzut rożny
2 Alves - mocny rzut wolny (po którym w PL skończył się mecz, a dziennikarze zaczęli żałobę)
3 Pedro - mierzył w okienko, przestrzelił
4 Messi - rajd, w ostatniej chwili wybija Djourou
5 Messi - faulowany w polu karnym; brytyjski komentator: "I can't believe he's not given it" (the penalty - przyp. Voyteck)
6 Villa - sam na sam, broni Almunia
7 Adriano - strzał w słupek, gdyby był w światło bramki, Almunia tylko by się przyglądał
8 Messi - rajd i strzał z pola karnego w Almunię
9 Messi - gol na 1:0
10 Villa - sam na sam, broni Almunia

Tutaj padła bramka na 1:1, do której właściwie potrzebny był 1 zawodnik - Nasri - sam wywalczył róg, sam go wykonał, a Busquets ...dopełnił formalności

Wreszcie rzekoma kontrowersja - wyrzucenie van Persiego. Po obejrzeniu tego skrótu nie mam wątpliwości, że słyszał, a strzelił z nerwów, że po 55 minutach udało się po raz pierwszy przedrzeć pod pole karne, a tu jeszcze spalony. Słychać gwizdek, robi dwa małe kroki i strzela. Zawsze w takich sytuacjach próbuję sobie wyobrazić, jakby to było, gdyby taka sytuacja miała miejsce w drugą stronę i muszę powiedzieć, że gdyby Villa zrobił coś takiego, byłbym wkurviony na niego, a nie sędziego.

Sytuacje po czerwie RvP:
11 Villa - sam na sam, broni Almunia
12 Villa - sam na sam, broni Almunia
13 Xavi - gol na 2:1
14 Pedro - faulowany i w konsekwencji Messi - gol na 3:1
Nota bene Koscielny nawet nie protestował, bo wiedział, że właściwie powinien się pakować do szatni
15 Messi - sam na sam, broni Almunia
16 Affellay - rajd i strzał obok słupka

Potem sytuacja Bendtnera, o której Gdybynierzy gdybają, że gdyby tam był van Persie, to by było 3:2. A ja w takim razie gdybam, że z przebiegu gry i zaprezentowanej formy, van Persie nawet by się w tej sytuacji nie znalazł. Po drugie - gdyby nawet Busacca van Persiemu nie dał drugiej żółtej - to i tak już by miał tak "nagrane", że Wenger by go zdjął.

Gdzie jest wpływ zejścia van Persiego ja się pytam?!

Macie maila do Wengera? :D

Edit:
Dodam jeszcze, że to Wenger, a nie Guardiola powinien podziękować sędziemu za tą kartkę, bo zagrali mecz-precedens, a ta sytuacja pozwala Francuzowi odwracać uwagę mediów i kibiców od żałosnej na niespotykaną skalę gry. Jeśli Mourinho - który równo miesiąc po manicie w GD żalił się dziennikarzom, że Valdes faulował Cristiano - odejdzie z Realu, Wenger będzie idealnym i naturalnym zastępcą :]

Więcej szczegółów
Wystawiono 8 piw(a):
daro23, baixinho, Roodeck, Kendzior, mystique e, Raijn, Nederlander, Pioteer
bysiu5 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2011-03-09, 23:38  

Moim zdaniem Kościelnemu należała się druga żółta, a w konsekwencji czerwona za faul na Pedro kiedy była jedenastka, więc Wenger niech podziękuje sędziemu za to, że go oszczędził.

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-03-10, 13:13  

Allas wrzucił ciekawy filmik

Wtedy chyba kartki nie dostał, więc może to kopanie to tak z przyzwyczajenia?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi