Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-03-20, 11:27
1/8 Ligi Mistrzów Arsenal - FC Barcelona 2-1 (w) i 1-3 (D)
Autor Wiadomość
daro23 

Piwa: 67/95
Wysłany: 2011-02-14, 23:04  1/8 Ligi Mistrzów Arsenal - FC Barcelona 2-1 (w) i 1-3 (D)

Arsenal Londyn - FC Barcelona

16.02.2011 Arsenal Londyn - Barcelona Emirates Stadium 2-1

08.03.2011 FC Barcelona - Arsenal Londyn Camp Nou

Rywal:

ARSENAL LONDYN FC
Pełna nazwa - Arsenal Football Club
Przydomek - The Gunners (Kanonierzy)
Barwy - czerwono - białe
Data założenia - 1886 jako Dial Square
Adres - Holloway Islington, Londyn
Stadion - Emirates Stadium
Liczba miejsc - 60 355

Oficjalna strona Arsenalu
Wiki

Największe sukcesy
13x Mistrz Anglii
10x Puchar Anglii
2x Puchar Ligi
12x Tarcza Dobroczynności/Wspólnoty
1x Puchar UEFA
1x Puchar Zdobywców Pucharów

Sezon 2010/2011

Kadra Arsenalu w Lidze Angielskiej

Kadra Arsenalu w Lidze Mistrzów

Arsenal w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Spotkania: 6
Wygrane: 4
Remisy: 0
Porażki: 2
Strzelone: 18
Stracone: 7
Żółte: 6
Czerwone: 1

15.09.10 Arsenal Londyn 6 - 0 SC Braga

9' Fabregas Cesc
30' Arshavin Andrei
34' Chamakh Marouane
53' Fabregas Cesc
69' Carlos Vela
84' Carlos Vela

28.09.10 Partizan Belgrad 1 - 3 Arsenal Londyn

33' Cordova Cleo Cleverson Arshavin Andrei 15'
Chamakh Marouane 71'
Squillaci S�Šbastien 82'

19.10.10 Arsenal Londyn 5 - 1 Szachtar Donieck

19' Song Alexandre Eduardo 82'
42' Nasri Samir
60' Fabregas Cesc
66' Wilshere Jack
69' Chamakh Marouane

03.11.10 Szachtar Donieck 2 - 1 Arsenal Londyn

28' Chygrynskiy 10' Theo Walcott
45' Eduardo

23.11.10 SC Braga 2 - 0 Arsenal Londyn

83' Matheus
93' Matheus

08.12.10 Arsenal Londyn 3 - 1 Partizan Belgrad

30' van Persie Robin
73' Walcott Theo
77' Nasri Samir

Najlepsi strzelcy Arsenalu

W Lidze Mistrzów:

Cesc FABREGAS 3 gole
Marouane CHAMAKH 3 gole

W Premier League 2010/2011

Samir Nasi 9 goli/20 meczy
Robin van Persi 8/14
Theo Walcott 7/17
Maruane Chamakh 7/20

Tabela Premier League 2010/2011

Powołani na mecz:
Barcelona: Vald�Šs, Pinto, Alves, Adriano, Piqu�Š, Milito, Abidal, Maxwell, Sergio Busquets, Thiago, Mascherano, Xavi, Iniesta, Keita, Afellay, Messi, Villa, Pedro i Bojan

Arbiter

First name Nicola
Last name Rizzoli
Nationality Italy
Date of birth 5 October 1971
Age 39
Country of birth Italy

Wśród spotkań (76), które sędziował Nicola Rizzoli: 43% kończyło się zwycięstwem gospodarzy, a 25% wygraną zespołu gości.więcej

Poprzednie spotkanie obu drużyn

Dwumecz w fazie ćwierćfinałowej LM 2009/2010
Arsenal Londyn-FC Barcelona 2:2, Emiratem Stadium, 31 marzec 2010, godz. 20.45

Bramki: Walcott 69', Fabregas 85' ; Ibrahimovic 46', 59'

Składy:
Arsenal Londyn: Almunia- Sagna(Walcott 67'), Vermaelen, Gallas(Denilson 45'), Clichy-Song, Diaby, Arshavin(Eboue 28'), Fabregas Nasri- Bendtner FC Barcelona: Valdes- Alves, Puyol, Pique, Maxwell- Busquets, Keita, Xavi- Messi(Milito 87'), Ibrahimovic(Henry 76'), Pedro

Sędzia: Massimo Busacca

Widzów: 60 tysięcy

Statystyki:
6 - Strzały - 23
3 - Strzały celne - 10
2 - Spalone - 4
0 - Rzuty rożne - 4
18 - Faule - 11
5 - Żółte kartki - 1
0 - Czerwone kartki - 1
35% - Posiadanie piłki - 65%

skrót

FC Barcelona âďżËÄżË Arsenal Londyn 4-1, Camp Nou, 6 kwietnia 2010, godz. 20:45

FC Barcelona: Vald�Šs; Alves, M�Ąrquez, Milito, Abidal (53'- Maxwell); Busquets, Xavi, Keita; Messi, Bojan (56'- Toure), Pedro (86'- Iniesta);

Arsenal Londyn: Almunia - Sagna, Silvestre (64'- Eboue), Vermaelen, Clichy - Diaby, Denilson, Nasri - Rosicky (74'- Eduardo), Bendtner, Walcott;

Bramki:

18'- Bendtner
21'- Messi
37'- Messi
42'- Messi
88'- Messi

Żółte kartki: 30âďżËÄżË- Denilson, 44âďżËÄżË- Rosicky, 67âďżËÄżË- Eboue;

Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy);

Widzów: 93.330
skrót:

Stacje transmitujące mecz:

Bukmacherzy:
klik

http://zautu.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 14 piw(a):
Bruce, Mentor, Pietro, Boberek, chaos, Kendzior, mroo, kieła, trampki, soppa, Boraś, mystique e, Raijn, Yagi
Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2011-02-15, 02:30  

Daro23 swietna meczowka :zolwik2:

Biedny Wojtek mam nadzieje ze go plecy nie beda bolec od schylania sie po pilke do siatki...Bo kibicuje jego karierze generalnie . Oby opinie byly takie ze dzieki Wojtkowi nie przegrali wiecej :)

Obysmy pokazali Arsenalowi ze remis z Gijon to byl tylko przypadek i ze nie potrzebnie robili sobie nadzieje na dobry wynik....

Dobrze ze Nasri kontuzjowany i ze Arszawin nie w formie ostatnio bo mogli by nam sporo klopotow na skrzydlach sprawic indywidualnymi szarzami lub dogrywaniem pilek do Van Persiego.....Walcotta jakos sie nie obawiam bo mam nadzieje ze Abidal mu zbyt duzo pograc nie da . Jedyne jakie zagroznie moze spac na nas to wydaje mi sie prostopadle pilki lub dokladne pilki Cesca do Robina ktory ostatnio jest w dosc dobrej formie...lub jakis babol przy stalym fragmencie gry...

Ale nawet jesli mieli bysmy cos stracic nie daj boze to wydaje mi sie ze i tak strzelimy o ta jedna bramke wiecej bo cos czuje ze jesli Messi ,Villa i Pedro zagraja na swoim normalnym poziomie to obrona Arsenalu bedzie pekac w szwach nie chce mi sie wierzy zeby Sagna ,Koscielny lub Squillaci nie dadza sie wkrecic w ziemie po kilka razy ....

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2011-02-15, 07:56  

remis na wyjezdzie, wpierdol w domu.

taka taktyka sie sprawdzala i za ryja i za pepa. i w zasadzie nie mialbym nic przeciwko takiemu scenariuszowi az do finalu. tyle tylko, ze a) warto miec jakis naddatek na bledy sedziowskie b) w tym sezonie to na wyjezdzie gramy lepiej :D

najwazniejsze to, cytujac klasyka, 'wyjsc na pelnej kurwie, tak zeby jedno pierdolniecie ich zmiotlo'. przejmijmy kontrole nad meczem, a cos wpadnie. abi bedzie musial dzis potwierdzic swoja zyciowa forme, gdyby nie gral tak dobrze to obawialbym sie jak to bedzie bez puyola w waznym meczu. poza tym wiadomo - na srodek wraca busi i pokazuje kto tu rządzi, podobnie pedro. jestem przekonany ze zobaczymy zespol skrajnie rozny od tego z gijon.

ps ile villa ma goli w fazie pucharowej LM ?:D

daro23 

Piwa: 67/95
Wysłany: 2011-02-15, 10:02  

Boberek dzięki to pierwsza meczówka mam nadzieje, że nie ostatnia :)

Xav, Villa ma chyba tylko jednego gola w fazie pucharowej przeciw Interowi.

Też liczę na bramkowy remis na wyjeździe i pogrom w rewanżu. Arsenal jest szybki i potrafi zagrać w ofensywie ale jak ich się przyciśnie to pogubią się w defensywie o wynik jestem spokojny.

http://zautu.blogspot.com/

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2011-02-15, 10:38  

Boberek napisał/a:
Dobrze ze Nasri kontuzjowany i ze Arszawin nie w formie ostatnio...

Nasri już normalnie trenuje i możliwe, że zagra. Arszawin w słabej formie był, ale teraz podobno jest już nieco lepiej. Tak przynajmniej piszą ogarnięci kibice Arsenalu, których znam.

Jesteście pewni, że Abidal zagra na środku :> Nie byłbym szczególnie zaskoczony gdyby obok Pique wyszedł Busquets, Abidal na lewej a na DM-ie Mascherano.

zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2011-02-15, 11:18  

Ja generalnie tak jak Boberek - za Arsenalem nie przepadam, ale sciskam kciuki za Fabianskiego i Szczesnego. Dlatego niech Arsenal dostanie wpierdol, a Wojtek zostanie okrzykniety bohaterem 'bo dzieki niemu jest jeszcze nadzieja' :)

Zupelnie powaznie mysle, ze bramkowy remis bylby ok. Nasza forma w lutym jak zwykle nie do konca pewna, wiec jestem mimo wszystko sceptyczny. W ubieglym sezonie mniej wiecej o tej porze gralismy na wyjezdzie z gebelsami i z tego co pamietam gralismy - delikatnie mowiac - nie za dobrze. Jedyny pozytyw to przelamanie czlapaki poza faza grupowa. W rewanzu byl wpierdol 4:0.
Jesli o mnie chodzi, to najbardziej obawiam sie Persiego, Cesca i Walcotta. Co do naszego skladu, to pomysl Mentora nie jest zly, a nawet bardzo mozliwy. Walcott na Emirates pamietam wozil Maxwella, z Abidalem bedzie duzo ciezej. A o Buske na stoperze akurat spokojny jestem, Marszczerano raczej tez.

Jesli mialbym sie zabawic w typera to 1:2 albo 0:1

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-02-15, 11:37  

Mi sie Buskets na obronie nie podoba, jak dotychczas. Juz bardziej wolalbym zeby Maszcze z Pike zagrali na srodku a na DM Busi. Nie ma co przestawiac 3 zawodnikow na newralgicznych pozycjach skoro mozna wtsawic swietnego Abiego na srodek i reszta gra manitowo :)
Max powinien sobie poradzic z Walcottem jesli obaj zagraja od 1min, ale widze ze brazylijczykowi brakuje sil w koncowkach wiec moze po przerwie wejdzie nawet Adriano.

roncero 

Piwa: 3/5
Wysłany: 2011-02-15, 11:41  

ja z kolei jestem przekonany, ze wyjdziemy busim w pomocy. rok temu pamietamy jak sergio swietnie zagral na emirates, w skladzie z naszym mlodym DMem, xavim, iniesta bedzie latwiej nam zdominowac jakby nie patrzec silny srodek pola arsenalu jak na standardy europejskie.

sezon temu walcott wozil maxwella, bo wszedl w drugiej polowie, kanonier majac wiecej sil automatycznie mial naturalna przewage szybkosci. zreszta wozil to zbyt powazne slowo. puyol tam kilka razy nie zdazyl pomoc maxowi. teraz anglik zagra w podstawie i nie bedzie powtorki z rozrywki, tym bardziej ze lewa strone bedzie asekurowal eric.

zagramy pressingiem, jezeli bedzie on bezbledny wskazanie zwyciezcy nie jest problemem. pytanie tylko ile sytuacji z tego co sobie wykreujemy wykorzystamy. zarowno 0:1 jak i 1:4 sa tak samo realne. messi wraca do lepszej formy motorycznej, bedzie robil roznice i to jego gra miedzy linia pomocy i obrony arsenalu bedzie kluczowa, spodziewam sie z jego strony kilku otwierajacych podan sam na sam dla villi/pedro. pare strzalow zza pola karnego tez zobaczymy w wykonaniu argentynczyka.

ibisz z milito nie zagraja - nie ma powodu do obaw o rezultat w londynie :)

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2011-02-15, 11:51  

Tez bym sie skłaniał ku Abiemu na lewej - zawsze to pewniejsze skrzydło. No i Masche raczej nie zapomnial jak sie gra w Anglii na DMie, wiec tez nie jest to cos czego nalezaloby sie bac. Sam wynik bardzo wazny i cieszylbym sie ze strzelenie conajmniej dwoch bramek tracac conajwyzej jedną. a stawiam takie jakies 1-3
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-02-15, 12:36  

problemem nie jest to ze Maszcze nie wie jak sie gra na DM w anglii ale ze nie wie jak sie gra w Barcelonie :) (oczywiscie w porownaniu do Busiego)

Maszcz nie jest nam w stanie dac tyle co Busi na DM
Busi nie jest nam w stabie tyle dac co Abidal na DC
Max nie jest nam w stanie dac tyle co Abidal na DL

pytanie czy zamieniamy 2 srodkowych zeby jeden Abidal gral na lewej, czy zamieniamy Maxa z Abidala? wg mnie lepiej zmienic 1 pozycje(tym bardziej ze naturalna dla Maxa) niz zmieniac inym zawodnikom zeby jakis tam jeden Abidal mogl pokryc kogos tam ;)

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-02-15, 12:38  

Zgodze sie co do tego, ze obecny Arsenal jest silniejszy od tego ktory ogrywalismy rok temu, ale wydaje mi sie, ze jednak wiele mankamentow pozostalo. Sa bardzo niebezpieczni w ataku, gdzie maja bardzo szybkich i swietnych technicznie pilkarzy. Van Persie w formie to jeden z najlepszych pilkarzy na swiecie, a Nasri zrobil ogromne postepy. Z kolei jesli chodzi o mankamenty - ogladalem mecze Kanonierow z Newcastle (4:4) czy derby polnocnego Londynu z Tottenhamem (2:3). Obrona Arsenalu nie jest z pewnoscia jedna z najsilniejszych formacji w Europie, powiedzialbym ze daleko jej do solidnej defensywy Man United, Chelsea czy naszej. Messi, Villa i Pedro w ataku powinni sobie poradzic, jestem pewien ze sprawia ogromne klopoty Arsenalowi. Jesli naszym pilkarzom uda sie tak zdominowac posiadanie pilki jak rok temu na Emirates, to powinni wygrac. Mecz ze Sportingiem byl wypadkiem przy pracy i jutro zostanie to udowodnione.

Mam nadzieje, ze eksperymentow ze skladem nie bedzie i Pep postawi na zelazna jedenastke - z ta roznica ze Abidal bedzie musial zastapic Carlesa w obronie.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2011-02-15, 13:12  

Żadna defensywa z ligi angielskiej nie jest tak solidna jak obecnie nasza - vide ani Czelsi, ani MU, ani Arsenal nie potrafią w obecnym sezonie wykonać w destrukcji takiej pracy jak my.

Arsenal jak był drużyną, której łatwo wbić kilka bramek tak jest nią nadal - wobec czego trudno doszukiwać się tu postępu czy też urastania w siłę w stosunku do poprzedniego sezonu.

Jedyne co mnie martwi to fakt, że już nie pamiętam kiedy zagraliśmy wielkie zawody w 1/8 LM - do tej pory los był dla nas bardziej łaskawy serwując nam Stutgart, czy Benfice.

soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2011-02-15, 14:45  

jedyna nadzieja Arsenalu jest Wojtek i chyba tylko z czystej sympatii zycze mu zeby wpuscil z 2-3 bramki a nie 5,mysle ze wszyscy kolo polnocy w srode napiszemy gdzie ten wielki wpyerdol? ;]

Benio 

Piwa: 50/64
Wysłany: 2011-02-15, 14:53  

gelex napisał/a:
Jedyne co mnie martwi to fakt, że już nie pamiętam kiedy zagraliśmy wielkie zawody w 1/8 LM - do tej pory los był dla nas bardziej łaskawy serwując nam Stutgart, czy Benfice.

W sezonie 2008/2009 rozbiliśmy Lyon, co dla niektórych drużyn jest za trudne :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sIwHsMMkNe4

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2011-02-15, 16:44  

Rozbiliśmy dopiero w rewanżu. Pierwsze mecze w 1/8 bywały kiepskie ostatnimi czasy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi