Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawa obrona
Autor Wiadomość
kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-05-10, 21:43  

pojawiły się dzis głosy jakoby Daniel Alves z Sevilli miał dołączyć do Barcy w zamian za Saviole. była dziś okazja przyjrzeć się jego grze w finale pucharu uefa. znakomicie w ofensywie: kilka udanych rajdów, piękna asysta przy bramce na 1:0. gorzej natomiast zaprezentował się w obronie. głównie faulował Rochembacka, zarobił tez żółtą kartkę.
przypomina mi Cicinho, którego nieraz chwalił Gregori.

czy ktoś, kto widział go w akcji częściej w tym sezonie, mógłby się wypowiedzieć?
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-05-11, 04:17  

ja widzialem go kilka razy w pierwszej rundzie i gra naprawde niezla pilke. wczoraj faktycznie dziwnie obudzony byl, ale na pewno jest lepszy w defensywie niz belletti a w ofensywie potrafi zagrac rozne warianty w przeciwienstwie do naszego brazylijczyka. wlasnie co co mi sie rzucalo w oczy to ze potrafi zagrac genialna pilke z glebi pola za plecy obroncow tak jak zrobil to wczoraj

kilka zagran mial naprawde chamskich i moim zdaniem smialo mogl wyleciec w pierwszej polowce spotkania, ale przyznac ze (byc moze temu prowokowaniu) downing - motor napedowy boro zupelnie nie pogral

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-05-11, 13:37  

Wczoraj ten chłopak mi zaimponował głównie swoimi poczynaniami w ataku. Napewno w def jest lepszy niż nasz "mistrzunio" Juliano a co do gry w ataku to też nie mam wątpliwości. Ale albo musiałby siedzieć na ławie albo zakładamy że Marquez odejdzie. Przecież nasza obrona (od prawej) Oleguer,Puyol,Marquez,Gio spisuje się zupełnie nieźle. Jako że alves jest prawym obrońcą to tak jak już mówiłem albo siedzi na ławie albo Marquez odchodzi(czego bym nie chciał)ule do środka i Alves na prawą....
Ostatnio zmieniony przez danji 2006-05-11, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-05-11, 13:42  

Albo Oleguer wraca do roli rezerwowego z możliwością dość częstych występów na prawej lub na środku. Problemu nie ma :]

Marquez odchodzi :mdleje: :głupek:

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-05-11, 13:48  

Marquez nigdzie nie idzie! transfer Alvesa wzmoniłby potencjał drużyny i o to głownie chodzi.

gdy przychodził Van Bommel tez bałeś się odejścia Deco?
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-05-11, 14:31  

co to wogóle za pomysł żeby pozbyć się kaisera :o :mdleje:

jeśli miałby przyjść alves, nie widze problemu aby grali mniej więcej na zmianę z oleguerem podobnie jak to ma miejsce z gio i sylvinho...

ewentualnie można pozbyć się juliano, ale i to nie jest konieczne... :]
Ostatnio zmieniony przez danji 2006-05-11, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-05-11, 14:34  

Nie bedziemy miec zelaznej jedenastki i git.

Zawsze bedzie gral ten, co jest w najlepszej formie, na prawej Alves, Ula czy Belletti, na lewej raz Gio, a raz mam nadzieje Aurelio, na srodku tez beda alternatywy dal marqueza i Puyola. Iniesta mam nadzieje, ze nie bedzie chcial odejsc i bedzie zajebsita konkurencja w srodku pola. Na prawej oby Henry [przy takiej skuteznosci Eto'o jak ostatnio, i jego predyspozycjach do gry na boku, moze to nie on, a ewentualnie zakupiony Francuz bylby nominalnym srodkowym napastnikiem w przyszlym sezonie], a jesli dozna jakiegos urazu, czy cos, tak jak w zeszlym sezonie Larsson, czy teraz Messi, to bedzie mial go kto zastapic.

I gramy o potrojna korone ;;D

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-05-11, 14:37  

Alves jest zajebisty i jego sprowadzenie bedzie duuuuzym wzmocnieniem.

Od Bellettiego lepszy w kazdym elemencie pilkarskiego rzemiosla (chociaz slowo rzemieslnik jest nieadekwatne do klasy pilkarza z Sevilli). Znakomita technika, niesamowita szybkosc. Na 3 metrach potrafi zgubic rywala. Bardzo aktywny w ofensywie (i to z jakim skutkiem...) i bezbledny w defensywie.

Zdecydowane TAK

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-05-11, 15:00  

W mediach często pojawiają się informacje jakoby Alves palił się do gry w FCB, ile w tym prawdy nie wiem, ale pozostaje pytanie co z Bellettim ?? Z tego co pamiętam ma jeszcze rok kontraktu a do odejścia się nie pali. Bycie zmiennikiem Ule ( bo tak było w tym sezonie) również chyba mu nie przeszkadza... więc imo największym problemem będzie znalezienie nowego pracodawcy Juliano. Nie sądze by Rijkaard chciał mieć, aż tak szeroką kadre.

baixinho 

Wysłany: 2006-05-11, 16:22  

ule moze grac na prawej i na srodku, alves grywal i na prawej i na lewej i w srodku pomocy mu sie zdarzalo - obaj nie musza grac na prawej jak belletti a to znaczy ze dla wszystkich znajdzie sie miejsce, a na upartego znajdzie sie miejsce dla jeszcze jednego lewego-srodkowego (chivu??)

danji 

Wysłany: 2006-05-11, 19:44  

częste rotacje mogą spowodować efekt odwrotny od zamierzanego, bo zawodnikom ciężko będzie wejść w rytm meczowy. W pomocy mamy 3 zawodników, którzy zasługują na grę: Bommel, Motta no i przede wszystkim Iniesta... nie widze tam miejsca dla Alvesa.

Imo jeśli Alves miałby przejść do nas, to Juliano musi odejsć !!

baixinho 

Wysłany: 2006-05-12, 06:32  

dla gabriego tez nie bylo miejsca a jednak tak sie zlozylo ze dostal pare szans w sezonie

danji 

Wysłany: 2006-05-12, 11:39  

jeśli takie ambicje są Juliano to spoko... tylko nie zapominaj, że Gabri jest wychowankiem, a na tych patrzy się zupełnie inaczej. Druga sprawa, że Gabri jeśli juz grał to był na ogół najsłabszym punktem drużyny. Rotacja na siłę jest moim zdaniem złym rozwiązaniem i zakończy się tym, że z klubu mogą odejść tacy zawodnicy jak Iniesta.

baixinho 

Wysłany: 2006-05-12, 11:49  

szybciej podziekujemy mvb, thiago niz dopuscimy do odejscia iniesty, o to sie nie martw :)

pilus 
Obecnie Zbanowany

Piwa: 36/24
Wysłany: 2006-05-12, 13:40  

motta i iniesta MUSZA zostac. sa swietni. MvB tez sie rozegral i mial kilka wystepow kapitalnych.

This is my rifle. There are many like this, but this one is mine. Without my rifle i'm nothing. Without me, my rifle is nothing.

Odpowiedz do tematu