Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2008-07-15, 22:24
Ronaldinho
Autor Wiadomość
Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-03, 22:39  Ronaldinho

Takiego tematu jeszcze nie ma. Najwyzsza pora zeby powstal, bo Dinho nie zagra takze z Valencia. Sk********y z LFP sa niewzruszeni i nie robia sobie nic z kolejnych odwolan. Takze 2 mecze bez Ronaldinho, w tym ten jeden, jakze wazny.

Ostatnio R10 gral nieco ponizej swoejgo poziomu. Osobiscie licze, ze bedzie chcial wszystkim pokazac ze jest najlepszy i jego gwiazda rozblysnie pelnym blaskiem w dwumeczu z Chelsea. Tego zycze sobie i Wam.

Druzyna pokazala, ze i bez swego najwiekszego czarodzieja potrafi grac pieknie i wygrywac. Ale czy to wystarczy na Atletico? A zwlaszcza na 'Che' ?
Postaw piwo autorowi tego posta

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2006-02-03, 22:49  

Odpocznie troszkę to w końcu zacznie grać lepiej:)

Nie wiem czemu, ale uważam, że gra Ronniego jest troszkę prereklamowana. Owszem jest graczem wybitnym, jego świetne strzały i podania wprost zabijają, ale ... No właśnie ale. Ronniego non stop uważam za gracza świetnego, choc wydaje mi sie ze nie jeste nie zastapiony. Pamiętacie jak rozbłysł talent Messiego od czasu gry z Porto dwa lata temu ? Może czas na danie szansy Giovanniemu Dos Santosowi - w końcu teraz te mecze bez Ronniego robią pustkę na jego pozycji (Iniesta lub Ezquerro pewnie zagraja tu. nie widzialem jeszcze rozpisek ;) ) a młody by chciał się pokazać. Chociażby 5 minut w meczu, albo 10. Na pewno - jestem tego pewny - swoją szansę by wykorzystał i częściej pojawiał sie na ławce rezerwowych choćby kosztem Santiego.

A i co do tego przereklamowania. Wydaje mi się, że to Barcelona gra piękny futbol a nie Ronni i 10 pomocników. A ostatnimi czasy wyglada to tak, jakby grał sam Ronni a reszta była koszulkami z napisami, które odgrywają mu piłkę (według mediów) z czasami przebłyskującymi Eto`o czy Deco...

formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2006-02-03, 22:58  

A 'Ronni i 10 pomocników' to kto, jak nie Barcelona? :]

dziki napisał/a:
ostatnimi czasy wyglada to tak, jakby grał sam Ronni a reszta była koszulkami z napisami

Nie rozpędziłeś się zbytnio? Może chciałeś napisać o Deco? :D

W ogóle średnio rozumiem Twój post, a szczególnie jego ostatni akapit. Może bardziej rozwiń myśl, chętnie poczytam (w końcu coś oryginalnego i nietypowego) :)

dziki 
Krakus!

Wysłany: 2006-02-03, 23:17  

Często tak mam, że nie potrafie przelać swojej myśli na pap...forum ;) Aczkolwiek z kontekstu powinniście się domyślać o co mi chodzi. Więc cytując i wyjaśniając:

Cytat:
A i co do tego przereklamowania. 1- Wydaje mi się, że to Barcelona gra piękny futbol a nie Ronni i 10 pomocników. 2- A ostatnimi czasy wyglada to tak, jakby grał sam Ronni a reszta była koszulkami z napisami, które odgrywają mu piłkę (według mediów) z czasami przebłyskującymi Eto`o czy Deco...

Zdanie numer 1:
- To nie jest klub FC Ronaldinho Gaucho & rest, tylko FC Barcelona. To Barca gra piłkę, która cieszy miliony kibiców na całym świecie. Wreszcie to nie Ronni gra świetnie w obronie i nie on broni bramki hodując pajęczyny. Nie jest tak, ze on sam wykonuje całą pracę na boisku. Niedocenianie wkładu Puyola czy chociażby Oleguera w sukcesy Barcelony jest ogromnym błędem. Ba! Mało tego! Uważam, że Ronni jako piłkarz jest do zastąpienia w naszej drużynie. Owszem wole gdy np. Deco koncentruje się na innych zadaniach, ale w razie potrzeby można mu 'wsadzić" część założeń taktycznych przeznaczonych dla naszej '10" (o ile wogóle on gra według jakiegoś schematu taktycznego;) ).

Zdanie numer 2:
- Ostatnimi czasy - co było do przewidzenia - media kreują Barcelona na klub marzeń, ofensywne spełnienie zachcianek wielu kibiców piłki nożnej na świecie. I jak to było do przewidzenia musieli wybrać idola - został nim wybitny brazylijczyk Ronaldinho Gaucho. Ale tak jak pisałem przed chwilą - zbytnie wywyższanie tego gracza - ba ! apoteoza wręcz, przecież te dzieciaki Ronniego uważają za stwórce jakiegoś :| - i obniżanie znaczenia innych graczy w drużynie jest dla mie przynajmniej głupotą.

formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2006-02-03, 23:54  

To chyba jasne, że teksty o tym, iż Barca to tylko Ronaldinho są sztucznie wykreowane przez media czy też kibiców innych drużyn. Olać to ciepłym moczem i tyle. Nie sądzę, że musisz udowadniać komukolwiek na tym forum, że jest inaczej.

Co do przypisywania R10 określeń typu 'mag', 'czarodziej', etc. to chyba Cię to nie dziwi? To zrozumiałe, że co jakiś pojawia się gracz, którego traktuje się jak 'poza konkurencją', bo są ku temu powody. Był nim Pele, był Maradona, był Ziza, jest Ronaldinho a będzie Messi. Normalna kolej rzeczy. Tylko się cieszyć, że mamy takich piłkarzy w zespole :D .

Żeby nie było - wiem, że czytanie o mniejszej wartości reszty zespoły może być lekko denerwujące, ale przecież wiemy swoje :) .

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-02-04, 00:22  

dziki napisał/a:
Odpocznie troszkę to w końcu zacznie grać lepiej:)

Nie wiem czemu, ale uważam, że gra Ronniego jest troszkę prereklamowana. Owszem jest graczem wybitnym, jego świetne strzały i podania wprost zabijają, ale ... No właśnie ale. Ronniego non stop uważam za gracza świetnego, choc wydaje mi sie ze nie jeste nie zastapiony. Pamiętacie jak rozbłysł talent Messiego od czasu gry z Porto dwa lata temu ? Może czas na danie szansy Giovanniemu Dos Santosowi - w końcu teraz te mecze bez Ronniego robią pustkę na jego pozycji (Iniesta lub Ezquerro pewnie zagraja tu. nie widzialem jeszcze rozpisek ;) ) a młody by chciał się pokazać. Chociażby 5 minut w meczu, albo 10. Na pewno - jestem tego pewny - swoją szansę by wykorzystał i częściej pojawiał sie na ławce rezerwowych choćby kosztem Santiego.

A i co do tego przereklamowania. Wydaje mi się, że to Barcelona gra piękny futbol a nie Ronni i 10 pomocników. A ostatnimi czasy wyglada to tak, jakby grał sam Ronni a reszta była koszulkami z napisami, które odgrywają mu piłkę (według mediów) z czasami przebłyskującymi Eto`o czy Deco...

Nie przeginasz czasem z tym Dos Santosem? to juz chyba w drugim poscie czytam o rzekomym bogu, ktory gra w Barcelonie B i nagle Rijkaard ma go wstawic do pierwszego skladu, podczas gdy ledwo Ezquerro wacha murawe, a Giuly gra na pewno mniej niz na to zasluguje.

Ronaldinho to Ronaldinho, moze i gra slabo, ale pamietacie co bylo rok temu? w meczu z chelsea jak nie szlo na SB to kto pociagnal zespol, tak samo z Milanem na CN i w wielu meczach. To ze czasami przegina z dryblingami i chce zbyt efekciarsko przejsc rywala to fakt, ale takiego pilkarza dawno nie bylo i cieszmy sie ze jest z nami. Mamy to szczescie, a dokladnie niektorzy z nas, ze mozemy ogladac prawie wszystkie spotkania Barcelony na zywo. Kiedys tego nie bylo, a nie sadze by wszelcy bogowie futbolu od pelego po zizou grali w kazdym meczu koncertowo i zawsze wszystki im wychodzilo. Po nich jak i po ronnim zostana bramki i kompilacje, w ktorych beda jego wszystkie najlepsze zagrania i bramki, nikt nie bedzie pamietal, ze ronaldinho gral slabiej czy samolubil.

Absencja Ronaldinho w dwoch meczach to ogromne oslabienie i wydaje mi sie osobisty dramat dla pilkarza. No ale coz, z tego co sie orientuje, wystapi on dopiero z Chelsea i zagra na takim powerze, ze drzyjcie londynskie cfaniaki.

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2006-02-04, 00:35  

Na 3 dni przed meczem z The Blues czeka nas jeszcze spotkanie z Betisem (niedziela 19-02-2006). Decyzja o przyznaniu czerwonej kartki byla skandaliczna, a jak nazwac zachowanie hiszpanskiego Komitetu ds. Rozgrywek?! Totalne dno...
Ale absencja w meczu z Valencia jest juz pewna, czy beda nastepne odwolania?

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-02-04, 00:59  

Nastąpi jeszcze odwołanie, które zostanie rozpatrzone w przyszłym tygodniu.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, wątpie aby sytuacja w hiszpańkim futbolu miałaby się poprawic. Szkoda, że Ronaldinho nie zagra na Mestalla, szczególnie jeśli pomyśli się o jego zeszłorocznym występie )piękna bramka +asysta). Pokładam duże nadzieje w Messim, dobrze że gramy teraz co tydzień, nie powinno być więc kłopotów z formą fizyczną. W środku mam nadzieje, że beda rządzić Deco z Iniestą. No i na Valencie będziemy już mieli Eto'o.

Paradokalnie nieobecność Dinho może mieć pozytywne odzwierciedlenie na cały zespół, ale wszystko będzie uzależnione od rezultatów osiągniętych w najbliższych spotkaniach.

Co nas nie zniszczy to nas wzmocni !!

dziki 
Krakus!

Wysłany: 2006-02-04, 09:39  

Cytat:
Nie przeginasz czasem z tym Dos Santosem?

Uważam, że powinno się mu dać szanse. Tak samo jak kiedyś dostali - w wyniku kontuzji i kartek;) albo w sparingach- Messi,Verdu czy Pitu. Nie mówię, ze jest on bogiem, aczkolwiek uważam, że ma predyspozycje by nim zostać :)

Żeby nie było. Ja nie mówię, że nie chce Ronniego i t p. Ale właśnie to co Formel piszę - niedocenianie innych też jest złe. Wydaje mi się, że będzei tak jak Strzelec mówi - 2 mecze odpocznie i będzie tak wkur..zony, że Chelsea będzie mogło piłeczke oglądać w siateczce.

W każdym razie ... zobaczymy co będzie:)

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-02-04, 11:14  

kolejny przejaw czystego kur*stwa :/ dość mam już czytania komu sprzyjają sęziowie i włądze ligi :/

nie wiem czy dwa tygodnie bez piłki to dla r10 nie za dużo, jestem pewnien że tydzień przerwy podziałał by na niego bardzo mobilizująco, ale dwa albo podziałają jeszcze bardziej, albo go sfrustrują... :hmmm:
pewne jest że mamy kim gozastąpić i wierzę w zmienników i całą drużyne

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-04, 11:17  

Trudno nie zgodzic sie z Predem. Ronaldinho mozna krytykowac za slabsza dyspozycje, ale zawsze powinnismy pamietac ktory zawodnik gra najlepiej w najwazniejszych spotkaniach, kiedy druzyna najbardziej potrzebuje jakiegos cudu. Takim cudem byla bramka Ronniego na Stamford w zeszlym roku, zreszta caly mecz gral swietnie, mimo iz druzynie nie szlo. Przypomne tez bramke z wolnego w przegranym 2:4 Gran Derby w zeszlym sezonie, albo bramke jaka strzelil Milanowi czy Valencii na Mestalla. Nie przesadzajmy z tym krytykowaniem, bo bardzo wiele temu zawodnikowi zawdzieczamy. Nawet jesli teraz gra slabo, wiemy ze w najwazniejszym momencie on nie zawiedzie.

Jednak mimo wszystko bardziej zalowalbym gdybysmy stracili na te 2 mecze Deco niz Ronniego. Gaucho mamy akurat kim zastapic - mozna zagrac w ataku z Messim, Larssonem i Giulym, a na Mestalla bedziemy mieli juz do dyspozycji Eto'o. Dlatego nie ma co rozpaczac nad strata pilkarza, bo w tym sezonie mamy tak szeroka kadre, ze nawet bez 5 pilkarzy Rijkaard potrafi zestawic silna jedenastke.

Mimo tego, ze nie lamentuje za bardzo straty Ronniego, jestem oburzony decyzja federacji. Bardzo kontrowersyjna kartka dla naszego cracka zostala podtrzymana, podczas gdy czerwo dla Judasza po brutalnym faulu na Puyolu zostalo anulowane. Niech zadna mierda nie mowi teraz ze Barcelona ma wtyki w federacji :/ To jest zwykla bezczelnosc.

Z tym dos Santosem nie przesadzajmy. Przypomne ze Messi majac 16 lat gral tylko w sparingach, a do 1 druzyny wszedl dzieki temu ze nie mielismy tak szerokiej kadry jak obecnie. Tak jak napisal Pred - mamy Ezquerro, Giuly'ego, Larssona - zawodnikow, ktorzy w tej chwili bardziej zasluguja na gre w 1 druzynie. A dos Santos niech najpierw umocni swoja pozycje w druzynie B i tam udowodni swoja wartosc, bo to dopiero jego 1 sezon w Segunda B.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-02-04, 12:26  

jak wywalili z boiska Toledo i dali jeszcze karnego dla FCB w meczu ligowym z Zar na Camp Nou to jakos nie byliscie oburzeni. Jak Marquez ktory powinien wyleciec w 60 min pierwszego meczu w pucharze z Zar gral do konca, tez nie byliscie oburzeni. Jak raz sedzia pomylil sie nie w ta strone to od razu swiete oburzenie. Mozna jeszcze przypomniec faul Valdesa w meczu z Villareal, karny i co najmniej zolta kartka a sedzia nie dal nic. Karny z Malaga istniejacy tylko w umysle sedziego itp. To ze jestem kibicem FCB nie sprawia ze nie mam oczu.
Ten Rodriguez Santiago faktycznie nie sedziowal dobrze, kartka dla Ronniego niesluszna ale tez niepotrzebnie tak grac metr od sedziego, moze i cofnal noge ale atak byl bardzo ostry, zolta kartka ewidentna, no spoko, przesadzil ale mimo to FCB miala 70 % posiadania i sporo okazji, to nie sedzia przeszkodzil im w zdobyciu gola.
Ronaldinho musi troche panowac nad soba, niech gra ofensywnie a ostre wejscia zostawi tym, ktorzy umieja tak grac. Pare razy zdarzylo mu sie zagrac lokciem, a z Levante w zeszlym sezonie atakowal nawet z byka. Sedziowie zawsze mu darowali, to raz sedzia pomylil sie w druga strone. Federacja dala mu tylko jeden mecz zawieszenie, to ze nie zagra w dwoch wynika z tego, ze sfaulowany w meczu z Mallorca przebiegl cale boisko zeby oddac. To swietny pilkarz ale czasem gra jak na podworku. Niech te dwa tygodnie dobrze wykorzysta bo w meczu z Chelsea potrzebna jest jego dobra gra, a nie podworkowe zachowanie.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-02-04, 16:01  

Kazdy jest oburzony po tym jak niesprawiedliwosc dotknie jego druzyny, tak bylo jest i bedzie :)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-02-04, 16:02  

co nie zmienia faktu ze gregori ma racje ;)

jedna tylko uwaga, przekrecenie meczow ligowych nie boli tak bardzo bo jest ich w chuj

kiedy jest mecz i rewanz to juz zupelnie inna bajka ;)

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-04, 16:48  

Coz, trzeba przyznac, ze gregori ma sporo racji. Szkoda tylko ze te bledy nas wyeliminowaly z Pucharu. Nie pamietam kiedy ostatnio my awansowalismy do kolejnej rundy jakiegos pucharu dzieki pomylce sedziowskiej. To troche boli i uwazam za normalne, ze kibice to przezywaja.

Odpowiedz do tematu