Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Si no salgo por las noches, no marco goles
Romario
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2010-12-26, 10:26
Ibrahim Afellay
Autor Wiadomość
el capita. 
La Bestia negra

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-08, 14:07  

jak dla mnie to ,to jest zmiennik idealny... wszechstronny ! dobrze że nie jest tak ,że w 1 składzie same wielkie osobistości a na ławce nic... jeśli Barca zrealizuje teraz transfery o których się mówi to ławka będzie jescze lepsza ! :)

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2011-09-23, 12:31  

ponarzekałem ostatnio na młodego (byłem i jeszcze chyba jestem gorącym zwolennikiem tego transferu), że się nie sprawdza, a tu wiadomość o kontuzji -zerwanie wiązadła krzyżowego. Jak tak dalej pójdzie to chyba nie będzie mu dane zaistnieć u nas, obym się mylił.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-09-23, 13:30  

Jaki on tam mlody, starszy o rok od Cesca i Messiego. Wiec moim zdaniem prochu juz nie wymysli, Barcelona to za wysokie progi. Teraz nie ma sensu dyskutowac, bo sezon ma z glowy. Pewnie bedzie walczyl o wystep na Euro, ale nie wiem czy po czyms takim powolaja go do reprezentacji.
Postaw piwo autorowi tego posta

gelex 
CatMorderca

Piwa: 573/335
Wysłany: 2011-09-23, 14:03  

ale jak sprzedamy go za mniej niż wyłożyliśmy na jego transfer to negocjator dimmisssssionnn

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2011-09-23, 14:16  

gregori napisał/a:
Jaki on tam mlody
zważywszy na Twój wiek, nie mówiąc już o moim, młody on jest i już.

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-09-23, 16:02  

tak, rocznik 86, prawdziwy staruch :rotfl:

to, ze dla przykladu Messi czy Cesc, robia w tak mlodym wieku tak wielkie rzeczy nieco zaciemna niektorym widze do konca prawidlowa ocene sytuacji. 25 latek - pilkarz mlody :) do okolo 30 bedzie jeszcze rozwijal wytrzymalosc i czesc innych cech motorycznych, choc ten uraz go niewatpliwie w tym momencie nieco zastopuje.

ale u ibiego bardziej niz o sprawy fizyczne, martwilbym sie o psychike - tutaj tkwi chyba glowny problem. szybkosc, umiejetnosci, wytrzymalosc, technike - to wszystko posiada na odpowiednim poziomie, aby byc przynajmniej rezerwowym u nas. ale brakuje mu pewnosci siebie i zazwyczaj gdy dostaje szanse, jest mocno zagubiony, boi podjac sie jakies odwazniejszej decyzji przy zagraniu.

a jesli chodzi o krzywą wieku do uzytecznosci (nazwijmy umownie) pilkarza noznego, to zgodnie z roznymi badaniami (a takze zapewne wlasnymi obserwacjami) zawodnik moze utrzymac odpowiedni poziom sprawnosci spokojnie do 34-35 roku zycia przecietnie. o ile nie trapia go czeste kontuzje (jak bedzie z ibim dalej - nie wiadomo. a wrozenie z fusow nie ma sensu), a sam zawodnik odpowiednio o siebie dba (czego sztandarowym przykladem moze byc chocby Forlan).

sama kontuzja z gatunku ciezszych - ale powrot do pelnej sprawnosci jest jak najbardziej realny, w dobie dzisiejszych, coraz lepszych srodkow i metod operacyjnych i rehabilitacyjnych. ale okresu tych 6 miesiecy raczej nie przeskocza, byle nie bylo pojawiajacych sie czasem rzadszych komplikacji (vide casus Milito u nas, ale to byl naprawde skrajny przypadek)

gregori 

Wysłany: 2011-09-23, 19:19  

AS podal ze bedzie out na 6 miesiecy, czyli w koncu marca juz moze grac ? To znaczy ze sezon wcale nie taki stracony, kwiecien i maj to czas kiedy wszystko sie roztrzyga.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-09-23, 20:05  

Anims Afellay! Mam nadzieje, ze kibice w Barcelonie nie skresla go tak szybko jak niektorzy z Was. Moze niewiele byl w stanie zrobic dla klubu, ale zasluguje na szanse i wsparcie od kibicow. Oby udalo mu sie wrocic do pelnej sprawnosci szybciej niz po 6 miesiacach. Szkoda mi go, takie ciezkie kontuzje sa bardzo trudne dla kazdego sportowca.

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-09-23, 20:13  

Ale ile on będzie dochodził do optymalnej formy po takim urazie. Do tego pierwszej poważnej kontuzji nabawił się jeszcze w presezonie, czyli w cholernie ważnym okresie dla późniejszego przygotowania fizycznego. Może byc z nim krucho nawet jak się wyleczy na ten marzec (ten termin jest chyba najbardziej optymistyczny ze wszystkich możliwych).

Można jeszcze dodac kwestie psychiczne do całej sprawy. Afellay dał się poznac jako zawodnik bojaźliwy, z trudem podejmującym ryzykowne decyzje, który potrzebuje odpowiedniego wsparcia by pokazac pełnię swych możliwości. Taka poważna kontuzja na pewno nie wzmocni go mentalnie, wręcz przeciwnie, teraz może jeszcze dojśc kwestia obawy o własne zdrowie. Niestety, ale zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie to potworny uraz dla piłkarza, hamująca rozwój wielu świetnie zapowiadających się zawodników.

I jeszcze warto wspomniec o kolejnej kwestii. Afellay ewentualnie mógłby zostac sprzedany ze sporym zyskiem po sezonie. Teraz jednak nie wiadomo jak będą stały akcje eks-połamańca, który stracił kilka miesięcy gry w piłkę. Oczywiście, może pokazac się na Euro, ale trudno przewidziec jak będzie wyglądac w czerwcu przyszłego roku, o ile w ogóle pojedzie na turniej.
Tak więc kontuzja Afellaya może byc podwójnym ciosem - sportowym i marketingowym względem samego piłkarza. Straciliśmy rezerwowego skrzydłowego w okresie, w którym Sanchez również jest poza grą. W dodatku cena za Holendra raczej na pewno spadnie (sam miałem jeszcze niedawno nadzieję na kilkanaście milionów euro, teraz może byc bardzo trudno o taką kwotę).

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-09-23, 20:41  

Chłopak przychodzi do prawdopodobnie największej drużyny w historii piłki i z miejsca ma być drugim Messim?

Za łatwo przychodzi Wam skreślanie zawodników w naszej drużynie. Ibi miał gorsze występy, ale pokazał też, że ma potencjał i papiery na dobrą grę w naszym klubie. Gdyby nie ta kontuzja i częstsze występy to zdecydowanie mógłby się rozkręcić, a przynajmniej dostałby więcej szans, żeby udowodnić, że jednak jest wartościowym dla nas graczem.

Niektórzy tutaj już najchętniej by go oddali.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Duche
Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2011-09-23, 21:28  

Godny następca Jeffrena się szykuje...

A tak na poważnie, to o tyle kiepska sytuacja, że w napadzie mamy naprawdę krucho do momentu powrotu Alexisa. Ale znając Pepa wyczaruje kolejnego samorodka z La Masii i będzie po kłopocie.

gregori 

Wysłany: 2011-09-23, 23:07  

Wlasnie ogladam Porto - Benfica i nie wiem czemu oddano Nolito a zostawiono Affelaya, pewnie w FCB go nie docenili.

Duche 

Piwa: 40/133
Wysłany: 2011-09-24, 12:54  

A jakby Nolito zostal u nas, a Ibi w PSV i ogldalbys mecze Holendrow to zastanawialbys sie, czemu nie kupiono Afellaya, a zostawiono bezproduktywnego Nolito?
Ostro zrobiony pochylony nad kiblem,
Usłyszałem od matki w serce wbijasz mi w igłę."

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-01-16, 18:32  

Cytat:
French club Rennes are interested in Barcelona player Ibrahim Afellay. They are considering making an offer this month.

Teraz pytanie czy ta oferta to kupna czy wypożyczenia... W każdym bądź razie, czas się zegnać Ibi. Dla mnei zawsze zostanie wiecznie niespełnionym młodym talentem.

dzięki za asyste do Messiego w GD :zolwik2:
nie wiem jak tu.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-01-16, 18:32  

Zapewne wypożyczenie bo kto by zechciał kupić kota w worku?

Odpowiedz do tematu