Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gareth Bale
Autor Wiadomość
daro23 

Piwa: 67/95
Wysłany: 2011-01-08, 14:44  

Klajwert zapomniałaś o nowej gwieździe ligi tureckiej Piotrze Brożku ;P

Tak oczywiście mamy słabych lewych obrońców, bo przecież Abidal jest kiepski w ofensywie, Maxwell nie umie bronić, a Adriano nie ogarnia.

Naprawdę ten zespół potrzebuje korekt i uzupełnień ( z cantery ) a nie gruntownej przebudowy składu.

Co do Bale to jest to skrzydłowy a nie obrońca (choć tam zaczynał karierę) a dopiero przestawienie go do przodu spowodowało że stało się o nim głośno, ale tak naprawdę w LM zagrał dobre mecze tylko z Interem. To to jest skrzydłowy który ma mieć przestrzeń, 30 metrów wolnego miejsca na drybling i dośrodkowanie/strzał. Przyjście do nas to złamanie sobie kariery przez tego Walijczyka. Jaki rywal zostawia naszym skrzydłowym grę 1 vs 1 i 30 metrów do bramki? i kiedy my gramy z kontry? Fajny gracz ale nie dla nas.

http://zautu.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta

wakabayashi 

Piwa: 433/573
Wysłany: 2011-01-09, 15:24  

dal mu ktos bana, tak jak prosil? jest z atym aby spelniac ludziom zyczenia, ktore jestesmy w stanie spelnic i smai sie z tego jeszcze cieszyc bedziemy.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-01-09, 15:32  

@ Klajwert
Bastos to nie obrońca. Jak z Lyonu to Aly Cissokho, w sumie pasuje do teorii :P
nie wiem jak tu.

Klajwert 
I want it all

Piwa: 92/46
Wysłany: 2011-01-09, 17:26  

wiem Mefju, wiem. Dosenna to też skrzydłowy, ale wpisywałem z pamięci. na BO kiedyś jakiś gość podał właśnie podobną listę z Bastosem, Dosenną i innymi LEWYMI OBROŃCAMI lepszymi niż Eric ;)

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-01-09, 20:53  

Myślałem, że to forum jest aby każdy sympatyk Barcelony mógł wyrażac także, albo raczej przede wszystkim, swoje zdanie... Tak wakabayashi - to do Ciebie :/ Nie wiem co do mnie masz ale spoko...

fetko 
Pike

Piwa: 28/35
Wysłany: 2011-01-09, 21:31  

Masz prawo wyrazić swoje zdanie, ale bądż świadom tego, że jeśli pierd*****sz jakąś głupotę to spotkasz się z taką, a nie inną reakcją ;)

Tomash 

Wysłany: 2011-01-10, 09:18  

Ale co poradzę na to, że to co dla mnie jest faktem, dla innych jest głupotą? :) Nie puszczam focha na krytykę ale bardziej bym to rozumiał gdybym był jakimś sezonowcem, który naprawdę ma zerowe pojęcie o Barcelonie. A nie będę szedł z prądem i każdemu przytakiwał żeby się przypodobac :)

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-01-10, 10:37  

Tomash napisał/a:
Nie puszczam focha na krytykę ale bardziej bym to rozumiał gdybym był jakimś sezonowcem, który naprawdę ma zerowe pojęcie o Barcelonie.

Ale to naprawdę wygląda jakbyś miał o tym zerowe pojęcie. Lewa obrona jest w zespole bardzo silnie obsadzona. Jest solidny (choć bez fajerwerków), doświadczony Maxwell, wszechstronny i przyzwoicie grający Adriano (na dodatek mocno ograny w lidze dzięki występom w Sevilli), który zagrał totalnie słabo chyba tylko z Herculesem, no i Abidal, który obecnie jest IMHO jednym z najlepszych graczy w drużynie, dużo lepiej spełniającym swoje obowiązki niż taki np. Villa, który czasami marnuje setę za setą (mecz z Bilbao, o serii pechowych słupków nie wspominam, bo wtedy 'przynajmniej' asystował). Nie jest on Alvesem lewej strony, ale jest dużo dokładniejszy i lepszy w defensywie (rozumie się samo przez się, skoro może grać jako stoper). Ma niezłe warunki fizyczne (wysoki, przy tym w miarę szybki), jedna z jego nielicznych (trochę naciągana) wad (obecnie) to to, że stuknęła mu 30-tka, ale IMHO jeszcze co najmniej dwa lata w pierwszym składzie da radę pograć. A Bale? 1) Nie zna ligi hiszpańskiej, 2) jest przystosowany do jednego modelu taktycznego (kontrataki), kompletnie różnego od naszego 3) przyznam, że nie oglądam meczów Tottenhamu i nie wiem jak gra w lidze, ale gigantyczne zainteresowanie nim wzrosło 'tylko' dlatego, że strzelił prawie identyczne 3 bramki Interowi. Nie umniejszam zasług, ale taki Maxi Lopez też nie strzelał byle komu, a gdzie teraz jest to każdy wie, 4) kosztowałby nas grube miliony, 5) Bale mógłby grać od biedy jako lewoskrzydłowy, ale przecież na skrzydłach rotacyjnie grają Villa, Pedro, Jeffren, Messi, czasem Iniesta..., 6) przynosi pecha drużynie :D -> http://www.zczuba.pl/zczu..._przeklety.html

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
York
Tomash 

Wysłany: 2011-01-10, 12:46  

Cszysu - przemówiłeś do mnie po ludzku i dzięki temu co napisałeś wykryłem, że ostro zagalopowałem się w swojej tezie. Zwracam honor (aczkolwiek nigdy nie uznałem, że Eric jest za słaby na grę w FCB). To tyle :)

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-01-20, 10:08  

Ostatnio dosyc rzadko odwiedzam forum, ale tego tematu nie omieszkam skomentowac ;)

Gareth Bale to pilkarz ostatnio bardzo modny, juz w poprzednim sezonie kilka razy pokazywal na co go stac, a w obecnym stal sie jedna z najwiekszych gwiazd Premiership. Przyznam, ze po jego wystepach przeciwko Interowi czy Arsenalowi, bylem pelen podziwu dla tego gracza, a przede wszystkim dla jego niesamowitego przyspieszenia, dynamiki, ciagu na bramke i sily fizycznej. To wg mnie jego glowne zalety, moznaby jeszcze dodac naprawde dobre dosrodkowania lewa noga i celny strzal, a nie mozna tez zapominac ze ten pilkarz ma zaledwie 21 lat.

Z drugiej strony, nie kazda wielka gwiazda innej ligi nadaje sie do gry w Hiszpanii, choc teoretycznie Premiership jest liga o wyzszym poziomie niz La Liga. Gareth to pilkarz idealnie pasujacy do angielskiej pilki, gdzie akcja przenosi sie spod jednej bramki pod druga w 3 sekundy i tempo gry wymaga kondycji maratonczyka. Nie wyobrazam go sobie z kolei w Barcelonie czy Realu, gdzie w kazdym meczu musialby rozgrywac pilke zaledwie truchtajac albo nawet stojac w miejscu. Wydaje mi sie, ze nie jest to pilkarz nadajacy sie do druzyn grajacych atak pozycyjny, w takiej druzynie jak nasza zatracilby swoje walory i nie imponowalby tak jak w Tottenhamie - takie jest moje zdanie. Chcialbym zeby Bale zostal w Spurs, gdzie idzie mu naprawde dobrze. Barcelona go nie kupi, a jesli zrobi to Real to nie bedzie to najlepszy ruch ani dla klubu z Madrytu ani dla Walijczyka.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 570/333
Wysłany: 2011-01-20, 18:22  

Nederlander napisał/a:
teoretycznie Premiership jest liga o wyzszym poziomie niz La Liga

que?

Nederlander napisał/a:
Gareth to pilkarz idealnie pasujacy do angielskiej pilki, gdzie akcja przenosi sie spod jednej bramki pod druga w 3 sekundy i tempo gry wymaga kondycji maratonczyka

aa.. to o to chodzi. A już myślałem, że mówisz o poziomie gry

Nederlander napisał/a:
Nie wyobrazam go sobie z kolei w Barcelonie czy Realu, gdzie w kazdym meczu musialby rozgrywac pilke zaledwie truchtajac albo nawet stojac w miejscu

biedny Dani Alves... jak nie truchta to stoi w miejscu. W ogóle to biedni ci skrzydłowi w tej słabej lidze hiszpańskiej - przecież tu się w ogóle nie gra skrzydłami

Żeby nie było - nie jestem, nie byłem i pewnie też nie będę zwolennikiem talentu szybkiego jak wiatr Walijczyka. Ale żeby o tym powiedzieć doprawdy nie trzeba uciekać się do argumentów o słabej LaLiga czy grającej w miejscu Barcelonie.

Zapytaj Carricka, czy Silvestra jak to z Barceloną truchta się po boisku.

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2011-01-21, 14:27  

Kompletnie nie zrozumiales tego co mialem na mysli i walisz kula w plot gelex. Troche dziwnie sie czuje bedac zmuszonym tlumaczyc to inteligentnemu czlowiekowi, ale niech bedzie - piszac o truchtaniu czy grze w miejscu mam na mysli atak pozycyjny, ktory nie przebiega w tak szalenczym tempie jak gra z kontry. Oczywiste, prawda? To ze Barcelona w ten sposob buduje swoje ataki, przesuwajac gre pod bramke przeciwnika bez pospiechu i czekajac na wolne miejsce zeby przyspieszyc gre i zadac cios, to tez nie jest dla nas tajemnica. A wiec po ustaleniu tych dwoch rzeczy, moge przejsc dalej - nie widze po prostu Bale'a grajacego w ten sposob, w Tottenhamie najwiekszy pozytek z niego jest wtedy gdy wlacza sie do akcji juz w biegu np. w trakcie kontrataku. Najwieksza zaleta tego pilkarza jest jego szybkosc i sila fizyczna. Technicznie tez jest niezly, ale w mojej opinii bardziej nadaje sie do gry w Anglii, w ktorej tempo gry pozwoli mu na pelne wykorzystanie swoich walorow pilkarskich.

Odnosnie poziomu gry, musze na poczatku zaznaczyc ze jestem fanem ligi hiszpanskiej, a za liga angielska srednio przepadam. Mimoto, niestety jestem zmuszony przyznac racje tym, ktorzy twierdza ze w Anglii poziom jest wyzszy, glownie ze wzgledu na to, ze jest duzo bardziej wyrownany. W Hiszpanii Barcelona i Real zapewne na koniec sezonu wyprzedza o 20 punktow 3 druzyne, podczas gdy w Anglii potentatom odbieraja punkty nawet mniejsze druzyny. Miedzy 1 a 6-7 druzyna zazwyczaj nie ma wielkiej roznicy, jest kilka druzyn ktore licza sie w walce o mistrzostwo. Dalej - popatrzmy na budzety klubow - w Anglii nawet beniaminek lub druzyna z nizszej polowki tabeli zatrudnia reprezentantow krajow lub znanych pilkarzy (np. Afonso Alves w Middlesborough, mimo iz byl krolem strzelcow Eredivisie). W Hiszpanii cos takiego zdarza sie o wiele rzadziej, pieniedzy jest po prostu mniej, a demokratyczna struktura wlasnosci wielu klubow (wiekszosc z nich to nie spolki akcyjne lecz stowarzyszenia majace socios) nie pozwala na wykupienie klubu przez szejkow czy rosyjskich baronow naftowych (znow chcialbym podkreslic, ze wcale nie uwazam tego za pozytywne zjawisko, ale dzieki niemu wiele klubow zdobywa przewage). Ostatni wyjatek to Malaga, ktora zapewne w krotkim czasie stanie sie jedna z czolowych druzyn ligi. Kolejna sprawa - nierowny podzial zyskow z praw telewizyjnych rzeczywiscie doprowadzil do zubozenia mniejszych klubow, w Anglii jest to negocjowane inaczej, a liga ma duzo wieksza ogladalnosc niz hiszpanska. Podobnie jesli chodzi o marketing i wizerunek - Premiership jest najlepiej reklamowana liga pilkarska na swiecie, La Liga troche jeszcze brakuje w tej dziedzinie, choc tez nie mozna mowic ze slabo sobie z tym radzi. Te wszystkie czynniki razem wziete sprawiaja, ze Premiership jest atrakcyjna liga dla fanow pilki i samych pilkarzy. W Hiszpanii pilkarze z najwyzszej polki ida glownie do Realu, Barcelony czy Atletico, czasami zdarzaja sie niezli pilkarze (lecz jeszcze bez znanych nazwisk) w innych druzynach ale na nich nie konczy sie ich kariera. W Anglii znany i ceniony pilkarz moze wybrac pomiedzy Man United, Chelsea, Arsenalem, Liverpoolem, Man City i Tottenhamem a sa tez inne kluby, ktore placa wiecej niz sredniaki w Hiszpanii a sklady maja calkiem solidne. 10 lat temu sytuacja byla zupelnie inna, wtedy w La Liga liczyla sie Valencia, Depor, a co jakis czas pojawialy sie rewelacje takie jak Celta z Mazinho, Mostowojem i spolka. Teraz dysproporcje sa bardzo duze, co sprawia ze konkurencja w Hiszpanii jest mniejsza i przez to liga staje sie mniej atrakcyjna. Mam nadzieje, ze wladze ligi i klubow rowniez widza jakie w tym jest zagrozenie i zamierzaja cos z tym zrobic.
Ostatnio zmieniony przez Nederlander 2011-01-21, 15:19, w całości zmieniany 2 razy  

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Jerry P, Szczur
gelex 
CatMorderca

Piwa: 570/333
Wysłany: 2011-01-21, 14:56  

kontry wyprowadzamy dość często jak na zespół który lubi siedzieć na przeciwniku i kontrolować w pełni przebieg gry utrzymując się wciąż przy piłce.

Jeżeli mówimy o ofensywnym skrzydłowym obrońcy to jak dla mnie jego główną zaletą jest nie tyle umiejętność szybkiego przemieszczania się po boisku (vide Alves, którego wszędzie jest pełne) co umiejętność szybkiej wymiany piłki z klepki, nieszablonowego rozwiązania.

Wystarczy tyle... Widać to znakomicie na przykładzie współpracy Alvesa czy to z Messim czy w ostatnim czasie z Pedro, który po podaniach Brazylijczyka ładował bramkę za bramką.

To nie kwestia bardziej lub mniej statycznego sposobu rozgrywania akcji. Nawet nie tylko kwestia umiejętności dostosowania się do tempa gry kolegów - wszak uwielbiamy szarpnąc raz po raz. To kwestia w ogromnej mierze techniki, która chociażby jest mocną stroną Alvesa - przeca to Brazylijczyk, a w dodatku robot.

Edyta:

Co do PL > LL

To temat rzeka, ale nie bardzo wiem jak go ruszyć jak już na początku dyskusji czytam coś na wzór:

Cytat:
Niestety jestem zmuszony przyznac racje tym, ktorzy twierdza ze w Anglii poziom jest wyzszy, glownie ze wzgledu na to, ze jest duzo bardziej wyrownany. W Hiszpanii Barcelona i Real zapewne na koniec sezonu wyprzedza o 20 punktow 3 druzyne, podczas gdy w Anglii potentatom odbieraja punkty nawet mniejsze druzyny

Żeby odnieść się do tego w jakkolwiek sensowny sposób, czy potraktować to inaczej niż tylko niczym nie popartą tezę, należałoby dokonać pewnej analizy poziomu gry wspomnianej hiszpańskiej dwójki liderów na tle "angielskich potentatów".

Nie widzę bowiem powodu, dla którego nasza (Barcelony) niezrównana w futbolowym świecie siła miałaby stanowić na niekorzyść ligi w której gramy. Przecież to nie wina Valenci, że nie jest w stanie dotrzymać nam kroku.

Edyta II:

Marketing to ogromna moc, a pod tym względem angielska liga zostawia tę z Hiszpanii daleko w tyle. IMO PL to mocno napompowany balon chociażby przez pieniądze, o których sam wspomniałeś w kontekście spółek akcyjnych. Z czysto futbolową siłą przebicia ma to niewiele wspólnego.

Proponuję obejrzeć mecz Arsenalu z MU, który był anonsowany wielokrotnie przez angielskie media jako hit ponad hity, a który okazał się żenująco słabym spektaklem. Nie wiem dlaczego nagle miałbym uznać, że to widowisko było ciekawszy od chociażby spotkania Atleti z Espanyolem. Ale jeśli ktoś jest wrażliwy na zabiegi brytyjskich mediów i całej tej medialnej otoczki jaka istnieje wokół PL to z pewnością obierze przewidywany przez nie punkt widzenia.

ale no offence kolego... wybacz jeśli wczesniej odniosłej się do Ciebie nazbyt lekceważąco

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2011-01-21, 15:14  

Ja o Danim Alvesu w ogole nie wspominalem w moim poscie, a to co napisales zgadza sie z moja opinia na jego temat. Wydaje mi sie oczywiste, ze Dani jest pilkarzem duzo bardziej technicznym niz Gareth Bale, ktorego przewaga moze byc z kolei sila fizyczna. Zawodnik z takimi umiejetnosciami jak Alves nadaje sie idealnie do gry Barcelony czy to w ataku pozycyjnym czy w kontrataku. Oczywiste jest, ze czesto gramy tez z kontry, chyba nie ma druzyny ktora nie korzysta z tego sposobu atakowania. Jesli jest miejsce to Barcelona rowniez potrafi znalezc proste rozwiazania, ale na ogol gramy przeciwko druzynom broniacym 11 pilkarzami na swojej polowie i trzeba cierpliwie budowac kazdy atak. Przy takim sposobie gry polegajacym na utrzymywaniu sie przy pilce, kazdy zawodnik musi byc swietnie wyszkolony technicznie - sami zapewne wiecie jak ciezko gra sie na treningach w dziada czy tez mecze na male bramki. Niewykluczone, ze Bale rowniez przystosowalby sie do hiszpanskiego stylu gry i nauczylby sie grac z wieksza cierpliwoscia - w koncu talentu nie mozna mu odmowic. Poki co wydaje mi sie, ze jednak bardziej pasuje do Anglii i ze wzgledu na moja sympatie do Spurs, mam nadzieje ze tam jeszcze dlugo pogra :)

Boberek 

Piwa: 1022/1806
Wysłany: 2011-01-30, 17:36  

Kiedy zobaczylem naglowek wiadomosci na Onet.pl - "Barcelona przebija Inter- 40 mln za pomocnika" - myslalem ze chodzi o Cesca wchodze w link a tu okazuje sie ze domniemanym pomocnikiem jest ....obronca Bale :D

Barcelona przebija Inter-40 mln za pomocnika :D

Najciekawszy akapit z artykulu to :

Spoiler:

Trener Pep Guardiola na lewej stronie pomocy i obrony ma do dyspozycji co prawda trzech zawodników: Erica Abidala, Maxwella i Adriano, ale żaden z nich nie spełnia w tym sezonie jego oczekiwań, dlatego Duma Katalonii za wszelką cenę dąży do transferu Bale'a.

Pep niezadowolony z gry Abidala to chyba jakis kandydat na nonsens roku Eric chyba rozgrywa obecnie jeden z najlepszych sezonow w karierze .Gra swietnie gdziekolwiek go Pep wystawi...Pozatym Maxwell tez nieschodzi ponizej pewnego poziomu jedyne do czego mozna sie zgodzic to forma Adriano od ktorego powinnismy oczekwiac wiecej.

Odpowiedz do tematu