Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gareth Bale
Autor Wiadomość
DeNiro 
Don Pedro

Piwa: 124/117
Wysłany: 2010-11-07, 15:51  Gareth Bale

Data oraz miejsce urodzenia: 16 lipca 1989 w Cardiff (Walia)
Wzrost: 183 cm waga 74 kg
Pozycja: lewy obrońca, lewy pomocnik

Profesjonalna kariera:
2006-2007 Southampton 43 mecze, 5 goli, 9 asyst
2007- Tottenham Hotspur 80, 13, 14

W reprezentacji Walii:
24 mecze, 2 gole

Nagrody indywidualne:
Football League Young Player of the Year: 2007
FAW Young Player of the Year: 2007
E.ON Player of the Round 2010 - 5th Round and 6th Round
Premier League Player of the Month: April 2010
Tottenham Hotspur Football Club 'Young Player Of The Year': 2009-10
Wales Player of the Year Award 2010

Krótka charakterystyka gry (z angielskiej wiki):
Cytat:
Bale is known for his ability to run with the ball at high speeds and beat his fullback, but also doing this for long periods in the game. Bale is also known to be able to whip crosses into dangerous areas for his forward teammates.

On 2 November 2010, after a Champions League group stage match against Internazionale, teammate Rafael van der Vaart said, "Everyone is scared of him [Bale]. Maicon is one of the best right-backs in the world - he killed him."

In a report of the same match, Spanish newspaper El Mundo said: "Bale combines the height and build of an 800-metre runner like Steve Ovett with the acceleration and directness of a rugby winger like Bryan Habana. And, when he gets to the byline, he delivers curling crosses like a Brazilian. Big words? Yes, but that's what Bale is like - easily the greatest sensation in the opening month and a half of the Champions League. Ask Maicon what he thinks after the two exhibitions Bale turned in against Inter. Yesterday he left Maicon for dead and then a wily old fox like Lucio was left in his wake like someone trying to follow the vapour trail of an aeroplane. Three goals and two assists against the European champions. His performances have been stunning."

Off the pitch, Bale has a kindly and easy-going nature. His manager at Spurs said, "He's such a fantastic boy. He's low-maintenance and easy to manage. He never causes problems."

Kompilacje:

Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2010-11-07, 16:15  

zapomniałeś o cziki debil
Postaw piwo autorowi tego posta

Lujan 
BukoCules Team

Piwa: 63/196
Wysłany: 2010-11-07, 16:21  

Podobny do Dextera :)

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2010-11-07, 18:02  

Niby wszystko fajnie, ofensywnie usposobiony obrońca (taki jacy ostatnimi czasy u nas grają) , młody, perspektywiczny, wozi przeciwników z wyrobioną klasą w świecie (Maicon, Lucio) ale póki co nie widziałbym go w naszej koszulce. Fajnie, że jest młody ale nam niepotrzebni zawodnicy którzy najlepszy moment w karierze mają przed sobą (notabene takich graczy możemy próbować z la masii) ale gracze, którzy z miejsca staną się wzmocnieniem drużyny i od razu będa gotowi do walki o najwyższe cele z najlepszymi.

Bale zagrał na razie 1/3 dobrego sezonu i już robi się w okół niego otoczka, prasa rozpisuje o transferach, o tym jak daleko może w przyszłości zajść etc. Zobaczymy czy chłopak wytrzyma to psychicznie i czy mu nie odbije :] Jeżeli dalej będzie sobą to za 2/3 sezony, jeżeli będzie dalej takim rzeźnikiem, to zastanowiłbym się nad jego kandydaturą.
Do tego para bocznych obrońców Bale - Alves jest imo za bardzo ofensywna.

Nie ma co dywagować bo na dzień dzisiejszy nie ma opcji abyśmy ujrzeli młodego Walijczyka na Camp Nou.
nie wiem jak tu.

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2010-11-07, 21:26  

Brać go w pakiecie razem z Evansem

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2010-11-08, 18:49  

nie wiem czy to mi sie cosj jebie ale lewym obronca to on jest w FMie , w praktyce to gra raczej jako pomocnik

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2010-11-08, 20:40  

tym bardziej, my nie mamy skrzydłowych :P
nie wiem jak tu.

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2010-11-08, 23:57  

tym bardziej ? aha fajnie czyli nikt w barcelonie nie biega po lewym skrzydle ani prawym, dobrze wiedziec

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2010-11-09, 00:08  

Niby dobrze, że się w końcu dowiedziałeś sol, ale fakt, że zajęło Ci to pewnie kilkanaście lat, pozytywem już nie jest.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to Bale to piłkarz, którego największą zaletą jest atakowanie z głębi. On po prostu potrzebuje miejsca. W Barcelonie nie ma skrzydłowych, więc na pewno w grę wchodzi tylko lewa obrona. Po prawej mamy Alvesa, więc piłkarz o charakterystyce Bale'a jako pierwszy lewy obrońca imho odpada. Zresztą, czy pasowałby do Hiszpanii? Fajnie, że wyprowadza niesamowite kontry, ale ile razy w Barcelonie wyprowadzałby piłkę z własnej połowy mając przed sobą tylko trzech rywali?

Ale co najważniejsze, po co Walijczyk miałby się ruszać z Wysp? :) Sportowo i finansowo najlepiej będzie mu w Anglii. Życzę mu dobrze, sporo się naczytałem jakim sympatycznym jest człowiekiem, więc na razie niech się trzyma jak najbliżej Harry'ego. Cena za Bale'a jest teraz zupełnie nieadekwatna do jego poziomu. Czyli może trafić tylko do MC lub MU i Chelsea, jeśli Carlo lub SAF będą go mocno chcieli. Na razie przedłuży kontrakt ze Spurs.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-11-09, 10:15  

Również mam wątpliwości, czy Bale akurat pasuje do stylu La Liga. Wg mnie gra w sposób wybitnie brytyjski, bazując przede wszystkim na szybkości i sile fizycznej, i tam mu będzie najlepiej. I skoro Walijczyk to języka na pewno nie zna. Angielskiego też :P

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2010-11-09, 13:14  

jakos nie bardzo widzie rozniece miedzy bocznym napastnikiem a skrzydlowym, dla mnie jeden hooj

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2010-11-09, 16:16  

fakt
taki joaquin,capel,szon rajt filips to tacy sami gracze jak ribery,robben,pato czy robinho

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2010-11-09, 17:15  

a bale sie rozni od younga, i oczywiscie Henry gral w fcb na srodku

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2010-11-09, 17:33  

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, bo do bełkotu formy doszedł bełkot treści.

To Bale nie różni się od Younga? To powiedz w ilu meczach Young zagrał na boku obrony, jak Bale :D
A Henry w Barcelonie pewnie grał na boku pomocy, jak zdaniem podobnych specjalistów Ronaldinho :D

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2010-11-09, 17:50  

a i owszem

Odpowiedz do tematu