Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bundesliga
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2015-05-27, 09:20  

Czytałeś? Za tę cenę jest tyle fajnych książek pisanych przez uznanych autorów, a nie amatora, że ciężko mi się zdecydować na tę, która jest w dodatku dość cienka.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2015-05-27, 09:42  

Muszę odebrać od melvina, dam znaka po lekturze.
Ale inni fanklubowicze czytali i mówili, że świetnie opisany klimat i esencja klubów i sceny kibicowskiej.

wilcczewskis 

Wysłany: 2015-06-28, 20:23  

też biorę się za czytanie

imerr 
Jopie

Wysłany: 2015-06-28, 22:35  

Przeczytałem, tragedia. Gość w ogóle nie umie pisać. Książkę wydał sam, co się chwali. Ale jej styl odrzuca, koszmar. Żaden redaktor do tego nie zajrzał i trudno książkę komukolwiek polecić. Do tego króciutka.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-06-30, 09:38  

imerr napisał/a:
Ale jej styl odrzuca, koszmar. Żaden redaktor do tego nie zajrzał i trudno książkę komukolwiek polecić

Jeśli można to jakoś usprawiedliwić, to gostek siedzi już kilka lat w Hamburgu, styczności z językiem jak na lekarstwo, więc o takie marne efekty stylistyczne nie trudno... Ja jeszcze czekam na swój egzemplarz i jak dojdzie, to też coś skrobnę.

A tymczasem juz za 2,5 tygodnia St. Pauli-Rayo i wielka fiesta w Hamburgu :pauli2: :rayo: :knajpa: :raca:

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-07-21, 08:59  

Wyjazd do HH zajebiście udany :zolwik2:

Meczyk może nie był porywający (widać było różne etapy przygotowań do sezonu), ale Bukaneros robili dobrą fiestę na trybunach, a zimna Astra wchodziła jak złoto w ten piękny sobotni dzień (ponoć jeden z kilku takich dni w Hamburgu w roku! tyle wygrać :D ). Po meczu zamieniliśmy kilka słów z Waldkiem Sobotą+obowiązkowe fotki i wymieniliśmy się kontaktami z fanami Rayo. Fiesta trwała do białego rana :bredgens: Dodam, że do imprezy dołączył Fabian autor książki, uwagi pokornie przyjął, za kołnierz nie wylewał ;) Na początku traktował nas trochę jak wycieczkę i opowiadał o wszystkim dookoła, aż ukuta została wersja, że Fabian zna każdą psią kupę na St. Pauli oraz jej historię :D
Anyways, zajebisty trip :zolwik2:

A w nadchodzący weekend sezon zaczyna 2. Bundesliga i Piraci na początek przyjmują ekipę Arminii. Pierwszy oficjalny mecz z wyremontowaną trybuną na Millerntor. W końcu wraca fussball! :pauli2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
imerr, valdeq, Schumack
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-10-07, 13:32  

To się nazywa kibicowanie \o/
Druga liga, wcale nie topowa drużyna, a 99% wykorzystane.

wakabayashi 

Piwa: 431/572
Wysłany: 2015-10-21, 16:05  

Znqcie jakies strony organizujace wyjazdy na mecze bundesligi, albo poprostu gdzie najlepiej kupic bilet, a wyjazd sobie sam zoorganizuje. Bo znajomy mowil, ze patrzyl, ale tylko przez strone organizujaca wyjazd i sam bilet 500zl + przejazd drugie tyle. Chybba lekko drogi ten bilet jak na bundeslige, a chcialbym pojechac na jakis mecz w listopadzie.

dziki, chaos, imerr, czy kto tam jeszcze je?dzi. mo?e wy cos podpowiecie?

/edit

chodzi o mecz Bayernu ze stuttgartem

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-10-21, 21:06  

Bilet tylko przez strone, fankluby czasem załatwiają, jak np. nasz St. Pauli, albo przed meczem w kasie.
Na taki mecz na trybunę stojącą dostaniesz wg mnie na lajcie.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wakabayashi
imerr 
Jopie

Wysłany: 2015-10-21, 22:02  

Ale po co płacić komuś za organizację wyjazdu? W którym miejscu przy załatwianiu widzisz problem, którego nie załatwisz samemu?
W ostatnich 4 latach oglądałem mecze w 22 krajach i jakoś nigdy nie miałem wielki problemów. Wizzair lub Ryanair, booking.com, airbnb albo jakieś promocje ze stron dla podróżników, bilety przez net. Chyba, że ktoś nie lubi tego sam ogarniać, woli wczasy typu all inclusiv i mieć wszystko gotowe.

To musi być Bayern? I to z dużym klubem z niedalekiego miasta? Bo spośród 29 stadionów finalistów PE/LM, które widziałem, Monachium ma dla mnie najmniej dogodny dojazd - nie latają tam tanie linie. Po drugie jest ciężko z biletami. W tym sezonie na Augsburg kupiłem na sektor gości, na stronie gości, wystarczyło przypilnować daty. 45 euro za sztukę. Pod stadionem chodziły chyba po 80. Ostatecznie dojechałem samochodem.

Bundesliga - Hamburg, Dortmund, Kolonia, Schalke, Borrusia M. - loty są za 100 zł w dwie strony. Berlin polskimbusem za grosze, jak się kupni rano w dniu wrzutki biletów. A w Zagłębiu Ruhry można obejrzeć w każdy weekend kilka meczów na różnych poziomach. Oczywiście na dobre ceny na listopad już nie ma szans.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wakabayashi
wakabayashi 

Piwa: 431/572
Wysłany: 2015-10-21, 22:25  

No właśnie znajomy mowil, ze na Dortmund wyniosloby nas w ciul taniej, tylko, ze on to tali typowy Janusz, kochający lewego :D ale postaram się go przekonać na ten Dortmund. Dzieki za pomoc.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2015-10-26, 23:34  

http://tylkopilka.pl/w-cieniu-jupiterow/

Wrzucam tutaj z braku lepszego miejsca, tematyka tekstu wykracza poza Bundesligę, polecam.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
939, chaos
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-10-28, 09:19  

Wow, mocna rzecz. Z jednej strony mocną psychę trzeba mieć, żeby dawać radę jako zawodnik drużyny ciągle nastawionej na wygrywanie, z drugiej - ileż to emocji trzeba odrzucać, żeby nie oszaleć. Kto sobie na co dzień zdaje z tego sprawę? Mało o tym myślimy, a modern football jest wyniszczający do cna...

Deislera dobrze pamiętam - gościu był niesamowity i faktycznie całe Niemcy szalały na jego punkcie. Nie wiedziałem, że byl tak... normalny?

Dzięki Mentor, kapitalna lektura nadająca trochę człowieczeństwa temu przemysłowi.

fifi_fcb 

Piwa: 1/1
Wysłany: 2015-11-03, 21:59  

wakabayashi napisał/a:
No właśnie znajomy mowil, ze na Dortmund wyniosloby nas w ciul taniej, tylko, ze on to tali typowy Janusz, kochający lewego ale postaram się go przekonać na ten Dortmund. Dzieki za pomoc.

A nie bedzie problemu z biletem? Mam na mysli srednią widzów na stadionie BVB.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2015-11-04, 17:17  

Najpierw musielibyście poczekać na bilety. Nie wiadomo czy byście otrzymali.

Taniej byłoby na pewno - BVB trzyma jedne z niższych cen w BL.

Odpowiedz do tematu