Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moda i uroda
Autor Wiadomość
Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2010-08-30, 20:38  Moda i uroda

Nadchodzi taki dzień w życiu mężczyzny, że musi kupić porządne buty na zimę.

Przez ostatnie kilkanaście lat wszystkie zimy przechodziłem w adidasach i była to w zasadzie dobra opcja, ale planuję na dniach wyjazd w góry i przy tej okazji chciałbym kupić buty trekingowe, które posłużą mi na jesieni i w zimę.

Kompletnie nie jestem w "temacie", a nie chcę przepłacić i nie chcę też kupić szajsu. Nie zależy mi na jakiś super wyczynowych butach tylko zwykłych do wędrówek, no i później do chodzenia na codzień.

Chciałbym, żeby wyglądały normalnie (te całe sraczkowate odpadają) i nie były wielkie i ciężkie.

Umie mi ktoś coś polecić?

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2010-08-30, 20:52  

full ocieplane, waterproof, wolfvoice system
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 15 piw(a):
Bruce, Lujan, Mentor, memphis, grintx, melvin, Raijn, Ladia, Haraszo, Boberek, Szczur, chaos, Eradicator, kuryl, Kuba
Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2010-08-30, 22:33  

:rotfl:

a tak na poważnie, to albo buty/ glany HD albo the best of the best:

http://www.jack-wolfskin.com/desktopdefault.aspx

żadne dajśmany i ccc, chyba że chcesz wydac w pizde kasy na buty, które zaraz się rozwalą.

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2010-08-30, 23:18  

to jeszcze zalezy jak chodzisz, bo ja all terrain texapore bez problemu połamałam :]
ale ja w kazdych butach łamie podeszwe :P

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-08-31, 10:50  

Cytat:
a tak na poważnie, to albo buty/ glany HD

Ja odradzam HD. Oprócz sandałów tej firmy, reszta przy natężonym używaniu nie wytrzymywała.

@Kendzior: to zdjęcie z rodzinnej kolekcji obuwia? :D

Ladia 

Wysłany: 2010-08-31, 10:53  

tzn wiecie, co kto woli. Ja swoje glany kupiłam na ryneczku, a przetrwały w niemalże idealnym stanie aż do dnia dzisiejszego, czyli jakieś 6 lat.
Istotne jest wykonanie buta, najlepiej żeby jednak był ze skóry, dobrze docieplony, ale najważniejsza wg mnie jest podeszwa. Zwłaszcza, że teraz je razem z flekami od obcasów robią z takiego szajsu, że to jest aż bolesne. Wy jako faceci i tak macie ułatwioną kwestię, bo jeśli chodzi o obuwie zimowe, to produkty przeznaczone dla mężczyzn są o wiele lepszej jakości i są trwalsze, niż te dla kobiet.

co do HD to polecam jedynie z zasłyszenia, a opinie słyszałam, że są dobre.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2010-08-31, 10:54  

potwierdzam - moje HD obejsrały się po pierwszej zimie

chaos: wypaśne co? :D dam Ci namiary na panią Halinę jak byś preferował. Ja mam ten model w korkotrampkach
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2010-08-31, 11:43  

Cytat:
"Istotne jest wykonanie buta, najlepiej żeby jednak był ze skóry, dobrze docieplony, ale najważniejsza wg mnie jest podeszwa."

ja kupiłem byle gówno na rynku i łaziłem kilka dobrych lat. Przy okazji były głodne, rozmawiały z przechodniami po drodze ale kij z tym.

obecnie chodzę w Wolfskinach i polecam, zresztą marka mówi swoje.

Ladia 

Wysłany: 2010-08-31, 11:46  

No oczywiście, nikt nie powiedział, że trzeba mieć buty od najlepszych producentów, żeby przetrwały.
Myślę, że polecić można dużo rzeczy, ale to czy but jest dobry, widać na peirwszy rzut oka.

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2010-08-31, 11:51  

Polecam marke Merrell.

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2010-08-31, 11:55  

Ja mam HD i sobie chwale. Podstawa to to, żeby o nie dbać. W ostateczności zawsze można:

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2010-08-31, 12:01  

dziki napisał/a:
ja kupiłem byle gówno na rynku i łaziłem kilka dobrych lat. Przy okazji były głodne, rozmawiały z przechodniami po drodze ale kij z tym.

Na rynku często masz lepszej jakości buty niż w sklepie. Oczywiście pod warunkiem, że mówimy o butach od polskich producentów, a nie chińszczyźnie (no ale tutaj, jeśli nie siedzisz w temacie, ani chociaż nie jesteś w stanie odróżnić skóry od niby-skóry to zawsze jest ryzyko).

Zapachnie nacjonalizmem, ale akurat moja mama ma sklep obuwniczy od kilkunastu lat (chyba zaraz dwudziestka pęknie) i nauczyłem się jednego - chcesz mieć porządne buty, w dobrej cenie to nie ma innego wyboru niż but skórzany od polskiego producenta (np. Ja-Marc). Ceny zaczynają się od 100-150 PLN (w zależności od tego, jaki to but), w dużych miastach często +100 PLN lub x2. Nie pamiętam, żeby jakiś but mi się rozkleił czy pękła podeszwa. To drugie chyba nigdy w życiu mi się nie zdarzyło.

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2010-08-31, 12:16  

Jeśli chodzi o letnie buty to mam Vansy, które wytrzymały mi 3 lata chodzenia w nich non stop. Ostatni lekko się podarły, ale miały już do tego pełne prawo. Poza tym jestem nimi zachwycony. W tzw międzyczasie kupiłem Caterpillary, cos mniej więcej takiego:

I serdecznie nie polecam tej firmy. Podeszwa pękła bardzo szybko mimo, że nie chodziłem w nich za dużo.

Ruda 

Piwa: 294/91
Wysłany: 2010-08-31, 12:49  

Cytat:
Chciałbym, żeby wyglądały normalnie (te całe sraczkowate odpadają)

masz coś do tego koloru?? :P

Proponuje czarne adidasy z traktorem

The earth without art is just "eh"

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2010-08-31, 17:15  

Ja za starych czasów, jak się jeszcze siekiery czy innych oi polloi słuchało, to miałem undergroundy. Dziewczyny chodziły w martensach i nie narzekały. Pózniej weszły grindersy i HD, ale to już nie było to samo. Nie wiem jak buty wolfskina, ale kurtki słabiutkie. Caterpillara sam mam buty i sobie chwalę. Więc nie wiem czy warto uogólniać.

Odpowiedz do tematu