Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Europejska 2010/2011
Autor Wiadomość
gelex 
CatMorderca

Piwa: 576/335
Wysłany: 2011-05-06, 06:48  

W lidze portugalskiej Porto jest ponad wszystkimi - 21 pkt przewagi nad Benfiką i 35 (!) nad Bragą. Do tego Porto zapewne skończy sezon bez porażki. A mimo to, mimo tej przepaści, te trzy ekipy podbiły zaplecze Europy.

Ogólnie szansa na wyrównany mecz z Bragą w finale jest dość spora, mimo tego co te dwa zespoły dzieli w lidze.

Ponadto jeżeli po tym sezonie w Porto nie będzie wyprzedaży to nie mogę się doczekać ich startu w Lidze Mistrzów i z wypiekami na twarzy będę obserwował lanie jakie fundują niejednemu gigantowi.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-05-06, 11:52  

Np. nam w Superpucharze Europy :D

gelex 
CatMorderca

Wysłany: 2011-05-06, 12:06  

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-05-19, 12:32  

Sprawiedliwości stało się zadośc, najlepsza drużyna tegorocznej Ligi Europejskiej zgarnęła trofeum. To co w tym sezonie wyprawiało Porto w tych rozgrywkach przejdzie do historii światowego futbolu. Sam finał nie był porywającym widowiskiem, choc tempo i wyszkolenie techniczne obydwu drużyn stało na cholernie wysokim poziomie. Swojego 17. gola w rozgrywkach strzelił Falcao, a jakże - głową. Nie wiem czy jakikolwiek napastnik na świecie gra równie dobrze tą częścią ciała co Kolumbijczyk, może Klose jak ma formę, inni zawodnicy póki co nie przychodzą mi do głowy. Zresztą wystarczy zobaczyc jakie bramki strzelał w pierwszym meczu z Villarreal, a konkretnie gole nr. 3 i 4. Miazga. Sam finał nie był wielkim meczem w ich wykonaniu, widac było zwłaszcza po drugiej połowie iż gotów byli odpuścic swój własny ofensywny styl przede wszystkim na rzecz utrzymania korzystnego wyniku. W drużynie zwycięzców na wyróżnienie oprócz Hulka i Falcao zasługują jeszcze Álvaro Pereira i jeden z moich faworytów - Fredy Guarín. Koleś bardzo mi przypomina Kevina Prince-Boatenga, też jest silnym, szybkim, dynamicznym i niekonwencjonalnym zawodnikiem środka pola. Facet powoli wchodzi na najwyższy stopień wtajemniczenia i nie zdziwię się jeśli niedługo wyląduje w cholernie silnym europejskim zespole.

Szkoda mi trochę Bragi, mimo tego że niemal przez cała Ligę Europejską grali futbol defensywny nastawiony na szybkie kontry to prezentowali się przyjemnie dla oka. Widac było iż operowanie piłką na małej przestrzeni nie sprawia im większych problemów. W finale życzyłbym im zwycięstwa gdyby grali z każdym innym rywalem niż Porto. Ciekaw jestem jak potoczyłby się wczorajszy mecz gdyby na początku drugiej połowy Mossoró nie zbojanił w sytuacji sam na sam z Héltonem. Za rok Braga na bank nie będzie tą samą drużyną jaką jest teraz, chocby ze względu na brak Domingosa Paciêncy, który raczej na 100% przeniesie się na Estádio José Alvalade.

Najciekawsze jednak wydaje się byc to jak Porto będzie się prezentowało w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów i z jaką kadrą przystąpi do tych rozgrywek. André Villas Boas zapowiedział że nie zamierza odchodzic, tak samo Falcao. Hulk niedawno został w większości wykupiony przez klub za rekordową w portugalskim futbolu kwotę, a klauzula jego odejścia ponoc wynosi 100 mln euro. Reszta chyba też nie pali się do odejścia. Sytuacja jest tym bardziej interesująca iż w Superpucharze Europy przy naszym zwycięstwie w finale LM będzie nas czekało interesujące wyzwanie jakim jest mecz z mistrzami Portugalii. Już teraz spotkanie zapowiada się cholernie interesująco. Porto w obronie gra dosyc radosny futbol, co nadrabiają siłą ofensywną. Jak my gramy wszyscy wiemy. Rzeź z wieloma bramkami całkiem możliwa. Ale najpierw trzeba wygrac na Wembley.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2011-05-19, 19:37  

A ja po tym meczu dostałem butelką w głowę i mam 20 szwów. Yeahbunne Super Dragoes:|

gelex 
CatMorderca

Wysłany: 2011-05-19, 23:36  

Tak po prawdzie Porto w LM winno zebrać niezłe bęcki do każdej drużyny z mocniejszą ofensywą, bo w destrukcji grają totalną kaszankę. Braga zagrała mądrzej, lepiej taktycznie, ale nie miała szczęścia. IMO finał pokazał, ze z Porto wystarczy zagrać z głową, a można im wytrącić wszelkie argumenty.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2012-05-09, 18:50  

Już dzisiaj przewielki wpierdol w Bukareszcie. Trzymam kciuki za Basków, byłby to ich pierwszy europejski puchar chyba, a za tegoroczną kampanię w Europie ciężko im dobrze nie życzyć. Fajny trener, fajny klub, fajnie grają.
Postaw piwo autorowi tego posta

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2012-05-09, 19:23  

Życzę szczęścia Baskom. Choćby za pokonanie Manchesteru i ładną grę. Chociaż trzeba przyznać, że wyniki Atletico w LE też mogą robić wrażenie. Ostatnio 11 zwycięstw z rzędu!
Niech wygra przyjemny dla oka futbol Athleticu.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2012-05-10, 10:53  

No i nie udało się Baskom. Jednak są jeszcze zbyt młodzi, a nie mogą sobie pozwolić na wzmocnienia klasy Falcao (40 milionów euro). Ale jeśli utrzymają aktualny skład i zostanie Bielsa, mogą powalczyć o Ligę Mistrzów w następnym sezonie. Doświadczenie z Europa League i tegorocznyc Mistrzostw Europy będzie bardzo ważne dla takich piłkarzy jak Martinez, Llorente czy Muniain. Wczoraj kibicowałem Athleticowi jak prawdziwy Bask z Bilbao. Po meczu byłem zawiedziony, oczekiwałem o wiele lepszej gry drużyny Bielsy.

Falcao jest niesamowity, brak mi słów żeby wyrazić jak bardzo go podziwiam. Obecnie bez wątpienia jest jednym z najlepszych środkowych napastników na świecie!

maniu_ww 
maniu

Piwa: 2/13
Wysłany: 2012-05-10, 16:04  

mi też szkoda basków, w sumie to dopiero w tym roku zwróciłem uwagę na ten klub ale zaimponowało mi to że taki "klubik" pokonuje np. MU i to nie fuksem tylko piękną grą. Z drugiej strony poza barcą drugą ulubioną drużyną PD są chłopaki z madrytu. Falcao koń pierwsza bramka cudeńko druga pokazuje, że pod ogromnym stresem finału bawi się obrońcami pod bramką

Dako 

Piwa: 104/60
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2012-05-10, 23:12  

maniu_ww napisał/a:
w sumie to dopiero w tym roku zwróciłem uwagę na ten klub

[']

Amor Patriae Nostra Lex

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mafioso
Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2012-05-11, 08:14  

maniu_ww napisał/a:
Z drugiej strony poza barcą drugą ulubioną drużyną PD są chłopaki z madrytu.

[']['][']
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

gelex 
CatMorderca

Wysłany: 2012-05-11, 09:28  

nigdy nie kibicowałem Baskom i nie zamierzam tego zmieniać. Wynik dwumeczu z MU cieszył mnie bardziej przez wzgląd na fakt, jak mocno obnażył słabość rzekomo silnego fizycznie zespołu w starciu z innym silnym fizycznie zespołem.

Atletikowi wciąż bliżej sposobem gry do angielskich zespołów. Niczego pięknego nie grają, bo o takim samym sposobie gry w wykonaniu angoli każdy tutaj zgromadzony pisze coś zupełnie innego.

Ich atutem jest najwyżej zaangażowanie, ale to z kolei idzie w parze z chamstwem i brutalnymi atakami na rywala.

Większe wrażenie niźli ręka Bielsy zrobiła na mnie ręka Simeone.

A sam finał LE wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Liga zresztą też pokazuje różnicę. Toteż liczę, że Baskowie w finale CdR dostaną wpierdol podobne do tego z 2009 roku.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2012-05-11, 10:46  

Gelex, oglądałeś dwumecz z Man United i Schalke? Gdzie Ty tam widziałeś fizyczny futbol? :> Athletic pod wodzą Bielsy stara się grać piłką, po ziemi, kombinacyjnie. To że nie wyszedł im finał nie znaczy, że stylem gry przypominają Anglików czy tam Angolę (zależnie od tego o co Ci chodziło). Javi Martinez, Muniain czy Iraola to świetni technicznie piłkarze.

Gdzie Ty widzisz w grze Athleticu chamstwo i brutalną grę? To raczej Atletico pod wodzą Simeone wyróżnia się pod tym względem, co już pokazali w meczu z Barceloną. Bielsa i tak wykonał świetną robotę w Bilbao - 2 finały, niezła gra w lidze. Przede wszystkim zaczął pracować nad stylem gry i uczynił go dużo bardziej atrakcyjnym niż to co grali poprzednio.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wakabayashi
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2012-05-11, 18:24  

Ja to się zastanawiam jak można kibicować lub trzymać kciuki za klub, którego kibice traktują nasz klub jak gówno. Trzymałem kciuki za Atletico i mam nadzieję na solidny wpierdol w finale CDR.

Odpowiedz do tematu