Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Para que voy a hablar del madrid si soy cule de pies a cabeza
Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Europejska 2010/2011
Autor Wiadomość
Klajwert 
I want it all

Piwa: 92/46
Wysłany: 2010-12-18, 10:59  

ja oglądałem dziki i bardzo mi się spodobały słowa Kloppa po meczu:

Cytat:
Nie zrozumie tego, jeżeli w czwartek przeczytam w prasie, że brakuje nam doświadczenia na arenie międzynarodowej. Jeżeli polega ono na tym, by w trakcie pięciu minut dogrywki osiem minut symulować i opóźniać grę, to nie chcę, by moja drużyna nabrała międzynarodowego doświadczenia.

nie dało się oglądać tego co wyprawiała Sevilla. Dodatkowo sędzia gwizdał każde minimalne starcie na połowie Sevilli co w ogóle powodowało, że Borussia nie była w stanie się pod bramkę w ogóle zbliżyć, bo gracze Sevilli szukali tego kontaktu na siłę.

szkoda. chociaż muszę przyznać, że jedna rzecz mnie w BVB w tym meczu zdenerwowała. nie wiem po co zaczęli grać tak wcześnie tryliard długich piłek z obrony, wcale to nie było potrzebne.
Postaw piwo autorowi tego posta

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-04-08, 11:07  

Cytat:
Benfica 4 - 1 PSV
Din. Kiev 1 - 1 Braga
FC Porto 5 - 1 Sp. Moscow
Villarreal 5 - 1 Twente

:konik: :konik:

Pięknie wczoraj zaprezentowała się Benfica w starciu z PSV. Co prawda oglądałem tylko kilka minut pierwszej i ostatnie 30 drugiej połowy ale było na co popatrzec. PSV w porównaniu do Benfiki wyglądało jak totalne drewno, no może poza paroma przebłyskami Dzsudzsáka.

Ogólnie wszystkie wczorajsze wyniki zajebiste. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będziemy mieli iberyjskie półfinały z 4 drużynami grającymi piękny, techniczny futbol. Liga Europejska :zolwik2:

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2011-04-08, 12:57  

nie ma czym się jarać. Każdy z tych klubów nie miałby szans w meczu ze Stoke, czy innymi zespołami grającymi prawdziwy, męski futbol

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2011-04-08, 14:18  

Zauważcie, że jeżeli Braga u siebie wygra to w półfinale będą 3 drużyny z ligi portugalskiej (!). I albo w półfinale albo w finale może dojść do rewanżu za ligę, gdzie Benfica dostała niezły wpierdol od Porto ;-)

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2011-04-08, 14:28  

mam nadzieję, że nawet jak będą trzy zespoły z Portugalii w półfinałach, to zostaną pogodzone przez Villarreal. Dla mnie żółci zasługują wreszcie na jakieś trofeum

barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2011-04-08, 15:31  

Właściwie na 100% w jednym z półfinałów zagra Porto z Villarrealem i bez wątpienia będzie to, podobnie jak mecz Barcelony z Realem w LM, przedwczesny finał. Z jednej strony szkoda, że takie ekipy spotykają się o jedną rundę za wcześnie, ale patrząc na to z drugiej strony - 180 minut > 90 minut (pomijając obliczenia madryli z rm.pl), więc raczej wyjdzie to kibicom na dobre, przynajmniej tym postronnym.

Liczę na Villarreal :lol:

Campion 
Przewielki Arjen

Piwa: 39/56
Wysłany: 2011-04-15, 23:45  

http://www.guardian.co.uk...llas-boas-porto

Co nieco o trenerze zachwycającego w tym sezonie Porto.

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-04-29, 00:49  

No to zapowiada sie nam Portugalski final w lidze europejskiej bo po tym jak Villareal sie ibsral koncertowo w drugiej polowie tracac 5 bramek to juz nie widze ratunku dla nich w rewanzu u siebie...Jeszcze moze 3-1 lub 4-1 byliby w stanie odrobic ale 5-1 z tak grajacym Porto to szans nie widze...

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-04-29, 11:53  

Szkoda trochę Villarreal, pierwszą połowę mieli całkiem udaną, a te prostopadłe podania robiły sporo zamieszania w szykach obronnych Smoków. Po przerwie jednak totalnie się ibsrali co gracze gospodarzy bezlitośnie wykorzystali. Falcao MOTM, jedyna skaza jego gry w tym meczu to dimarijowanie z 49. minuty które zakończyło się karnym i bramką wyrównującą wynik spotkania. Fajnie też zaprezentowali się Hulk (cholernie przypomina Kryśkę, też jest napakowany, szybki, dynamiczny, ma dobry drybling i potężne uderzenie z obydwu nóg) oraz Guarin, strzelec drugiego gola, jak dla mnie przekozak w tym sezonie. Facetem powinny interesowac się mocne europejskie drużyny, ale nie wiedziec czemu coś cicho jest na jego temat.

Wracając do Falcao, dla mnie to jakiś podejrzany typ, w tym sezonie nasiekał już 15 bramek w LE, łącznie pewnie ma ze 20 w europejskich pucharach. Jak na 24 lata to świetny wynik. Razem z Hulkiem tworzy niesamowity duet napastników. Jeden napyerdala ile wlezie w lidze (Hulk), drugi w Lidze Europejskiej (Falcao). Porto ma w napadzie prawdziwy skarb, kto wie czy nawet nie większy niż ten który gra w Villarreal. Ogólnie całe Porto mocno gwałci całą LE, do tej pory strzelili w niej bodaj 34 bramki :olaboga: a jak do tego dodamy jeszcze rezultaty osiągane przez w nich Liga Zon Sagres to wychodzi nam obraz drużyny niewiele mniej kosmicznej niż FCB.

Co do drugiego półfinału to nic nie jest jeszcze przesądzone, 2-1 na Estádio da Luz z świetnie grająca u siebie Bragą to bardzo kruche prowadzenie. Braga w kamieniołomach taką stratę spokojnie może odrobic, a potem zagrac to co umie najlepiej, czyli szczelna obrona i szybkie kontrataki. Wiele świetnych drużyn mocno się przejechało grając na Estádio Municipal de Braga, także na miejscu Benfiki nie czułbym się taki pewien przed czwartkowym rewanżem.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-04-29, 12:36  

hulk juz dawno mi sie podobal, ale obejrzalem go pare razy z mocniejszymi przeciwnikami i skutecznosc jego dryblingow drastycznie spadla. za duzo gra pod siebie, ale petarde ma w nodze jak malo kto

mniej znany z ofensywnego duetu porto jest falcao. to nie jest jakies odkrycie obecnego sezonu, juz w zeszlym mial 25 bramek w 28 meczach ligi, w tym sezonie oszczedza sie na lige europejska - 14 meczow/16 bramek, ogolem w porto 82 mecze/69 bramek. typowy krol pola karnego, nie jest zbyt szybki, bez rewelacyjnego dryblingu, ale potrafi sie znalezc w odpowiednim miejscu, prawie nigdy nie zawodzi w najwazniejszych meczach. potrafi wpakowac pilke do bramki na pincet sposobow.

fajnie byloby, gdyby utrzymali paczke na przyszly sezon. mocno im kibicuje, villas-boas niby nowy mourinho, ale graja diametralnie inna pilke, swietnie sie ich oglada

dziki 
Krakus!

Wysłany: 2011-04-29, 12:43  

Widzielibyście co tu się dzieje na ulicach to u-hu. Po wygranym mistrzostwie była jedna wielka zabawa, po derbach ludzie się ściskali na ulicach przez tydzień. Fani Benfici nie chcą czasem nawet dyskutować na temat piłki - a to tu tak nienaturalne jak libertarianizm w głowie Jarka K.

Ale tam ... czekam na odrodzenie Boavisty:D

gelex 
CatMorderca

Piwa: 576/335
Wysłany: 2011-05-05, 22:26  

Liga portugalska > Ligi angielska i hiszpańska

Portugalczycy mają dwie ekipy w finale europejskiego pucharu

to tak odnośnie dyskusji na temat LL><PL

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2011-05-06, 00:04  

Pomijając żarty, aluzje i docinki to portugalskie ekipy bądź co bądź pozamiatały a Porto to już w ogóle magia. Spodziewałem się dobrego, efektownego, wyrównanego dwumeczu z Villarreal, ale Porto nie tyle pewnie pokonało co rozbiło Villarreal. Grają w tym sezonie rewelacyjnie i choć jestem sceptyczny wobec ich ewentualnych, przyszłych wyników w LM to jednak brawa dla nich za obecny sezon i jestem autentycznie ciekaw czy ten 'nowy Mourinho' może się okazać kolejnym świetnym trenerem, który przy okazji okaże się normalnym gościem w porównaniu do The Special Five :) Także życzę mu jak najlepiej na dzień dzisiejszy.

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-05-06, 00:21  

Czapki z glow przed Porto . Naprawde graja bardzo fajna ofensywna pilke 36 bramek w 14 meczach tej edycji LE robi wrazenie ,do tego wyeliminowali chyba wiekszosc faworytow do triumfu w tych rozgrywkach Sevilla,Cska Moskwa ,Villareal.

Dzis mialem wrazenie ze gdyby nie to ze mieli juz w garsci awans do finalu po 50 minutach gry to pewnie i z villareal by wygrali na luzie dzis .

Falcao pobil rekord Klinsmana jesli chodzi o liczbe bramek w jednej edycji pucharow no i trzymamy kciuki za porto w finale bo jak wygraja to bedziemy mieli kolejnego Polaka ktory triumfowal w pucharach bo przeciez bramkarzem Porto jest Pawel Kieszek nic ze w tym sezonie rozegral az jedno spotkanie w calym sezonie .

A Lech sie cieszy bo bedzie mogl zawsze sie pochwalic ze odpadli z finalista ligi europejskiej nomen omen pomyslec ze tylko kilka centymetrow i Braga nie awansowala by nawet do 1/8 ligi europejskiej :)

dziki 
Krakus!

Wysłany: 2011-05-06, 02:13  

Żebyście Wy widzieli co tu się na ulicach działo ;-) dzieciaki biegające przed blokiem z okrzykiem "filho da puta, benfica, filho da puta" (dla jasności : coś w stylu "skurwys... benfica skurwys...."), każdy samochód z klaksonem (od trzech tygodni każdy mecz Porto jest tak kończony), każdy balkon przyozdobiony we flagi, szaliki, transparenty etc. etc. No szaleństwo. Co ciekawe ... zagrają ze sobą drużyny sąsiedzkie, Braga jest oddalona o nieco ponad 40 minut drogi stąd. Nie wiem czy Inter z Milanem grali kiedyś w finale pucharu europejskiego, ew. czy grały inne drużyny z tego samego miasta ale jeśli nie to chyba "najbliżsi" przeciwnicy w historii.
Szkoda tylko, że dzięki wygranym Porto coraz wiecej ludzi zapomina o Boaviscie. Szczególnie w mojej pięknej dzielnicy, gdzie szachownica wciąż w niektórych - szczególnie starszych - sercach jest.

Fakt jest taki: Porto rozjebało system;-)

Odpowiedz do tematu