Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Javi Martinez
Autor Wiadomość
rudy 
barcelonista

Piwa: 198/77
Wysłany: 2012-07-10, 17:56  

Ciekawe za ile Daniele de Rossi byłby do wyciągnięcia. :P 29 lat, ogarnia grę w obronie i jako defensywny pomocnik, w systemie 3-4-3 by się odnalazł, waleczny, dość szybki, potrafi przyjebać z dystansu (chociaż u nas to mało potrzebne). No i kilka lat temu "wszyscy" go u nas widzieli, zanim przyszły Yayka chociażby, czy nawet później, w 2010 roku.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-07-10, 18:00  

niestety to jest typowy 'Rzymski Gladiator' wychowany przez samego Tottiego. Za bardzo związany z Rzymem.
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-07-10, 18:23  

Czemu niestety? Mało jest w dzisiejszych czasach ludzi tak mocno przywiązanych do jednego klubu, zwłaszcza nie będącego na topie choćby w krajowej lidze. Mam nadzieję, że De Rossi zostanie w Rzymie do końca kariery, gdzie wypełni swe przeznaczenie jako następca Tottiego i legendarny kapitan, nie opuszczający swego okrętu nawet wtedy, kiedy wichry targają nim jak szatan, a na horyzoncie dalekim, gdzie morze jest spokojne i błękitne dostrzec można statki jeszcze większe, szybsze i lepiej uzbrojone, acz nie tak piękne i pociągające, gdyż to nie na nich się wychował, nie one są jego ukochanym domem, gdzie uczył się żeglarskiego rzemiosła. Tego mu życzę.

Do Javiego jestem sceptycznie nastawiony, ale to głównie przez zestawienie jego ceny z umiejętnościami. O ile cechy typowo piłkarskie predysponują go do gry w Barcelonie, o tyle kwota odstępnego sprawia, że gdyby na górze strony pojawiła się stosowna ankieta to ja zagłosowałbym na "nie". Niestety, Athletic będzie chciał pokazać wszystkim, że "nie jest miękkim chuyem robiony" i twardo będzie stał przy swoim w trakcie negocjacji. Dlatego też ja bym go odpuścił, a zamiast niego zastanowiłbym się nad innymi kandydaturami: Romeu, talent z La Masii (?), nowy Yaya z Ligue 1.

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2012-07-10, 19:30  

'niestety dla nas' - w tym kontekście na pewno się wypowiedział Mefju ;]

a że takich piłkarzy należy cenić to chyba jasne dla każdej osoby tego konkretnego forum, w końcu w FCB jest całkiem sporo oddanych klubowi zawodników :)

EDIT:

aa to też inna sprawa. zgoda. niejmniej jednak, najbardziej istotne jest to, że tutaj się takich piłkarzy docenia :)
Ostatnio zmieniony przez Mroczny Rycerz 2012-07-10, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-07-10, 19:39  

O wiele łatwiej jest pozostać wiernym FCB, Realowi, Milanowi, Juventusowi, Bayernowi czy innym wielkim klubom, niż AS Romie, będąc zawodnikiem bądź co bądź rozchwytywanym, mogącym występować w najbardziej elitarnych drużynach. To właśnie chciałem podkreślić.

Mashi 

Piwa: 129/134
Wysłany: 2012-07-10, 20:21  

O De ROssim nie marzcie, to zupełnie pozbawione sensu. Widzieć, to Daniele widzieli i w mierdzie (:

Coraz więcej źródeł pisze o ofercie za Romeu. Nie zdziwiłbym się, gdyby to był ostatni transfer FCB przed sezonem, bo chłopak potrafi grać i na środku obrony, i jako defensywny pomocnik. Za czasów Villas-Boasa w CFC prezentował się bardzo przyzwoicie, później wrócił Essien, odszedł AVB no i grał trochę mniej, ale nie marudził - zacisnął zęby i walczył o miejsce w składzie, czyli - robił dokładnie to samo, co robiłby w FCB.

Puyol niestety się już starzeje. Ma chłopak 34 lata (13 kwietnia urodziny), coraz częściej pojawiają się problemy z kolanami - niby rok temu po tej operacji mówili, że nie będzie potrzebował żadnych zabiegów, a tu psikus i w tym roku też trzeba było. Nie można wykluczyć opcji, w której Puyi będzie miał coraz więcej kontuzji i nie będzie zdolny do gry zbyt często. Zostajemy z Mascherano i Pique, a także nieogranymi Bartrą, Muniesą, czy Fontasem. Transfer jednego pewnego zawodnika na środek obrony jest bezwzględnie potrzebny. Pojawiają się pogłoski, że zarząd szuka defensywnego pomocnika umiejącego grać jako obrońca. A do tego opisu pasuje i Javi Martinez, i Romeu, i Capoue, a także 3/4 pozostałych opcji.

Ja osobiście Martineza nie chcę za taką cenę. Za 25-30 milionów powinniśmy brać, drożej - nie ma sensu, to jeszcze nie ten poziom, aby wykładać na niego taką kasę. Za te 40 milionów to kupimy i Capoue/Romeu, i jakiegoś dobrego stopera/napastnika.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-07-10, 20:42  

Też mi się wydaje, że nie kupią Martineza. Xabi Alonso miał kupę szcześcia, że grał w Sociedad, a nie w Bilbao. Teraz nie byłby piłkarzem Realu i potrójnym mistrzem z reprezentacją, a jedynie legendą Athletic. Jak wielu przed nim i wielu po nim.

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2012-07-10, 23:50  

Transfer Romeu? Po kiego grzyba skoro odszedł do Chelsea z racji tego, że był gdzieś 3 w kolejce w samej Barcelonie B na ta pozycje u nas. U creusa można było przeczytać o tym, że Guardiola wolał Dos Santosa, czy Sergi Roberto, jeśli dobrze pamietam. Podejrzewam, że u Tito wiele w tej kwestii się nie zmieni.

Odpowiedz do tematu