Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Javi Martinez
Autor Wiadomość
Klajwert 
I want it all

Piwa: 92/46
Wysłany: 2010-07-15, 12:03  Javi Martinez

Yaya odszedł, a Mascherano najprawdopodobniej trafi do Mediolanu. Czas więc szukać nowej opcji. O Javim mówiło się już jakiś czas temu w kontekście wzmocnienia Barcelony. Teraz temat wraca wraca jak bumerang. Bardzo ciekawy, ale niestety drogi gracz. Na dodatek Bask z Athleticu co w moim przypadku daje mu już jakiegoś tam plusa na starcie. :lol:

Javier Martinez Aginaga

Data oraz miejsce urodzenia: ur. 2 września 1988 w Estelli
Wzrost - 190 cm; Waga - 86 kg

Profesjonalna kariera:
2005-2006 - Osasuna B 32 (2 gole)
2006-Athletic Bilbao 135 (15 goli, 4 asysty)

Cytat:
W kontrakcie Martineza znajduje się klauzula z kwotą odstępnego wynoszącą 30 milionów euro.

W reprezentacji Hiszpanii:
2 występy (19 występów w meczach drużyn młodzieżowych)
Mistrz Świata U-19 (2007 rok)
Mistrz Świata (2010 rok)

w reprezentacjach młodzieżowych do momentu otrzymania powołania od Del Bosque pełnił rolę kapitana

YouTube o Javim:

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
jehuty, Mentor, memphis
memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2010-07-15, 16:43  

drogi rezerwowy. gdyby miał szansę rywalizować z Sergio, może by przyszedł, ale skoro walkę 'przegrał' nawet Yaya...

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2010-07-15, 20:46  

Musi byc ktos na ta pozycje skoro odszedl Yaya, dla Martineza to szansa bo Athletic Bilbao to klub w ktorym marnuje sie wiele tego typu talentow, nie pozwalajac im odejsc.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2010-07-15, 20:54  

Podobno mamy 50 mln do wydania. Cesc nie przyjdzie więc można Martineza łykać choć nie jestem jakoś przekonany. Skoro nagle tak zbiednieliśmy to lepiej oszczędzać i wybrać coś tańszego żeby nagle nie wyszło, że Messi chodzi na obiady a Pique ubiera się tylko w to co dostanie przy okazji kręcenia reklam.

gregori 

Wysłany: 2012-07-09, 16:59  

Warto odświeżyc temat, bo tym razem wydaję się, że coś jest na rzeczy. 40 mln euro to dużo, ale lepiej wydać tyle na pewnego zawodnika niż kupić 3 marnych.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Wysłany: 2012-07-09, 22:00  

Jasne, lepiej wydać tyle na pewnego, ale ja mam wątpliwości. Raz - kwota odstępnego. 40 baniek to dużo za dużo. Dwa - to oznacza, że normalny, środkowy nie przyjdzie. Pique i Javi, dwa kloce w obronie. Inteligentnie grający, dobrze wyprowadzający piłkę, ale wooolni. Jako kontrargument pewnie zaraz padnie "kto w takim razie?", nie mam pojęcia. Silva nie do wyjęcia, Hummels też demonem szybkości nie jest... (może Koscielny :P ?)
Javiego bardzo lubię i ucieszę się jeśli przyjdzie, ale nie będę wolny od obaw. ;)

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2012-07-09, 23:43  

To może ja zacznę od podstaw i zapytam kogo Ty oczekujesz :>

Puyol-Mascherano załatwia jedno miejsce moim zdaniem. Jeżeli potrzebujemy kogoś na środek to kogoś w typie Pique a więc gościa nie panikującego z piłką przy nodze i stąd wciąż starania o takiego Martineza tym bardziej, że odszedł Keita.

Tak czy siak noir nie wiem czemu patrzysz na to w ten sposób, że szukamy gościa do pierwszego składu bo moim zdaniem nie szukamy i właśnie dlatego nie jestem przekonany co do wyrzucania wagonu hajsu za Javiego.

Pique-Puyol/Masche to dla mnie podstawa. Zakładam, że pogramy normalnie a nie jakieś wynalazki typu 3-4-3 bo sprzedawalibyśmy już Alvesa.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2012-07-10, 08:55  

40 mln to cena z kosmosu, tyle to może kosztować obrońca wyciągany z Milanu albo Juventusu czy Manchesteru, a nie piłkarz z przeciętnego bądź co bądź klubu, który jeszcze niczego nie wygrał a do reprezentacji ledwo się łapie. Wierzę w naszych przewielkich negocjatorów.

Mashi 

Piwa: 129/134
Wysłany: 2012-07-10, 10:32  

3-4-3 na pewno będzie stosowane, chociaż może początkowo wyglądać na 4-3-3; pique z puyolem/masche w obronie, busquets się cofa, obrońcy boczni lecą do przodu - 3-4-3 (więcej na ten temat - klik)

martinez 40 milionów teraz nie jest wart na pewno. jedynie po rozwoju w FCB móglby być tyle wart, ale to musiałby się naprawdę rozwinąć mocno. teraz powinniśmy za niego zapłacić ~25 milionów, do 30 maksymalnie. niestety, znając negocjacje bilbao będzie tak, że albo dajemy 40, albo całujemy klamkę. tutaj raczej nie ponegocjują zubi z bartomeu, niestety. gdyby to był jakikolwiek inny klub, a nie bilbao...

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-07-10, 11:00  

Dajmy 40 baniek i oddajmy kogoś, kto psuje Tito atmosferę w szatni. A potem już tylko dziwki, kanapki, cava i lasery i mamy znów Eldorado.
Sandro wrócił na dobrą drogę ;)

wakabayashi 

Piwa: 433/573
Wysłany: 2012-07-10, 11:04  

40 banieik to może być za mało. jeśli dobrze się orientuje, to w sytuacji, w której urrutia nie zgadza się na transfer martineza do barcelony, sytuacja wyglada wtedy tak, ze musimy zaplacic 40mln + vat. identyczna sytuacja byla przy mozliwosci przejscia kuna z atletico do realu. a wtedy cena jest jeszcze bardziej zniechecajaca.

martinez to moje marzenie, ale nie oszukujmy sie, nie dla nas ten rarytas.

gregori 

Wysłany: 2012-07-10, 13:35  

Vat sie placi, ale i odlicza, wiec nie ma on znaczenia. Chyba, że są jakies ograniczenia w odliczaniu, nie znam hiszpanskich przepisów, ale nie sądze zeby tak bylo. Od kazdego biletu sprzedanego na mecz i od każdej sprzedanej koszulki nalicza sie VAT.

Ale 40 mln to sporo, Rosell nie jest Laporta i dba o równowagę w kasie. Dziś pojawiła się opcją Oriola Romeu, na pewno bedzie tanszy, a poza tym to wychowanek.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-07-10, 13:59  

I znowu bulić za wychowanka :D ? W tym okienku mamy prawo wykupić go za 10mln, w przyszłym za 15mln. Co prawda w obu wypadkach to mniej niż za Martineza ale nie jestem przekonany żebyśmy sprowadzili go z powrotem.
nie wiem jak tu.

gregori 

Wysłany: 2012-07-10, 14:51  

Zawsze jestem za wychowankami, bo nie trzeba ich uczyć gry w FCB.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Wysłany: 2012-07-10, 17:26  

Mentor napisał/a:
To może ja zacznę od podstaw i zapytam kogo Ty oczekujesz :>

Puyol-Mascherano załatwia jedno miejsce moim zdaniem. Jeżeli potrzebujemy kogoś na środek to kogoś w typie Pique a więc gościa nie panikującego z piłką przy nodze i stąd wciąż starania o takiego Martineza tym bardziej, że odszedł Keita.

Tak czy siak noir nie wiem czemu patrzysz na to w ten sposób, że szukamy gościa do pierwszego składu bo moim zdaniem nie szukamy i właśnie dlatego nie jestem przekonany co do wyrzucania wagonu hajsu za Javiego.

Pique-Puyol/Masche to dla mnie podstawa. Zakładam, że pogramy normalnie a nie jakieś wynalazki typu 3-4-3 bo sprzedawalibyśmy już Alvesa.

Puyol ma już 33 lata, a że ze mnie panikarz... ;) Imo szukamy nie tyle uzupełnienia, co gościa będącego w stanie rywalizować z powiedzmy świętą trójcą. Wagon nie wagon, 50 i więcej brzmi jak przykry żart.

Co do opcji pt. Romeu - wszystko fajnie, pięknie, ale koleś jakoś zimą przestał grać. Wiązało się to chyba z tarciami w szatni Chelsea, ale kto wie... W sumie zaryzykować może i można, ale szczerze wątpię w tę opcję.
Co do opcji pt. Francja - to mi się podoba najbardziej. Yaya 2.0
Generalnie biorąc pod uwagę kto jest na rynku itd., to stawiam, że nie kupimy ani Javiego, ani innych grajków. Jeno Alba. Obym się mylił.

Odpowiedz do tematu