Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NIEZIEMSKIE cytaty
Autor Wiadomość
Klajwert 
I want it all

Piwa: 92/46
Wysłany: 2010-07-13, 10:21  NIEZIEMSKIE cytaty

musi się wreszcie pojawić temat z cytatami kibiców, które do REALnych i BARCOdobrych nie pasują.

na początek twórczość niejakiego IceMana, redaktora kanonierzy.com

Postaw piwo autorowi tego posta

Mikal 

Piwa: 85/79
Wysłany: 2010-07-13, 22:11  

http://www.kanonierzy.com...w-futbolu.shtml

Kanonierzy dalej w formie :D

Ktoś z was nie uważa tego zdarzenia za 'publiczny pokaz arogancji wobec Arsenalu, jego fanów i obecnego kapitana drużyny'? Jeśli tak, to jesteście fanatykami :)

Cytat:
piłkarze, którzy na to pracowali obracają sukcesy w niwecz, pokazując światu, że za nic mają szlachetną rywalizację i gardzą pokonanymi.

To też jest mocne.
08.11.2008 Barcelona - Valladolid 6:0
24.01.2009 Barcelona - Numancia 4:1
29.11.2009 Barcelona - Real Madrid 1:0
06.02.2010 Barcelona - Getafe 2:1

Klajwert 
I want it all

Wysłany: 2010-07-13, 22:15  

nawiązując do ostatniego akapitu:

my przynajmniej mieliśmy okazję by się tymi sukcesami zachłysnąć.

podpisano, zachłyśnięty Klajwert

Dako 

Piwa: 105/60
Wysłany: 2010-07-13, 22:23  

Albert Einstein

"Nie osiągnąłem zrozumienia fundamentalnych praw rządzących Wszechświatem dzięki racjonalnemu rozumowi"

Amor Patriae Nostra Lex

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2010-07-13, 22:33  

-
howareyou; użytkownik komentarzy: 1533 newsów: 4
13.07.2010; 23:30
@logus
Tak, poziom Barcelony jest BEZNADZIEJNIE NISKI i widzi to każdy kibic futbolu na świecie. Nawet Real to przy was bardzo honorowy klub. Przejście do finału LM z Ovrebo w jedenastce, płacenie dziesiątek milionów za jakiegoś fail piłkarza (hi Dmytro i cała reszta), po prostu głupie marnotrawstwo, rok później: zraszacze, Valdes latający z mordą na Mou, nagabywanie piłkarza innego klubu do transferu, gadanie o "DNA", o tym, że "musi odejść", gwiazdorstwo Iniesty i Xaviego na MŚ (odpychanie Bommela jak sędzia nie patrzy czy plucie się o to, że Holendrzy oddali piłkę!), później ta akcja z "koszulką" - ŻADEN INNY KLUB NA ŚWIECIE NIE ZACHOWUJE SIĘ TAK BEZNADZIEJNIE, przebiliście Rooneya i Ronaldo. Gratulacje.
-

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2010-07-13, 23:05  

Nawiązując do tego samego akapitu, co Klajwert:
to są identyczne argumenty, jak te, którymi my walczyliśmy w latach posuchy :D

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2010-07-13, 23:05  

robimy konkurencję (i to poważną) dla realnych cytatów? :D

Klajwert 
I want it all

Wysłany: 2010-07-14, 09:03  

myślę, że cytaty kibiców Arsenalu niedługo trochę podgonią. goście piszą naprawdę fajne rzeczy. na przykład to:

dawid_neo napisał/a:
Sukcesy uderzają do głowy. Na szczęście nam to ostatnio nie groziło.

:D

Leito 

Piwa: 7/65
Wysłany: 2010-07-14, 16:54  

Cytat:
ala_05
gawliq-------> no właśnie , co oni myślą , że Arsenal to jakaś drużyna beznadziejna czy co?? Jesteśmy najlepsi jeśli chodiz o grę i poczucie humoru , w zespoel pasuej przyjazna atmosfera . Jeszcze zobacza ,ale szkoda słów na nich .

quatro 

Piwa: 24/98
Wysłany: 2010-07-14, 18:36  

To,co się dzieje na stronce Kanonierzy.com,podchodzi pod jakąś chorobę na punkcie Barcy i wszystkiego co z nią związane.
Administrator i redaktorzy tej stronki,zachowują się tak,jakby mieli po 14 lat.
Oto jedna ze złotych myśli (sic!) Administratora,o nicku RahU

Cytat:
Cóż za wygodne generalizowanie, tak jak z tym, że nasza strona schodzi na dno. Owszem, schodzi, bo coraz więcej tu takich typów jak Ty. Boli was to, boli, że ktoś krytykuje waszych przydupaśnych podśmiechujkowych żartowników.

a była to reakcja na ten wpis :

Spoiler:

Kod:
Przedewszytkim zaczne od tego. Po co ten news ? Co wejde na stronę Arsenalu to połowa newsów jest o Barcie. No Ludzie. Wiadomo, ostatnio dużo jest o Cescu. Ale w takim wyapdku po co dodawac każdy news o tym skoro nic nie wnosi ? Tylko pobudza agresje i nienawiesc.
Po 1. Sytuacja Pique z Cesciem. Nie rób jaj. Każdy powie, że to żart. Prócz Polaczków. Wejdzie na zagraniczne strony. Chodźmy i te angielskie. Tam nikt nie ma do Pique pretensji, bo każdy wie, że to żart, i jeśli Cesc nie chce odejsc to marna koszulka tego nie zmieni. Tak pozatym chłopaki byłi pijani i sami do końca pewnie nei widzieli co robią.
po 2. DNA Barcy... hym... no dużo jest o tym... tylko po co cały czas dodajecie te newsy ? Na stronie Barcy z DNA pojawiły się chyba 2 newsy tylko. Tutaj z 10. Więc po co je dodawac ? Żeby wywolywa konflikty ?
po 3. Czy to zachowanie przstwarza wrogów ? Tak, ale tylko w Polsce. Pisałem, wejdzie na zagraniczne strony. jak nie znacie języka obcego to na translator. Tam nikt nie ma co do tego zajscia pretensji. Tylko w Polsce... ciekawe.
po 4. Co do tych zraszaczy ? to już są kompletne jaja. Po co to ? Opowiem ci ciekaowstke. Po meczu Barca - Inter. Tego legendarnego co do spryskiwaczy, nastapil mecz Villareal - Barca. I na rozgrzewce Barca dostala spryskiwaczami. NA ROZGRZEWCE. Czyli przed meczem ! I nikt nie mial pretensji do tego. Ale Polaczki oczywiscie maja pretensjie, że PO MECZU, gdzie juz im bylo wszytko jedno, dostali troche woda.
po 5. I proszę, zwrócic uwage też na swoje zachowanie. Bo pomimo, że to od Barcy się wszytko zaczęło to wielu z was to pogłębia i przekłada na innych. Prawdziwy Polak. Bo jeśli Pique nałozył koszulke Barcy na Cesca. I czytam, że wszyscy fani abrcy to debile i cioty. WSZYSCY. To to sory, ale chyba nie na miejscu są takie rzeczy. I czytam komentarze, że kibice Barcy to debile. A na jakiej podstawie je piszecie ? na podstawie komentarzy z 10 osob ? A kibicow Barcy jest kilka tysiecy...
Pozdrawiam.

PS. Powiem jedno. Rozumiem, że wielu wkurza saga pt. Cesc i Barca. I mnie też. I dlatego w nią się nie wglębiam. Czytam tylko oficjalne komunikaty, a takie były z 3 ? ... I nie ma problemu. A tak to jest z 10 wywiadow, gdzie wiele cytatow jest wyrwanych z kontekstu i z 30 plotek. Nie sugerujmy się tym.
Jak ktoś to przeczytal to gratuluje bo mi byc sie nie chcialo :)
I pozdrawiam tych nromalnych fanow Arsenalu, którzy wszytkiego nie wyolbrzymiają.

Nie wiem,o co chodziło adminowi tej strony,naprawdę nie wiem.

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2010-07-14, 20:01  

Jestem bardzo zniesmaczony treścią komentarzy na stronach kibiców Arsenalu. Komentarzy zwykłych użytkowników serwisów kibicowskich ale i ludzi od lat związanych z internetową sceną, którzy swoimi "nazwiskami" (w większości bardziej precyzyjne będzie wyrażenie "nickami" tudzież pseudonimami) promują kulturalną wartość swojego klubu - w tym przypadku Arsenalu Londyn.

Wyrażenia typu "pajac", "przygłup", "miernota", "przydupaśny podśmiechujek"(!!!!) mnie osobiście przerażają.
Po pierwsze - rozumiem, że można nie trawić klubów, piłkarzy a nawet całych lig. Rozumiem, że można ironizować i obśmiewać wizerunek(vide Guti), negować i uwypuklać "głupie" czy raczej uważane przez kogoś za głupie zachowania (vide moja awersja do Andreasa Moellera) czy negować sens "priorytetowy" ligi (vide moja negacja idei catenaccio w Serie A). Rozumiem też, że można nie trawić podchodów klubów pod zawodników (vide moje zdenerwowanie na podchody w kierunku wieeelu piłkarzy Borussii - ostatnio chociażby Hummelsa czy Barriosa) ale - do cholery jasnej - taka jest współczesna piłka! Komercjalizująca się, samonapędzająca machina, która zbiera swoje żniwo. Czasem zabija piękno gry (należy podkreślić, że są różne rozumienia terminu "piękno gry" - jako grę taktyczną czy też "joga bonito" - ale zawsze ogólne zmiany, w tę czy inną stronę, dla części fanów są denerwujące), czasem zabija piłkarzy (vide Adu czy Babangida, którzy zniknęli zanim wypłynęli na dobre) czy całe kluby (upadki chociażby Wimbledonu, bankructwa kilku innych, problemy BVB czy Juventusu). Podkreślam raz jeszcze - albo się przyzwyczaisz, albo przestań kibicować bo po prostu nie wytrzymasz nerwowo.
Po drugie. Używanie języka, który mi osobiście kojarzy się tylko i wyłącznie z podwórkowymi gówniarzami obrażającymi swoje rodzicielki jest PRYMITYWNE. Jeśli nie podoba się jakieś zachowanie - ot chociażby żart Pique i Puyola - wystarczy to napisać bądź powiedzieć. Przedyskutować. Poddać pod cholerną dyskusję. Mi mogło się nie podobać to w jaki sposób Arsenal sprowadzał zawodników takich jak Cesc czy nawet bardziej Fran Merida - cóż z tego, mogę to tylko wyeksponować w swojej wypowiedzi i TYLE. Żyjemy w kraju, którego prawo należy respektować. Nie można ludzi obrażać, a jeśli już to robisz to przynajmniej w jakiś bardziej wyrafinowany sposób. Gdybym miał coś takiego zrobić bardzo szybko bym wymyślił odpowiedni sposób na wyśmianie, który byłby przyjęty przez ludzi tutaj - moim zdaniem - wyjątkowo dobrze. Jak? Pique i jego przygody z mężczyznami. Ładna satyra, może zlepek zdjęć - coś w rodzaju komixxów. Można wspiąć się wyżej i napisać wierszoklectwo na temat ironii Katalończyków grających w barwach Hiszpanii. Można? No cholera, można! Ba! będzie to na pewno ładniejsze i przystępniejsze niż wspomniane na wstępie inwektywy. A jeśli nie umiesz po polsku to napisz po angielsku, też będzie ładnie.
Po trzecie. Tak nawiązując do samego wydarzenia. Panowie i Panie kibice Arsenalu. Proszę Was o wyjaśnienie mi pewnej kwestii. Cóż złego jest w stwierdzeniu "DNA Barcelony"? Szczególnie w świetle wielu porównań obu naszych klubów - podkreślaniu idei łączących kolejnych trenerów Barcelony i Arsene Wengera. Zabawy piłką, stawianiu na technikę, rozwój młodych graczy i ich szybkie "wkręcanie" w pierwszą drużyną itp itd. Różnice są dla nas kibiców widoczne, ale przyjemność oglądania drużyn łączyła i łączy nasze zespoły od wielu lat. Raz mniej, raz bardziej widoczne są podobieństwa - m.in. dlatego, że mózgiem drużyny Arsenalu jest Cesc, który piłki uczył się w La Masii i ogólnie systemie iberyjskim. Od 2004 roku gra on jednak regularnie w Premiership i "zsocjalizował" się w zupełnie innej lidze - wciąż jednak ma zagrania, których nauczył się grając w drużynach juniorskich w Katalonii, grał tu 6 lat - najważniejszych dla rozwoju pewnych zachowań na boisku dla piłkarza. Czy to coś złego? Dla mnie osobiście - nie. Gdyby ktoś stwierdził o przykładowo Kubie Błaszczykowskim czy Benderze, że ma DNA Milanu, Realu czy innego wielkiego klubu byłbym ukontentowany - to byłaby pochwała dla gracza, że posiada "DNA" jednego z największych klubów na świecie.

Kończąc - życzę przede wszystkim sobie i ludziom, których cenię, aby to co się dzieje dookoła się wyciszyło. To jest złe dla wszystkich.
A kibicom Arsenalu ... przykro mi, że kibice klubu, który cenię ze względu na "moje" legendy (Dennisa, Tomasa czy Keowna) zachowują się w taki sposób. Bardzo przykro. Czuję się jakby ktoś mnie kopał w dupę tylko za to, że internet na to pozwala.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mystique e
Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2010-07-14, 20:05  

Ja mam dwie teorie:
1. albo naprawdę w dzieciństwie masowo obijali głowami kaloryfery,
2. albo w szczwany sposób postanowili zarobić (strzelam, że statystyki im się ostatnio pewnie podwoiły) :)

taxi_rock 

Wysłany: 2010-07-14, 21:01  

Jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Temat jak rozumiem powstał, by wrzucać tu co "ciekawsze" cytaty z kibiców innych klubów (głównie Arsenalu w tym czasie), ale przecież bez problemu można znaleźć podobne teksty po drugiej stronie, tj. na serwisach poświęconych Barcelonie. Do czego zmierzam - sfrustrowane dzieciaki (nie będę ich bardziej dosadnie nazwał, by nie być znów wziętym za jednego z nich) są wszędzie.

dziki napisał/a:
Wyrażenia typu "pajac", "przygłup", "miernota", "przydupaśny podśmiechujek"(!!!!) mnie osobiście przerażają.

I nie powinny mieć miejsca (a pojawiają się różne obelgi po obu stronach), jest to jednak efekt tego, że saga pt. "Cesc wraca do Barcy" ciągnie się i końca nie widać. Ma na to też wpływ to, że są to właśnie w zdecydowanej większości dzieciaki. Czy warto przejmować się tym, co wypisują dzieciaki na innych stronach ? Nie można przecież tam (na serwis Barcy będąc kibicem Arsenalu, czy odwrotnie) się udać i starać się dyskutować, bo zwyczajnie zostanie się odesłanym z powrotem i zwyzywanym przy okazji, nawet jak się ma dobre zamiary. Dlatego siedzą "u siebie" i jadą po sobie nawzajem (w kupie siła przecież).

dziki napisał/a:
Tak nawiązując do samego wydarzenia. Panowie i Panie kibice Arsenalu. Proszę Was o wyjaśnienie mi pewnej kwestii. Cóż złego jest w stwierdzeniu "DNA Barcelony"?

Nie chodzi jak mniemam o sam zwrot, bo wiadomo gdzie Cesc się wychował, gdzie stawiał pierwsze kroki w piłce, gdzie ma rodzinę, przyjaciół, etc. Chodzi o to, że od miesięcy jest to w kółko powtarzane i ludzie mają już tego serdecznie dosyć. Xavi w tym bryluje, ile on już razy o tym wspominał, to już chyba sam nie pamięta ;) Frustracja wynika z tego, że praktycznie co dzień pojawia się nowa wypowiedź innego piłkarza Barcy, który opowiada jakby było świetnie gdyby Cesc wrócił do domu. Raz nawet (chyba Xavi właśnie) stwierdził (jeśli mnie pamięć nie myli), że zbrodnią jest, że Cesc kisi się w Arsenalu, gdzie nie ma szans na walkę o najwyższe cele. Później takie teksty kibice Barcy (przynajmniej niektórzy) jeszcze ubarwiają. Potem taka akcja się pojawia, gdzie Puyol i Pique siłą zakładają koszulkę kapitanowi Arsenalu. To nie jest przyjemne dla kibiców Kanonierów, dla fanów Barcy na pewno jest to zabawne, dla fanów Arsenalu już nie. Emocje sięgają zenitu i powstają takie teksty (a pod nimi komentarze) jak na kanonierzy.com. Dużo się naczytałem, że to kibice Arsenalu w Polsce zachowują się jak urażone bachory i nie rozumieją niewinnego żartu przyjaciół z Katalonii. Na angielskich serwisach/ blogach jest dokładnie to samo. Przypadki można mnożyć. Ba, nawet kibice Man Utd na swoim redcafe.net w zdecydowanej większości krytykują zachowanie stoperów Barcy.

Kibice Barcy też nie są bez winy. Często się natykam na teksty pisane z pogardą o "nic nieznaczącym Arsenalu (śmiesznym klubiku, który może jedynie walczyć o el. do LM) ze złodziejem na ławce rezerwowych, który lubi małych chłopców". To na pewno nie pomaga prowadzić dyskusji na poziomie pomiędzy kibicami obu klubów (są wyjątki jak wiadomo, ale to jest oczywiste). Częste komentarze o tym, że Wenger jest taki i taki, bo trzyma na siłę Ceska, zamiast pozwolić mu odejść. Że przez Wengera musi się kisić w śmiesznym klubiku, etc. - no przecież nikt mu nad głową nie stał z karabinem jak podpisywał 5-letni kontrakt. Sugerowanie, że Arsenal powinien pozwolić mu odejść, bo Barca go chce (więc śmieszny klub musi ustąpić) wywołuje frustrację u kibiców Arsenalu. Takie teksty (pisane z pogardą) są z obu stron i zawsze będą, niestety.

dziki napisał/a:
Jestem bardzo zniesmaczony treścią komentarzy na stronach kibiców Arsenalu.

Ja jestem zniesmaczony tekstami z obu stron.

quatro 

Piwa: 24/98
Wysłany: 2010-07-14, 21:17  

taxi_rock napisał/a:
I nie powinny mieć miejsca (a pojawiają się różne obelgi po obu stronach), jest to jednak efekt tego, że saga pt. "Cesc wraca do Barcy" ciągnie się i końca nie widać. Ma na to też wpływ to, że są to właśnie w zdecydowanej większości dzieciaki. Czy warto przejmować się tym, co wypisują dzieciaki na innych stronach ? Nie można przecież tam (na serwis Barcy będąc kibicem Arsenalu, czy odwrotnie) się udać i starać się dyskutować, bo zwyczajnie zostanie się odesłanym z powrotem i zwyzywanym przy okazji, nawet jak się ma dobre zamiary. Dlatego siedzą "u siebie" i jadą po sobie nawzajem (w kupie siła przecież).

Po pierwsze ,agresywnych komentarzy na temat Arsenalu,jest o wiele mniej,niż na temat Barcy.Po drugie,zauważ,jak na stronie kanonierzy.com zachowują się admini,redaktorzy etc.
Parę osób próbowało normalnie podyskutować,lecz oni agresywnie naskakiwali,choćby ten ostatni news,to on świadczy o poziomie tej strony.Mówiąc delikatnie,news na temat żartów Pique i Puyola,jest poniżej jakiegokolwiek poziomu,tak postepują ludzie,którzy prowadzą profesjonalną stronkę klubową (?)Rozumiem,nerwy nerwami,ale można chyba zachować odrobinę rozsądku,a nie podgrzewać jeszcze bardziej tą sytuację.
Na stronkach Barcy,nigdy nie widziałem takich prowokujących news'ów.
Te zamazane zdjęcie,Pique z Cesciem,też poniżej jakiejkolwiek krytyki.

taxi_rock 

Wysłany: 2010-07-14, 21:27  

Zgadzam się, ale na to się nic nie poradzi. Cierpią na tym wszyscy kibice Arsenalu (bo ludzie strasznie lubią generalizować i wkładać wszystkich do jednego worka), wśród których jest cała masa takich którzy lubią Barce (sam się do takiego zaliczam).

Podobnych newsów rzeczywiście sobie nie przypominam na stronach Barcy (komentarze to zupełnie inna sprawa). Zdarzają się oczywiście bezsensowne newsy, ale nie obrażające drugą stronę, a może ja na takie nie natrafiłem, bo nie śledzę dokładnie (podobnie jak polskich stron o Arsenalu).

Odpowiedz do tematu