Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Mistrzów 10/11
Autor Wiadomość
mroo 

Piwa: 745/722
Wysłany: 2011-03-22, 14:18  

prawda jest taka, ze niezaleznie od losowania, jak cos spyerdolimy to z kazdym mozemy odpasc, nawet z zespolem, ktory byl blisko w meczu rewanzowym, zeby oddac jeden strzal na bramke, jakby wpadlo, to by w zupelnosci wystarczylo

przeciwnicy maja problemy z odebraniem nam pilki, wiec oddajemy im ja sami probujac zdobyc bramke, pozniej oni staraja sie atakowac, i jak przejda przez pressing to moze sie zdazyc, ze nagle ida 3 na 3 albo cos w tym stylu

dopoki tak gramy, chociaz nie wiem jak dobrze by nam szlo, zawsze cos mozemy zyebac, nie zawsze udaje sie wszystko wpakowac do siatki
Postaw piwo autorowi tego posta

Grandville 
antimourinhista

Piwa: 17/12
Wysłany: 2011-03-26, 07:53  

mikaelus, ja mówię cały czas o kibicach, a Ty mi wyjeżdżasz o Danim... Nie odbierz tego jako atak personalny, ale już abstrahując od tego, że obwinianie właśnie jego za kluczowe porażki jest dla mnie absolutnie niepoważne - warto zwrócić uwagę na podejście kibiców do przeciwnika. Nie wiem, czy tak tylko jest w Polsce, czy na całym świecie, ale jest to niewłaściwe. Już nawet nie sięgając za daleko - dzieciaków Wągiera też mieliśmy połknąć. I co? I awansowaliśmy różnicą jednej bramki. Bo Arsenal dostał dwa gole w prezencie. Mimo totalnej dominacji w drugim meczu... Ale to jest właśnie piłka nożna. Tutaj się wszystko może zdarzyć, łącznie z tym, że Szachtar nas zabiega, jak to ma miejsce ze wschodnimi ekipami do tej pory.

Ktoś trzeźwo myślący powiedział kiedyś, że mogliśmy być bardzo niepocieszeni, bo ten Arsenal, który frajerzy się na wszystkich frontach, mógł nas wyeliminować z Ligi Mistrzów. I miał rację. Mógł. Do ostatniej minuty graliśmy z przewagą tylko jednego gola. Na granicy.

I mam takie pytanie. Biorąc pod uwagę tylko erę Guardioli - podaj mi ekipę, która zwyciężając z nami narzuciła swój styl gry. Barcelonie nie da się narzucić swojego stylu. Ale wygrać z nią można. Styl nie gwarantuje nam sukcesu. Sam Pep to podkreśla. Styl gwarantuje nam tożsamość i wierność. "I będziemy wierni stylowi choćbyśmy przegrali pięć meczów z rzędu" - słowa Mistera :P

Ja pamiętam tylko jedną ekipę, która wygrała narzucając swój styl. I były to materace. W sezonie 08/09 kiedy wygrali 4:3. Mimo naszej przegranej uważam, że był to jeden z najlepszych meczów jakie kiedykolwiek oglądałem. Materace zagrały mecz życia. I odniosę się do przywołanego już Interu - kiedy przegraliśmy 3:1 denerwowały mnie opinie, że narzucili swój styl, dlatego przegraliśmy. Giewno prawda. Obwinianie Alvesa też nie jest w porządku. Dla mnie sprawa jest prosta jak uprawianie miłości po viagrze - podróż autokarem. Po drodze do Mediolanu zgubiliśmy wszystkie atuty. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Barca popełniła więcej niewymuszonych błędów i miała wiele niedokładnych podań niż zwykle. Przypadek? To, że ogólnie przebiegliśmy dużo mniej km niż zwykle to też nie jest przypadek.

Podsumowując nie chodzi mi o to, żeby się umartwiać nad złym losem. Staram się podkreślić, że Szachtar, choć na papierze rzeczywiście słabszy, nie leży Barcelonie i tyle. Dlatego nie warto mówić, że po nich przejedziemy, bo się można srogo zawieść. I znów idioci prowadzący różniaste blogi będą się śmiać "a kibice Barcelony tacy pewni byli..."

Zresztą - wszystko zweryfikuje boisko. Już niedługo. I okaże się, kto był bliższy prawdy. :piwo:

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2011-03-26, 20:34  

Ale ja nie rozumiem o co Ci chodzi. Oburzasz się, że wielu otwarcie mówi, że losowanie było dobre.
Chyba nie ulega wątpliwości, że lepiej grać z Szachtarem niż MU czy Chelsea.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-04-03, 15:21  

Mam pytanie odnośnie biletów na ten finał Lm w Wembley. Wiem, że aplikacje skończyły się 18 marca ale wysłałem maila do UEFY i dostałem takiego zwrotnego maila

Cytat:
Thank you for your email. Applications for tickets are closed as of 18th
March 2011. Tickets will now only be available though either of the
participating finalist teams. For more information on these tickets I
recommend you contact the teams directly, closer to the game.

Czyli, że jakby Barca grała w finale to moge sie ubiegać o bilet pisząc do klubu?
nie wiem jak tu.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2011-04-03, 16:02  

Jeśli jesteś socio to tak. Zresztą pełne informacje będą podane po ewentualnym awansie do finału.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-04-06, 00:51  

Mejfiu masz tu linka do forum BO. Nie wiem czy tu nie ma czasem sciemy, ale mozesz wypytac ;)

Cytat:
http://www.blaugrana.pl/forum/viewtopic.php?p=304726#304726

mroo 

Piwa: 745/722
Wysłany: 2011-04-06, 02:14  

ciekaw jestem, czy damy rade tak jak real i shalke zapewnic sobie awans w pierwszej rundzie :)

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-04-06, 02:17  

nie nastawiam sie na to, aczkolwiek na to licze. tak jak pisalem w meczowym, z szachtarem jakichs wielkich wynikow nie mamy i patrzac na nasza gre ostatnio nie spodziewam sie fajerwerkow.

musi cos zakoczyc w naszej druzyny, narezie brak blysku

gelex 
CatMorderca

Piwa: 572/335
Wysłany: 2011-04-06, 08:36  

Inter Mediolan – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 (2:2)
Stanković ‘1, Milito ’33 – Matip ’17, Edu ’40, Raul ’53, Ranocchia sam. ’57, Edu ‘75

Statystyki

Internazionale - Schalke 04
18(6) strzały (celne) 17(11)
8 faule 19
4 rzuty rożne 4
7 spalone 1
53% posiadanie piłki 47%
1 żółte kartki 4
1 czerwone kartki 0
7 parady bramkarzy 4

Kicker: Magiczna noc Schalke

Cytat:
Schalke zdemolowało Mistrza Starego Kontynentu, Inter, na jego własnym stadionie 5:2 i już teraz może mieć nadzieję na półfinał. Raul zdobywa swojego 70 gola w Lidze Mistrzów!

La gazzetta dello sport:
Cytat:
Inter, to koszmar! Katastrofalna strata do Schalke! Drużyna Leonardo rozpoczęła zjawiskowym gole Stankovića, ale potem do głosu doszli Niemcy.

Real Madryt – Tottenham Hotspur 4:0 (1:0)
Adebayor ‘4 oraz ’56, Di Maria ’71, Ronaldo ‘86

Statystyki

Real Madrid - Tottenham Hotspur
36(10) strzały (celne) 4(1)
10 faule 10
9 rzuty rożne 3
2 spalone 4
72% posiadanie piłki 28%
2 żółte kartki 2
0 czerwone kartki 1
1 parady bramkarzy 6

Marca: Real Madryt dojrzał do półfinału Ligi Mistrzów

Cytat:
Po laniu, jakie Real sprawił gościom z Londynu, półfinał jest bardzo blisko. Zawodnicy Tottenhamu nie pokazali się z najlepszej strony. Gomes miał „miękkie ręce”, Adebayor strzelił dwa gole, gdyż nikt go nie upilnował, a Crouch opuścił boisko już w 14 minucie, kiedy to ujrzał drugą żółtą kartkę.

Mourinho o groźbie zawieszenia swoich zawodników:

Cytat:
W normalnej sytuacji niektórzy specjalnie ujrzeliby żółte kartki, aby się wyczyścić. Jednak jestem jedynym trenerem w historii, a Casillas i Xabi Alonso jedynymi piłkarzami w historii, którzy zostali za takie coś ukarani. Dlatego nie mogliśmy się wykartkować. Gdybyśmy tak postąpili, to zostałbym zawieszony na rewanż. Niektórzy natomiast ze spokojem mogą sobie wymuszać kartki, a później śmieją się nam w twarz. Mówię to z wielką dumą - jestem jedynym trenerem w historii, który został ukarany za wymuszenie kartek.

Guardian:
Cytat:
"Wszystko poszło źle" - lamentuje Redknapp. "Crouch miał już żółtą kartkę i nie powinien kusić losu. Potrzeba cudu żeby wygrać tutaj w dziesięciu."

Ostatnio zmieniony przez gelex 2011-04-06, 09:38, w całości zmieniany 4 razy  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-04-06, 09:01  

Wygląda na to, że w Mediolanie był ciekawy mecz, a ja musiałem wybrać mierdy ['] I do tego nikt nie chciał zmienić po 1-0.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-04-06, 09:56  

Właśnie, też ten sam błąd zrobiłem. Mecz w mediolanie wspaniały, 7 goli a moglo byc dwa razy tyle. Inter wcale nie gral tak zle, po prostu zabraklo skutecznosci a potem Schalke zniszczyli ich z kontry.

Real mial szczescie, szybko strzelili gola a do tego w 15 minucie wylecial Crouch, takie cos zwykle konczylo sie pogromem. Real ma problemy kiedy dlugo nie moze strzelic gola, jak strzela jako pierwsi zawsze w tym sezonie wygrywali.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-06, 10:06  

Chcielismy zobaczyc w jakiej formie sa mierdy i wyglada na to, ze sa w naprawde dobrej! Z kolei Tottenham juz od ponad miesiaca bardzo zawodzi w lidze i spodziewalem sie takiego wyniku na Santiago. Jedynie van der Vaart w 1 polowie pokazywal sie z dobrej strony, potem tez zgasl wraz ze zwiekszajaca sie dominacja Realu. Modric i Bale kompletnie zawiedli. Crouch to kompletny baran, zachowal sie strasznie nieodpowiedzialnie. Watpie ze w 11 cos by tam ugrali, ale moze nie skonczyloby sie 4:0. Statystyka strzalow miazdzaca.

Obejrzalem sobie dzis obszerny skrot meczu Inter - Schalke i wynika z niego, ze Niemcy mieli spore szczescie, ze mecz w ten sposob sie ulozyl. Pierwsza bramka Schalke to katastrofalna postawa obrony, druga to rykoszet po niegroznym raczej strzale, a pozniej w momencie najlepszej gry Inter stracil 3 gola. Z drugiej strony od tamtej chwili morale Wlochow upadlo, a Schalke szybkimi atakami bez problemu zapuszczalo sie az pod bramke Julio Cesara. Zaskoczylo mnie to ile miejsca mieli czasami w okolicach 30-40 metrow od bramki, linia obrony byla strasznie oddalona od pomocy w niektorych sytuacjach. Szczerze mowiac nie rozumiem fenomenu Leonardo, jestem pewien ze Rafa Benitez spisalby sie o wiele lepiej. Druzyny Beniteza - Valencia i Liverpool, zawsze slynely z bardzo solidnej defensywy i nie wyobrazam sobie, zeby stracili 5 bramek na swoim stadionie z przecietnym Schalke...

gelex 
CatMorderca

Wysłany: 2011-04-06, 10:12  

Schalke zagrało dość agresywnie. Chwilami Inter sprawiał wrażenie zupełnie zaskoczonego takim obrazem gry. Nawet Leonardo nie spodziewał się, że Niemcy tak przycisnął. Owszem, Schalke miało sporo szczęścia, ale to akurat trzeba też sprowokować. Bo Inter po golu na 1:0 zaczął grać jakby z nadzieją, że takie bramki jak ta Dejana będą wpadać co kilka minut. A tu taki klops.

Jak dla mnie Inter zagrał bardzo źle, bez pomysłu na przejęcie kontroli nad meczem. Kiedy dostajesz trzy bramki na własnym boisku musisz zacząć myśleć nad tym jak przejąć inicjatywę, a Inter raz po raz dawał się wciągać w to co chciała grać Schalke. Leonardo nie ma pomysłu na ustawienie zespołu. Widać to było w meczu z Milanem, a po nim niemal pewne było, że będzie chciał się odgryźć na Schalke.

Raulowi z kolei można poświęcić oddzielny akapit, bo ten gość jest niesamowity. 70 bramek w LM. Szacun za grę i chęć do niej.

A mierda nie jest w cale tak groźna jak wskazywałby to wynik wczorajszego meczu. Dalej mają problemy z uporządkowanie gry w środku pola. Nadal w okolicach szesnastki rywala zaczynają się gubić, tracić pomysł na to co dalej zrobić z piłką, co kończ się masą niepotrzebnych, niecelnych strzałów (to akurat zasługa Ronaldo). Tottenham wczoraj zrobił wszystko by przegrać ten mecz. Kompletny brak pomysłu na Real. Wciąż czekam aż jakakolwiek angielska drużyna, zagra świetny mecz w starciu z hiszpańską.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-04-06, 11:28  

Pomijajac to co Realowi nie wychodzi, trzeba przyznac, ze skrzydlami atakuja bardzo groznie i wlasnie tam maja swoich najlepszych pilkarzy - di Maria, Krystyna, Marcelo, Ramos czy Ozil - to oni sa najgrozniejszymi pilkarzami Realu. Srodek pola taki sobie, jak slusznie zauwazyles.

gelex 
CatMorderca

Wysłany: 2011-04-07, 10:05  

Powtórzę się, ale...

Na Stamford Bicz nie było nawet słychać dopingu kibiców bo ponoć tak kości trzeszczały. A wytypowanie wyniku przewielkiej bitwy o Anglię nie sprawiłoby większego problemu nawet mojej żonie, która piłce zna się tak samo dobrze jak na na immunologii.

Ale niech sobie kibice wyspiarskiej wersji kopanej piłki i nie tylko dalej piszą petycje do polsatu. Bitwa o Anglię znowu nie dała rady. Jeden gol na tle pozostałych spotkań - trochę wstyd.

Odpowiedz do tematu