Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hip-Hop
Autor Wiadomość
CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-01-22, 20:53  Hip-Hop

Założyłem temat w którym mam nadzieję można będzie spokojnie porozmawiać o tym 'zjawisku', bez tekstów typu 'wilku jest ziom bo hwdp wymyslil' ;) kto nie jest zainteresowany tematem i ma zamiar negować niech powstrzyma swoje palce przed stukaniem w klawiaturę...

co myślicie o nowych płytach wwo i pelsona-seni, moje zdanie co do wwo dość mocno ewoluowało z czasem jak słuchałem coraz dłużej obu płyt, od lekkiego zowodu do momentu w którym stwierdziłem że albumy mi się podobają, o dziwo sokół lepiej moim zdaniem wypadł na płytce jędkera...:) kawałki zen, smak chwili, jestem normalny, i tak to osiągnę są niemal mistrzowskie...

z opinią o sensi muszę się wstrzymać, jeszcze jej nie przesłuchałem dokładnie...:]
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-01-23, 12:08  

Odnośnie nowego WWO to "Witam Was w rzeczywistości" IMO bardzo dobre, ale "Życie na kredycie" słabe. Ogólnie kilka dobrych kawałków jest i są one na dzień dzisiejszy dość popularne na mojej playliście w Winwampie.
Co do moich preferencji w HH to poza Kalibrem czy Paktofoniką nigdy nie odmówię sobie posłuchania czegokolwiek by O.S.T.R. Jego kawałki to w większości idealny relaks dla mnie.
WWO czy Fenomen też wcale nieźle kombinują, ale to żadna nowość.
Ogólnie nie trzymam się twardo wybranych zespołów czy jednostek. Jak mi jakiś kawałek pasuje to nie zwracam tak bardzo uwagi na autora. Tyle.

CnK 

Wysłany: 2006-01-23, 13:04  

ostry nową płytkę szykuje...:)

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-01-23, 13:09  

Ostrowski jest mistrzem po prostu. Tworzy coś zupełnie innego niż inni twórcy ze szczytu polskiej sceny. Nie twierdzę, że jest bezwzględnie najlepszy bo ciężko porównywać jego produkcje do konkurencji. Bezsprzecznie jednak jest wielki.

A co do nowej płytki to jeszcze nic nie słyszałem, ale ostatnimi czasy nie jestem na bierząco.
Jakiś przypuszczalny termin już znamy :>

Rival 

Piwa: 7/48
Wysłany: 2006-01-23, 13:39  

Premiera "Siodemki" 24/02/2006.

Okladka:

Wiecej na http://asfalt.pl/ostr.html

Z polskiego hh wylacznie OSTR oraz Duze Pe, lecz bardziej podchodzi mi jego freestyle. Slucham jeszcze Fisza, malo tam mozna uswiadczyc hip hopu, ale jego styl mnie powala. Od czasu do czasu lubie tez posluchac pfk oraz k44 i w zasadzie tak konczy sie moja przygoda z polskim hh ;]

jedras 
14

Piwa: 31/68
Wysłany: 2006-01-23, 14:35  

Co do plyty Sokola, tak jak wiekszosc wypada mi wyrazic sie o niej bardzo pozytywnie;] Kilka kawalkow naprawde dobrych, mi najbardziej podchodza 'wielcy bandyci', 'jestem normalny', 'nienawisc obroc w sile', 'nie msuze byc geniuszem'. Nie to zebym byl jakims wielkim entuzjasta, ale posluchac mozna;]

Jedkera nie mialem okazji 'sprawdzic' [:D], ale slyszac niezbyt pochlebne opinie na temat 'Zycie na kredycie' szczerze mowiac nie spiesze sie...

Ostatnio slucham troche legendarnego 2Paca, Notoriousa BIG i Kanye Westa ['Diamonds from Sierra Leone' rox :D ]

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-01-23, 16:44  

Pora zabrac glos :]

Slucham roznej muzyki. Zalezy od nastroju i klimatu ;) Jest i miejsce na hh. Jak bylem gowniarzem to istnial tylko Kaliber. No i Liroy. Teraz polski rap ewoluowal, jest wiekszy wybor. Mimo, ze preferuje czarna muze to ciesze sie, ze nasze podworko moze sie pochwalic kilkoma dobrymi wytworami.

Tak wiec nr. 1 to Hemp Gru. 'Cudowny dzieciak', 'To jest to' czy 'Sami swoi' to najlepsze tytuly. Dobry jest kawalek HG/Peja/Wiśniowy - Niech nie zdarzy ci sie. Zespol najlepszy na naszej scenie. Wilku Rulz

Niedawno sluchalem duzo Endefisa, Fenomena bo wciagaja mnie takie klimaty. Jak dla mnie absolutna czolowka polskiego hh. Zreszta do dzis moge sluchac ich plyt.

Dalej.Oczywiscie Rychu. Duzo fajnych wspomnien mam zwiazanych z jego numerami i moze dlatego.

Paktofonika to klasyka. Przynajmniej kiedys. Znalem Magika, znam chlopakow z zespolu i moze dlatego sentyment pozostal. Ale to melodia przeszlosci.

Ogolnie nie znam sie na bifach, flołach etc :] Ale mialem okazje poznac czesc tego srodowiska, glownie za sprawa PKF. Hiphopowcy to na pewno ciekawa subkultura :] I mimo ze zadnym joł ziomem nie jestem to lubie czasami sie napic z jej przedstawicielami. Naprawde to nie sa glupi ludzie. A na takich kreuja ich media.

A szkoda.

CnK 

Wysłany: 2006-01-24, 00:03  

wszędzie zdarzają sie głupi ludzie, nie ważne czy wśród cules, realistów, hiphopowców, metali, polityków- poprostu wszędzie... :]

szczególnie podchodzą mi takie smutne :beczy: , melancholijne kawałki jakich pełno na endefisie czy fenomenie nowszym, czy chociażby wspomniany cudowny dzieciak, albo smak chwili z nowego wwo... :cfaniak:

ostry zajmuje u mnei drugie miejsce za sokołem...

globi 

Wysłany: 2006-02-09, 21:50  

jesli chodzi o WWO i caly ZIP Sklad to oni sa beskitu zajebisci. Najnowszy album WWO jest naprawde dobry i jest jednym z niewielu w tych czasach reprezentujacych prawdziwy Hip-Hop i jego wartości, w przeciwienstwie do takiego Tedzika, kiedys naprawde dobrego w tym co robi, a teraz oczy zasłonił mu szmal.
Inni wspolczesni hiphopowcy, ktorych muza jest warta posłuchania to HempGru, Włodi, Wspolnicy i jeszcze paru innych razem z OSTR-em, ktory rowniez jest jednym z nielicznych wciąz wyznających prawdziwe wartosci hip hopu
A jesli chodzi o hip hop dawnych lat to przede wszystkim Kaliber44 <z Magikiem w skladzie> Paktofonika, Molesta, WYP3, oczywiscie 3Ha no i pewnie jeszcze by sie znalazlo troche ale to juz stare dzieje i wylecialo z pamieci

tak czy inaczej mam nadzieje ze moje dzieci nie bedą słuchaly takiego badziewia jak Mezo, 1-8 L, Ascetoholix itp bo to jest dno a nie hip hop ;]

CnK 

Wysłany: 2006-03-05, 18:40  

już kilka(naście) dni po premierze 7- ostrego, płytka taka jak przyzwyczaił ostatnio ostr, na wysokim poziomie w specyficznym klimacie, jako ciekawostka malutki kataloński akcencik ;)

'Dobra koniec, ruszamy, przyszedł goniec, plus piątka, waga od nazwiska, które kocha Katalonia' :]
kawałek 'opowieść'

Bez Cenzury- Klasyk

mnie się kilka kawałków podoba bardziej, kilka mniej, ale 3 są mistrzowskie...:]

zresztą oceniajcie sami obie płytki...
Ostatnio zmieniony przez CnK 2006-03-05, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-05, 19:02  

Fajnie, że przywołałeś cnk temat '7', bo dzięki temu przypomniałem sobie, że muszę ją kupić. Co też jutro na pewno uczynię. Niesamowicie cenię Ostrego za jego flow, bity i robienie czegoś niebanalnego. Poza tym chwała należy się gościowi, który za 20 zeta, daje Ci 20 świetnych kawałków. Mega pozytyw :brawo:

Poe sobie jakoś odpuściłem, ale Jazzurekcji słucham do dzisiaj, mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie siódemka.

Co do moich innych preferencji hiphopowych, to lubię czasami zapodać do odtwarzacza Łonę i Fisza. Od zawsze bardzo podchodzi mi magiczna aura roztaczana przez k44. Zakon Marii 4ever, Księga Tajemnicza to imo najlepsza płyta w historii rapu ogólnie... I to tyle, a z zagranicy klasyka. Ofkors Wu, Public Enemy, NWA, Snoop z Doggy Style (Murder was the Case, Gin & Juice), Beastie Boys'i i tego typu rzeczy. Reszta mnie nie bawi.

Peace

Edit: "Opowieść" przesłuchana, wypasiony kawałek, miodny bicik + piekny poczatek dla cule ; ]

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2006-03-14, 20:17  

Musisz to usłyszeć!

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-03-14, 20:56  

kurde jak ja moglem ten temat przegapic :)

kojazycie kawalek Fu feat (Kwasu, Pablo Pavo, OSTR, Mercedresu) - Raptowne realia ?
mysle ze tak a jesli sie podobal to polecam Vavamuffin - Vabang oraz Natural Dread Killaz - Naturalnie. O ile ta druga moze nie wszystkim wpasc w ucho to mufiinom nie mozna nic zarzucic. Ciekawy flow, mocne bity przeplatane dobrym basem oraz poleczenie sampli z zywymi instrumentami daje naprawde ciekawe efekty Wprawdzie to nie czysty hiphop tylko Ragga/Dancehall jednak te gatunki leza bardzo blisko siebie.

Moje zdanie o Pl HH :

Nowy ostr ? przeszedlem strasznie obojetnie obok tej plyty, ogolem ostry troche obnizyl loty (ciagla nawijka o trawie - ile mozna ? ) dalej trzyma wysoki poziom-fakt, ale Masz to jak w banku bylo i zostanie chyba jego najlepsza plyta (ABC,Salsa,Kakofonia) i POE - dalekim lukiem, no chyba ze sie lubi elektroniczne brzmienia - mnie to nie jara...

Noon - zajebista produkcja KAZDA ! gosciu jest poprostu nieziemski kazdy dzwiek , perfekcyjnie dobrany a w polaczeniu z ciekawym wokalem pezeta daje super dwie plytki.

Łona - najlepszy storytelling w tym kraju, Zlota rybka,Artysto Drogi, Biznesmen +humor (Konefka,Helmut Rura)

Grammatik - stare plyty super EP+ (NOON!)to najlepsze demo w tym kraju (typowy hh do sluchawek na chwile refleksji)

Fisz - za to ze rozpierdala calkowity stereotyp hiphopu i za kawalek Bla bla bla

no to tyle jesli chodzi o gosci ktorych najbardziej sobie cenie za to co robia. Jest jeszcze wiele osob ktore potrafia rymowac w tym kraju (Dizkret,AbraDab(pozdrowienia dla mojej cury :P ) Fu,plus klasyki (K44,PFK) plus Producenci : (Haem,Praktik)i napewno ktos o kim zapomnialem) Lecz ostatnio dostrzegane jest zjawisko HipHopola (sick) ja bym wszystkim tym goscia zabral wszystkio na czym mozna robic muzyke, ogolnie jestem mega na nie dla takiej komercjalizacji (mam nadzieje ze nikt nie wpadnie na pomysl robienia takiego reggae) a jak slysze kolesi w stylu "jesli umiesz siem bic" lub "mowia karpe diem" to naprawde sie zastanawiam kto im dal mikrofony

Co dalej z HH ? idzie w dwie strony imo... Wszyscy ci co maja talent i wkladaja serce w muzyke oraz cala reszta ktora znalazla latwa droge do pieniedzy...

No i to by bylo narazie tyle chyba wystarczy :)

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-03-18, 18:22  

ma ktos moze piosenke nagly atak spawacza-akt laski ? za nic nie moge jej znalesc,a zalezy mi :)

bede wdzieczny jak ktos wrzuci na rapida ;)

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2006-03-18, 20:56  

Prosze: NAS - Akt łaski :cfaniak:

Odpowiedz do tematu