Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poker Texas Hold'em
Autor Wiadomość
kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2010-05-24, 17:13  Poker Texas Hold'em

Dziwi mnie, ze jeszcze nikt nie zalozyl tego tematu. Sam zbieralem sie do niego dosc dlugo, ale w koncu udalo sie cos stworzyc.

Temat dotyczy nie tylko PTH, ale takze innych odmian, takich jak np. 5 Card Draw, Omaha (Hi, Low), Razz czy tez Stud.

Może zacznę od krótkiego przedstawienia zasad Poker Texas Hold'em:

Jeden z graczy jest rozdającym (dealer), dwóch graczy siedzących po jego lewej stronie wkłada do puli wymuszone stawki w ciemno - tzw. ciemne. Pierwszy gracz na lewo od rozdającego wkłada małą ciemną (small blind), a drugi dużą ciemną (big blind). Najczęściej duża stawka jest dwa razy większa od małej, choć niekiedy są one równe. Następnie każdemu z graczy rozdaje się po dwie zakryte karty (ang. pocket cards lub hole cards), począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Karty te mogą widzieć tylko ich "właściciele". Następuje po tym pierwsza runda licytacji zaczynając od pierwszego gracza po lewej stronie od dużej ciemnej. Gracze mają trzy możliwości, mogą:

* spasować karty
* sprawdzić (do gry włożyć do puli równowartość dużej ciemnej, jeżeli nikt wcześniej nie podbił)
* podbić

Dodatkowo gracz na dużej ciemnej może czekać, jeżeli nikt przed nim nie podbił, ponieważ włożył on już do puli równowartość najwyższego zakładu.
Po tej rundzie licytacji, kiedy wszyscy włożyli taką samą ilość pieniędzy do puli (lub spasowali), na stół wykładany jest flop. Są to trzy karty wspólne (ang. community cards), których może użyć każdy z graczy. Następuje druga runda licytacji począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego. Jak poprzednio każdy gracz może czekać (jeżeli nikt wcześniej nie podbił), podbić/przebić lub sprawdzić (jeżeli ktoś podbił przed nim). Kiedy wszyscy aktywni gracze włożą taką samą ilość pieniędzy do puli na stół, wykładana jest czwarta karta - turn. Analogicznie rozpoczyna się kolejna runda licytacji, po której ostatnia, piąta karta (river) wykładana jest na stół. Rozpoczyna się ostatnia już runda licytacji, po której następuje wyłożenie kart. Gracze mogą użyć dowolnych 5 kart z 7 dostępnych (5 kart wspólnych i 2 karty własne), aby ułożyć najlepszy układ.
Każdy gracz dysponuje dwiema indywidualnymi kartami.

Pokazywanie kart rozpoczyna się od pierwszego gracza na lewo od rozdającego, jeżeli nikt nie podbił w ostatniej rundzie licytacji, lub od podbijającego, jeżeli został sprawdzony. Karty pokazuje się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Najlepszy pięciokartowy układ wygrywa i zabiera pulę. Jeżeli został pokazany wygrywający układ, to następne osoby nie mają obowiązku pokazywania swoich kart.

Kolejność licytacji i struktura zakładów w ciemno zmienia się, gdy w grze pozostaje dwóch graczy (ang. heads up). Mała w ciemno przypada wtedy rozdającemu (dealerowi), natomiast duża w ciemno drugiemu graczowi. Ostatnia karta rozdawana jest dealerowi, jednak to on rozpoczyna licytację przed flopem. Po flopie dealer zagrywa jako ostatni już do końca rozdania.

Źródło: Wikipedia

Aktualnym mistrzem świata jest Joe Cada. Jego niedługa pokerowa metryczka prezentuje sie okazale:

Joe Cada

Pochodzący z Michigan Joe Cada błyskawicznie osiągnął najwyższe pokerowe szczyty. Jeszcze niedawno był tylko jednym ze studentów, którzy zdecydowali się na zarobkowanie przez grę w pokera przez Internet. A teraz jest zdobywcą jednej z najwyższych pokerowych nagród i posiadaczem ogromnego bankrolla, który może stanowić dobre zabezpieczenie finansowe na resztę życia.

Choć był już znany ze swoich sukcesów online na PokerStars, Joe zyskał prawdziwą sławę dopiero dzięki swojemu występowi na żywo podczas World Series of Poker* 2009 w Las Vegas. Najpierw zajął 64. miejsce w turnieju $2500 No Limit Hold'em, a kilka dni później - 17. lokatę w $1500 No Limit Hold'em łącznie zarobił w nich $28.216. Potem nadszedł Turniej Główny i tym samem chwila, w której zmieniło się całe jego życie. Do gry o najbardziej pożądaną nagrodę w branży stanęło wielu zawodników, bo aż 6494. Gdy po wielu godzinach gry tysiące uczestników pożegnały się grą, Joe znalazł się w gronie tych, którzy dotrwali do stołu finałowego. Był najmłodszy z finalistów i posiadał przeciętną ilość żetonów.

W trakcie oczekiwania na listopadową kontynuację rozgrywek Joe nie próżnował i wygrał kolejny turniej - 2nd Chance w ramach PokerStars World Championship of Online Poker (WCOOP), gdzie zarobił $128.872. Po powrocie do Vegas znów ciężko walczył o zwycięstwo, a jego trudy zostały uwieńczone sukcesem w postaci $8.546.435 nagrody i mistrzowskiego tytułu, o którym marzy każdy pokerzysta. W wieku zaledwie 21 lat został najmłodszym w historii zwycięzcą Turnieju Głównego, przebijając tym samym rekord swojego kolegi z Teamu PokerStars Pro - Petera Eastgate'a.

Osiągnięcie najwyższego tytułu w pokerowym świecie w tak młodym wieku dobrze rokuje na przyszłość i czyni z niego niebezpiecznego przeciwnika. Sukces ten potwierdza panującą obecnie tendencję do dominacji na scenie turniejowej na żywo nowego pokolenia graczy internetowych. Joe Cada jest członkiem Teamu Poker Stars Pro i grywa online jako jcada99.

Źródło: pokerstars.pl

Internetowe PokerRoomy:

PokerStars (grają tutaj m.in. Daniel Negreanu, Joe Cada, Chris Moneymaker, Ivad Demidov i wielu innych znanych graczy)
FullTiltPoker (grają tutaj m.in. Phil Ivey, Chris Ferguson, Mike Matusow, Gus Hansen, Tom Dwan i wielu innych znanych graczy)
EverestPoker
PacificPoker
TitanPoker
Bwin
Unibet

Pokerowe serwisy:

PokerTexasHoldem
PokerTexas
HomePoker
PokerNews

Pokerowe fora:

Forum #1
Forum #2
Forum #3
Forum #4

Osobiscie grywam na PokerStars, zarówno turnieje, jak i zwykłe cash games. Nie tylko w PTH, ale także w Omahe, którą bardzo lubie. Moim najwiekszym 'sukcesem' jest wygranie turnieju (PTH) z kwotą wpisowego 2,2$, w którym brało udzial 5,5 tysiecy ludzi. Dostalem 1,7k$ za 1 miejsce.
A kto z culesow gra w pokera? Jakie są wasze osiagniecia? Zapraszam do tematu :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Boraś, Partyzant
Dako 

Piwa: 105/60
Wysłany: 2010-05-24, 19:08  

TH NL (Texas Hold'em No Limit):
2 turnieje Live, ok.300MTT (kilkanaście FT), niezliczone Head's-up, trochę cashówek.
Specjalizacja - Sit'n go TH NL 5/10$. Normal speed/turbo w zależności od nastroju.
Platforma iPoker (William, Chilli, TonyG), Paradise (sic!), Everest, Unibet;

Pokerstars uchodzi za platformę mającą podkręcony soft (a który pokerroom nie ma?), i pod mój styl mi nie podchodzi. Zresztą nie bawią mnie turnieje z 10k uczestnikami, gdzie gra się przez 10h. Na innych platformach przy takiej obsadzie przez pierwszą godzinę większość graczy wchodzi all-in z any two.

Generalnie pożeracz czasu. Jak każde hobby wymaga poświecenia by osiągnąć jako taki poziom. Tu już sam Harrington nie pomoże. Przy prawidłowym BM (Bankroll Menagment) można wyciągnąć dodatkową pensję ;)

Niedawno polikwidowałem większość kont jakie posiadałem. To jak z papierosami- przestało mnie ciągnąć, ale od czasu do czasu na fajkę wodną się skuszę.

Kieła gratuluję wyniku - być może o moim losie , zdecydował brak takiej wygranej w MTT.

Rady dla początkujących :

1. Pozycja w pokerze jest najważniejsza. (I nie mam tu na myśli to jak siedzicie przy stole ;) To nie karty grają, tylko gracz.
2. Żeby się nauczyć grać w pokera , trzeba rozegrać kilkadziesiąt tysięcy rozdań.
3. Jak masz szczęście w miłości, to za karty się nie zabieraj. :)
4. Prosta zasada - naucz się liczyć pot-odds i out-y. Nie bez przyczyny w WOSP 2009r, w finałowej 20 było kilku matematyków.... .
5. Opanuj emocje - one tylko przeszkadzają. Poker to dyscyplina.
6. Obserwuj innych graczy - analiza ich stylu gry jest kluczem do zwycięstwa.

GL @ll :D

Amor Patriae Nostra Lex

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2010-05-25, 13:15  

Pochwalić sie nie mam czym. Gram z reguły dla czystej przyjemności, czy to ze znajomymi przy stole za jakieś drobne czy to na pokerroomach za pieniądze z pokerstrategy.

Nienawidzę cashówek, wieją dla mnie nudą na całego. Lubię za to zagrać od czasu do czasu jakiegoś sit&go czy większy turniej za niskie raczej stawki.

Zdarza mi się pstryknąć skrina z ciekawej sytuacji na stole.

lipek 

Piwa: 2/1
Wysłany: 2010-05-25, 17:34  

Ja zazwyczaj gram z kumplami o symboliczne 5 lub 10zł, czasem jakiś turniej w pobliskim pubie. Co nie zmienia faktu, że gramy tak co 2-3 dni więc każdy wie, kto z czym wchodzi etc.
No i mam zajebisty problem, gram strasznie ofensywnie. Często zdarza się, że albo wygrywam w cuglach albo odpadam już po kilku rozdaniach...
Jaki styl gry preferujecie? Grałem np. z ludźmi, którzy wchodzili do gry tylko z grubą ręką, resztę pasowali. Zazwyczaj dochodzą dalej niż ja...

Więc ogólnie, ryzykujecie czy wchodzicie tylko w pewne rozdania? Zawsze sprawdzacie flop czy pasujecie z jakimś paździeżem?

kieła 
Buki to zło

Wysłany: 2010-05-25, 18:49  

Imo to zalezy od sytuacji na stole/w turnieju.

Gdy gram z agresywnymi graczami, staram sie grac bardziej tight, ewentualnie z rzadka ograniczajac sie do wejsc z jakimis suited conectorami, nizsza parka tez jest mile widziana. Natomiast kiedy widze, ze przeciwnicy czekają na dobre rece, staram sie grac dosyc agresywnie, zbierajac blindy ew. blefowac na flopie. Nigdy nie wchodze natomiast z rekami typu 27, 3T. Tylko strata blinda.

W turniejach, jak to w turniejach. We wczesnej fazie raczej wiekszosc gra w wielu rozdaniach. Ja natomiast gram tylko dobre rece. W pozniejszej fazie, gdy shorty zaczynajas sie allinowac a blindy powoli zjadali ich stacki, trzeba podjac wieksze ryzyko i albo samemu przebijac na preflopie, albo sprawdzac takich shortow z any two (oczywiscie nie do przesady). To tyle ode mnie.

Marzec 

Piwa: 159/164
Wysłany: 2010-05-26, 11:26  

Dako napisał/a:
Pokerstars uchodzi za platformę mającą podkręcony soft

co dokładnie przez to rozumiesz? odczułeś to jakoś dobitnie na własnej skórze? bo że nie raz są jaja na stole to wiadomo, tylko zastanawiam się czy szczególnie ze strony prawnej opłacało by sie właścicielom Roomów robić to i owo. Przecież jakby wpadli z czymś takim to mają dożywocie a cały pokerowy świat leży i kwiczy.

Fakt że nie raz myśle że taki Sunday ma wygrać ten kto akurat ma wygrać. Że wygrywa ten kto "przpadkiem" widzi karty wszystkich graczy ;]
Inna sprawa że mnóstwo tych sławnych obecnie graczy, sławę ma dzięki internetowemu graniu. I ciągle przybywają nowi a teorie spiskowe to nic nowego.

w końcu jakaś ciekawa pozycja przetłumaczona na polski.
Ostatnio zmieniony przez Marzec 2010-05-26, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

lipek 

Piwa: 2/1
Wysłany: 2010-05-26, 12:47  

Staram się omijać pokery online. Nic nie zastąpi gry twarzą w twarz. Mam wtedy pewność, że blef faktycznie będzie blefem i żaden Hindus mi tego nie sprawdzi bo mu się nudzi :)

Czytacie te pozycje dot. pokera? Czy one faktycznie coś dają? Szukam jakiejś ciekawej lekturki i nie wiem co wybrać.

Marzec 

Wysłany: 2010-05-27, 09:06  

ruszyły kwalifikacje do WSOP 2010.

http://www.wsop.com/
http://www.pokerstars.pl/wsop/

z ciekawostek gigi buffon dołączył do team pokerstars.

Po ogłoszeniu nominacji powiedział: "Uwielbiam żyć pełnią życia. Wiem, że będę miał dużo zobowiązań, ale kocham grać w pokera i możliwość dołączenia do największego serwisu pokerowego na świecie to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wielkie wyzwanie. Nie mogę doczekać się pojedynków z reprezentantami Team PokerStars Pro i wszystkimi, którzy zechcą się ze mną zmierzyć."

Gianluigi Buffon będzie grał na PokerStars pod nickiem 'gigibuffon'.

kieła 
Buki to zło

Wysłany: 2010-07-01, 09:44  

Mistrz :lol2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
Boraś, mroo, kuryl, trent, Raijn, najt
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2010-07-01, 12:05  

dwie damy łąn tajm qrwa !

nie no, ja pyerdole !! prawdziwy AS !!

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Baqu 
capo di tutti capi

Piwa: 43/30
Wysłany: 2010-07-04, 21:17  

kieła napisał/a:

Mistrz :lol2:

przecież to jest fejk = ustawione, żeby się ludzie jarali :-)

pozdr,

> > > > > > http://baqu.blogspot.com < < < < < <

Just have a little faith

kieła 
Buki to zło

Wysłany: 2010-07-05, 06:29  

Serio? :lol: Myslalem, ze gra 5/10$ na Play Money i szydzenie z Szalaka to nie jest fake :)

kieła 
Buki to zło

Wysłany: 2010-07-12, 08:39  

Peter Eastgate kończy z pokerem

Peter Eastgate w wieku 24 lat postanowił zakończyć swoją przygodę z pokerem, na blogu PokerStars pojawiło się jego oświadczenie:

"Nigdy moim celem nie było granie zawodowo w pokera przez całe życie. Moim celem było zapewnienie sobie finansowej niezależności. Osiągnąłem to wygrywając WSOP Main Event w 2008 roku. Czas po tym sukcesie to podróżowanie po całym świecie, zobaczyłem wiele ciekawych miejsc i poznałem wielu interesujących ludzi, to było fantastyczne doświadczenie. W 20 miesięcy po mojej największej wygranej czuję, że straciłem motywację do gry w pokera na najwyższym poziomie i uważam, że to jest czas abym zastanowił się nad tym co chcę robić przez resztę życia. Co to będzie, jeszcze nie wiem. Postanowiłem odejść od grania w turniejach i skupić się na samym sobie. Chciałem podziękować PokerStars, moim przyjaciołom i rodzinie za wsparcie jakie otrzymywałem, a także za zrozumienie dla mojej decyzji".

Peter Eastgate kończy więc z profesjonalnym pokerem w wieku zaledwie 24 lat. Do tej pory wygrał on w turniejach live ponad 10,000,000 USD, a jego największe sukcesy to: 1 miejsce na WSOP Main Event 2008 ($9,152,416), 1 miejsce w turnieju bocznym podczas PCA na Bahamach w 2009 roku ($343,000) oraz 2 miejsce na EPT Londyn 2009 (£530,000). Krótka, ale imponująca kariera duńskiego pokerzysty dobiegła do końca? A może jednak Eastgate nie wytrzyma z dala od stołów pokerowych i jeszcze powróci do poważnej gry?

pokertexas.pl

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2010-07-12, 08:46  

i zajebiście :)
jakbym wygrał 10mln $ też bym rzucił wszystko w pizdu! :D
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Marzec 

Wysłany: 2010-08-19, 16:43  

http://www.wcoop.com/

$50,000,000 guaranteed :faja:

pełno satelit na pokerstars , także Boraś do roboty jak chcesz wszytko rzucić w pizdu :D

turnieje główne od 5 września
26 września królewski z pulą $10,000,000

:dance:

Odpowiedz do tematu