Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2010-05-08, 10:48
¤ [dwumecz] Inter Mediolan - FC BARCELONA 3:1 (w) 0:1 (d)
Autor Wiadomość
Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2010-04-29, 12:58  

Chyba po żadnym innym meczu nie byłem tak sfrustrowany. Najgorsze było to nieuznanie gola Bojana, przez krótką chwilę myślałem że zdarzył się cud. I powinien się zdarzyć bo bramka była prawidłowa!
Czerwona kartka dla Motty zasłużona, i tak miał już żółtą na koncie, a to uderzenie spokojnie kwalifikowało się na na drugą żółtą kartkę. Faktycznie Busi przyaktorzył nieźle, ale piłkarze Interu też opanowali sztukę aktorską i starali się kraść jak najwięcej czasu.

Ogólnie sędziowie oszukali nas - spalony Milito, karny na Alvesie, a teraz jeszcze ten nieuznany gol. Wiem, nie powinno się zwalać winy na sędziego, ale graliśmy z drużyną prowadzoną przez człowieka który już raz spowodował zaszczucie sędziego i zakończenie przez niego kariery. I nie spotkała go za to żadna większa kara. Naprawdę nie ma to wpływu na sędziów? Może niektórzy się boją że ten skurwysyn znowu złamie komuś karierę sędziowską. Wolę sobie nie wyobrażać co by się działo gdyby sytuacja była odwrotna, zapewne Mourinho zniszczyłby kolejnego sędziego.
Jak ten portugalski pajac zostanie trenerem Realu to zobaczymy napinkę jakiej świat nie widział.

Teraz wszyscy będą się podniecać wielkim Jose Mourinho i jego genialną autobusową taktyką. Jeśli trzeba być super geniuszem żeby wymyślić taką taktykę - w takim razie połowa trenerów w PD to super geniusze.

Jeśli chodzi o naszych piłkarzy to Pique jest niesamowity, to piłkarz totalny - obrońca, napastnik i pomocnik. To co zrobił przy golu to kosmos.
Inni niestety słabiej. Co się stało z Messim że nie potrafił minąć nawet jednego przeciwnika?

Smuci mnie też gra Zlatana, który po świetnej połowie sezonu zaczyna zamieniać się w drzewo, ale mam nadzieję że odzyska formę, bo gdy ją ma to jest genialnym piłkarzem.

Darek 

Piwa: 22/8
Wysłany: 2010-04-29, 13:04  

Bramka Bojana prawidlowa? Moglbys to jakos uzasadnic?
Postaw piwo autorowi tego posta

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2010-04-29, 13:07  

Nie było ręki? Nie było ruchu konczyna ani cialem? zreszta bodajze nightcrawler to chyba opisał
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/556
Wysłany: 2010-04-29, 13:08  

Darek napisał/a:
Bramka Bojana prawidlowa? Moglbys to jakos uzasadnic?

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2010-04-29, 13:14  

to jest cholernie ciężka ocena dla sędziego, na powtórce ręki nie ma i teraz już wiemy, jesteśmy mądrzejsi bo widzimy z bliska, on tam na boisku tak nie miał, czy w związku z tym nie miał prawa się tu pomylić? centymetr może dwa dzielą piłke od ręki, a może jednak dotknął, każdy sędzia miał prawo to zagwizdać.

Mnie bardziej interesuje gol Pique, bo ogladaliśmy mecz w 4 i 3 z nas powiedziało że ze spalonego. Do gola Pique też są takie fajne youtubowe filmiki? ;]
Ostatnio zmieniony przez Marzec 2010-04-29, 13:17, w całości zmieniany 2 razy  

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2010-04-29, 13:14  

kończąc naszą przygodę koledzy pozwolę sobie na wyrażenie pewnej opinii.
jako że od zawsze uchodzę za antykibica to wyłuszczę o co chodzi.

nie potrafię się pogodzić z jedną rzeczą i największy żal mam do Laporty,otóż po nauczce z lat 2007-2008 należało zeszłego lata wzmocnić drużynę,tak wzmocnić bo tak funkcjonuje futbol od 100 lat że jeśli nie idziesz do przodu to się cofasz.
cofasz się też gdy kupujesz do najlepszej drużyny świata jakichś anonimowych kerrisonów czy henrique,bezsens straszny,podobnym błędem było dopłacanie do wymiany e2-ibra 48 baniek,każdy niezwiązany z Barceloną doszukiwał się w tej transakcji jakiegoś haczyka,zamienić porównywalnych napastników i wyrzucić 48 baniek za równolatków ?

graliśmy słabo przez cały dwumecz,ale zgadzam się zupełnie z krytyką gry zlatana,to co on grał ostatnio to dno,DNO !
nawet z xerez mając asystę i gola grał dno !
zadziwiające że nie mieliśmy nawet zmienników a Guardiola,który chyba za wcześnie uwierzył w swoją nieomylność cały sezon tłamsi takiego bojana a potem na ostatnie 30 minut półfinałowego boju wrzuca go do gry,podczas gdy wcześniej dawał mu po 5 minut,to był objaw desperacji i pewnie dosyć surowa ocena postawy szweda w tym meczu.

przed sezonem wiele mądrych,oglądających przez lata piłkę osób mówiło i pisało,kupmy 2,3 piłkarzy na poziomie pierwszego składu,nie jakichś kerrisonów a prawdziwych graczy ! gdybyśmy ich mieli to w tym sezonie mielibyśmy potrójną koronę
niestety zarząd znowu nie zareagował,nie wymusił na nim wzmocnień sam Guardiola i ten grzech zaniechania odbija się mu pewnie teraz czkawką.
ale on wiedział że tak się stanie,stąd było to przedmeczowe pompowanie balonika,to ewidentnie wynikało z braku pewności siebie,stanęliśmy na głowie i co ?
nie potrafiliśmy w 60 minut grając w przewadze strzelić gola.
strzeliliśmy ale za późno,graliśmy kiepsko (zasłużone ukłony w stronę mourinho i jego drużyny,zagrali kapitalnie,zresztą w 2005 jego chelsea na Camp Nou też przegrała jednym golem i tak to mniej więcej wyglądało jak wczoraj.to że ktoś uwielbia ofensywny futbol nie oznacza że ma klapki na oczach i nie potrafi docenić gry defensywnej rywala) i graliśmy bez pomysłu.

porażka jest wpisana w sport,zwłaszcza w piłkę,ale jedyny żal jaki mam to nie żal do losu,nie żal do sędziego to żal do Laporty i jego zarządu że znowu nie wykorzystaliśmy szansy,podobnie mam żal do Guardioli i najmniejszy do piłkarzy,xavi i messi nic nie grali,ale oni mają w nogach cały sezon,który musieli grać mecz w mecz bo zabrakło wartościowych zmienników.
najtrudniej jest gdy przegrywasz przez własne błędy.

historia oceni Laportę jako największego Prezydenta Barcelony w historii,jak opadnie kurz to zapewne postawimy mu zasłużony pomnik,ale ja nie mogę oprzeć się wrażeniu że przez te lata można było wygrać więcej,więcej !

dla mnie sezon się skończył,wątpię w to że wygramy mistrzostwo,wręcz jestem pewien że wygra je madryt dając nam kolejną nauczkę,mam nadzieję że nauczymy (My Barcelona,Klub,Zarząd,kibice i tak dalej ) się wyciągać z nich wnioski i przez to staniemy się silniejsi,teraz wszystko w rękach i głowie Rosella,bo wczorajsza porażka raczej uniemożliwi zwycięstwo komuś zza pleców Joana.

visca el Barca y visca Catalunya !

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Darek, Partyzant
mikaelus 

Piwa: 727/975
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2010-04-29, 13:24  

Marzec napisał/a:
to jest cholernie ciężka ocena dla sędziego, na powtórce ręki nie ma i teraz już wiemy, jesteśmy mądrzejsi bo widzimy z bliska, on tam na boisku tak nie miał, czy w związku z tym nie miał prawa się tu pomylić? centymetr może dwa dzielą piłke od ręki, a może jednak dotknął, każdy sędzia miał prawo to zagwizdać.

Widze, ze niektorzy ciagle maja problemy z rozumieniem przepisow gry w pilke nozna.

Zagranie reka jest odgwizdywane jako przewinienie TYLKO jesli bylo to zagranie ROZMYSLNE. Nie ma zadnych "dotkniec", ani "reki przy ciele" (co sie pojawilo w relacji chyba na VeB). Jesli Yaya robilby sobie pajacyki i pilka dotknela jego reki to tez nie ma przewinienia i gra toczy sie dalej.

Nie wiem czemu tak wiele osob nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy.

Sprawa jest jasna - ruchu do pilki nie bylo, Yaya wrecz uciekal z reka, wiec nie ma zadnej mowy o przewinieniu, nawet gdyby pilka przetoczyla mu sie po ramieniu.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2010-04-29, 13:35  

dywersant - powinien ją złapać i odrzucic bojanowi działając w ten sposób dla dobra widowisko/klubu/kibiców :P ;)
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2010-04-29, 13:38  

ręka to ręka przy ciele, przypadkowa, na strzelona, niechcący ale ręka i chuj. takie interpretacje przepisów też są. gwizdnął to gwizdnął nie pierwszy nie ostatni raz, ktoś sie pomylił czy nie pomylił na korzyść tych czy tamtych. koniec tematu.

tematem jest wprowadznie dla sędziego stoliczka z telewizorkiem.

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2010-04-29, 14:07  

Marzec ma swoje interpretacje, wiec dyskusja zbedna. Imo Toure popelnil jeszcze błąd kroków (tzn nie zrobił ich wcale)

waldos napisał/a:
przed sezonem wiele mądrych,oglądających przez lata piłkę osób mówiło i pisało,kupmy 2,3 piłkarzy na poziomie pierwszego składu,nie jakichś kerrisonów a prawdziwych graczy ! gdybyśmy ich mieli to w tym sezonie mielibyśmy potrójną koronę
niestety zarząd znowu nie zareagował,nie wymusił na nim wzmocnień sam Guardiola i ten grzech zaniechania odbija się mu pewnie teraz czkawką.

oczekuje odpowiedzi na następujące pytania:

1) czy trener jest odpowiedzialny również za przeprowadzone transfery ?
2) czy to Pep chciał Ibre ?
3) czy to Pep chciał Czygre
4) czy zarząd spełnił życzenia Pepa i wydał skromne 75 baniek na tych zawodników ?

o K9 i Henrique nie wspominam, bo te transfery są paranormalne wręcz, jedno jednak jest pewne. Zarząd wydał 75 baniek na 2 (dwóch ! ) zawodników, których chciał Pep bo miał taki feeling.

Ja naprawde nigdy nie pojme jak za porazke w tym dwumeczu pewna grupa (która zawsze jest na NIE) winić bedzie w głównej mierze Laporte, Txikiego i Zlatana. Po dwumeczu, z którego mogliśmy spokojnie to my awansować do finału, w którym (nie zwalam winy na nich) spokojnie można się przyczepić do 3 pomyłem sędziowskich na naszą niekorzyść.

Oczywiście wszystko już przegraliśmy, ogłośmy żałobe. Ta ekipa nie zasługuje na to by okazać jej w takim momencie wsparcie.

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2010-04-29, 14:15  

Marzec napisał/a:
ręka to ręka przy ciele, przypadkowa, na strzelona, niechcący ale ręka i ch**. takie interpretacje przepisów też są. gwizdnął to gwizdnął nie pierwszy nie ostatni raz, ktoś sie pomylił czy nie pomylił na korzyść tych czy tamtych. koniec tematu.

tematem jest wprowadznie dla sędziego stoliczka z telewizorkiem.

umiesz czytać ze zrozumieniem?

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2010-04-29, 14:17  

pytanie retoryczne, Marzec udowodni CI to swą odpowiedzią. :]

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-04-29, 14:32  

Dla niektórych ręka zawsze będzie ręką, bo nadal tkwią w podwórkowym postrzeganiu piłki nożnej i nie są w stanie pojąć, że czasem ręka może być traktowana jak każda inna część ciała.

Ręka to ręka bo tak i chooj.

PS. Mam pomysł - uyebać piłkarzom ręce powyżej łokci. Będzie spokój.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2010-04-29, 14:39  

Poziom marca na tym forum znamy. Lepiej ignorować.

Odnośnie ręki, to wśród czynników, zgodnie z którymi ocenia się celowość są m.in. ewentualny ruch do piłki, odległość (czy był czas na reakcję) i to, czy ręka jest ułożona naturalnie.
No cóż, gdyby sędzia nie oszukał, to Bojanowi nawet za 50 lat przypominano by tego gola. Ale niestety...

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2010-04-29, 15:53  

Green - Nie wiem czemu ale mam wrażenie jakbys pił m.in. do mnie z tymi "podniosłymi" postami :)
Ale przyznaje racje jednemu z kolegów, który napisał, że tą porażką piłkarze FCB pokazali, iż są tylko ludzmi. Każdy wymaga od Barcelony wielkich zwycięstw, cudów... Tak jak dziś niektórzy moi kumple i znajomi (ci z grupy typowych kibicowskich frustratów) gadali do mnie: Oooo Tomcio - gdzie Twoja wielka Barca? Dali dupy? Inter! Inter!... No cóż. Nie wdawałem się w dyskusje. Raz tylko kumpel wyjął szalik Interu (nie jest jego kibicem ale przyniósł go na złość) to wyrzuciłem mu go do śmietnika. Ale mimo wszystko mam zawsze szacunek do rywala mojego zespołu i do ich kibiców. Czekam na walke o mistrza i na nową edycję LM :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi