Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2010-04-23, 09:02
GRAN DERBI Real Madryt - FC Barcelona 0:2
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1013/1793

Wysłany: 2010-04-11, 01:19  

Jak donosi hiszpański dziennik La Razón oraz telewizja La Sexta, Prezydent Polski, Lech Kaczyński, zmarły tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, pragnął zobaczyć dzisiejsze spotkanie Realu Madryt i Barcelony z trybun Santiago Bernabéu, jednak odwołał swoje przybycie na madrycki stadion na 48 godzin przed rozpoczęciem meczu.

Polski Prezydent, znany z zamiłowania do sportu, chciał dopingować z trybun swojego rodaka, Jerzego Dudka.

Obecność na Bernabéu w czasie dzisiejszego klasku ligi hiszpańskiej zapowiedziało wielu znanych ludzi, także ze świata polityki. Pośród nich był Lech Kaczyński, który był zmuszony odwołać swój udział ze względu na obchody przypadającej na dziś 70. rocznicy mordu katyńskiego.

zrodlo: www.realmadryt.pl

Brawo !

Przepraszam ze nie na temat samego meczu ale musialem jakos mnie to ujelo .....
Postaw piwo autorowi tego posta

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2010-04-11, 01:26  

Pomysł z Alvesem w ataku akurat średnio udany, ale i tak absolutna miazga taktyczna Pepa. Jest trenerem z innego układu słonecznego. Pierwsza połowa dokładnie taka, jak się spodziewałem - jeden wielki klincz, spowodowany głównie takim a nie innym ustawieniem zasieków przez Pepa.

Brak słów, żeby opisać geniusz Xaviego - kolejne spotkanie na Bernabeu, które może zaliczyć do najlepszych w karierze. Kapitalni Valdes, Puyol, Pique, Busquets, Alves w drugiej połowie i idealnie ustawiający się na linii spalonego Messi, który mimo krótkiego krycia, ciągłego podwajania i fauli, mógł znowu ustrzelić hat-tricka.

Niesamowity pressing robili z przodu Pedro, Messi i w drugiej połowie bardziej wysunięty Xavi - chyba przy żadnym wyprowadzaniu piłki przez Real nie odpuścili dzikiego sprintu, czy to do Ikera, czy do będącego przy piłce obrońcy.

Poza tą setką Varta, kiedy fatalnie zaspał Milito, właściwie cały czas kontrolowaliśmy ten mecz.

Pep 4/4 z Realem. Wie ktoś, czy była wcześniej podobna seria czterech naszych zwycięstw z rzędu, bo nie chce mi się teraz sprawdzać?

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2010-04-11, 01:36  

Boberek napisał/a:

Ja również przepraszam, ale dla mnie to straszna bzdura. Kaczyński miał znikome pojęcie o sporcie, Dudek bez realnych szans na występ, wszystko to jednak jest niczym biorąc pod uwagę fakt, ze dziejszy termin wyjazdu na uroczystosci rocznicowe Katynia był w terminarzu prezydenta od dawna zarezerwowany.

Imo wymysły hiszpańskiej prasy są małym skandalem.

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2010-04-11, 01:37  

jeśli była, to baaaaardzo dawno temu. ogólnie to dziwny, nieładny mecz. wynik bardzo ciszy. xavi zmiażdżył.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

malutki69 

Piwa: 4/1
Wysłany: 2010-04-11, 01:49  

Fydlej napisał/a:
Pep 4/4 z Realem. Wie ktoś, czy była wcześniej podobna seria czterech naszych zwycięstw z rzędu, bo nie chce mi się teraz sprawdzać?

NIE

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2010-04-11, 01:51  

wspanialy gest na poczatku meczu, niezalezdnie od tego, czy chodzilo o Dudka czy nie. takie zachowanie po prostu cieszy moje serce.

z tego samego powodu ubolewam, ze nasi zawodnicy nie mieli symbolicznych czarnych opasek, w koncu Katalonia tak bardzo ceni Polaków...

co do meczu, powiem na ten moment tylko tyle:

MESSI !! ! VALDES !! ! XAVI !! ! PEDRO !! !

jest wielka szansa na wygranie ligi, mam nadzieje, ze jej nie zmarnujemy..

PS: Fydlej - oczywiscie nie byla, wygralismy 4 GD z rzedu pierwszy raz w historii, jak dotad wygrywalismy 3 razy 3 GD pod rzad, 4 nigdy. Real zas, w wiadomym okresie wygrywal najwiecej 6 GD pod rzad.

Boberek 

Piwa: 1013/1793

Wysłany: 2010-04-11, 02:05  

danji napisał/a:
Boberek napisał/a:

Ja również przepraszam, ale dla mnie to straszna bzdura. Kaczyński miał znikome pojęcie o sporcie, Dudek bez realnych szans na występ, wszystko to jednak jest niczym biorąc pod uwagę fakt, ze dziejszy termin wyjazdu na uroczystosci rocznicowe Katynia był w terminarzu prezydenta od dawna zarezerwowany.

Imo wymysły hiszpańskiej prasy są małym skandalem.

W moim poscie glownie chodzilo o sam gest (w ktorym pewnie Dudek mial jakies znaczenie)a nie do konca o news o Kaczynskim majacym ogladac GD. Anyway koniec dyskusji rozmywajacej temat meczowy wkleilem to tylko jako ciekawostke - co prawda smutna - odnosnie GD

Co do meczu nie bede sie zbytnio wypowiadal poki nie obejrze bo niestety bylem w pracy .
Ale coz zwyciestwo po takim dniu smakuje zupelnie wyjatkowo ...Twierdza SB padla i mam nadzieje ze padnie jeszcze raz podczas finalu LM .

Plus mnie osobiscie cieszy powiekszenie przewagi Messiego nad Igła w klasyfikacji pichichi oraz to ze Real pratkycznie sobie dzis nie pogral mam nadzieje ze gracze Valencii ogladali dokladnie ten mecz i juz wiedza jak zatrzymac Real .

PRZEWIELKI PEP! :zolwik2:

Dziekuje Dobranoc

kostig 
kostig

Wysłany: 2010-04-11, 09:15  

swietny emcz, konsekwencja taktyczna niezwykle skuteczna. Mysle ze Pep koncepcje mial ulozona juz dlugo przed GD a nie chcac ryzykowac ani Bojana ani Titiego w pierwszej ''11'' wystawienie ALvesa mialo sens. W razie /w/ niezmordowany Dani wspieral defensywe choc w ofensywie troche mnie widoczny jak na moje oko. Patrzac na pozniejsze zmiany (Iniesta za Maxwella) i pr[zesuniecie Alvesa do obrony a Puyola na elwa obrona mam wrazenie ze Pep opracowal ten konspekt taktyzny przed emczem do perfekcji. A propos Milito, ktos ma moze info o jakims prawdopodobnym urazie, bo byl moment grymasu na twarzy Gabiego po jednej akcji a ja szdczerze mowiac troszke niedokladnie ten moment widzialem i tejze zmiany na Rafe...

Visca el Barca, Visca Catalunya ... mandar al carajo Madrid

Carles 

Piwa: 537/92

Wysłany: 2010-04-11, 09:36  

Z Gabim wszystko w porządku, bedzie mógł grać w następnym meczu.
Więcej na blaugrana.pl

buli#1 
WueFista

Piwa: 430/214
Wysłany: 2010-04-11, 10:03  

Jedne z brzydszych GD jakie oglądałem ale grunt, że wygrane!! Zagraliśmy jak typowa włoska drużyna. Cieszy wynik i gra Xaviego, VV i Messiego.

Mamy ligę na wyciągnięcie ręki po tej wygranej. Nie zmarnujmy tego!! Czwarte z rzędu wygrane GD to coś absolutnie pięknego :)

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2010-04-11, 10:35  

Perfekcyjny mecz w wykonaniu Pepa. Zniwelował wszystkie nasze słabości taktyką. Zrezygnował z wrzutek, bo wiedział, że i tak nic nie przyniosą. Za to fajnie było widać, jak nasi gracze z przodu czekali tylko na jakieś zagranie na granicy spalonego. Zawsze ktoś był gotowy do sprintu i cudownego zagrania Xaviego. Kilka razy nam to wyszło, choć nie zawsze kończyło się to golem, a szkoda, bo mogło być jeszcze cudowniej. Ale głupi bym był, gdybym narzekał przy takim wyniku ;) Rewelacyjnie zagraliśmy też z tyłu, boki mierdek nie istniały w ogóle, a Ronaldo miał zawsze przy sobie przynajmniej 2 zawodników, a w pierwszej połowi Puyol i Alves go dosłownie zmiażdżyli. Jeżeli już dochodzili do jakiś sytuacji strzeleckich, to wyrastał zawsze przed nimi VV, świetny mecz w jego wykonaniu. Cieszy fakt, że mamy 3 równorzędnych środkowych obrońców i Pep może do woli ustawiać sobie obronę. Iniesta chyba powoli wraca do formy, choć wczoraj jego głównym zadaniem było przetrzymanie piłki a nie rozgrywanie jej. Jego zagranie tyłem do Keity palce lizać :)

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2010-04-11, 10:48  

Przewielki Pep \o/ Przewielka Barça \o/

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/232
Wysłany: 2010-04-11, 10:54  

Normalnie to cieszyłbym się jak poyebany, ale nie teraz. Nie mogę też patrzec na końcówkę sezonu w sposób megaoptymistyczny, co pewnie robiłbym gdyby nie wydarzenia wczorajszego dnia. Także spiąc poślady do ostatniej kolejki, bo liga sama się jeszcze nie wygrała.

Pep genialny wuefista z czwartej ligi, teraz ukazuje się nie tylko jako wielki motywator ale także jako wielki taktyk, cyborg jak Messi. Xavi nigdy nie będzie lepszy od Gutiego, szkoda bo wczoraj grał nieziemsko. Świetnie obrona, praktycznie tylko jedna setka dopuszczona, nie zakończona golem.
Valdes - absolutny top bramkarski. Facet zaimponował mi po strzale Ronaldo z ostrego kąta w drugiej połowie - widac wyciągnął wnioski z meczu z Lyonem, kiedy to Ronaldo uderzył w sposób identyczny, lewą nogą szukając luki między nogami bramkarza.
Cieszy również zwyżka formy Marqueza. Chyba od 105 minut nie zawalił gola :hmmm: Przyda się zwłaszcza w obliczu niewielkiego regresu u Milito.
Aha i chyba powinien byc karny na Messim ok. 15. minuty, co go Arbeloa zahaczył bliso linii końcowej boiska.

Teraz nie zesrac się na El Madrigal i Pizjuan. W sumie jak dobrze pójdzie to będzie można na Sevillę wystawic Henryego.

Byłbym zapomniał - Bernabeu to nasza Twierdza :D :D

malutki69 

Piwa: 4/1
Wysłany: 2010-04-11, 11:33  

mecz super pod wzgledem taktyki,choć gdy zobaczyłem skład Barcy to sie zdziwiłem,ale geniusz Pepa Wielki.był to mecz walki,bez wiekszych fajerwerków.Barca zagrała świetnie w obronie,nie pozwoliła rozpedzic sie Realowi,obie ekipy starały sie by rywal nie narzucił swojego stylu,posiadanie piłki to 60-40 dla Barcy,i juz po tym widac ze Real to nie Almeria gdzie ten stosunek jest o wiele wiekszy,dużo walki w środku pola,zawodnicy obu zespołów nie odstawiali nogi,lecz sedzia za bardzo chciał sie pokazac w tym spotkaniu.
VV kolejny świetny mecz,kilka świetnych obron i wyjsc,choc nie miał za wiele do roboty to jednak,wyłapał kilka trudnych piłek ,nie tylko VdV,ale równiez Ronaldo.Puyol-walczk,człowiek orkiestra,choc grał na prawej stronie to świetnie dyrygował obrona,Pique prawie bezbłednie w obronie,starał sie pomagac w rozprowadzaniu akcji Barcy i jak to bywa u niego miał swoja szanse na pokonanie Ikara,Millito od powrotu po kontuzji jego forma rośnie,kolejny dobry mecz,zszedł z boiska z grymasem bólu na twarzy,lecz mam nadzieje ze to nic poważnego,Maxwell- troche mnie irytował swoim zwalnianie akcji,mógł kilka razy zagrac szybciej a nie czekac na Xaviego-który pokazał swój geniusz,jego asysta to ''palce lizac",wszyscy wiedza jak ON GRA, to i to nie potrafia zablokowac jego zagran,Busquets gość załapał forme i takiego Sergio chce oglądac zawsze,Alves -zagrał na pozycji..hmm trudno ją określic tak jak zawsze w jego grze był wszędzie,kilka dobrych wrzutek(szkoda ze nie wykonczone),jego pomoc w odbiorze była nieodzowna,razem z Puyolem utrudnili gre Realu po swojej stronie,Keita na pierwszy rzut oka mało widyczny,lecz jego gra bez piłki i gra z klepki klasa sama w sobie,kilka wymuszonych błedów,Messi jego brameczka to cudo,kolejny super mecz w jego wykonaniu,choc miał na nogach hattrika(Ikar uratował Królewskich przed Manita ),to jednak jego postawa na boisku przysłoniła i odsuneła w cien Ronaldo.Messi pokazał jak sie gra dla zespołu,jak sie gra na środku,jak sie walczy na całym boisku,(mam nadzieje ze Ibra jak powróci to zacznie grac jak Messi),Pedro as z rekawa Pepa,miom zdaniem Ramos troche zlekceważył Pedro,co było błedem,może sie i plątał po boisku ale swoje zrobił i to jak pieknie pokonał Ikara,chłopak pokazał swoja szybkosc i pewnosc siebie,wielki plus za wczorajsza gre,Marquez zmienił Gabiego i ciśnienie mi podskoczyło,ale naszczescie tym razem Rafa był pewniejszy niz w ostatnich spotkaniach.Iniesta na jego wejscie czekałem,był potrzebny by Barca mogła przytrzymac piłke na dłuzej w koncówce meczu.
sedzia ? słabo sie zaprezentował,po pierwszej połowie miałem wrażenie ze mecz skonczy sie w bardzo okrojonych składach.
osobiscie właśnie miej wiecej spodziewałem sie takie meczu walki,choc wynik miło mnie zaskoczył ,liczyłem na remis.Obawiałem sie gry Realu,który w każdym meczu potrafi przyspieszyc i zdobyc kilka bramek z niczego,lecz wczoraj Barca i jej gra z tyłu skutecznie to im wybiła z głowy.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2010-04-11, 12:40  

Real może sobie kupić kolejnych galaktycznych za 250 baniek, a my bedziemy ich gwałcić wychowankami.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi