Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2010-04-13, 19:19
[dwumecz] Arsenal Londyn - FC BARCELONA 2:2 (W) 4:1 (D)
Autor Wiadomość
Cartmann 

Piwa: 455/267
Wysłany: 2010-03-25, 14:17  [dwumecz] Arsenal Londyn - FC BARCELONA 2:2 (W) 4:1 (D)

ARSENAL LONDYN vs FC BARCELONA

31.03.10 Arsenal Londyn vs FC Barcelona. Emirates Stadium
06.04.10 FC Barcelona vs Arsenal Londyn.Camp Nou

!ONI TEŻ TAM BĘDĄ!

ARSENAL LONDYN FC

Pełna nazwa - Arsenal Football Club
Przydomek - The Gunners (Kanonierzy)
Barwy - czerwono - białe
Data założenia - 1886 jako Dial Square
Adres - Holloway Islington, Londyn
Stadion - Emirates Stadium
Liczba miejsc - 60 355

Wikipedia
Oficjalna strona klubu

Sukcesy

13x Mistrz Anglii
10x Puchar Anglii
2x Puchar Ligi
12x Tarcza Dobroczynności/Wspólnoty
1x Puchar UEFA
1x Puchar Zdobywców Pucharów

Stroje

Sezon 2009/2010

Last 10 Home

Last 10 Away

Tabela Premier League

Najskuteczniejsi zawodnicy Arsenalu (Liga/CL)

1. CESC FABREGAS (15/3) - 18

2. ANDREY ARSHAVIN (9/2) - 11

3. NICKLAS BENDTNER (4/4) - 8

3. ROBIN Van PERSIE (7/1) - 8

Arbiter spotkania

Massimo Busacca

Massimo Busacca (ur. 6 lutego 1969 w Bellinzona) – szwajcarski sędzia piłkarski.

Arbitrem jest od 1 stycznia 1998 roku, jako sędzia międzynarodowy zadebiutował trzy lata później meczem: Irlandia Północna – Bułgaria. Sędziował również spotkanie Polska – Łotwa, w ramach eliminacji do ME (2004) (przegrana reprezentacji Polski 0:1 w Warszawie). Jest dyrektorem, mieszka w Monte Carasso, mówi pięcioma językami: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Poprzednie spotkanie obu drużyn

17.05.2006.Stade de France w Paryżu
FINAŁ LIGI MISTRZÓW!

Sędzia:
Terje Hauge

Składy:

Barcelona: Victor ValdĂŠs â� Oleguer (71.Belletti), Puyol, Marquez, van Bronckhorst â� Deco, Edmilson (46.Iniesta), van Bommel (61.Larsson) â� Giuly, Eto'o, Ronaldinho

Arsenal: Lehmann â� Eboue, K.TourĂŠ, Campbell, A.Cole â� Hleb (85.Reyes), FĂ bregas (74.Flamini), G.Silva, Ljungberg, Pirès (20.Almunia) â� Henry

Żółta kartka - Oleguer, Larsson â� Eboue, Henry
Czerwona Kartka - Lehmann (18. minuta â� faul taktyczny)

Strzelcy:

Campbell 36' 0:1

Eto'o 76'

Belletti 81'

Skrót spotkania

Powołani na mecz!

Arsenal Londyn:

FC BARCELONA:
Valdes, Pinto; Alves, Puyol, Milito, Marquez, Pique, Abidal, Maxwell; Xavi, Sergio Busquets, Keita, Toure, Jonathan dos Santos; Ibrahimovic, Messi, Henry, Pedro, Bojan, Jeffren.

Transmisja

Ostatnio zmieniony przez kuryl 2010-04-08, 09:42, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 20 piw(a):
Boraś, Mentor, ladyoviedo, Anik, mystique e, Ladia, chaos, Partyzant, Pietro, Yagi, stynka, zyly, formel, Kendzior, kuryl, fetko, Boberek, kuty, daro23, fanxtar
ladyoviedo 
Soleil...

Piwa: 70/58
Wysłany: 2010-03-25, 14:51  

Nie mamy Larssona :(
Kluczem będzie forma Messiego, to czy zagra Xavi (podobno on i Pique część treningu spędzili z grupą). Bez znaczenia nie pozostanie także mecz z Mallorcą, który łatwy nie będzie. Mimo wszystko wierzę, że wywieziemy co najmniej pozytywny wynik jakim byłby remis bramkowy.
Przechwałki się skończyły, teraz trzeba udowodnić wyższość na boisku.
Oby tylko nie doszło do sytuacji, w której Cesc, po strzeleniu gola da im awans...
Pep pokonal już taktyki Guusa ;) , Mou, Sir Fergusona, teraz Wenger(dopiero co zobaczyłam, że ma już 61 lat!) i jego Nibylandia.

Anik 

Piwa: 80/187
Wysłany: 2010-03-25, 15:00  

Wieść gminna z obozu Arsenalu niesie, iż na LM do składu ma powrócić Gallas, a za 2-3 tygodnie także Robin van Persie. Niestety w tym sezonie jestem na bakier ze statystykami w LM i nie wiem jak to wygląda odnośnie żółtych kartek. :/

Są jakieś zagrożenia na wykartkowanie na rewanż?

tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2010-03-25, 15:07  

Anik napisał/a:
Są jakieś zagrożenia na wykartkowanie na rewanż

bodajże Pique i Puyol

Cartmann 

Wysłany: 2010-03-25, 15:10  

robin, clichy i cesc maja po dwie zolte
za to w realu marcelo i xabi musza uwazac %)

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2010-03-25, 16:55  

na dzis po 2 kartki maja:

a) barcelona - pique,puyol
http://www.uefa.com/uefac...2872/index.html
http://www.uefa.com/uefac...3148/index.html

b) arsenal - clichy,cesc
http://www.uefa.com/uefac...0072/index.html
http://www.uefa.com/uefac...2975/index.html (ta jedna z meczow rundy wstepnej sie nie liczy)

obie druzyny nie graja ostro,chamsko,fauluja niezwykle rzadko,dlatego tez kartek nie bedzie duzo
http://www.uefa.com/uefac...tted/index.html

wsrod druzyn ,ktore graly w fazie pucharowej barcelona jest druga po sevilli w najmniejszej ilosci fauli. arsenal -5
fauli nie popelniaja duzo 12-13 srednio na mecz. w sumie w 8 meczach otrzymuja srednio 1,5 zoltej kartki na mecz
http://www.uefa.com/uefac...ards/index.html

wg innej statystyki zagra 1 z 3 druzyna wg najwiekszego posiadania pilki - odpowiednio 67 i 55 %
http://www.uefa.com/uefac...perc/index.html

Cartmann 

Wysłany: 2010-03-29, 13:34  

mała zapowiedź, przed środowym spotkaniem

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
Boberek 

Piwa: 1013/1793
Wysłany: 2010-03-29, 21:33  

Sila ofensywna Arsenalu jest dosc duza jak by nie patrzec (Fabregas,Arshavin,Bendtner)
ale juz defensywa ani tym bardziej bramkarz Almunia nie tworza wielkiego muru ktorego nie potrafilibysmy przebic ...wiec wydaje mi sie ze kluczem srodowego meczu i awansu do polfinalu to bedzie bramkowy remis np 2-2 lub nawet porazka jedna bramka 3-2 choc wciaz jestem zdania ze jesli przez 2/3 meczu bedziemy potafili grac szybko i kombinacyjnie to jest szansa na to ze Messi i Ibra cos trafia a wtedy bylaby szansa na odniesienie zwyciestwa...

Kluczem bedzie zneutralizowanie srodka pola Arsenalu i ograniczenie podan Fabregasa do napastnikow ....

Mam przeczucie ze pierwsza z dwoch najblizszych dla nas Twierdz zostanie zdobyta ....

Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2010-03-29, 22:36  

Zapowiadają się świetne mecze, dodatkowo przyprawione paroma podtekstami. Jeszcze niedawno cieszyłem się z losowania nam teoretycznie słabszych rywali, pewnie przez to że trochę desperacko pragnąłem sukcesów Barcelony. Po ostatnim sezonie ciśnienie trochę opadło, dość mam Stuttgartów, Celticów, Lyonu czy Schalke, chcę szlagierów! Nie mogę doczekać się tego dwumeczu. Miło by było ugrać na wyjeździe coś więcej, niż tradycyjne 1-1.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2010-03-29, 22:37  

Mam nadzieję, że Arsenal zmusi nas do szybszej gry i zobaczymy niezły mecz. Arsenal w tym sezonie nie wygrał ważnego meczu i niech tak pozostanie.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2010-03-29, 23:32  

Trzeba będzie bardzo uważać na skrzydła Kanonierów, bo tam na pewno będą starali się hulać Clichy i Sagna. Taki as jak Bendtner powinien być gładko powstrzymany przez naszych stoperów. Nie obawiałbym się też dryblerów jak Arszawin czy Nasri w akcjach indywidualnych, natomiast przy próbach szybkiej klepki są w stanie wymanewrować naszą obronę. Szczególnie w okolicach 16tki i parę metrów przed, skąd to potrafią przepięknie przymierzyć i znaleźć drogę do bramki. Oczywiście kontry przeprowadzane przez Arsenal będą zabójcze, więc szanowanie piłki w środku to podstawa (dobrze, że wraca Xavi).
Nasze szanse upatruję naturalnie w formacji obronnej Arsenalu. Campbell powinien obawiać się wkręcenia w murawę przez Messiego, a jeżeli będzie chciał uniknąć takiej kompromitacji, to na pewno będzie faulował, więc kartki/karne/rzuty wolne w okolicach pola karnego mogą stanowić dla nas okazje bramkowe. Drugi prawdopodny stoper w tym meczu, Vermaelen, również daje się łatwo sprowokować. O Almunii nie trzeba dużo pisać, bo wiemy, na co go stać. Może nie wytrzyma wagi spotkania i podaruje nam jakąś brameczkę? ;) Nasza siła to również świetnie spisujący się Valdes, który ostatnio doskonale wyłapuje dośrodkowania ze skrzydeł, będące przecież jedną z broni w arsenale Kanonierów ;]
Do tego dochodzi jeszcze presja. Kanonierzy w tym sezonie wyraźnie sobie z nią nie radzą w pojedynkach z najlepszymi PL. W naszym obozie genialne zdejmuje ją z zawodników Pep i w ważnych meczach nasi zawodnicy potrafią sobie z nią poradzić. Ponadto Arsenal czuje głód zwycięstw, ale mam nadzieję, że Barcelona pozwoli Londyńczykom obejść się wyłącznie smakiem.
Czego sobie i Wam życzę.

:cule: :cule: :cule:

mroo 

Piwa: 738/716
Wysłany: 2010-03-30, 00:51  

ja tam hurra optymista nie jestem patrzac na nasze ostatnie spotkania, bedzie ciezki mecz i mam nadzieje, ze strzelimy wiecej ;)

(chyba, ze od srody rozpoczynamy nowy mikrocykl, i jedziemy ze wszystkimi)

zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2010-03-30, 07:53  

Ja jestem umiarkowanym optymista przed meczem w Londynie. Uwazam podobnie jak Ałwis, zagranie na 0 z tyłu to połowa zwycięstwa, więc niech tak po prostu będzie. Nie musi być łatwo, Arsenal też manity potrafi robić (vide Porto :lol: ). Wynik 0:1 byłby najlepszym możliwym

Ibra ofkors :zolwik2: :)

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2010-03-30, 09:15  

0:2 byłby chyba lepszy

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
formel
Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2010-03-30, 10:08  

nie, bo wtedy nie wiadomo by było kto strzelił decydującą bramkę

przy grze arsenalu mamy imho pole do popisu. Przy dobrej grze zlatana, messiego czy xaviego jestesmy w stanie im nastukać, takze kluczową sprawą bedzie skutecznosc. Bardzo dobrze ze mamy gabiego czy vv w takiej formie, co sprawia ze mozna czuc sie bezpieczniej. Osobiscie obastawiam wynika w stylu 1:2, ale manity nie wykluczam :D Oby do przodu.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Lemes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi