Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2010-03-28, 16:53
FC Barcelona - Valencia CF 3:0
Autor Wiadomość
fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-03-14, 21:23  

Dodo napisał/a:
Formy wciąż nie widać

Nie mów Dodo że tak tej formy nie widać, bo kilka akcji było na haj lewelu i to niekoniecznie za sprawą Leo.

Mikal 

Piwa: 85/79
Wysłany: 2010-03-14, 21:24  

Uff. Na szczęście się spełniło to, na co liczyłem:
Cytat:
Liczę, że formę z meczu z Almerią utrzyma Messi, mam też nadzieję, w końcu zagramy na zero z tyłu, a połączenie tych dwóch rzeczy da nam wygraną

Pierwsza połowa koszmarna. Słaba gra w pomocy i zaskakujące ustawienie w ataku, gdzie chyba nikt nie grał tam, gdzie czuje się najlepiej, spowodowały, że to Valencia przeważała.

W drugiej części naprawdę sporo dało wejście Henry'ego. To już była zupełnie inna gra, zaczęliśmy dochodzić do sytuacji podbramkowych, chociaż wzorem poprzednich meczów w głupi sposób je marnowaliśmy. Mogło się to zemścić, ale popisał się Valdes, kto wie jakby się to potoczyło, gdyby nie wybronił sytuacji z Vidicem.

Dalej nasza gra jest daleka od ideału, ale cieszą trzy punkty zdobyte z bądź co bądź trzecią drużyną ligi.

Wersja skrócona:
Messi :ok:
Valdes :ok:
Henry :ok:
Pomoc :do bani:
Liniowy :do bani:

Wersja jeszcze bardziej skrócona:
Wynik :ok:
Gra :nonono:
08.11.2008 Barcelona - Valladolid 6:0
24.01.2009 Barcelona - Numancia 4:1
29.11.2009 Barcelona - Real Madrid 1:0
06.02.2010 Barcelona - Getafe 2:1
Ostatnio zmieniony przez Mikal 2010-03-14, 21:29, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/232
Wysłany: 2010-03-14, 21:26  

Pierwsza połowa tragedia, mnóstwo klepania wszerz boiska bez jakiejkolwiek zdobyczy w postaci terenu lub sztandaru przeciwnika. Valencia z kolei mądrze się broniła i całkiem groźnie kontrowała, przez to ta częśc meczu nie należała do najspokojniejszych.
Druga o wiele lepsza, ale Valencia też mocno obniżyła loty. Gol ewidentnie podciął Nietoperzom skrzydła, reszta meczu to praktycznie formalnośc.

Trampkowe wyróżnienia:
-Messi :brawo: :brawo: :brawo:
-Henry - nie padaczył, do tego asysta, dziś wyjątkowo na plus :ok:
-Valdes - zatrzymał Zigicia
-Pique - pewnie w obronie, fajnie się wadził z Zigiciem pod koniec spotkania

Poza tym:
-Busquets - nie potrafię tego gościa ogarnąc, dlatego tradycyjnie dostaje ode mnie mocną siódemkę w skali 7 - 7
-Pedro, Bojan :olaboga:

Ogólnie ten mecz pokazał iż nie tylko koszmarna forma Zlatana powoduje tak dużą indolencję w ataku FCB. Problem leży o wiele głębiej, w drugiej linii. Bojan, mający swoją ruchliwością i przebojowością rozdzierac obronę rywali kompletnie się nie sprawdził. Nie chcę się nad nim znęcac, ale Zlatana szybko on nie wygryzie.

Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2010-03-14, 21:38  

fanxtar napisał/a:
Dodo napisał/a:
Formy wciąż nie widać

Nie mów Dodo że tak tej formy nie widać, bo kilka akcji było na haj lewelu i to niekoniecznie za sprawą Leo.

Było, ale głównie kiedy Valencia grała w 10, a już na pewno nie w pierwszej połowie. Pierwsze 45 minut, kiedy wynik był otwarty, a my powinniśmy przycisnąć, były najkrócej mówiąc słabe. Zobaczymy ze Stuttgartem.

Marzec 

Piwa: 159/163

Wysłany: 2010-03-14, 21:43  

to już 6 (z czego 4 90 minut) mecz milito w samej lidze, 6 dobry albo i bardzo dobry , powrócił naprawde wielce :zolwik2:

aha, henry miał 2 asysty a nie 1, nie odbierać krolowi co krolewskie ;]

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2010-03-14, 21:53  

ja wierzyłem w Gabiego przez cały czas, i niejednokrotnie to powtarzałem, jak już niektórzy go sprzedawać chcieli, bo miał komplikacje w rehabilitacji :]

a co do meczu: Messi :konik:

wiecej nie trzeba :) widzialem tylko 2 połowe, i sadzac po komentarzach, duzo nie straciłem :) niemniej postawa naszych w drugiej czesci spotkania mogła cieszyć.

Cytat:
Ogólnie ten mecz pokazał iż nie tylko koszmarna forma Zlatana powoduje tak dużą indolencję w ataku FCB. Problem leży o wiele głębiej, w drugiej linii.

to już ktorys mecz z rzedu, ktory pokazał problem w drugiej linii.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2010-03-14, 22:01  

a ja mysle ze to w pewnej mierze kwestia kombinowania pepa. zespol stracil automatyzm w grze

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2010-03-14, 22:12  

a to swoja droga Baix, sluszna uwaga.

ale nie powiesz, ze to, co aktualnie prezentuja Iniesta i Xavi mozna nazwac dobra gra :) taka, do ktorej przyzwyczaili oczywiscie, oceniamy kazdego pilkarza wzgledem pewnego poziomu jaki soba prezentuje. jasne, ze o spadku formy mozna teraz napisac w przypadku niemal kazdego naszego pilkarza, ale to tez kwestia wdrozonego calorocznego programu treningowego i wydolnosciowego, widac jednak w ostatnim czasie progres i mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze wydolnosciowo nasi wygladaja coraz lepiej znowu :) bylo to szczegolnie widoczne podczas 2 polowy dzisiaj, 1 nie ogladalem, wiec nie oceniam.

co do srodka pola jeszcze, nikomu nie trzeba tlumaczyc, jak duzo zalezy w naszej grze od postawy andresa i xaviego, wiec ich spadkowa forma jest szczegolnie widoczna w odniesieniu do jakosci gry prezentowanej przez Barcelone.

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2010-03-14, 22:14  

Najważniejsze w tym meczu jest to, że potrafiliśmy zagrać momentami o jedno tempo szybciej. Gra pomocy wygląda słabo, ale trzeba liczyć na to, że powrót Keity to zmieni. Świetny Messi i Valdes. Kto wie jak bez jego świetnej interwencji zakończyłby się ten mecz.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2010-03-14, 22:15  

Chciałbym tylko, żebyście nie wieszali psów na Bojanie za ten mecz, bo skrzydło to nie jest jego pozycja. Ktoś pisał, że długo Ibry nie wygryzie, ale ciekawe jakby wyglądała gra Zlatana na skrzydle. Wolę nie myśleć :lol: Na pewno Bojan na środku prezentowałby sie lepiej, co niestety nie zmienia faktu, że dziś mu nie szło.
Henry dzisiaj bardzo mnie zadziwił. Rozbrat z grą w podstawowej 11 może wyszedł mu na dobre i znów czuje głód gry i bramek?
Zdecydowanie najsłabsze formacja to środek, ale ten temat wałkowany jest już od dawna i nic nowego nie można napisać. Mam nadzieję, że Pep tchnie nowego ducha w naszych skrzatów w środku i zaczną grać na swoim poziomie.
W obronie wszyscy zagrali bardzo dobrze, oprócz Maxwella, którego Hernandez objeżdżal w 1 połowie niemiłosiernie. W ataku trochę lepiej, ale do Daniego mu daleko, choc Brazylijczyk również bez szału.
Podsumowując, dobrze, że to Zigic wyszedł sam na sam, a nie Villa :D Dobrze, że Villa w ogóle nie wyszedł, bo mogło być różnie. A tak jest bardzo dobrze. 3:0 z Valencią mało kto się spodziewał, a na pewno nie ja. Mam nadzieję, że taki sam wynik padnie w środę :ok:

Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2010-03-14, 22:42  

chaos napisał/a:
Chciałbym tylko, żebyście nie wieszali psów na Bojanie za ten mecz, bo skrzydło to nie jest jego pozycja. Ktoś pisał, że długo Ibry nie wygryzie, ale ciekawe jakby wyglądała gra Zlatana na skrzydle. Wolę nie myśleć

W rundzie jesiennej często cofał się i schodził na boki, wyglądało to mniej więcej tak:

I mam nadzieję, że ze Stuttgartem wrócimy do taktyki z pierwszej połowy sezonu. Zlatan przyklejony do środkowych obrońców i odgrywający jedynie do tyłu, zwłaszcza w takiej formie, nie przynosi pożądanych rezultatów. Powrót do roli trochę takiego 'wolnego elektronu', częstszych kontaktów z piłką mógłby przynieść więcej korzyści. Zwłaszcza, że wcześniej brakowało do takiego ustawienia skrzydłowego z nawykiem schodzenia na szpicę, kiedy Zlatan się cofał albo schodził na bok. Henry nie mógł błysnąć w lepszym momencie.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2010-03-14, 23:10  

Są i kompilacje :D Kreatywności nie można odmówić, jak i przeglądu pola, to fakt. Jednak sporo tych akcji to były kontry, a nie atak pozycyjny, więc wymienność pozycji jest naturalna. Co najlepsze, chyba żadne jego zagrania w tym filmiku nie przyniosło gola, więc dobór trochę nie teges :D Generalnie podobały mi sie te zagrania, które chciałeś zaprezentować i chciałbym oglądać Ibrę tylko w takim wydaniu, ale też nie skreślajmy Bojana, bo będzie z niego pożytek.

Baqu 
capo di tutti capi

Piwa: 43/30
Wysłany: 2010-03-15, 00:02  

ma ktos fotke napisu Messiego na koszulce ?

- - - -

@Tony mi podesłał na maila :)

> > > > > > http://baqu.blogspot.com < < < < < <

Just have a little faith

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-03-15, 00:33  

Aaaaa byłbym zapomniał. Spójrzcie sobie na 52. minutę wczorajszego spotkania. KONTRA! Najprawdziwszy z prawdziwych kontrataków, jakich nie powstydziłby się Portsmouth, St. Etienne czy Freiburg. Jak Boga kocham - pierwszy raz w tym sezonie widziałem tak klasycznie rozegraną kontrę w wykonaniu naszych ulubieńców. Szkoda że nie padła z tego bramka, bo bym chyba zwariował.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2010-03-15, 19:20  

Miało być, że bez Zlatana miażdżymy trzeci zespół ligi 3-0 a wychodzi na to, że to nie wina Szweda że pomoc gra słabo. Xavi był wczoraj wolny jak żółw, Iniesta zagubiony jakiś i mało 'robił' gry (w pierwszej połowie chyba mu się pomyliło bo zbiegał często do lewej strony gdzie przeszkadzał) no i Busquets, który wprawdzie ostatnio nie popełnia jakiś strasznych błędów, ale też ma mały wpływ na naszą grę. Cała trójka za mało wspiera atak i stąd nasze ostatnie słabsze mecze.

Ciekawe czy to samowolka Tito, ze zmiany dokonał juz w przerwie, bo Pep pewnie jeszcze troche szalejącego na skrzydle Bojana trochę potrzymal.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi