Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1% podatku
Autor Wiadomość
Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2010-02-17, 21:41  1% podatku

Z PITu rozliczamy się do 30 kwietnia 2010roku, a przy tym mamy możliwość zabrania trochę kasy Państwu i przekazania jej na rzecz organizacji bądź osób, które tej kasy potrzebują. Dlatego też zakładam ten temat, by przypomnieć, a jednocześnie zrobić z tego mały skoroszyt organizacji/osób, którym możemy pomóc. Ludzie wciąż zapominają o tym 1%, a przecież to nie boli wpisać w odpowiednią rubrykę numeru KRSu, nazwy organizacji etc.

Poniżej zamieszczam info na temat 1%. Zwracam od razu uwagę, że tylko przy rozliczeniu osobistym możemy oddać ten 1%, firma z podatku, który za nas płaci nie może tego zrobić.

Kto może przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego
->podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
->podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
->podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
->podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

KROK 1 - należy wybrać Organizację Pożytku Publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku

Lista organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku, a więc:
->posiadających status opp na dzień 30 listopada 2008 r.,
->nie prowadzących działalności gospodarczej, polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami,

została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej MONITOR POLSKI z dnia 20 marca 2008 r. (Nr 23, Poz. 233) jako załącznik do Obwieszczenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 marca 2008 r. zmieniającego obwieszczenie w sprawie wykazu organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada 2007 r.

KROK 2 - należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT - 38.

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel), w rubryce Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem.

Urząd Skarbowy przekaże następnie łączną kwotę, którą podatnicy przekazali danej organizacji, na jej konto.

Dodatkowe informacje:
->1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie.
->W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień
->Podatnik nie może podzielić swojego 1% na kilka organizacji
->Złożenie rozliczenia w terminie wcześniejszym niż 30 kwietnia nie przyspiesza udzielenia pomocy wybranej przez nas OPP

Ja swoje rozliczenie już złożyłam, organizację dawno, bo dwa lata temu, już wybrałam, ale zachęcam was również aby to uczynić, ponieważ jak już mówiłam, wypełnienie paru linijek naprawdę nie boli, a może komuś pomóc.

Temat ten również ma służyć za miejsce, w którym, jeśli ktoś takowe ma, można zostawić ogłoszenia na temat organizacji, które polecacie bądź chcecie zachęcić jak największą ilość ludzi do złożenia 1%.

Pozdrawiam
Ladia
Postaw piwo autorowi tego posta

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2010-02-18, 09:09  

pierd.... podatki.

Ladia 

Wysłany: 2010-02-18, 14:45  

pierd.....podatki i dać potrzebującym, tak powinieneś rzec dziki

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2010-02-18, 16:34  

pierd... potrzebujących.

jak będę mógł utrzymać siebie i swoją rodzinę, gdy będę mógł spełniać swoje pragnienia i realizować swoje plany to później będę mógł też przeznaczyć jakąś kwotę na kogoś lub coś co uznam za stosowne. póki co wymuszanie podatku na moim "zarobkach" (śmieszność) ... albo na zarobach kogoś, kto zgarnia xtysięcy (z czego 40% z xtysięcy zbiera państwo) to kradzież. jawna!

a więc pierd... podatki.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-02-18, 19:14  

Miej tylko nadzieję, że ty nigdy nie znajdziesz się w potrzebie...

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2010-02-18, 19:16  

na dobrą sprawę to państwo kradnie 50 % (biorąc pod uwagę VAT, akcyzy etc.) zarobków przeciętnego, uczciwego obywatela, więc JP na 100% :]

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2010-02-18, 21:00  

Cytat:
Miej tylko nadzieję, że ty nigdy nie znajdziesz się w potrzebie...

Ta... A później telewizornia nadaje reportaż z cyklu "Pracownicy MOPS w Paryżu"

Ladia 

Wysłany: 2010-02-18, 22:00  

Miałam coś napisać, ale ręce mi opadły. Może później jak postaram się ogarnąć pare głupot, które tu już zdążyłam przeczytać

mystique e 
musique e

Piwa: 761/540
Wysłany: 2010-02-19, 13:33  

dziki napisał/a:
pierd... potrzebujących.

jak będę mógł utrzymać siebie i swoją rodzinę, gdy będę mógł spełniać swoje pragnienia i realizować swoje plany to później będę mógł też przeznaczyć jakąś kwotę na kogoś lub coś co uznam za stosowne. póki co wymuszanie podatku na moim "zarobkach" (śmieszność) ... albo na zarobach kogoś, kto zgarnia xtysięcy (z czego 40% z xtysięcy zbiera państwo) to kradzież. jawna!

a więc pierd... podatki.

więc taki z Ciebie hejter systemu i państwa, że Twoją decyzją jest wzbogacenie go o 1% Twojego podatku, dobrze zrozumiałem? :)

a teraz słów kilka ode mnie ws. mojego brata ciotecznego:

Zaczęliśmy rozliczanie się z naszym ukochanym US. Od Jakiegoś czasu daje nam on możliwość zadecydowania o tym, na co przeznaczymy 1% naszego podatku.
Część z nas nie ma konkretnego adresata jednoprocentowej pomocy, stąd moja gorąca prośba kierowana do Was.

Jeśli macie wspomagać nie do końca jasne i konkretne inicjatywy w stylu 1% na Ratowanie Lodowców W Zach. Sierra Leone, Odnowienie Populacji Wiewiórek Szablozębnych W b. Woj. Piotrkowskim lub Inicjatywę Na Rzecz Uwolnienia Krasnali Ogrodowych, być może warto byłoby rozważyć pomoc dla mojego brata ciotecznego, którego koszty leczenia i rehabilitacji znacznie przekraczają możliwości naszej rodziny.

Mimo wirusowego zapalenia mózgu, kłopotów z poruszaniem się, Adaś NADAL ma duże szanse samodzielnie chodzić. By to umożliwić, przede wszystkim ważne jest zachowanie ciągłości dotychczasowej rehabilitacji...
CAŁOŚĆ wpłaconych przez nas środków będzie przeznaczona dla Adasia.

Szczegóły na poniższej ulotce.
Wraz z Adasiem, Ciocią i całą moją rodziną, będziemy niezwykle wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Proszę Was również - jeśli to możliwe - o przekazanie powyższej treści Waszym znajomym. Codziennie na licznych forach.stronach popieramy niezliczone inicjatywy (np. FB: http://www.facebook.com/e...74623820&ref=mf ), pokażmy, że w takiej sprawie również możemy się zmobilizować.
Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam!

peace,
mystique_e

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ladia
Ladia 

Wysłany: 2010-02-19, 13:49  

Dziki przestań pierd****** zepnij dupę i pomóż, chociażby właśnie Adasiowi

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2010-02-19, 14:23  

niestety idea przekazywania organizacjom zostala wypaczona. w tej chwili masa ludzi przekazuje kase wlasnie 'na adasia' (noł ofens) czyli zamiast przekazywac organizacjom ktore rozdzielaja pieniadze potrzebujacym, a niepotrafiacym czy niemogacym w zaden sposob zorganizowac sobie pomocy, przekazuje sie je osobom, rodzinom najlepszym marketingowo. troche to straszne bo nie dosc ze organizacje walcza miedzy soba o pieniadze to jeszcze poszczegolne osoby walcza w obrebie organizacji dzieki indywidualnym kontom czy dopiskom

Ladia 

Wysłany: 2010-02-19, 14:25  

Baixinho powiedz mi, przekazujesz co roku na jakąś organizację swój 1%?

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2010-02-19, 14:29  

oczywiscie, co nie znaczy ze forma, szczegolnie wszedobylskie reklamy mi sie podobaja. to powinno byc ukrocone

Ruda 

Piwa: 294/91
Wysłany: 2010-02-19, 14:31  

http://www.otoz.pl/1procent-na-zwierzeta.html

mój 1% pójdzie tutaj

The earth without art is just "eh"

mystique e 
musique e

Piwa: 761/540
Wysłany: 2010-02-19, 14:32  

baixinho napisał/a:
niestety idea przekazywania organizacjom zostala wypaczona. w tej chwili masa ludzi przekazuje kase wlasnie 'na adasia' (noł ofens) czyli zamiast przekazywac organizacjom ktore rozdzielaja pieniadze potrzebujacym, a niepotrafiacym czy niemogacym w zaden sposob zorganizowac sobie pomocy, przekazuje sie je osobom, rodzinom najlepszym marketingowo. troche to straszne bo nie dosc ze organizacje walcza miedzy soba o pieniadze to jeszcze poszczegolne osoby walcza w obrebie organizacji dzieki indywidualnym kontom czy dopiskom

W wypadku mojego Adasia, konto należy do organizacji, dopisek sprawia, że całość idzie dla niego. czemu zatem organizacja? Im więcej jest wpłat na Adama, czy jego niepełnosprawnych kolegów, tym więcej wszelkiego rodzaju 'bonusów' dostaje potem ta organizacja na dalszą działalność (w tym finansowanie rehabilitacji dzieciaków). Ergo, wpłacając ten procencik na Adasia, pomagasz mu podwójnie, pomagasz też innym porażonym dzieciakom.

Nie wiem, jak jest w wypadku innych opcji, chyba naturalne, że tą sytuację znam perfect, bo to brat cioteczny. Sam - przyznaję się bez bicia - z maila, czy skrzynki na nk etc. podobne rzeczy kasuję automatycznie (oszustów nie brakuje, i nie chodzi tym razem o bobinho - przyp. e), chyba że przesyła mi to ktoś znajomy.

Odpowiedz do tematu