Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Yo me voy, felicidades
Van Gaal do dziennikarzy
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ME 2012
Autor Wiadomość
kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2012-07-02, 11:13  

gregori napisał/a:
Po kilkadziesiąt celnych podań w każdym meczu i zero strat piłki. Od początku pisałem, że to nie Xavi jest problemem, tylko taktyka trenera. Można pisać, że Hiszpania nic nie pokazała do finału, ale w takim razie, jak się w nim znalazła?

Łał. Super. Mozg druzyny pokazal kilkadziesiat celnych podan, pewnie kazde na kilka metrow. Niesamowite. Do finalu Xavi mial zero asyst i zero goli, Pirlo w tym samym czasie gol i dwie asysty. Nie wspominajac juz o samej grze tych dwoch panow.

Taktyka była problemem? To tez ciekawe, bo w obu meczach z Włochami Hiszpania zagrała tą samą jedenastką.
Postaw piwo autorowi tego posta

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2012-07-02, 11:36  

otwierajace podanie(najczesciej tutaj pojawia sie asysta) musi poprzedzić najpierw wyjscie zawodnika, tak jak wczoraj to zrobil alba, czy torres z mata w tej samej sytuacji, czy torres wychodzacy do pilki w jednym z meczow(nie pamietam ktorym), w ktorym zmarnowal kilka sytuacji.
pirlo mial ta przewage, ze mial cassano, balotelliego i di natale, ktorzy nieustannie takie wyjscia notowali.

wiec faktem jest, ze xavi cierpial głownie przez taktyke. oczywiscie pirlo rozegral lepszy turniej, zwlaszcza, ze to genialny zawodnik, ale xavi to ofiara taktyki, nawet jesli nie byl w najwyzszej formie.

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2012-07-02, 11:49  

Marzec napisał/a:
mikaelus napisał/a:
Oczywiście - przewielki Pedro :D

wiem wiem, tylko że on jest juz po 5 sezonach a nie po 4 :P

strach pomyślec jak to bedzie u nich wygladac jak pograja tyle lat co np. maldini :D

Meczów mają tyle samo, a Pedro w tym pierwszym sezonie to zagrał tylko w 2 meczach, więc się nie liczy :P

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

mikaelus 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2012-07-02, 12:10  

kieła napisał/a:

Taktyka była problemem? To tez ciekawe, bo w obu meczach z Włochami Hiszpania zagrała tą samą jedenastką.

Serio, wow. No i popatrz, pierwszy mecz skończył się wynikiem 1-1 a drugi 4-0.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2012-07-02, 12:53  

Serio? Wow. To chyba dowodzi tego, ze to nie taktyka była problemem?

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-07-02, 13:03  

Jedenastka była ta sama, ale taktyka inna. W pierwszym meczu zaczęli spokojnie, bo tak się gra pierwsze mecze. W ostatnim nie było już na co czekać. Swoje znaczenie miała też gra Włochów. W pierwszym meczu zagrali bardzo ostrożnie, bali się Hiszpanów. Po półfinale z Niemcami chyba uwierzyli, że są dobrzy, zagrali otwarty mecz i zostali zmasakrowani.

Włosi nie pokazali nic wielkiego, poza meczem z Niemcami. Z Chorwacją prawie przegrali, z Irlandią wygrywali wszyscy, a niezbyt mocna Anglia dotrwała aż do karnych. Niemcy zagrali tragicznie w obronie, a po stracie goli rzucili się do ataku i Pirlo miał bardzo dużo miejsca.

Hiszpanie rozbili Irlandię, wygrali z Chorwacją , bardzo łatwo pokonali Francję i męczyli się z bardzo dobrą Portugalią. Nie wiem w czym Włosi byli lepsi. Do tego w finale duży błąd popełnił ich trener. Nie powinien robić wszystkich zmian do 60 minuty, bo kontuzje się zdarzają. Sama gra w 10 też nie jest wytłumaczeniem, Chelsea grała tak na CN przez większość meczu, ale w niczym im to nie przeszkodziło.

tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2012-07-02, 13:59  

kieła napisał/a:
Serio? Wow. To chyba dowodzi tego, ze to nie taktyka była problemem?

haha wlasnie sam sobie zaprzeczyles :D

taktyka byla problemem i wczoraj hiszpania zagrala zupelnie inaczej, choc ta sama jedenstaka.
wiem, ze dla niektorych moze to byc nie do pomyslenia :lol:

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
wakabayashi, mikaelus
trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-07-02, 15:59  

gregori napisał/a:
hej hej, gdzie ci fani Pirlo i włoskiej reprezentacji? Wymarli czy co?

Wiedziałem, że tak będzie, wystarczył jeden słabszy mecz i już możemy jechać z Pirlo i całą reprezentacją.

gregori napisał/a:
Włosi nie pokazali nic wielkiego, poza meczem z Niemcami. Z Chorwacją prawie przegrali, z Irlandią wygrywali wszyscy, a niezbyt mocna Anglia dotrwała aż do karnych. Niemcy zagrali tragicznie w obronie, a po stracie goli rzucili się do ataku i Pirlo miał bardzo dużo miejsca.

Z Chorwacją prawie przegrali - widzę, że humor dalej się Ciebie trzyma. Włosi dominowali przez ponad godzinę gry, potem trochę spuchli, mimo wszystko i tak mieli więcej dobrych sytuacji, ale ok, niech będzie - prawie przegrali po meczu, w którym byli lepsi, częściej atakowali i byli bliżej strzelenia drugiego gola. Hiszpanie też prawie przegrali z Chorwacją bo jakiś drewniak z 5 m trafił w Casillasa - fajna teoria, nieprawdaż?
Anglii nie chce mi się komentować, sam fakt że dotrwali do karnych jest niezbyt smaczny, w futbolu tak to czasem jest że drużyna o kilka klas lepsza nie zawsze wygrywa czego przykładem jest np. półfinał z Chelsea.
Niemcy wiadomo - tragedia w obronie a potem dywan dla Pirlo i spółki.

Hiszpanie zagrali zajebisty finał i tego że byli lepsi nikt im nie odbierze. Ja osobiście nie mam z tym żadnych problemów, nie mogę jednak patrzeć na wynik, gdyż dla mnie jest krzywdzący, oni nie zasłużyli na wygraną, ale na 4-0 także nie. Nie godzę się z tym i przez to mam niesmak mimo że to Hiszpania zwyciężyła. Mimo wszystko cieszę się z postawy jednych jak i drugich, zwłaszcza tych przegranych, bo pozamykali japy wielu hejterom, choć jak widać nie wszystkich, zwłaszcza tych od teorii Xavi>>>>>>>>>>>Pirlo, ale wszystkiego mieć nie można, co pokazał wczorajszy finał. Ja nie mam się czego wstydzić, wy także, więc chyba problemu żadnego w tej kwestii nie ma.

gregori 

Wysłany: 2012-07-02, 17:08  

Jasne, że nie zasłużyli na 4-0, jakby sędzia nie był ślepy i dał karnego, to byłaby manita jak się patrzy :) Jakby drewniak strzelił wtedy gola Hiszpanii to pewnie byłoby 1-1 i Włosi nie wyszliby z grupy.

Co do tego, że wystarczył jeden słabszy mecz i można jechać na Włochów, to jest akurat odwrotnie. Wystarczył jeden dobry, żeby robić z nich genialną reprezentację, do czego im daleko.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Dako
Szczur 

Piwa: 606/906
Wysłany: 2012-07-03, 10:39  

Ślepy gówno widzi. Przegapiłeś zdaje się wyczyny niemieckiego niewidomego z ostatniego meczu grupowego, idąc Twoim tokiem rozumowania - jakby sędzia nie był ślepy to by Hiszpania nie grała w ćwierćfinale.
W fazie pucharowej obie ekipy miały po jednym bardzo dobrym i jednym słabszym spotkaniu. Droga do finału wychodzi więc raczej na remis, także nie rozumiem skąd Ci się bierze to wynoszenie Hiszpanii pod niebiosa z jednoczesnym deprecjonowaniem sukcesu Włochów.

Szkoda, no ale coż, kiedyś będę mógł wnukom opowiadać, że widziałem na żywo, z bardzo bliska, jedyną bramkę jaką stracił w tym turnieju Mistrz Europy.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2012-07-04, 19:19  

Ja po komentarzach na cules i kłótniach moich znajomych na facebooku widzę dwie tendencje znajdujące się na przeciwnych biegunach:

1) Jedni piszą jak to Hiszpania przynudza swoim futbolem i twierdzą, że 3 puchary w 4 lata to wcale nie jest osiągnięcie godne podziwu. Uważają też, że ta hiszpańska drużyna wcale nie jest jedną z największych w historii. Z tego co zauważyłem, takie argumenty padają ze strony osób zapatrzonych w angielską, włoską czy niemiecką piłkę i raczej nie przepadających za Barceloną.

2) Kolejna grupa skupia się na wykpiwaniu Włochów i deprecjonowaniu ich osiągnięcia na tych mistrzostwach. Dla tych ludzi Pirlo wcale nie jest świetnym rozgrywającym, a włoska drużyna powinna przegrać w finale jeszcze wyżej.

W moim mniemaniu obie te grupy pieprzą kompletne bzdury i chyba emocje odbierają im dostęp do zdrowego rozsądku. Ja widzę to zupełnie inaczej i uważam, że tak Hiszpanie jak i Włosi zasługują na wielki szacunek bo zagrali świetny turniej pokonujący przy tym bardzo trudnych rywali.

Zacznijmy od Włochów. Przed Euro wybuchła kolejna afera korupcyjna (co jakimś dziwnym trafem zawsze im pomaga, jak to podkreślił Green), wokół kadry powstała niezbyt przyjemna atmosfera, a drużyna przegrała w sparingu z Rosją 0:3. Chyba mało kto stawiał na to, że dotrą do finału. Tymczasem znani z defensywnej i mało widowiskowej gry 'Azzurri' nie przestraszyli się Hiszpanii i wyszli z dość trudnej grupy. Jeśli twierdzicie, że skoro Włosi męczyli się z Chorwacją to przypomnijcie sobie jak męczyła się z nią Hiszpania. To żaden argument na niekorzyść Italii, ja uważam Chorwację za bardzo niewygodnego i walecznego rywala dla każdego. Piszecie o słabych Anglikach, ale przejrzyjcie sobie nazwiska tych słabych Anglików - to same gwiazdy Premiership. Zawsze to jedna z 10 najlepszych drużyn na świecie, bez względu na kontuzje 2-3 zawodników. Włosi przez 120 minut meczu ani przez chwilę nie spekulowali przeprowadzając atak za atakiem na angielską bramkę. A Niemcy? Też byli słabi? Ręce można załamać kiedy się czyta takie absurdalne argumenty. Teraz okazuje się, że Italia nie zagrała wcale wielkiego turnieju bo to rywale byli słabi... To tak jakbym czytał któregoś z Was, który jakiś czas temu pisał o obrońcach debilach, którzy usuwają się napastnikom z drogi :|

Z kolei nie rozumiem też argumentu o brzydko grającej Hiszpanii. Dla mnie brzydki futbol to wybijanie piłki z obrony na wysuniętego napastnika. Brzydki futbol to Chelsea z minionego sezonu. Nie jestem zwolennikiem gry bez napastnika zorientowanej głównie na zmaksymalizowanie posiadania piłki i uniemożliwienie rywalowi ataków. Również mi ten styl nie przypadł do gustu, ale nie jest to wcale brzydki futbol. Technicznych popisów, indywidualnych akcji i błyskotliwych podań nie brakowało. To czego brakowało to szybkość i okazje bramkowe. Przez ostatnie 2 dni kłócę się z pewnym kolegą na facebooku, który pisze, że nie rozumie zachwytów nad Hiszpanią po tym turnieju, a 3 puchary w 4 lata wcale nie są powodem aby mówić o hegemonii hiszpańskiej piłki i jednym z najzdolniejszych pokoleń w historii futbolu. A moim zdaniem są. To jest osiągnięcie bez precedensu. I nawet jeśli na Mundialu w 2010 czy Euro 2012 nie zawsze Hiszpania grała pięknie, wygrała wszystko w te 4 lata. To nie jest hegemonia? Pamiętam inne bardzo zdolne pokolenia w innych kadrach. Różnica jest taka, że tylko Hiszpanie potrafili swój talent przełożyć na trofea. Holandia w 1988 była świetną ekipą, ale zawiodła w 1990 i 1992. Brazylia miała świetną ekipę w latach 1994-1998 ale na tych dwóch Mundialach zagrały praktycznie 2 różne drużyny. Francja z 1998 wygrała jeszcze Euro 2000, ale dalej było już tylko gorzej. Ja przynajmniej nie pamiętam drugiego tak zdolnego i pewnie kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa pokolenia w reprezentacyjnej piłce. Zaznaczam, że nie mówię o Brazylii Pele i drużynach sprzed 1988 bo ich nie pamiętam ;)

gregori 

Wysłany: 2012-07-04, 19:56  

2 grupa powstała w odpowiedzi na "madrości" grupy 1, tego nie zauważyłeś. Nie napisałbym słowa o Pirlo, który jest mi obojętny, ani o włoskiej reprezentacji, gdyby nie wcześniejsze posty o Xavim, który podobno grał jak "dno i wodorosty". To by było na tyle.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2012-07-04, 20:33  

Jak to powiedział ojciec Xaviego: Miał problemy, czuł jakąś blokadę.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

mikaelus 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2012-07-04, 21:06  

No ale o czym to świadczy? Tylko o jednym - że Xavi w średniej formie i tak jest lepszy niż Pirlo w szczytowej :D

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-07-04, 22:11  

Chyba sobie kpisz.

Odpowiedz do tematu