Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Świadome śnienie (Lucid dreaming)
Autor Wiadomość
melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2010-01-26, 23:17  Świadome śnienie (Lucid dreaming)

Czy ktos z szanownych pan lub panow Cules praktykuje cos takiego? A moze doswiadczyliscie tego samowolnie? Tak, zeby przyblizyc zagadnienie osobom niezorientowanym o co biega:

Świadomy sen

Ja sie zaczalem tym zajmowac juz jakis czas temu, ale nie zawsze starczalo motywacji. A to czas na cos innego sie poswiecalo, a to imprezka a to cos innego i nie bylem wystarczajaco oddany sprawie. Jednak niedawno nalozylem na siebie odpowiednia dyscypline i pojawily sie pierwsze efekty. Uswiadomilem sie w trakcie snu. Co prawda szybko mnie wywalilo, jak to czesto bywa na poczatku, ale efekt fajny. Obecnie jestem w PL i dalem sobie na wstrzymanie, ale po powrocie zaczynam dalej. Warto sprobowac, bo nie kosztuje to nic poza pewna samodyscypline, a efekty pojawiaja sie w przypadku wielu osob bardzo szybko. Polecam :zolwik2:
Postaw piwo autorowi tego posta

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2010-01-27, 03:41  

Rzadko kiedy pamiętam treść swoich snów, ale jak już mi się zdarza, to ok 1/3 z tych snów są świadome i to w drodze naturalnej praktyki ;)

melvin 
wymazany

Wysłany: 2010-01-27, 08:56  

A probowales jakis bajerow we snie typu latanie, zamiana w zwierze, krasnoludka, wystep na CN przeciwko mierdom? Tzn czy masz w tych snach kontrole nad przebiegiem wydarzen i czy mozesz kreowac rzeczywistosc?
Tak jeszcze w dla zobrazowania sytuacji tym, ktorzy tego nie doswiadczyli to napisze, ze jak sie ma pelna swiadomosc we snie to trzeba zrobic tzw test rzeczywistosci np. wciagnac powietrze przez zatkany nos, bo wszystko jest tak rzeczywiste, ze nie wiesz czy to sen czy jawa.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2010-01-27, 09:30  

Fajna sprawa, ale parokrotnie miałem tak zajebisty i swiadomy sen, ze budząć się nie wiedzialem gdzie jestem, a zajebistość snu pozwalała snuć plany na przyszłość. Robienie takiego czegoś na dłuższą metę, w moim przypadku może doprowadzić do sporej depresji :)
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2010-01-27, 10:26  

No to ja tak jak Kendzior - miewam naprawdę realistyczne i zajebiste sny (włącza mi się np. tryb rysunkowego Anime :D ), w których często jestem dość mocno świadomy tej nierealności, aczkolwiek nie kontroluję jej chyba - tzn. "chyba", bo ciężko mi powiedzieć teraz czy coś sie stało naprawdę z mojej woli czy nie.

Niektórzy wiedzą (pzdr Mroo :D ), że jak mam jakiś sen z kosmosu to się rano wbijam na Gadu-Gadu, żeby komuś go opisać - bo zapisuję go wtedy w archiwum GG :lol2:

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Marzec 

Piwa: 159/164
Wysłany: 2010-01-27, 10:27  

fajnie tak kontrolować sny i ciągle śnić o dupach :konik:

każdy ma swoje jazdy.

Ja mam tak że śpie a wiem że już nie śpie i nie moge się do końca obudzić, zaczynam sie wtedy skupiać w tym śnie na tym że już nie śpie no i po paru sekundach na siłe sie przebudzam, zazwyczaj mocno przestraszony z myślą "ów znowu sie udało a co będzie jak kiedyś sie nie uda i tak zostanę na cholera wie ile" dziwny stan.

A już nie wspomnę ile razy siedziałem na łóżku zbudzony i widziałem obok postać ( anioła, ducha, stwórce, diabła... siort wie co). Dobrze że potrafię takie zjawy przyjąć pozytywnie.

melvin 
wymazany

Wysłany: 2010-01-27, 10:36  

Miales paraliz przysenny. Normalna sprawa. Kazdy to ma w fazie REM. Jest to naturalna obrona organizmu np. przed lunatykowaniem. Niektorzy sie jakos wybudzaja w tym stanie i wtedy jest tak, ze nie mozna sie ruszyc a ma sie pelna swiadomosc tego co sie dzieje. Czesto wlasnie towarzysza temu dzwieki i obrazy. Wszystkie historie typu zjawa, zmora, dusiolek czy inne cholerstwa to wlasnie to. Stad przekazy o tym z kazdego zakatka swiata. Lejtowa wersja to sam paraliz, gorsza to wlasnie nieprzyjemne wizje, a bywaly ekstremalne wypadki, ze ludziom sie wydawalo, ze sa uprowadzeni przez obcych. Niektorzy takie stany wywoluja specjalnie zeby wejsc w LD i nawet oni mowia, ze jest to bardzo nieprzyjemne uczucie strachu.

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2010-01-27, 10:48  

melvin napisał/a:
wtedy jest tak, ze nie mozna sie ruszyc a ma sie pelna swiadomosc tego co sie dzieje

najokrutniejsze uczucie z możliwych, całe szczęście od jakiegoś czasu mam z tym spokój.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2010-01-27, 10:51  

zaraz sie okaże, ze wszyscy za dużo jaramy
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2010-01-27, 11:32  

Hah, ja mam tak od zawsze, w sensie od zawsze kontroluję swoje sny, wiem co robię, gdzie idę, nakłaniam to co widzę do udzelenia mi odpowiedzi, konkretu, większość moich snów polega na jak to nazywam zatrzymywaniu i cofaniu filmów, np, stoję przed jakąs decyzją przykładowo wybrać czerwonego czy niebieskiego cukierka, wybieram czerwonego i w moim śnie klatka po klatce pojawiają się zdarzenia i konsekwencje tego wyboru, a w pewnym momencie mówię sobie coś w stylu "a zobaczmy co będzie jak wybiorę niebieski" i wtedy cofam się znowu do momentu wybierania cukierka i po wyborze niebieskiego widzę co wtedy się dzieje,dlatego gdy się obudzę i coś się dzieje dokładnie tak jak w moim śnie, to wiem jakie konsekwencje będą jeśli wybiorę jedno zamiast drugiego. inne to pewny rodzaj filmu, kiedy rola jaką mam odegrać jest mi już przeznaczona z góry i jej nie zmienię, i polega to na jedynie świadomym odgrywaniu jej i przeczuwaniu co będzie dalej równocześnie zdając sobie sprawę, że to tylko sen, pewnego rodzaju "próba" przed tym co może zdarzyć się w prawdziwej rzeczywistości. ale nigdy nie postrzegałam tego jako rodzaju zabawy, czy nie stosowałam żandych nauk, treningów czy innych takich

po tym co teraz powiem Miki mnie zbeszta, ale należy także pamiętać, że większość snów jest "mową" naszej podświadomości, pewnego rodzaju przesłaniem, którego odszyfrowanie na podstawie symboli i analogicznych zdarzeń w naszym życiu, pozwala na poznanie samego siebie, a nawet są pewnego rodzaju wskazówką co to "mądrzejsze nasze ja" radzi nam zrobić w danej sytuacji.

Marzec 

Piwa: 159/164
Wysłany: 2010-01-27, 11:49  

Ladia napisał/a:
wybrać czerwonego czy niebieskiego cukierka, wybieram czerwonego i w moim śnie klatka po klatce pojawiają się zdarzenia i konsekwencje tego wyboru, a w pewnym momencie mówię sobie coś w stylu "a zobaczmy co będzie jak wybiorę niebieski

http://www.youtube.com/wa...feature=related :D

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-01-27, 11:55  

Jak to mówi słynne węgierskie przysłowie: dzik marzy o żołędziach, a gęś kukurydzy. Sny to nic innego jak nasze marzenia, stąd też nazwa: marzenia senne.
Ladia, z tym "mądrzejszym ja", to bym uważał.
Osobom świadomym i znającym swoje reakcje psycho-somatyczne na dobry sny polecam dietyloamid kwasu lizergowego ;) Ciekawe sny gwarantowane. Żanetka Leta

Ladia 

Wysłany: 2010-01-27, 11:55  

wiedziałam, że ktoś to wklei dlatego wybrałam te kolory cukierków za przykład :P

chaos nazywanie wszystkich snów naszymi marzeniami to zbyt wielka generalizacja, patrząc choćby po sobie nie wydaje mi się abym marzyła o tym wszystkim co mi się śniło

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-01-27, 12:05  

Patrząc po sobie, ale nie wewnątrz siebie, gdzie świadomie nie masz dostępu.

Ladia 

Wysłany: 2010-01-27, 12:08  

wybacz ale pieprzysz byzydury darling, osoby którym śnią się np zdarzenia, które się wydarzą a wcale nie są pozytywne, nie nazwałabym marzeniami

marzenie
1. «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne»
2. «przedmiot pragnień i dążeń»
3. «ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu»
4. pot. «o czymś doskonałym»

więc byzydura, złej terminologii używasz chaos

Odpowiedz do tematu