Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Telewizor
Autor Wiadomość
Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2009-10-22, 15:52  Telewizor

Pamiętam, że andrew rozmawiał z kimś na temat tv, ale nie pamiętam dokładnie w którym to było temacie, więc założyłem nowy. Generalnie w domu potrzebują nowy tv. Nie trzeba jakichś wielkich wymagań, bo oglądają głównie filmy, seriale. tv sportowy już jest :) Przeczytałem, że ważny jest też sygnał - pochodzi z kablówki. Cena? do 2000 myślę, że jesteście w stanie coś wybrać. Z góry dziękuję za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2009-10-22, 15:55  

http://cules.pl/topics22/...je-vt59,975.htm
nie wiem czy to czytałeś, może się przyda... :)

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2009-10-22, 17:49  

Wybrałeś dobry moment, bo każdy fan Barcy od przedwczoraj powinien mieć w domu... Rubina!

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2010-02-18, 18:37  

Planuje w najbliższym czasie kupić sobie nowy telewizor. Oczywiście LCD. Pokręciłem się trochę po sklepach ze sprzętem rtv no i wypatrzyłem takie cacuszko:

Jest to 32 calowy Philips PFL8404H.

Jego dane techniczne:

Obraz
Ekran: 32'', panoramiczny 16:9
Rozdzielczość: Full HD, 1920 x 1080
Odświeżanie obrazu: 100 Hz
Podświetlenie matrycy: standardowe
Kontrast dynamiczny: 80000 :1
Jasność ekranu: 500 cd/m2
Czas reakcji matrycy: 3 ms
Funkcje poprawiające jakość obrazu: Ambilight Spectra, Pixel Precise HD, HD Natural Motion

Dźwięk
System dźwięku przestrzennego : Incredible Surround
Moc głośników: 2 x 10 W

Informacje dodatkowe
Menu w języku polskim: tak
Tuner: naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4), kablowej telewizji cyfrowej DVB-C, analogowy
Funkcje dodatkowe: DLNA (podłączenie komputera PC, kontrola i nawigacja przy wykorzystaniu pilota), Net TV, USB - zdjęcia, muzyka, film, możliwość aktualizacji oprogramowania, EasyLink, Digital EPG, wejście Ethernet DLNA, cyfrowe wyjście audio - koaksjalne
Możliwość powieszenia na ścianie: tak
Pobór mocy: 140W

W moim dosyć skromnym pokoju nie ma sensu stawianie telewizora większego niż 32 cale. Ten wyżej kosztuje 2999 zł, a więc całkiem sporo, ale jestem gotów tyle wydać na dobry sprzęt, który za kilka lat nie okaże się 'starociem'. Chciałbym się zapytać kogoś obeznanego w tym temacie, czy ten philipsiak jest wart tylu pieniędzy i czy moje potrzeby zostaną zaspokojone?

Prosiłbym o poważne odpowiedzi ;]

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2010-02-19, 09:35  

No ostatnio stary tv padł i musialem cos kupic. Philipsy wygrywają w roznych konkursach itp, ale jakos nikt mi ich szczególnie nie polecał. Postawilem na tego soniacza:

Sony 32 W5500

do konca stycznia mozna bylo za darmo przedluzyc gwarancje do 5lat na stronie producenta, nie wiem czy nie przedluzyli
rozdzielczosc, odswiezanie, kontrast - taki sam, dluzszy czas reakcji (8ms) , ale ogolnie technicznie bardzo podobny model a dałem za niego w vobisie 2499zl

polecam hd forum, tu masz wątek tego soniacza : http://hdtvpolska.com/ind...ic=15370&st=260 , a na samym forum znajdziesz juz wszystko

co do wszelkich udogodnien typu odtwarzanie filmow na USB to akurat w sony sa to tylko mpeg1 (film ~1h przekonwertowuje sobie w ~3h...i nie zawsze wychodzi). Niby inne firmy mają to bardziej rozbudowane, ale jak zaczalem czytac, a to ze wolno chodzi, a to ze po upgrade'owaniu software, to dalem sobie spokoj - jestem ciekaw jak to jest w philipsie.

ps:

design nastepcy mojego modelu

:konik:
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zyly
Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2010-02-19, 11:28  

Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików z usb, to w moim samsungu le37b650 wszystko śmiga bardzo dobrze. Również się wahałem między sony a samsungiem i ostatecznie padło na ten drugi.

Gdybym miał wybierać, to kupiłbym chyba le32b650, ale skoro masz więcej kasy, to sony może być minimalnie lepszy. Philipsa mi nikt nie polecał, więc trudno mi cokolwiek napisać.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zyly
memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2010-02-19, 12:14  

Kendzior napisał/a:
do konca stycznia mozna bylo za darmo przedluzyc gwarancje do 5lat

jak ja kupowałem lcd sony ponad rok temu, to też była taka 'promocja' - i miała się kończyć pare dni później. To już nie jest żadna promocja, tylko standard. Przynajmniej w przypadku sony.

Jeśli chodzi o telewizory lcd polecam sony i sharpa.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zyly
Kendzior 
!

Wysłany: 2010-02-19, 15:48  

nie, to jest promocja, tylko przedłużana juz 3ci czy czwarty raz od tamtego czasu http://www.5latgwarancji.pl/ . Moze sie skonczy, moze nie - 5 lat gwarancji było sporym plusem przy zakupie, ale nie glownym atutem.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Kendzior 
!

Wysłany: 2010-06-03, 11:28  

podbijam

padł mi pionowy pasek pikseli z boku ekranu :D wypas ! teraz mam zonka bo nie wiem czy zglaszac przed mistrzostwami czy po...miał ktoś z Was konktakt z serwisem sony (szczegolnie 3 city)? z tego co czytam bywa różnie - albo dowozisz, albo sami przyjezdzają i naprawiają na miejscu...Nie ukrywam ze ta druga opcja byłaby zdecydowanie korzystniejsza.

ale ogolnie chill

Cartmann 

Piwa: 455/268
Wysłany: 2010-11-05, 13:29  

Po długich poszukiwaniach tego tematu.. jestem.

W związku z nabyciem konsoli ps3 postanowiłem zainwestować w nowy TV.
Aktualnie mam 37' samsunga z dupą wielkości wanny.

Interesuje mnie LG ponieważ, kino domowe które posiadam jest właśnie tej firmy, więc chyba fajnie by to wszystko w ostateczności współgrało, oczywiście jeżeli jakiś maestro w dziedzinie telewizorów poleci coś innego, to niewykluczone że się skuszę.

42' to coś co by mnie urządzało; niestety nie ogarniam tych wszystkich różnic cenowych, ale wiem że HD Ready zupełnie odpada.. także Full HD.

Znalazłem coś takiego:

http://www.euro.com.pl/te...g-42ld550.bhtml

http://www.euro.com.pl/te...g-42ld450.bhtml

http://www.euro.com.pl/te...x-l42s10e.bhtml

Proszę o cenne wskazówki, propozycje, pomysły itp. itd.
Jak widać po cenach zaproponowanych przeze mnie TiVików, mój fundusz nie jest duży :lol:

Kendzior 
!

Wysłany: 2010-11-05, 13:45  

z tego na co ja (znam sie tyle co sam szukalem) co do drugiego linka - 2x hdmi to troche mało. Jeszcze na co zwroce uwage: jesli nie masz jeszcze mozliwosci podpinki z usb do zadnego urzadzenia podlaczanego do tv - to LG chyba odtwarza wszelkie filmy bez kłopotu - wiec fajnie by bylo wybrac model z takowym. 50 czy 100Hz ? szczerze - czesto w moim wylaczam motionflow (czyli de facto 100hz) bo mnie wqrwia, dziwnie to wyglada.

hd ready to chyba juz tylko w auchanie dostaniesz

ogolnie jak juz pisalem wyzej -> http://hdtvpolska.com/ tam masz prawie wszystko o absolutnie wszystkim

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Cartmann
zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2010-11-05, 21:14  

Ciezko mi sie wymadrzac w tej kwestii, bo dalej slabo sie znam. Moge tylko powiedziec, ze w czerwcu kupilem Philipsa, ktory prezentowalem w tym temacie i jestem super zadowolony z niego poki co, wiec moge z czystym sumieniem go polecic, tylko ze on ciagle w granicach 3000zl kosztuje. A czy bedzie wspolgral z ps3 czy kinem domowym LG to nie wiem :)

A jak rozwiazales problem z tv przed mundialem, Kendziro? :P

Kendzior 
!

Wysłany: 2010-11-05, 22:17  

w transporcie sam sie naprawił, prawdopodobnie poluzowana była/jest jakaś taśma. 3 dni po oddaniu miałem tv w domu z powrotem - ladnie po niego przyjechali i przywiezli. Jedyny nauczka to taka zeby zrobic w domu zdjecia usterki, czego nie zrobilem bo myslalem ze przyjedzie serwisant a nie tylko kierowca. Ogolnie wszystko rzeczowo, zobaczymy czy usterka sie powtórzy.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2010-11-06, 08:41  

Cartmann napisał/a:
Po długich poszukiwaniach tego tematu.. jestem.

W związku z nabyciem konsoli ps3 postanowiłem zainwestować w nowy TV.
Aktualnie mam 37' samsunga z dupą wielkości wanny.

Interesuje mnie LG ponieważ, kino domowe które posiadam jest właśnie tej firmy, więc chyba fajnie by to wszystko w ostateczności współgrało, oczywiście jeżeli jakiś maestro w dziedzinie telewizorów poleci coś innego, to niewykluczone że się skuszę.

42' to coś co by mnie urządzało; niestety nie ogarniam tych wszystkich różnic cenowych, ale wiem że HD Ready zupełnie odpada.. także Full HD.

Znalazłem coś takiego:

http://www.euro.com.pl/te...g-42ld550.bhtml

http://www.euro.com.pl/te...g-42ld450.bhtml

http://www.euro.com.pl/te...x-l42s10e.bhtml

Proszę o cenne wskazówki, propozycje, pomysły itp. itd.
Jak widać po cenach zaproponowanych przeze mnie TiVików, mój fundusz nie jest duży :lol:

Ja mam właśnie taki ze środkowego linka i tak samo w sklepie euro kupowałem. Tuż przed euro spalił nam się stary rupieć i trzeba było w miarę szybko coś przedsięwziąć, więc postawiliśmy na LG i jest ok. Służy głównie do oglądania filmów, gdzieś czytałem że trochę słabe głośniki ma - rodzice mają LG HD ready kilkuletniego, ale wtedy kosztowały one kosmos, no i dźwięk wyraźnie lepszy. Wahałem się czy może kupić lepszą 37 albo zajebistą 32, ale jak tv wylądował u nas w domu to nie wydaje się już taki mega duży, można było jakąś 50-tkę kupić, no ale to się pomyśli za 26 rat :)

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2010-11-06, 15:13  

Ja w przyszłym tygodniu kupuje Samsunga LE40C650
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........