Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kieła
2014-07-11, 17:49
Luis Alberto Suarez Diaz
Autor Wiadomość
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2009-10-15, 15:48  Luis Alberto Suarez Diaz

Data oraz miejsce urodzenia: 24 stycznia 1987 w Salto
Pseudo: El Pistolero
Wzrost: 181 cm waga: 81 kg

Profesjonalna kariera:
2005 -2006 Nacional Montevideo 29 meczy 12 bramek
2006 - 2007 Groningen 29 meczy 10 bramek
2007 -? Ajax Amsterdam 73 mecze 51 bramek (!)

W reprezentacji Urugwaju:
24 mecze 8 bramek

Su�Ąrez po raz pierwszy w barwach Ajaksu zagrał w eliminacjach Ligi Mistrzów ze Slavią Praga. Ligowy debiut w nowym klubie zaliczył natomiast w wygranym 8:1 pojedynku przeciwko De Graafschap, w którym zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty. 20 września 2009 roku Su�Ąrez zdobył 4 bramki w zwycięskim 4:0 meczu ligowym z VVV Venlo.

W reprezentacji Urugwaju zadebiutował 8 lutego 2007 roku w wygranym meczu towarzyskim przeciwko Kolumbii. Wówczas został wyrzucony z boiska w 85 minucie po zgromadzeniu dwóch żółtych kartek.

wikipedia

Początek sezonu w wykonaniu Urugwajczyka był znakomity. Świetna współpraca z Huntelaarem przynosiła kolejne gole i zwycięstwa Ajaksu. Niestety potem Suarez pokazał swoją drugą twarz. Niestety tę zdecydowanie gorszą. Pod wodzą Adrie Kostera piłkarz raził nieskutecznością, łapał niepotrzebne kartki, symulował faule, a nawet pobił się w szatni z Albertem Luque w przerwie ważnego meczu z Feyenoordem.
ajax-amsterdam.pl

próbka możliwości Urugwajczyka

Obecnie w wieku 22 lat jest już kapitanem Ajaxu. W dotychczasowym sezonie w Eredivisie zagrał we wszystkich meczach po 90 minut i strzelił 7 bramek w 6 meczach :))
nie wiem jak tu.
Ostatnio zmieniony przez kieła 2014-07-15, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Kendzior, Bruce
Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2009-10-16, 14:29  

Jestem na nie. Może i wymiata w Ajaxie, ale obecny Ajax to nie jest już przecież drużyna, którą pamiętamy sprzed 10 lat, kiedy wypuszczali naprawdę wspaniałych zawodników. Obecnie ekipa z Amsterdamu się stacza w dół i nie potrafi wygrać nawet Eredivisie, która swoją drogą też nieźle poszła w dół od czasu osiągnięcia półfinału LM przez PSV w 2005 roku. Zresztą wystarczy spojrzeć na takiego Huntelaara, który w stolicy Holandii był postacią wybitną, a w Realu nie pokazał niczego szczególnego.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

gregori 

Piwa: 360/72
Wysłany: 2009-10-16, 16:22  

Nigdy go nie widzialem i nie mam pojecia kto to. Ale o transferze beda decydowac tacy, co go znaja dobrze i trzeba to im zostawic.

Trzeba przyznac ze nazwisko ma niezle, teraz jeszcze sciagnac jakiegos Kubale i bedzie ok :)

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-10-16, 19:27  

gregori napisał/a:
Ale o transferze beda decydowac tacy, co go znaja dobrze i trzeba to im zostawic.

To tak samo jak w przypadku Henrique, Caceresa czy Hleba? :)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2009-10-16, 19:36  

Tyle razy czytam o tej trójce, jakby to miał być najważniejszy element działalności sekretariatu technicznego, który zbudował drużynę na 5 pucharów :]

A na koniec się okaże, że straciliśmy na nich 20 mln. Większość wielkich klubów traci tyle na jednym zawodniku. No ale teraz cules nie mają większych problemów, więc ciągle jest roztrząsany temat tej trójki.

A tak w ogóle, to gregori chyba nie wie, że piłkarze są kupowani na podstawie kompilacji, a ekipę na tripletę zbudował Giralt :D

A odnośnie tematu, to nie widzę dla niego miejsca. Po pierwsze gwiazda z Holandii, to dla mnie teraz żadna renoma, z młodych napastników mamy Bojana i K9, a po trzecie poszukujemy lewego napastnika i imho to powinien być crack.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-10-16, 19:42  

Ja akurat nie należę do przeciwników obecnego sekretariatu. Napomknąłem o tym tylko dlatego, że sporo osób na forum zdaje się kwestionować podejście 'w końcu ludzie odpowiadający w klubie za te sprawy znają się na nich lepiej od nas'.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-10-17, 10:22  

imerr napisał/a:

A na koniec się okaże, że straciliśmy na nich 20 mln. Większość wielkich klubów traci tyle na jednym zawodniku. No ale teraz cules nie mają większych problemów, więc ciągle jest roztrząsany temat tej trójki.

Na Henrique, Hleba i Caceresa wydalismy jakies 40 baniek, jak z tego zrobic 20?

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2009-10-17, 10:32  

W tym celu należy tych piłkarzy sprzedać.

Mentor, wiem jakie jest Twoje zdanie :) . Ale wiadomo kto ciągle wałkuje to samo dodając do tego żenujące teksty o Txikim.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-10-17, 11:56  

Moze nowy zarzad bedzie w stanie sprzedac ich za laczna sume 20 baniek, obecny raczej tego nie dokona. Moge sie zalozyc.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-10-17, 13:10  

imerr napisał/a:
A po trzecie poszukujemy lewego napastnika i imho to powinien być crack.

Nie wykluczalbym, ze Suarez bedzie crackiem za kilka lat ;) Ale do tego musialbym go zobaczyc w jakiejs lepszej lidze w silnej druzynie, najlepiej w Primera Division. Poki co bardzo mi sie podoba jego gra zarowno w reprezentacji jak i w Ajaxie. Naprawde wiele potrafi, w ostatnim meczu przeciwko Argentynie zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie.

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-10-18, 14:14  

a dostojny imerr dalej o tym samym.

nuuuuuuuuuuda !

Mefju 
#moneybeautyfame

Wysłany: 2009-10-18, 17:36  

Suarez dalej szaleje ;]
Willem II może nie jest jakimś mocnym zespołem ale Urugwajczyk podtrzymał dobre statystyki i gola ukuł. Co prawda zwalił tez karnego ale to przecież o niczym nie świadczy :P Ogólnie w meczu Ajax raził straszną nieskutecznością (Suarez nie trafił na odsłoniętą bramkę) ale 4-0 ich powieźli. Widać jak ważny jest Urugwajczyk dla zespołu ze stolicy Holandii, nawet w 10cio minutowym skrócie Suarez jest pierwszoplanową postacią :D Na forum Ajaksu przeczytałem fajny komentarz do meczu - "Wygraliśmy 4-0 i cieszące jest to że nie jest to 4x Suarez."

tutaj skrót http://www.youtube.com/watch?v=eTnVe46GZwo

wiem, że kompilki czy ocenianie racza po jednym meczu jest niemiarodajne ale widać tu Urugwajczyka biegającego przy linii bocznej czy też końcowej boiska. Jak dala mnie mógłby grać u nas jako boczny napastnik. Jest zwinny, szybki ma dobrą technikę a co najważniejsze jest aktywny poza polem karnym. Z Henry'ego zrobiliśmy bocznego napastnika, a z Suarezem jest ten plus, że (wydaje mi się) jest on bardziej przystosowany do tej pozycji (w sensie że dla niego będzie to mniejszy przeskok niż dla Henry'ego który grał ciągle na szpicy).

8 goli w 7 meczach :konik:

Suarez przybywaj !! :zolwik2:
nie wiem jak tu.

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2009-10-18, 19:26  

Widzialem Suareza w wielu meczach. Juz w Groningen, w Ajaxie i w reprezentacji. Na pewno to inny zawodnik niz ten, ktory z Groningen przybyl na ArenA. Wyrobil sie o tyle, ze nie marnuje juz 3/4 stuprocentowych szans. Poza tym zaczal grac zespolowo, bo do pewnego momentu gral masakrycznie samolubnie, wdawal sie sie w niepotrzebne dryblingi i ogolnie sie motal. Sa chwile, ze dalej tak potrafi sie zakrecic, ale ma tez najwyzsza liczbe asyst w zespole. Poza tym nie przewraca sie juz tyle w glupich sytuacjach, nie symuluje. Niewatpliwie jest najwieksza gwiazda Eredivisie, jednak ja nie tryskal bym huraoptymizmem na zapas czy dal by sobie rade w La Liga na rownie wysokim poziomie. Umiejetnosci ma ogromne, ale mysle ze nie jest to jeszcze zawodnik, ktory przybedzie do Barcy i strzeli 15 czy 20 bramek w sezonie. Jednak obroncy w La Liga to nie poziom VVV czy Willema II. Na pewno na jego plus przemawia, ze stal sie bardziej dojrzaly psychicznie co przenosi sie na postawe na boisku. Widzial bym go w Barcelonie, ale nie spodziewalbym sie wejscia smoka. Jakby przejal filozofie gry Barcy, wkomponowal sie w druzyne to mysle ze w 2 sezonie moglby pokazac pelnie swoich mozliwosci.

Mefju 
#moneybeautyfame

Wysłany: 2009-10-23, 12:40  

http://www.dailymotion.pl...mo-zagreb_sport

gol, słupek i asysta Suareza \o/ :zolwik2: :konik:
nie wiem jak tu.

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2009-10-23, 13:41  

Nie da się ukryć, że ten gówniarz imponuje. Sam fakt, że w tak młodym wieku jest już kapitanem Ajaxu, świadczy o tym, że będą z niego ludzie. Ciekawe, jakby to wyglądało cenowo, ale jestem jak najbardziej za. Wcześniej sensowna wydawała się jedynie kandydatura Robinho, ale Urugwajczyk byłby pewnie tańszy, nie pajacowałby tyle i nie marudziłby na ławę. Oczywiście za Robinho przemawia fakt, że jest już sprawdzony w lidze hiszpańskiej i jakby nie było jest crackiem, ale Suarez ma wszelkie zadatki na to, by stać się nim w przyszłości, najlepiej u nas.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Odpowiedz do tematu