Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Siatkówka
Autor Wiadomość
Barca4ever 

Wysłany: 2006-02-16, 17:18  

Niestety w Grecji

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-19, 17:47  

Mostostal - Czewa 0-3

Slaby mecz, masa bledow po obu stronach i najwiecej emocji wzbudzilo chyba lanie fanow AZSu. Zreszta policja i ochrona zostala nagrodzona owacja na stojaca, na co nie zaslugiwali siatkarze.

Nie wiem czy moja flaga FCB byla widoczna w tv, ale jestem pewny ze po zakonczeniu sezonu bede mial 0,5, prawda Romuś? :)

Czestochowa z taka gra moze walczyc o braz. nic wiecej.

a Mostostal, ktory boi sie wygrac w koncowce setow bedzie musial stanac na glowie zeby zajac 5 lokate.
Postaw piwo autorowi tego posta

imerr 
Jopie

Piwa: 608/441
Wysłany: 2006-03-01, 21:59  

Iraklis i pokonał Skrę Bełchatów 3:0 (25:22, 25:19, 25:17)

bardzo słabo to widzę :/

Final Four bardzo się oddaliło :(

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-03-01, 22:46  

Niestety chyba szans za dużych już nie ma :maruda:

Może za rok,spotkania nie widziałem,więc nie mam pojęcia nawet jak grali,ale z wyniku wnioskuję,że to,co przewidywano przed pojedynkiem,się sprawdziło :maruda:

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2006-07-14, 12:46  

SportoweFakty napisał/a:
Już dziś reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Światowej i zapewne wszyscy trenerzy, siatkarze i kibice marzą o zwycięstwie na początek tych niezwykle popularnych w naszym kraju rozgrywek. Takie same marzenia mają jednak także kibice naszych przeciwników i to właśnie siatkarzom USA przed meczem daje się większe szansę na zwycięstwo, nikt z naszej ekipy nie zamierza jednak poddać bez walki co oznacza, że możemy być świadkami niezwykle emocjonujących spotkań.

więcej TU

Gr. A
Polska
Serbia i Czarnogóra
USA
Japonia

Gr. B
Brazyli
Argentyna
Portugalia
Finlandia

Gr. C
Rosja
Włochy
Francja
Chiny

Gr. D
Kuba
Egipt
Bułgaria
Korea

Kadra Polski na Ligę Światową 2006:

rozgrywający

Maciej Dobrowolski (BOT Skra Bełchatów)
Grzegorz Pilarz (Resovia Rzeszów)
Paweł Zagumny (PZU AZS Olsztyn)
Łukasz Żygadło (Halkbank Ankara, Turcja)

atakujący

Mariusz Wlazły (BOT Skra Bełchatów)
Grzewgorz Szymański (Jastrzębski Węgiel)
Robert Prygiel (Gazprom Surgut, Rosja)

środkowi

Wojciech Grzyb (PZU AZS Olsztyn)
Łukasz Kadziewicz (Jastrzębski Węgiel)
Wojciech Jurkiewicz (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
Marcin Możdżonek (PZU AZS Olsztyn)
Łukasz Perłowski (Resovia Rzeszów)
Daniel Pliński (Jastrzębski Węgiel)

przyjmujący

Michał Bąkiewicz (PZU AZS Olsztyn)
Piotr Gruszka (PZU AZS Olsztyn)
Marcin Kocik (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
Dawid Murek (Cimone Modena)
Sebastian Świderski (RPA Caffe Maxim Perugia)
Michał Winiarski (BOT Skra Bełchatów)

libero

Krzysztof Ignaczak (BOT Skra Bełchatów)
Piotr Gacek (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)
Paweł Rusek (Jastrzębski Węgiel)

Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2006-07-15, 12:27  

I wygrana 3:1 :D

Łupin 

Piwa: 4/16
Wysłany: 2006-07-16, 04:26  

i znów pykneliśmy Amerykanów 3:1 :jupi: pierwszy set bardzo wyrównany, Amerykanie prowadzili w pewnym momencie nawet 5 punktami, ale wygraliśmy 26:24. drugi to już pewna przewaga Polaków, Gospodarze można powiedzieć w ogóle nie istnieli w tym secie, oddali go bez walki. 3 przegraliśmy pięcioma punktami za to w 4 Świderski dobił Amerykanów i wyszliśmy na pierwsze miejsce w grupie A ;) W Polskiej ekipie podobał mi się Łukasz Kadziewicz, pojedyncze bloki w jego wykonianiu i raz as serwisowy ;) Teraz czekają nas mecze z Serbią.

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-07-16, 13:05  

Pliński też bardzo dobrze się spisywał, szczególnie te 3-4 bloki w pierwszym secie robiły wrażenie. Amerykanie strasznie dużo psuli, aż 21 zepsutych zagrywek :| .

Ciekaw jestem jak zagrają z Serbami :>

Siner 

Wysłany: 2006-07-16, 13:51  

Mocno zaskoczyła mnie porażak Serbów z Japońcami.Czyżby koniec potęgi Serbskiej siatkówki :co: Mam nadzieję,że niefart z poprzedniego sezonu się nie powtórzy i spotykamy się w finale LŚ z Brazylią :D

Barca4ever 

Wysłany: 2006-07-16, 14:33  

Gramy swietna siatkowke. Nie przesadze jak napsze ze najlepsza od kilkunastu lat. Mozna mowic ze to tylko Amerykanie, ale przypomne ze jest to 5 ekipa na swiecie, ktora walczyla o medal na Olimpiadzie, a jak wiemy turniej siatkarski cieszy sie na tej imprezie bardzo duzym prestizem. Mamy silna pierwsza szostke, ale mysle ze w nastepnych meczach nasza tajna bronia moze byc lawka. Grzesiu Szymanski pokazal dzisiaj na co stac rezerwowego w Polskiej kadrze. Na kazdej pozycji mamy conajmniej jednego klasowego zmiennika, ktory, gdy nam nie idzie, moze wejsc i odmienic gre naszego zespolu. Cieszy mnie postep w zagrywce bo to bardzo wazny element a nie od dzis wiadomo ze mamy z nim problemy :) Ale najwieksze wrazenie zrobila na mnie gra Polakow z kontry. Praktycznie kazdą pilke wyprowadzaną po kontrze zamieniamy w punkt, co do tej pory zbyt czesto nam sie nie zdarzalo. Tradycyjnie w obronie swoje robil Igla, ale warto zaznaczyc ze doskonale pomagali mu blokujacy, ktorzy sukcesywnie utrudniali zycie Amerykanom.

Z wielkimi nadziejami czekam na nastepne mecze :) Do boju Polsko :D

Barca4ever 

Wysłany: 2006-07-30, 21:56  

A myslalem, ze mecze z USA pokazaly, ze nasi przelamali swoja najgorsza wade, czyli psychike...

Szkoda, ze potrzebowalismy az 3 porazek aby zdac sobie sprawe, ze Sebowie to tez tylko ludzie i gdy podejdzie sie z odpowiednim nastawieniem psychicznym do meczu, mozna z nimi wygrac

Oby rozmowy o wierze we wlasne sily, o ktorych byla dzis mowa, przynosily taki efekt czesciej. Bo w innym wypadku nasi siatkarze, mimo ze maja spory potencjal, nigdy niczego nie wygraja

Siner 

Wysłany: 2006-07-31, 13:45  

Mamy naprawdę dobry skład i jakoś nam nie idzie w decydujących spotkaniach. W zeszłym sezonie byliśmy bardzo blisko finału LŚ i przegraliśmy. W tym sezonie błędy w najgorszych momentach z Serbami i 3 porażki. Gdyby Polacy grali zawsze tak jak wczoraj w 3 i 4 secie ,to byłoby zawsze pudło :maruda: .
No,ale trzeba się cieszyć z tego co się ma. Przynajmniej siatkarze sa w stanie rywalizować z najlepszymi ekipami świata,co w przypadku np piłki nożnej byłoby raczej niemożliwe :maruda:

Kadziewicz :brawo:

imerr 
Jopie

Piwa: 608/441
Wysłany: 2006-07-31, 14:42  

pytanie tylko gdzie na świecie odbija się piłkę rękoma? gdzie siatkówka wywołuje takie emocje wśród kibiców?

bo piłkę kopie się na całym swiecie, a profesjonalna siatkówka nie jest czymś powszechnym. W USA nawet ligi nie ma. Takich Holendrów pokonujemy bez problemu, ale dla nich siatkówka to margines, bo zainteresowanie jest małe.

Od czasu przyjścia Lozano wierzę w brązowy medal MŚ :)

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Siner 

Wysłany: 2006-07-31, 15:34  

Pesymista - ja wierzę w złoto :P

Oczywiście siatkówka nie jest sportem tak popularnym jak PN,ale nie jest sportem niszowym. Słyszałem kiedyś ,że FIVB ma więcej członków niż FIFA (mogę się mylić :głupek: ).

P.S. W Holandii siata wcale nie jest tak mało popularna, mają dość dobre siatkarki
i niezłych siatkarzy,którzy w ostatnich ME nas pokonali :maruda:
A Amerykanie to są ogólnie dziwni :D oni mają NHL,NBA,MLB i NFL - to im wypełnia sezon :p

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-07-31, 17:30  

z tego co wiem to siatkowka w stanach na szczeblu akademickim i amatorskim jest strasznie popularna i na pewno gra w nia duzo duzo wiecej ludzi niz u nas. ligi to pewnie sa jakies regionalne bo sport nie jest na tyle medialny w US zeby z new yorku latac do LA

Odpowiedz do tematu