Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odkurzacze
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-10-01, 08:16  Odkurzacze

Potrzebuje pomocy w wyborze nowego odkurzacza. Stary juz ledwo dyszy, choc ma dopiero ok 4 lata i wyglada mniej wiecej tak:

Juz raz sie spierdolil, ale mialem go jeszcze na gwarancji to wymienili na nowy. Wąż jest poklejony w kilku miejscach, ostatnio złamała się rura, no ale pokleiłem mocną taśmą klejącą i jakoś idzie nim odkurzać. Końcówka też jest zrypana - ciężko przełącza się z opcji dywanowej na parkietową. Odpadło też takie obrotowe cuś z kółkami pod spodem i też musiałem zakleić taśmą, bo ssało przez tą dziurę powietrze do środka. Podczas odkurzania robi sie taki dziwny zaduch, że trzeba otworzyć okno i ciężko dostać worki do tego czegoś, znalazłem gdzieś w necie za 20 zlotych + 25 przesyłka [']

W związku z tym zacząłem się rozglądać za czymś nowym, ale oferta jest tak bogata że ciężko się zdecydować. Potrzebuje informacji jaka moc jest teraz standardem, tak żeby nie kupić przestarzałego. Jaka firma ma najlepszy serwis, stosunek ceny do jakości itp Dostępność podzespołów i worków jednorazowych. Czy odkurzacze wodne są lepsze od zwykłych itp Wszelkie info mile widziane.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Anik
gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2009-10-01, 08:24  

Teraz takim standardem jest moc w granicach 1800 - 1900 W. Są też odkurzacze o mocy ponad 2000 W. wiele odkurzaczy ma zmierzoną moc ssania na poziomie ok. 100 W oraz poziom hałasu czym również możesz się kierować.

A marka? Myślę że Elektrolux. Dobry stosunek ceny do jakości.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2009-10-01, 08:25  

Ja mam coś takiego:

...tylko niebieski.

jakies 3 lata ma, zepsuty jest czujnik napełnienia worka, odkurzacz chodzi coraz głosniej, ciezko go przeczyscic, a na workach i filtrach producent zbija fortunę. Filtr antyalergiczny jest ściemą roku - nie dosc ze syfi to jeszcze niby zmywalny, ale wody za bardzo nie lubi. Strasznie delikatny, ale np o dziwo zwijarka kabla wciaz działa :O . No ale co - odkurza. Jedyne na co bym patrzył w tym momencie, to cena worków i dostepnosc zamienników.

Takie czasy, że wszelkie urzadzenia tego typu są projektowane na 4-5 lat, a producent stara sie zawsze zbic w hoey siana na serwisie.

Obczaj zelmery bo są z tego co slyszalem calkiem dobre

edit: moze byloby lepiej gdyby nim kurwa robotnicy kurzu z wiercenia nie odkurzali. W instrukcji jest napisane, że nie można nim odkurzac np pyłu czy mąki. Cud, że kurz wciąga [']

:zolwik2:
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

Anik 

Piwa: 80/187
Wysłany: 2009-10-01, 08:27  

Co Ty z tym odkurzaczem, żeś robił? Testy zelmmera? :D

Ja posiadam odkurzacz na zbironik wodny, od 11 lat (i przy odpowiedniej eksploatacji pociągnie jeszcze z 10) i gorąco polecam takowe. Tylko zastrzeżenie jest takie, że trzeba raz na jakiś czas czyścić separator (przynajmniej w moim takie coś jest - czyszczę raz w miesiącu), że o zbiorniku na wodę nie wspomnę. :] Mniej zanieczyszcza powietrze a i można wciągnąć coś na mokro. :P

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2009-10-01, 08:29  

Zelmery nie są złe, a i owszem całkiem dobre.

Jeżeli miałby wybierać to pomiędzy tymi markami właśnie. Choć mój wybór padłby na Electrolux'a :D Zależy też ile kasy chcesz na taki odkurzacz wydać. Jak z 600 zł to polecam

http://www.ceneo.pl/showP...oductID=2187981

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2009-10-01, 08:32  

Najlepsze odkurzacze to te bezworkowe, z takim wirnikowym zbiornikiem. Przede wszystkim podczas odkurzania nie spada z czasem ich moc, bo się nie zapychają (tak jak worki) kurzem i innymi syfami. A że to technologia rodem z tartaku :P :D (wynalazca systemu bazował na tartacznych zbiornikach na trociny) to chyba w sam raz dla Ciebie :D

Btw. ja tam w domu nie mam odkurzacza i jest spoko :D stary się zjarał ze 3 lata temu i jakoś nie ma potrzeby kupna nowego :P

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Kendzior 
!

Wysłany: 2009-10-01, 08:35  

no ja wiem, ze okien tym umyc sie nie da miki, wiec zero frajdy, ale odkurzylbys czasem :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-10-01, 09:06  

kładź panele i zamiataj

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-10-01, 10:20  

ja mam taki:

bezworkowy, 5 lat gwarancji, sila ssania nie spada, wciaz rewelacja. Jest kilka rodzajow, ja mam z turbo szczotka, ktora czysci lepiej niz turbodymoman, ale sa tansze bez niej. miki chyba o nim pisal, ale design ma tez zajebisty wiec zeby do apple nie porownywac;)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2009-10-01, 10:24  

andrew napisał/a:
sila ssania nie spada, design ma tez zajebisty

normalnie lepszy wynalazek niż żona :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Boraś, Kendzior, Mentor, Steve, jasiu
Kendzior 
!

Wysłany: 2009-10-01, 10:39  

tymbardziej, że do tego jeszcze odkurza :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Mentor, Glowacz1975
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-11-18, 20:15  

Kto mial taki w domu? :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
grintx
Kendzior 
!

Wysłany: 2009-11-18, 20:24  

:zolwik2: taki to nie tylko wciąga ale i dmucha ! :P

a jak tam Twój problem ze ssaniem?

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-11-18, 20:45  

ja miałem, ale nie taki lansiarski kolor...

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2009-11-18, 21:23  

Pred napisał/a:
Kto mial taki w domu?

każdy :]

Odpowiedz do tematu